Постанова № 79500816, 23.01.2019, Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Дата ухвалення
23.01.2019
Номер справи
308/12436/18
Номер документу
79500816
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

308/12436/18

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23.01.2019 м. Ужгород

Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Фазикош О.В., за участю: особи яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, представника Закарпатської митниці ДФС ОСОБА_2 захисника правопорушника – ОСОБА_3, розглянувши матеріали справи про порушення митних правил відносно громадянина України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1; уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2 області, студента ІНФОРМАЦІЯ_3, мешканця Україна Закарпатської обл., Мукачівського р-ну, с. Великі Лучки вул. Миру буд. 112, закордонний паспорт – FA946746 від 05.11.2015 року - за ч.1 ст. ст. 483 Митного кодексу України, -

ВСТАНОВИВ:

До Ужгородського міськрайонного суду надійшли матеріали справи про порушення митних правил відносно громадянина України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за ч.1 ст. ст. 483 Митного кодексу України.

З протоколу про порушення митних правил №5749/30500/18 від 12.12.2018 року встановлено, що 12.12.2018 року о 05 год. 52 хв. в зону митного контролю на ділянку «Виїзд з України» (ЗМК – пасажирська) митного посту «Тиса» Закарпатської митниці ДФС заїхав легковий автомобіль марки «SEAT» моделі “ALTEA”, ідентифікаційний номер кузова № VSSZZZ5PZBR021500, реєстраційний номерний знак України AO4430BT під керуванням громадянина України ОСОБА_1, що прямував у приватних справах з України в Угорщину. Формою проходження митного контролю гр. України ОСОБА_1 обрав порядок проходження митного контролю по каналу “зелений коридор”.

До митного контролю гр. України ОСОБА_1 було подано закордонний паспорт – FA946746 від 05.11.2015 року, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу СХK931714 від 02.08.2018 р.

Згідно ч. 5 ст. 366 МК України обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

Згідно ч. 6 даної статті громадяни, які проходять (проїжджають) через "зелений коридор", звільняються від подання письмової митної декларації. Звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов'язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.

В протоколі вказано, що При усному опитуванні гр. України ОСОБА_1 заперечив наявність будь-яких товарів, в тому числі тих, що підлягають декларуванню, а також повідомив, що жодних прихованих від митного контролю товарів не переміщує.

Відповідно ч. 1 ст. 318 МК України митному контролю підлягають усі товари, транспортні засоби комерційного призначення, які переміщуються через митний кордон України.

Згідно ч.2 Типової технологічної схеми здійснення митного контролю автомобільних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними, у пунктах пропуску через державний кордон, затвердженої ПКМУ від 21.05.2012 №451 - митний контроль автомобільних транспортних засобів і товарів здійснюється виключно митними органами відповідно до законодавства, вибірково, у формах та обсязі, що визначені на підставі результатів системи управління ризиками.

Відповідно до п. 7 ПКМУ «Про затвердження вичерпного переліку підстав, за наявності яких може проводитись огляд (переогляд) товарів, транспортних засобів комерційного призначення митними органами України» від 23.05.2012 №467, на підставі наявності ознак облаштування товарів, транспортних засобів комерційного призначення спеціально виготовленими сховищами (тайниками) або використання інших засобів чи способів, що утруднюють виявлення товарів – проводиться митний огляд.

Керуючись пунктом 6 Типової Технологічної схеми здійснення митного контролю автомобільних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними, у пунктах пропуску через державний кордон затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 №451, на підставі результатів аналізу та оцінки ризиків, та враховуючи наявність орієнтування Закарпатської митниці ДФС, транспортний засіб було виведено з загального потоку для проведення митного огляду в боксі поглибленого огляду.

