Постанова № 79535787, 31.01.2019, Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Дата ухвалення
31.01.2019
Номер справи
243/936/19
Номер документу
79535787
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Провадження № 3/243/437/2019

Справа № 243/936/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 січня 2019 року Суддя Слов’янського міськрайонного суду Донецької області Гусинський М.О., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли від заступника начальника Головного управління ДФС у Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, яка мешкає за адресою: 340092, м. Донецьк, вул. 230-ї Стрілецької дивізіїАДРЕСА_1, за ст. 163-1 ч. 1 КУпАП,-

В С Т А Н О В И В:

30.01.2019 року до Слов’янського міськрайонного суду надійшла справа про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП відносно ОСОБА_1 з протоколом № 52 про адміністративне правопорушення від 22.01.2019р., в якому зазначено, що посадова особа ОСОБА_1 вчинив (ла) правопорушення:

– п.44.1 ст. 44, п.п. 132.1.1 п. 134.1 ст. 134, п.п. 140.4.2. п. 140.4 ст. 50 розділу ІІІ Податкового Кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VІ зі змінами та доповненнями, в результаті чого занижено податок на прибуток всього на загальну суму 7688058 грн., в т.ч. за 2016 рік на суму 312378 грн., за 2017 рік – на 7375680 грн.

- п.п.а) п. 198.1, п. 198.3, п.198.6 ст. 198, п. 44 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового Кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VІ зі змінами та доповненнями,в результаті чого занижено податок на додану вартість у сумі 9555453 грн., у т.ч. у грудні 2016 року – 3586189 грн., у січні 2017 року – 5316667 грн., у березні 2017 року – 600000 грн., у січні 2018 року - 52597 грн.;

- п.201.10 ст. 201 Податкового Кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VІ, в результаті чого порушені 11 календарних днів гранічні терміни реєстрації податкової накладної на загальну суму ПДВ 107,4 грн.

Вивченням протоколу про адміністративне правопорушення № 52 від 22.01.2019р. встановлено, що він складений з порушенням вимог КУпАП, а саме: у протоколі не зазначено місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення (зазначено лише нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення); до протоколу не надано пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності; у протоколі відсутні підписи особи, яка притягується до адміністративної відповідальності в частині роз’яснення цій особі її прав та обов’язків, передбачених ст. 268 КУпАП та в частині отримання копії протоколу.

Відповідно до ч. 2 ст. 254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення … складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Статтею 256 КУпАП передбачений зміст протоколу про адміністративне правопорушення, а саме:

У протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім’я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.

У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.

При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз’яснюються його права і обов’язки, передбачені статтею 268 Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.

В протоколі про адміністративне правопорушення № 52 від 22.01.2019р. відсутній запис про відмову ОСОБА_1.В. від підпису протоколу, до протоколу додано акт про неможливість складання та підписання протоколу про адміністративне правопорушення у зв’язку з неявкою ОСОБА_1 без зазначення місця неявки та місця складання акту.

Таким чином, протокол про адміністративне правопорушення № 52 від 22.01.2019р. складено за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, що є порушенням КУпАП, нормами якого не передбачено заочне (за відсутності особи правопорушника) складання протоколу про адміністративне правопорушення.

Виходячи зі змісту ст.ст.7, 254,279 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення, який є єдиною підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності. Протокол про адміністративне правопорушення як підстава для притягнення особи до відповідальності та як один із засобів доказування (ст. 251 КУпАП)) у будь-якому разі повинен відповідати вимогам ст. 256 КУпАП.

Відповідно ст. 278 КУпАП під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Перевіривши надані матеріали у порядку, передбаченому ст. 278 КУпАП, суд приходить до висновку про необхідність повернення матеріалів справи для доопрацювання.

За роз’ясненнями п. 24 Постанови Пленуму Верховного суду України №14 від 23.12.2005 року, визнано правильною практику суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про те, що з метою дотримання передбачених ст. 268 КУпАП прав та охоронюваних законом інтересів особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, даний адміністративний матеріал слід повернути до Головного управління ДФС у Донецькій області Державної фіскальної служби України для належного оформлення, а саме: для приведення протоколу про адміністративне правопорушення у відповідність вимогам ст. 256 КУпАП.

На підставі викладеного та керуючись ст. 278 КУпАП України, -

ПОСТАНОВИВ:

Повернути адміністративний матеріал - протокол про адміністративне правопорушення № 52 від 22.01.2019р. із доданими матеріалами, номер провадження Слов’янського міськрайонного суду Донецької області № 3/243/437/2019 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення до Головного управління ДФС у Донецькій області Державної фіскальної служби України – для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Слов’янського міськрайонного суду М.О.Гусинський