
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
01 лютого 2019 року
Луцьк
Справа № 140/206/19
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Волдінер Ф. А., вивчивши позовну заяву Державного комунального підприємства «Луцьктепло» до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
ВСТАНОВИВ:
Державне комунальне підприємство «Луцьктепло» звернулось з позовом до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 16.10.2018 №0011461401 та №0011511401, які винесені на підставі Акта перевірки від 26.09.2018 №20921/30391925 «Про результати документальної планової виїзної перевірки ДКП «Луцьктепло» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2017 по 31.03.2018, валютного законодавства – за період з 01.01.2017 по 31.03.2018, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – за період з 01.01.2017 по 31.03.2017, та іншого законодавства, контроль за яким покладено на податкові органи за період з 01.01.2017 по 31.03.2018».
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 161 КАС України, та місить такі недоліки.
Відповідно до частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Як установлено частиною першою статті 3 Закону України від 08 липня 2011 року №3674-VI «Про судовий збір» (у редакції, чинній на час звернення позивача із даним позовом), судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Відповідно до частини першої статті 4 зазначеного Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову: майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою – 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» з 01 січня 2019 року встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 1921,00 грн.
З позовної заяви слідує, що позивач заявляє дві майнові вимоги (визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 16.10.2018 №0011461401, яким до позивача застосовані штрафні санкції у сумі 55 272,00 грн., та від 16.10.2018 №0011511401, яким позивачу зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток на 52 797 521,00 грн.), а тому вони повинні бути оплачені судовим збором у сумі 19 210.00 грн. (не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб).
Позивачем до позовної заяви долучено платіжне доручення від 23.01.2019 №175 про сплату судового збору у сумі 1 762,00 грн., тобто у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 року.
Разом з тим, позовна заява датована 28.01.2019 та відправлена поштою 28.01.2019.
Таким чином, позивачу за подання вказаного позову необхідно доплатити судовий збір у сумі 17 448,00 грн.
Згідно з частинами першою, другою статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки позовна заява не відповідає вимогам статті 160 КАС України, її слід залишити без руху, надавши позивачу строк на усунення недоліків, який не може перевищувати десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху шляхом доплати судового збору в розмірі 17 448,00 грн. та подання до суду оригіналу платіжного документу.
Керуючись статтями 161, 169, 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Державного комунального підприємства «Луцьктепло» до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви – десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз’яснити, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк позовну заяву і додані до неї документи будуть повернуті позивачу.
Копію ухвали надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Ф. А. Волдінер