В ході здійснення поглибленого митного огляду вищевказаного транспортного засобу були виявлені приховані від митного контролю тютюнові вироби, а саме: 1) сигарети з фільтром, вітчизняного виробництва, з акцизними марками України, по 20 штук у кожній пачці, торгівельної марки «Rothmans» “Demi Click Purple”, виробник – ПрАТ «А/Т Тютюнова компанія «В.А.Т.-Прилуки»», країна виробництва – Україна, загальною кількістю 9 пачок; 2) сигарети з фільтром, вітчизняного виробництва, з акцизними марками України, по 20 штук у кожній пачці, торгівельної марки «Rothmans» “Demi Silver”, виробник – ПрАТ «А/Т Тютюнова компанія «В.А.Т.-Прилуки»», країна виробництва – Україна, загальною кількістю 339 пачки; 3) сигарети з фільтром, вітчизняного виробництва, з акцизними марками України, по 20 штук у кожній пачці, торгівельної марки «Rothmans» “Royals Demi Silver”, виробник – ПрАТ «А/Т Тютюнова компанія «В.А.Т.-Прилуки»», країна виробництва – Україна, загальною кількістю 42 пачки. Загальна кількість виявлених сигарет становить 390 пачок.

Відповідно до п.53 ст.4 Митного кодексу України «спеціально виготовлене сховище (тайник) - сховище, виготовлене з метою незаконного переміщення товарів через митний кордон України, а також обладнані та пристосовані з цією метою конструктивні ємності чи предмети, які попередньо піддавалися розбиранню, монтажу тощо».

Виявлені сигарети знаходились в конструктивних порожнинах автомобіля, а саме:

- 195 пачок прихованих сигарет знаходилися у конструктивній порожнині кузова, розташованій в лівій задній частині автомобіля. Виявлення сигарет стало можливим після демонтажу декоративної пластикової обшивки багажного відсіку та зняття гумової пластини прямокутної форми, яка закривала спеціально виготовлений кустарним способом отвір в конструктивній порожнині кузова;

- 195 пачок прихованих сигарет знаходилися у конструктивній порожнині кузова, розташованій в правій задній частині автомобіля. Виявлення сигарет стало можливим після демонтажу декоративної пластикової обшивки багажного відсіку та зняття гумової пластини прямокутної форми, яка закривала спеціально виготовлений кустарним способом отвір в конструктивній порожнині кузова.

Виявлене стало доступним за допомогою використання технічних засобів митного контролю, а саме: викрутки, ліхтарика, оглядового дзеркала, набору інструментів.

Загальна вартість виявлених сигарет, згідно маркувань на пачках, складає 11808,36 гривень України (одинадцять тисяч вісімсот вісім грн.36 коп.).

Згідно інформації, отриманої з мережі Інтернет (сайт «auto.ria») від 12.12.2018р., вартість аналогічного/подібного легкового автомобіля марки «SEAT» моделі “ALTEA”, ідентифікаційний номер кузова № VSSZZZ5PZBR021500, 2010 року випуску, становить 8550 доларів США, що станом на 12.12.2018 року за курсом НБУ складає 236947,56 грн. (двісті тридцять шість тисяч дев’ятсот сорок сім грн.56 коп.).

Виявлені тютюнові вироби громадянин України ОСОБА_1 не визнав своєю власністю.

Таким чином, громадянин України ОСОБА_1 вчинив дії спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників), а саме обладнаних та пристосованих конструктивних ємностей (порожнин), які попередньо піддавалися розбиранню та монтажу, з метою незаконного переміщення товарів через митний кордон України.

Зазначені дії мають ознаки порушення (порушень) митних правил, передбаченого (передбачених) частиною 1 статті 483 Митного кодексу України.

У судовому засіданні представник Закарпатської митниці ДФС ОСОБА_2, підтримав викладене у протоколі, та просив визнати гр. ОСОБА_1 винним в порушенні митних правил передбачених ч.1 ст.483 МК України, та накласти на нього стягнення передбачене санкцією даної статті, а саме штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів, а також транспортного засобу із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувався для переміщення товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.

