Постанова № 79521102, 31.01.2019, Південноукраїнський міський суд Миколаївської області (до 25.04.2025 - Южноукраїнський міський суд Миколаївської області)

Дата ухвалення
31.01.2019
Номер справи
486/40/19
Номер документу
79521102
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №: 486/40/19 Провадження № 3/486/91/2019

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

31 січня 2019 року Южноукраїнський міський суд Миколаївської області

в складі: головуючого судді Далматової Г.А.,

при секретарі Коршак О.В.,

за участю прокурора Ворушило О.В.,

особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1,

розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління захисту економіки в Миколаївській області Департаменту захисту економіки національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючої головним спеціалістом сектору прийому громадян відділу державних соціальних допомог департаменту соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради, зареєстрованої та проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

В С Т А Н О В И В:

Обіймаючи посаду головного спеціаліста сектору прийому громадян відділу державних соціальних допомог департаменту соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради, та будучи посадовою особою місцевого самоврядування, на яку відповідно до підп. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України про запобігання корупції», поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», будучи повідомленою про строки подання електронної декларації, без поважних на те причин, подала щорічну декларацію за 2017 рік з порушенням термінів, а саме 06 квітня 2018 року о 19 годині 02 хвилин, в той час як термін декларування закінчився 01 квітня 2018 року.

Своїми діями вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та призначити покарання у вигляді штрафу.

В судовому засіданні ОСОБА_1С свою вину у вчиненні зазначеного адміністративного правопорушення визнала у повному обсязі, суду пояснила що дійсно знала про необхідність подання щорічної декларації за 2017 рік до 01 квітня 2018 року, однак, оскільки в неї була невірна адреса електронної пошти (yandex.ua), що не входить до переліку адрес, які мають бути для подання декларації, тому вона несвоєчасно її подала.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні зазначеного адміністративного правопорушення також підтверджується письмовими матеріалами справи.

Так, відповідно до розпорядження з особового складу № 76/06-04-к від 30 березня 2017 року ОСОБА_1 було призначено на посаду головного спеціаліста сектору прийому громадян відділу державних соціальних допомог департаменту соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради/а.с. 18/.

Відповідно до підп. "в" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" суб’єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зокрема посадові особи місцевого самоврядування.

Згідно вимог ч. 1 ст. 12 Закону України "Про засади запобігання протидії корупції", суб'єкти декларування зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до цього Закону.

Відповідно до наявних в матеріалах справи письмових пояснень ОСОБА_2 від 20 грудня 2018 року, 11 січня 2017 року нею було проведено заняття із вивчення Закону України "Про запобігання корупції", зокрема роз'яснено строки подання декларації та порядок їх заповнення. На початку березня 2017 року вона особисто в телефонному режимі повідомила головного спеціаліста сектору прийому громадян відділу державних соціальних допомог департаменту соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнської міської радипро необхідність подання електронної декларації за 2017 рік до 01 квітня 2018 року з наданням методичних рекомендацій щодо її заповнення /а.с. 14-15).

Національним агенством з питань запобігання корупції було виявлено несвоєчасне подання ОСОБА_1 щорічної декларації за 2017 рік /а.с. 5, 6/.

Як вбачається, з витягу з Єдиного держаного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та скріншоту з офіційного сайту Єдиного держаного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування /а.с. 7-9, 10/ щорічну декларацію за 2017 рік ОСОБА_1 подала 06 квітня 2018 року.

Згідно з отриманою послідовністю дій користувача "Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, які вчинила ОСОБА_1 вбачається, що робота з реєстром при подані нею декларації за 2017 рік розпочата о 21 годині 59 хвилин 19 березня 2018 року. Далі в період з 19 березня 2018 року по 20 березня2018 року були заповнені/переглянуті розділи декларації 1-16 та 20 березня 2018 року о 22:14 було натиснуто кнопку «Подати документ» та відкрито сторінку накладання ЕЦП, після чого о 22:15 год. натиснуто кнопку «Вихід». Через значний проміжок часу, тобто лише 06 квітня 2018 року о 19:02 год. ОСОБА_1 успішно подала щорічну декларацію за 2017 рік /а.с. 7-9/.

Термін дії сертифіката відкритого ключа, який належить ОСОБА_1 - 02 квітня 2018 року - 02 квітня 2019 року /а.с. 11/.

Згідно інформації, наданої Державним підприємством "Українські спеціалізовані системи" /а.с. 30/ 02 січня 2018 року близько 09:00 години було виявлено помилки при спробі авторизації у Реєстрі. Належне безперебійне функціонування забезпечено з 09:50 годин 02 січня 2018 року. Близько 12:00 години Реєстр не функціонував. О 12:40 годині 15 березня 2018 року роботу Реєстру відновлено. Починаючи із зазначеного часу та дотепер портал Реєстру функціонує у штатному режимі.

Виходячи з викладеного, в будь-який інший час окрім зазначених ОСОБА_1 мала змогу подати щорічну декларацію за 2017 рік до 01 квітня 2018 року.

Як вбачається з копій табелів обліку робочого часу департаменту соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради за березень-квітень 2018 року ОСОБА_1 перебувала на роботі, у відрядженнях, відпустках та лікарняних не перебувала /а.с. 36-37/.

Доказів поважності причин неподання ОСОБА_1 щорічної декларації за 2017 року у визначений законом строк матеріали справи не містять та надані ОСОБА_1 не були.

При призначенні виду і міри адміністративного стягнення ОСОБА_1, виходячи з вимог закону, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують відповідальність та вважає можливим обмежитись адміністративним стягненням у вигляді мінімального штрафу.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» стягненню з ОСОБА_1 на користь держави підлягає судовий збір в розмірі 384,20 гривень.

Керуючись ст.ст. 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд

П О С Т А Н О В И В

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та призначити останній адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 50 (п’ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: 31211256026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106) розміром – 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 (двадцять) копійок.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку її оскарження.

Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Миколаївського апеляційного суду через Южноукраїнський міський суд Миколаївської області, протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Южноукраїнського міського суду ОСОБА_3