ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 грудня 2009 року № 2а-3123/08/0970
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Гундяка В.Д.,
при секретарі Бітківській Г.П.,
за участю: представника позивача Тропця В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м.Івано-Франківську справу за позовом прокурора м.Коломиї в інтересах Коломийської обєднаної державної податкової інспекції до Відкритого акціонерного товариства “Коломийський завод комплектних розподільчих приладів” про стягнення заборгованості,
в с т а н о в и в:
09.04.2008 року прокурор м.Коломиї в інтересах Коломийської обєднаної державної податкової інспекції звернувся з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства “Коломийський завод комплектних розподільчих приладів” про стягнення заборгованості. Позовні вимоги мотивував тим, що за відповідачем рахується податкова заборгованість перед бюджетом, яка виникла у звязку з несплатою податку на додану вартість, земельному податку, податку з власників транспортних засобів, збору за забруднення навколишнього природного середовища та штрафних санкціях, застосованих за порушення податкового законодавства на загальну суму 584 770,02 грн.
Прокурор в судове засідання не зявився, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи.
У судовому засіданні представник позивача зменшив розмір позовних вимог, суду пояснив, що за ВАТ “Коломийський завод комплектних розподільчих приладів” числиться заборгованість по сплаті податку на додану вартість, податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів та земельному податку на загальну суму 86 747,07 грн.
Представник відповідача наданим правом на подання заперечення проти позову не скористався, в судовому засіданні суду пояснив, що одне з податкових-повідомлень рішень, яким відповідачу визначено податкове зобов”язання, та рішення про застосування штрафних санкцій ВАТ “Коломийський завод КРП” оскаржено в судовому порядку. В зв»язку з цим заявив клопотання про зупинення судового розгляду, яке ухвалою суду від 28.05.2008 року було задоволено. Після поновлення провадження у справі в судове засідання не з”явився, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи, що підтверджується наявним в матеріалах справи повідомленням про вручення поштового відправлення. . Заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи чи про причини неявки суду не подав.
За таких обставин суд вбачає а можливе розглянути справу за відсутності відповідача та прокурора та на підставі наявних доказів.
Вислухавши представника позивача, дослідивши подані докази, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, тому позов підлягає до задоволення з наступних мотивів.
Згідно ч.1 ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Законом України “Про систему оподаткування” визначені види податків і зборів (обовязкових платежів), що справляються на території України. Згідно п.2 ч.1 ст.9 ЗУ «Про систему оподаткування» платники податків зобовязані подавати до державних податкових органів відповідно до законів декларації, повязані з обчисленням і сплатою податків. Згідно п.3 ч.1 ст.9 даного Закону платники податків зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України відповідач є субєктом підприємницької діяльності
Згідно ст.1 ЗУ “Про порядок погашень зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання згідно ЗУ “Про порядок погашень зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" або іншими законами України.
З матеріалів справи вбачається, що на підставі акту перевірки за №158 від 07.12.2007 року та прийнятого на його підставі податкового повідомлення-рішення Коломийської оДПІ за №0022421520 від 17.01.2008 року відповідачу визначено податкове зобов”язання по податку на додану вартість в сумі 4 395 грн.
На підставі акту перевірки за №69/152/05755602 від 17.01.2008 року податковим повідомленням-рішенням Коломийської оДПІ за №0000981520/0 від 26.01.2008 року відповідачу визначено податкове зобов”язання по податку на додану вартість в сумі 2 492,93
Згідно самостійно поданих ВАТ “Коломийський завод комплектних розподільчих приладів” декларацій з податку на додану вартість за листопад-грудень 2007 року, останній зобов”язаний був сплатити податок в сумі 39 586 грн.
За таких обставин загальна сума, непогашеної заборгованості по податку на додану вартість, яка вважається узгодженою, становить 46 473,93 грн.
З матеріалів справи вбачається, що за відповідачем рахується заборгованість по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в сумі 47,09 грн.
Згідно самостійно поданих розрахунків земельного податку на 2007 2008 роки відповідач зобов”язаний був сплатити податок в сумі 31 231,28 грн. Однак кошти до бюджету так і не поступили. Крім того на підставі актів перевірки за №320 від 29.05.2007 року та №321 від 29.05.2007 року податковими повідомленнями-рішеннями за №0011921820 та №0011931820/0 від 11.06.2007 року відповідачу визначено податкове зобов”язання по земельному податку в сумі 8 994,82 грн. Таким чином заборгованість відповідача по сплаті земельного податку становить 40 226,05 грн.
Положенням п.5.1 ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації і відповідно до п.п. 5.3.1. п.5.3 ст.5 Закону платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку,
передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Положенням п.п.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим в день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків його апеляційного узгодження і відповідно до п.п.5.3.2 п.5.2 ст.5 Закону повинно бути сплачено платником податків на протязі 10-ти календарних днів, наступних за днем узгодження. Узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п.п. 3.1.1 ст.3 вказаного Закону, активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобовязань виключно за рішенням суду.
Наявність податкового боргу підтверджується податковими повідомленнями-рішеннями та іншими матеріалами справи. Підстав для звільнення відповідача від сплати заборгованості в судовому засіданні не встановлено
Доказів сплати податкового боргу та інших фінансових зобов”язань відповідач суду не представив, чим фактично не заперечив наявність заборгованості, яка є предметом спору в даній справі.
За таких обставин позовні вимоги підлягають до задоволення.
Керуючись ст.ст.11, 71, 86, 137, ч.3 ст.160, ст.162 КАС України, суд
п о с т а н о в и в:
позов задовольнити.
Стягнути за рахунок активів Відкритого акціонерного товариства “Коломийський завод комплектних розподільчих приладів” в дохід держави 86 747 (вісімдесят шість тисяч сімсот сорок сім) грн. 07 коп. податкового боргу.
Постанова набирає законної сили після закінчення встановлених ст.186 КАСУ строків подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги, якщо таку заяву чи скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд шляхом подання протягом десяти днів з дня складення постанови у повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження постанови, після чого протягом двадцяти днів апеляційної скарги.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у десятиденний строк з дня складення постанови у повному обсязі.
Постанова в повному обсязі виготовлена 14.12.2009 року.
Суддя В.Д. Гундяк