ОСОБА_1 в судове засідання не з’явився, про час і місце розгляду справи був повідомлений своєчасно та належним чином, клопотання про відкладення справи до суду не надходило.

Представник ОСОБА_1 адвокат ОСОБА_4 в судовому засіданні просив врахувати, що ОСОБА_1 вину у вчиненому адміністративному правопорушенні визнав повністю, просив звільнити його від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням, оскільки ОСОБА_1 вперше притягується до адміністративної відповідальності, є студентом та знаходиться у скрутному матеріальному положенні, вартість та кількість переміщуваного товару є незначною і не становить жодної суспільної небезпеки і не завдає збитків державним чи суспільним інтересам України. Крім того, просив врахувати, що жодних конструктивних змін в транспортний засіб ОСОБА_1 не вносилось, такі докази відсутні в матеріалах справи, вказаний транспортний засіб не є його власністю.

Заслухавши учасників судового засідання, дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного висновку.

Судом встановлено, 12.12.2018 року о 05 год. 52 хв. в зону митного контролю на ділянку «Виїзд з України» (ЗМК – пасажирська) митного посту «Тиса» Закарпатської митниці ДФС заїхав легковий автомобіль марки «SEAT» моделі “ALTEA”, ідентифікаційний номер кузова № VSSZZZ5PZBR021500, реєстраційний номерний знак України AO4430BT під керуванням громадянина України ОСОБА_1, що прямував у приватних справах з України в Угорщину. Формою проходження митного контролю гр. України ОСОБА_1 обрав порядок проходження митного контролю по каналу “зелений коридор”.

Згідно ч. 5 ст. 366 МК України обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

Згідно ч. 6 даної статті громадяни, які проходять (проїжджають) через "зелений коридор", звільняються від подання письмової митної декларації. Звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов'язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.

Відповідно ч. 1 ст. 318 МК України митному контролю підлягають усі товари, транспортні засоби комерційного призначення, які переміщуються через митний кордон України.

Згідно ч.2 Типової технологічної схеми здійснення митного контролю автомобільних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними, у пунктах пропуску через державний кордон, затвердженої ПКМУ від 21.05.2012 №451 - митний контроль автомобільних транспортних засобів і товарів здійснюється виключно митними органами відповідно до законодавства, вибірково, у формах та обсязі, що визначені на підставі результатів системи управління ризиками.

Відповідно до п. 7 ПКМУ «Про затвердження вичерпного переліку підстав, за наявності яких може проводитись огляд (переогляд) товарів, транспортних засобів комерційного призначення митними органами України» від 23.05.2012 №467, на підставі наявності ознак облаштування товарів, транспортних засобів комерційного призначення спеціально виготовленими сховищами (тайниками) або використання інших засобів чи способів, що утруднюють виявлення товарів – проводиться митний огляд.

Керуючись пунктом 6 Типової Технологічної схеми здійснення митного контролю автомобільних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними, у пунктах пропуску через державний кордон затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 №451, на підставі результатів аналізу та оцінки ризиків, та враховуючи наявність орієнтування Закарпатської митниці ДФС, транспортний засіб було виведено з загального потоку для проведення митного огляду в боксі поглибленого огляду.

При усному опитуванні гр. України ОСОБА_1 заперечив наявність будь-яких товарів, в тому числі тих, що підлягають декларуванню, а також повідомив, що жодних прихованих від митного контролю товарів не переміщує.

