Постанова № 7952445, 16.02.2010, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.02.2010
Номер справи
2а-10227/08/1570
Номер документу
7952445
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 2а-10227/08/1570

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 лютого 2010 року Одеський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Федусик А.Г.,

при секретарі - Пальоной І.М.,

розглянувши в відкритому судовому засіданні в місті Одесі справу за адміністративним позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Одеській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Моцарт-Готель» про стягнення 1700 грн., -

В С Т А Н О В И В:

Позивач Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Одеській області (далі РУ Департаменту САТ ДПА України в Одеській області) звернувся до суду з позовом про стягнення фінансових санкції у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн. з ТОВ «Моцарт-Готель» (далі ТОВ). В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 17.09.2007 року на підставі Закону України від 19.12.995 року №481/95-ВР ?ро державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” (далі Закон України) працівниками РУ Департаменту САТ ДПА України в Одеській області було здійснено перевірку ресторану, який належить відповідачу, щодо виконання вимог чинного законодавства, обовязкових до виконання при здійсненні господарської діяльності. За наслідками перевірки було складено акт №150305-0072/32-0106 від 17.09.2007 року, на підставі якого, відповідно до ст.17 Закону України, прийняте рішення №150276 від 24.09.2007 року про застосування до відповідача штрафних санкцій в розмірі 1700 гривень, оскільки під час перевірки було встановлено порушення абз.13 ч.2 ст.17 Закону України, а саме реалізація алкогольних напоїв та тютюнових виробів у ресторані без марок акцизного збору встановленого зразку. З зазначених підстав позивач просив суд стягнути з відповідача суму штрафних санкцій в розмірі 1700 гривень, виходячи з вимог Закону.

У судовому засіданні представник позивача у повному обсязі підтримав позовні вимоги посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.

Представник відповідача в судове засідання не зявився. Про час та місце розгляду справи був повідомлений судом належним чином та своєчасно. Про причину неявки суд не повідомив. Надав суду заперечення проти позову в яких зазначив, що відповідно до ст.ст.99, 100 КАС України позивачем пропущено процесуальний строк для звернення до суду, оскільки рішення про застосування штрафних санкцій прийнято 24.09.2007р., а позивач звернувся до суду 25.09.2008р., тобто з пропуском процесуального строку , що є підставою для відмови у задоволенні цього адміністративного позову З зазначених підстав відповідач просив відмовити позивачу у задоволенні позову (а.с.48-50).

З урахуванням думки представника позивача, суд вважав можливим розглянути справу у відсутності представника відповідача, так як у справі достатньо матеріалів про права та взаємовідносини сторін.

Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши та проаналізувавши надані докази, суд встановив наступне.

ТОВ зареєстроване 20.12.2001 року виконавчим комітетом Одеської міської ради за номером 1556120 0000 008210 та перебуває на обліку у якості платника податків та зборів (обовязкових платежів) до бюджету, здійснює підприємницьку діяльність за адресою: м.Одеса, вулиця Ланжеронівська, 13.

17.09.2007 року працівниками позивача було здійснено перевірку ресторану, який належить відповідачу, щодо виконання вимог чинного законодавства, обовязкових до виконання при здійсненні господарської діяльності, про що складено акт №150305-0072/32-0106 від 17.09.2007р.. В ході цієї перевірки було виявлено порушення відповідачем вимог абз.13 ч.2 ст.17 Закону України, що виразилось у зберіганні алкогольних напоїв у ресторані без марок акцизного збору встановленого зразку (а.с.5-7, 8).

Відповідно до статті 17 Закону України за вказане порушення за Законом до субєктів підприємницької діяльності за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 100% вартості товару, але не менше 1700 грн.

Згідно до Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, затвердженого постановою КМУ від 02.06.2003 року за №790, на підставі акту №150305-0072/32-0106 від 17.09.2007р. в.о. начальника РУ ДСАТ ДПА України в Одеській області 24.09.2007 року було прийняте рішення №150276 про застосування до відповідача фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 1700 гривен (а.с. 9).

Відповідачу було направлено рішення про застосування фінансових санкцій, яке він отримав 03.10.2007р., але до цього часу рішення №150276 від 24.09.2007 року не виконано, відповідачем сума штрафу в розмірі 1700 грн. не сплачена.

Відповідно до п.10 Порядку про застосування фінансових санкцій, передбачених ст.17 Закону України, затвердженого постановою КМУ №790 від 02.06.2003 року, у разі невиконання субєктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання, сума санкцій стягується на підставі рішення суду.

Згідно зі ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

З аналізу вказаної правової норми випливає, що дії та рішення державного органу, органу місцевого самоврядування чи їх посадової особи повинні бути прийняті в межах компетенції відповідного органу та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Таким чином суд прийшов до висновку, що рішення №150276 від 24.09.2007 року про застосування штрафних санкцій до відповідача в розмірі 1700 гривень було винесено в межах повноважень та у спосіб, що передбачений діючим законодавством.

Крім цього, правомірність заявлених вимог підтверджується ухвалою Одеського апеляційного господарського суду від 02.11.2009 року про залишення без змін рішення Одеського окружного адміністративного суду від 22.09.2008 року, яким відмовлено ТОВ у задоволенні позову про скасування рішення №150276 від 24.09.2007 року про застосування штрафних санкцій в розмірі 1700 гривень, яке було прийняте на підставі зазначеного акту перевірки (а.с.89-90).

Суд вважає безпідставними посилання відповідача в обґрунтування своїх заперечень проти позову на пропуск позивачем строку на звернення до суду, оскільки в ході розгляду справи судом встановлено, що відповідно до положень п.10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст.17 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” щодо терміну сплати субєктом підприємницької діяльності застосованих фінансових санкцій, відповідач повинен був виконати рішення про застосування у відношенні нього санкцій у строк до 24.10.2007 року (а.с. 9-11, 14), а позивач звернувся до суду 25.09.2008 року, тобто в межах передбаченого ст.99 КАС України строку.

З урахуванням встановлених у судовому засіданні фактів, суд вважає, що позивач довів суду ті обставини, на які посилався в обґрунтування позовних вимог і вони підлягають задоволенню в повному обсязі, а відповідач не довів суду ті обставини на які посилався в обґрунтування своїх заперечень.

На підставі викладеного, керуючись ст.17 Закону України від 19.21995 року №481/95-ВР „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, Порядком застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, затвердженим постановою КМУ від 02.06.2003 року за №790, ст.ст. 2, 7, 8, 9, 11, 69-71, 86, 99, 100, 159-164 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В :

Позовні вимоги Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Одеській області задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Моцарт-Готель» на корить держави заборгованість по штрафним санкціям у розмірі 1700 грн. на розрахунковий рахунок №31114106700005, код бюджетної класифікації 21081100, отримувач ГУДКУ в Одеській області, код 23213460, банк: ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011.

Постанову може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання до Одеського окружного адміністративного суду заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а також поданням апеляційної скарги до Одеського окружного адміністративного суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження і одночасного направлення копії апеляційної скарги.

Суддя А.Г.Федусик