Постанова № 79521853, 31.01.2019, Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області

Дата ухвалення
31.01.2019
Номер справи
500/443/19
Номер документу
79521853
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 500/443/19 Провадження № 3/500/254/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 січня 2019 року м.Ізмаїл

Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області у складі головуючого судді Пащенко Т.П., за участю секретаря судового засідання Топтигіної О.М., притягуваної ОСОБА_1, прокурора Карпова Е.О., розглянувши справу про адміністративне правопорушення у відношенні

ОСОБА_1, що народилася 19 січня 1957 року, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_1, Російська Федерація, громадянки України, працюючої провідним інженером Управління капітального будівництва Ізмаїльської міської ради, зареєстрованої та проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2., паспорт громадянина України серії КК №551877, виданий Ізмаїльським МВ УМВС України в Одеській області 22 листопада 2000 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків – «НОМЕР_1», -

за ч. 1 ст. 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

встановив:

ОСОБА_1, будучи відповідно до п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» посадовою особою юридичної особи публічного права, яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, займаючи посаду провідного інженера Управління капітального будівництва Ізмаїльської міської ради, будучі обізнаною щодо обов’язку подати щорічну декларацію та про терміни її подачі, за відсутності поважних причин, в порушення частини 1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», пов’язаної з виконанням функцій держави та місцевого самоврядування, подала відповідну декларацію особи за 2017 рік лише 02.04.2018 року, тобто з порушенням строку подачі декларації на дві доби, що встановлено відповідно до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до якого встановлено дату і час фактичної подачі декларації ОСОБА_1, відповідним рапортом та скрін-шотом з офіційної Інтернет-сторінки Реєстру.

ОСОБА_1 у судовому засіданні винність у вчиненні зазначеного адміністративного правопорушення визнала повністю та розкаялася в його вчиненні, пояснивши, що в січні 2017 року вона через додаток «Приват-24» оформила електронний ключ. Декларацію подала не своєчасно у зв’язку з тим, що не працював сайт НАЗК, однак просила дати їй попередження, оскільки вона своїми діями не завдала шкоду.

Винуватість ОСОБА_1 у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП, повністю доведена, окрім визнання притягуваною своєї вини, також і сукупністю досліджених судом доказів.

Згідно з даними протоколу про адміністративне правопорушення №90 від 18.01.2019 р., ОСОБА_1 порушила вимоги фінансового контролю, а саме подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік 02 квітня 2018 року, тобто несвоєчасно, оскільки повинна була подати її до 01 квітня 2018 року.

Відповідно до розпорядження Ізмаїльського міського голови від 03 січня 2012 року № 5-с, ОСОБА_1 переведено на посаду ведучого інженера управління капітального будівництва Ізмаїльської міської ради(а.с. 29).

Враховуючи, що відповідно до положень п.п. «а» п.2 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції», посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті, особи, які входять до складу наглядової ради державного банку, державного підприємства або державної організації, що має на меті одержання прибутку віднесені до осіб, уповноважених на виконання функцій держави, суд дійшов висновку про те, що на ОСОБА_1 поширюються вимоги ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», якими покладений обов'язок щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Тому ОСОБА_1 була зобов'язана подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий – 2017 рік наступного року – до 01 квітня 2018 року шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Однак, ОСОБА_1 не подала декларацію за 2017 рік до 01 квітня 2018 року, про що 13 квітня 2018 року уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції в апараті Ізмаїльської міської ради та її виконавчому комітеті, секретаріаті виконавчого комітету та виконавчих органах Ізмаїльської міської ради повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції (а.с.14), а подала притягувана зазначену декларацію 02 квітня 2018 року, про що свідчать дані пошуку в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (https://public.nazk.gov.ua/search) (а.с. 15).

Згідно з даними повідомлення ДП «Українські спеціальні системи» від 27.04.2018 р. №07-530, тимчасове обмеження у доступі до ресурсів порталу Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період з 1 січня 2018 року відбувалося 02 січня 2018 року близько 09:00 години, а також 15 березня 2018 року близько 12:00 год. (а.с.52).

Враховуючи встановлені обставини суд дійшов висновку про відсутність непереборних перешкод, незалежних від волі притягуваної ОСОБА_1, для виконання нею обов'язку своєчасно подати декларацію, а також про відсутність поважних причин несвоєчасного подання нею декларації.

Дані досліджених судом доказів повністю узгоджуються як з поясненнями притягуваної ОСОБА_1, даними нею в судовому засіданні, так і зі змістом письмових пояснень ОСОБА_1, доданих до протоколу про адміністративне правопорушення (а.с.28).

Таким чином, аналіз сукупності усіх досліджених у суді доказів, дозволяє суду дійти висновку про наявність складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та про доведеність винності ОСОБА_1 в його вчиненні.

При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь її вини, майновий стан та обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність.

Суд враховує те, що ОСОБА_1 вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією.

До обставин, які відповідно до ст. 34 КУпАП пом’якшують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене нею адміністративне правопорушення, суд відносить щире розкаяння винної.

Обставин, які відповідно до ст. 35 КУпАП обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене нею адміністративне правопорушення, суд не вбачає.

Отже, враховуючи зазначені обставини справи, беручи до увагу особу ОСОБА_1, суд вважає, що для її виховання в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нею нових правопорушень, буде достатнім застосування адміністративного стягнення у виді штрафу в межах мінімального розміру, передбаченого санкцією ч. 1 ст. 1726 КУпАП, оскільки в даному випадку таке стягнення повністю досягне мети його застосування.

Крім того, з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в розмірі 384,20 грн.

Керуючись ст. ст. 283 – 285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя –

постановив:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, паспорт громадянина України серії КК №551877, виданий Ізмаїльським МВ УМВС України в Одеській області 22 листопада 2000 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків – «НОМЕР_1», визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, паспорт громадянина України серії КК №551877, виданий Ізмаїльським МВ УМВС України в Одеській області 22 листопада 2000 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків – «НОМЕР_1», на користь держави судовий збір в розмірі 384,20 грн (триста вісімдесят чотири гривні двадцять копійок).

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова про накладення адміністративного стягнення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та підлягає зверненню до виконання протягом трьох місяців з моменту її винесення. В разі ж оскарження постанови перебіг строку давності звернення її до виконання зупиняється до розгляду скарги.

Суддя: ОСОБА_2