Однак, в ході здійснення поглибленого митного огляду вищевказаного транспортного засобу були виявлені приховані від митного контролю тютюнові вироби, а саме: 1) сигарети з фільтром, вітчизняного виробництва, з акцизними марками України, по 20 штук у кожній пачці, торгівельної марки «Rothmans» “Demi Click Purple”, виробник – ПрАТ «А/Т Тютюнова компанія «В.А.Т.-Прилуки»», країна виробництва – Україна, загальною кількістю 9 пачок; 2) сигарети з фільтром, вітчизняного виробництва, з акцизними марками України, по 20 штук у кожній пачці, торгівельної марки «Rothmans» “Demi Silver”, виробник – ПрАТ «А/Т Тютюнова компанія «В.А.Т.-Прилуки»», країна виробництва – Україна, загальною кількістю 339 пачки; 3) сигарети з фільтром, вітчизняного виробництва, з акцизними марками України, по 20 штук у кожній пачці, торгівельної марки «Rothmans» “Royals Demi Silver”, виробник – ПрАТ «А/Т Тютюнова компанія «В.А.Т.-Прилуки»», країна виробництва – Україна, загальною кількістю 42 пачки. Загальна кількість виявлених сигарет становить 390 пачок.

Виявлені сигарети знаходились в конструктивних порожнинах автомобіля, а саме: - 195 пачок прихованих сигарет знаходилися у конструктивній порожнині кузова, розташованій в лівій задній частині автомобіля. Виявлення сигарет стало можливим після демонтажу декоративної пластикової обшивки багажного відсіку та зняття гумової пластини прямокутної форми, яка закривала спеціально виготовлений кустарним способом отвір в конструктивній порожнині кузова; - 195 пачок прихованих сигарет знаходилися у конструктивній порожнині кузова, розташованій в правій задній частині автомобіля. Виявлення сигарет стало можливим після демонтажу декоративної пластикової обшивки багажного відсіку та зняття гумової пластини прямокутної форми, яка закривала спеціально виготовлений кустарним способом отвір в конструктивній порожнині кузова.

Вартість виявлених сигарет, згідно маркувань на пачках, складає 11808,36 гривень України (одинадцять тисяч вісімсот вісім грн.36 коп.).

Згідно інформації, отриманої з мережі Інтернет (сайт «auto.ria») від 12.12.2018р., вартість аналогічного/подібного легкового автомобіля марки «SEAT» моделі “ALTEA”, ідентифікаційний номер кузова № VSSZZZ5PZBR021500, 2010 року випуску, становить 8550 доларів США, що станом на 12.12.2018 року за курсом НБУ складає 236947,56 грн. (двісті тридцять шість тисяч дев’ятсот сорок сім грн.56 коп.).

Зазначені дії мають ознаки порушення (порушень) митних правил, передбаченого (передбачених) частиною 1 статті 483 Митного кодексу України.

Згідно ч.1 ст.483 МК України відповідальність настає за дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.

Відповідно до п.53 ч.1 ст. 4 МК України, спеціально виготовленим сховищем (тайником) є сховище, виготовлене з метою незаконного переміщення товарів через митний кордон України, а також обладнані та пристосовані з цією метою конструктивні ємності чи предмети, які попередньо піддавалися розбиранню, монтажу тощо.

Таким чином спеціально виготовлене сховище (тайник) в розумінні зазначеної вище норми закону є не будь-які конструктивні ємності автомобіля, а ті які обладнанні і пристосовані з метою незаконного переміщення товарів через митний кордон України.

Згідно матеріалів справи про адміністративне правопорушення, цигарки були приховані в конструктивних порожнинах автомобіля. Однак, в протоколі не зазначено яким чином конструктивні ємності автомобіля були обладнані та пристосовані для незаконного переміщення товарів через державний кордон України.

Крім того, в протоколі відсутні відомості, що саме в транспортному «SEAT» моделі “ALTEA”, ідентифікаційний номер кузова № VSSZZZ5PZBR021500, 2010 року випуску були спеціально виготовлені сховища (тайники), що використовувалися для переміщення товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.

Матеріали митної справи стосовно ОСОБА_1 не містять відомостей про виготовлення спеціальних сховищ (тайників) або внесення конструктивних змін в автомобіль. Доказів того, що транспортний засіб – SEAT» моделі “ALTEA”, ідентифікаційний номер кузова № VSSZZZ5PZBR021500, 2010 року випуску піддавався спеціальному переобладнанню для незаконного переміщення товарів через митний кордон України, суду не надано.

Зокрема висновку експерта, що в даний автомобіль гр. ОСОБА_1 були внесені конструктивні зміни саме з метою незаконного переміщення товарів через кордон до матеріалів справи долучено не було.

Згідно наданих до матеріалів справи фотоматеріалів такі відомості не вбачаються також.

Статтею 62 ч. 3 Конституції України встановлено, що обвинувачення не може ґрунтуватись на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Крім того, суд враховує, що транспортний засіб – SEAT» моделі “ALTEA”, ідентифікаційний номер кузова № VSSZZZ5PZBR021500, 2010 року випуску не належить на праві власності особі відносно якої було складено протокол. Згідно наявного в матеріалах справи свідоцтва на транспортний засіб такий належить ОСОБА_5. Суд враховує, також пояснення які надавались ОСОБА_1 під час складання протоколу про адміністративне правопорушення, згідно яких останній вказував про належність такого іншій особі.

Враховуючи зазначене, суд вважає, що вказані обставини в своїй сукупності свідчать про те, що гр. України ОСОБА_1 вчинив дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням конструктивних порожнин автомобіля, у спосіб, що утруднював виявлення таких товарів. Вказані обставини в своїй сукупності свідчать про наявність в його діях складу порушення митних правил, передбаченого ч.1 ст. 483 МК України. Дії громадянина України ОСОБА_1 кваліфіковані правильно.

Вина порушника підтверджується матеріалами справи, а саме протоколом про порушення митних правил № 5749/30500/18 від 12 грудня 2018 року, його особистими поясненнями від 12.12.2018 р., актом проведення огляду (переогляду) товарів, т/з, ручної поклажі та багажу та фотоматеріалами доданими до нього, доповідною запискою державного інспектора відділу митного оформлення митного посту «Тиса» ОСОБА_6, поясненнями гр.ОСОБА_7

Відповідно до ст.33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність. Обтяжуючих відповідальність особи обставин судом не встановлено. За правилами ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.

При накладенні адміністративного стягнення суддя враховує роз’яснення п.18 Постанови Пленуму Верховного Суду України №8 від 03.06.2005 року «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил», згідно якого, вирішуючи питання про конфіскацію предметів зі спеціально виготовленими сховищами (тайниками) і транспортних засобів, що використовувалися для приховання чи переміщення товарів, враховуються обсяги конструктивних змін внесених у ці предмети або транспортні засоби із зазначеною метою; співвідношення вартості й кількості товару, який був предметом порушення митних правил, із розмірами транспортного засобу, в якому цей товар переміщувався.

При розгляді даної справи про адміністративне правопорушення суддя також враховує, що одним з проявів верховенства права є положення про те, що право не обмежується лише законодавством як однією з його форм, а включає й інші соціальні регулятори. Справедливість - одна з основних засад права і є вирішальною у визначенні його як регулятора суспільних відносин, одним із загальнолюдських вимірів права. Суд вважає за необхідне зазначити, що ця позиція ґрунтується, в тому числі, на рішенні Конституційного Суду України від 02.11.2004 року № 15-рп/2004у справі № 1-33/2004.

При вирішенні питання про призначення стягнення за вчинене порушення суд також враховує положення статті 1 Протоколу №1 Конвенції про захист прав людини основоположних свобод, у відповідності до яких «Кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права».

В контексті забезпечення дотримання принципів Конституції та Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, задля утвердження верховенства права та європейських підходів до розуміння прав людини, 23 лютого 2006 року Верховною ОСОБА_7 України було прийнято Закон України №3477-ІV «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини». Основними цілями даного Закону є застосування практики Європейського суду з прав людини з метою забезпечення виконання рішення Європейського суду з прав людини у справах проти України та впровадження в українське судочинство та адміністративну практику європейських стандартів прав людини.

Рішення Європейського суду є офіційною формою роз’яснення основних (невідчужуваних) прав кожної людини, закріплених і гарантованих Конвенцією, яка є частиною національного законодавства, та у зв’язку з цим джерелом законодавчого правового регулювання і правозастосування в Україні.

Так, приймаючи рішення по справі, суд враховує правові позиції висловлені ЄСПЛ у справі «Бакланов проти Росії» (09.06.2005 року) та у справі «Фрізен проти Росії» (24.03.2005 року), а саме те, що досягнення справедливого балансу між загальними інтересами суспільства та вимогами захисту основоположних прав особи лише тоді стає значним, якщо встановлено, що під час відповідного втручання було дотримано принципу «законності» і воно не було свавільним. Крім того, суд приймає до уваги правові позиції висловлені у справі «Ісмайлов проти Росії» (п.38 Рішення від 16.10.2008 року), згідно яких для того, щоб втручання вважалося пропорційним, воно має відповідати тяжкості правопорушення і не становити надмірний тягар для особи.

Санкцією ч.1 ст. 483 МК України, передбачено накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів, а також товарів, транспортних засобів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для переміщення товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.

З вищевказаної санкції статті слідує, що обов'язковій конфіскації підлягають транспортні засоби із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для переміщення товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.

Така конфіскація, відповідно до ст.465 МК України, може бути застосована виключно за рішенням суду у випадках, обсязі та порядку, що визначаються цим Кодексом та іншими законами України.

У ст.1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод передбачено, що кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше, як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальним принципам міжнародного права.

Враховуючи конкретні обставини справи в їх сукупності, а саме кількість незаконно переміщуваного товару, його вартість (11 808,36 грн.) та співвідношення із вартістю транспортного засобу (276215,84 гривень в якому він переміщувався), що вартість товарів, які були предметом порушення митних правил, значно менша від вартості транспортного засобу, в якому він переміщувався через митний кордон України, враховуючи, що транспортний засіб належить на праві власності ОСОБА_5, а також пом'якшуючі відповідальність обставини - щире розкаяння винного, відсутність обтяжуючих відповідальність обставин та те, що від дій ОСОБА_1 тяжких наслідків не настало, враховуючи характер та ступінь вчиненого правопорушення, обставини справи, особу порушника, та вважаю, що на ОСОБА_1, слід накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил, що становить 11808,36 грн. з конфіскацією безпосередніх предметів порушення митних правил – Сигарети з фільтром, вітчизняного виробництва, з акцизними марками України, по 20 штук у кожній пачці, торгівельної марки «Rothmans» “Demi Click Purple”, виробник – ПрАТ «А/Т Тютюнова компанія «В.А.Т.-Прилуки»», країна виробництва – Україна 9 пачок -278,64 грн; Сигарети з фільтром, вітчизняного виробництва, з акцизними марками України, по 20 штук у кожній пачці, торгівельної марки «Rothmans» “Demi Silver”, виробник – ПрАТ «А/Т Тютюнова компанія «В.А.Т.-Прилуки»», країна виробництва – Україна 339 пачки – 10332,72 грн. та Сигарети з фільтром, вітчизняного виробництва, з акцизними марками України, по 20 штук у кожній пачці, торгівельної марки «Rothmans» “Royals Demi Silver”, виробник – ПрАТ «А/Т Тютюнова компанія «В.А.Т.-Прилуки»», країна виробництва – Україна 42 пачки – 1197 грн.

Оскільки, загальна вартість прихованих тютюнових виробів не є значною порівняно з вартістю автомобіля, враховуючи, що у транспортний засіб не було внесено конструктивних змін або виготовлення спеціальних сховищ (тайників), те що ОСОБА_1 вчинив дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, з використанням конструктивних порожнин автомобіля, у спосіб, що утруднював виявлення таких товарів, мету призначення покарання та співрозмірність можливого покарання вчиненому правопорушенню, тобто принципу розумності призначення покарання, та приходить до висновку, що стягнення у вигляді конфіскації майна транспортного засобу, не забезпечить баланс між загальними інтересами суспільства та вимогами захисту права власності конкретної особи, в даному випадку ОСОБА_5, приходжу до висновку, що автомобіль марки «SEAT» моделі “ALTEA”, ідентифікаційний номер кузова № VSSZZZ5PZBR021500, 2010 року випуску, реєстраційний номерний знак України AO4430ВТ, об’єм двигуна – 1598 см3, рік виготовлення – 2010, тип двигуна – дизель, колір чорни не підлягає конфіскації. Вилучене свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу СХК 931714 від 02.08.2018 р. слід повернути власнику.

Такий вид адміністративного стягнення буде мати достатній профілактичний вплив і дозволить запобігти вчиненню ОСОБА_1 в подальшому правопорушень, а також засвідчить невідворотність реагування на кожне правопорушення.

Згідно положень ч.5 ст.283 КУпАП постанова суду (судді) про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору. Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Відповідно до п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 р. № 3674-VI (з наступними змінами та доповненнями) у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу. Відповідно до Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Згідно Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» з 1 січня 2019 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1921 грн. Таким чином, правопорушнику необхідно сплатити судовий збір в розмірі 384,20 грн.

Керуючись ст.ст. 483, 522, 527, 528, 529 МК України, ст.ст.40-1, 283-285, 287-290, 303 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 Закон України «Про судовий збір» суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Громадянина України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1; уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2 області, студента ІНФОРМАЦІЯ_3, мешканця Україна, Закарпатської області, Мукачівського району, с. Великі Лучки вул. Миру буд. 112, закордонний паспорт – FA946746 від 05.11.2015 року – визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.483 МК України та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил, що становить 11808,36 грн., з конфіскацією тютюнових виробів:

- сигарети з фільтром, вітчизняного виробництва, з акцизними марками України, по 20 штук у кожній пачці, торгівельної марки «Rothmans» “Demi Click Purple”, виробник – ПрАТ «А/Т Тютюнова компанія «В.А.Т.-Прилуки»», країна виробництва – Україна 9 пачок – 278,64 грн.;

- сигарети з фільтром, вітчизняного виробництва, з акцизними марками України, по 20 штук у кожній пачці, торгівельної марки «Rothmans» “Demi Silver”, виробник – ПрАТ «А/Т Тютюнова компанія «В.А.Т.-Прилуки»», країна виробництва – Україна 339 пачки – 10332,72 грн.;

- сигарети з фільтром, вітчизняного виробництва, з акцизними марками України, по 20 штук у кожній пачці, торгівельної марки «Rothmans» “Royals Demi Silver”, виробник – ПрАТ «А/Т Тютюнова компанія «В.А.Т.-Прилуки»», країна виробництва – Україна 42 пачки – 1197 грн.

Вилучений автомобіль марки «SEAT» моделі “ALTEA”, ідентифікаційний номер кузова № VSSZZZ5PZBR021500, 2010 року випуску, реєстраційний номерний знак України AO4430ВТ, об’єм двигуна – 1598 см3, рік виготовлення – 2010, тип двигуна – дизель, колір чорний та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу СХК931714 від 02.08.2018 р. не підлягає конфіскації, та такий слід повернути власнику або його представнику за дорученням.

Стягнути з громадянина України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1; уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2 області, студента Ужгородського національного університету; мешканця Україна, Закарпатська обл., Мукачівський р-н, с. Великі Лучки вул., Миру буд. 112 - судовий збір на користь держави у розмірі 384,20 грн.

Реквізити для сплати судового збору за рішенням суду (постанови) про стягнення в дохід держави коштів: рахунок отримувача – 31215256700001, назва отримувача коштів – ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача – Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві, код банку отримувача МФО 820019, код класифікації доходів бюджету – 22030106.

Строк звернення постанови для виконання - три місяці з дня набрання постановою законної сили.

Постанова може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду через Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області протягом десяти днів з дня її проголошення.

Суддя Ужгородського

міськрайонного суду ОСОБА_8