
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
30 січня 2019 року м. Київ № 640/105/19
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Погрібніченка І.М. при секретарі судового засідання Білоус А.С., розглянувши в судовому засіданні клопотання представника Управління державної охорони України про залишення позовної заяви без розгляду у адміністративній справі
за позовомОСОБА_1доВідділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України третя особа проУправління державної охорони України визнання протиправною та скасування постанови від 11.12.2018 року № 56360049за участю:
позивача - ОСОБА_1,
представників:
відповідача - Валявського О.А.,
третьої особи - ОСОБА_3
На підставі ч. 6 ст. 250 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 30 січня 2019 року проголошено вступну та резолютивну частини ухвали
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся з позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва про визнання протиправною та скасування постанови про закінчення виконавчого провадження від 11 грудня 2018 року № 56360049, винесену старшим державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Валявським Олександром Анатолійовичем при примусовому виконанні виконавчого листа № 826/1337/17 від 21 грудня 2017 року, виданого Окружним адміністративним судом міста Києва.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 21.01.2019 року відкрито провадження в адміністративній справі № 640/105/19 в порядку загального позовного провадження та призначено справу до розгляду в підготовче засідання на 04 лютого 2019 року.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 23.01.2019 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.
29.01.2019 року представником третьої особи подано до суду клопотання про залишення позовної заяви без розгляду, з підстав пропущення позивачем строку звернення до суду.
Зокрема, подана заява обґрунтована тим, що оскільки позивачем не заперечується отримання ним оскаржуваної постанови 24.12.2018 року, то в силу ст. 287 Кодексу адміністративного судочинства України, 10 денний строк для її оскарження сплив 02.01.2019 року, тобто до звернення ОСОБА_1 до суду з даним позовом.
У судовому засіданні 30.01.2019 року представник третьої особи подане клопотання підтримав та просив задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача проти задоволення поданого представником третьої особи клопотання не заперечував, в той час як позивач заперечив в повному обсязі.
Розглянувши подане представником третьої особи клопотання, заслухавши думку учасників справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини першої п. 8 ч. 1ст. 240 Кодексу адміністративного судочинства України суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо з підстав, визначених частинами третьою та четвертою статті 123 цього Кодексу.
Частинами третьою та четвертою статті 123 цього Кодексу передбачено, що якщо факт пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду буде виявлено судом після відкриття провадження в адміністративній справі і позивач не заявить про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані ним у заяві, будуть визнані судом неповажними, суд залишає позовну заяву без розгляду.
Якщо після відкриття провадження у справі суд дійде висновку, що викладений в ухвалі про відкриття провадження у справі висновок суду про визнання поважними причин пропуску строку звернення до адміністративного суду був передчасним, і суд не знайде інших підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, суд залишає позовну заяву без розгляду
У той же час, ч. 1 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Предметом даної справи є постанова про закінчення виконавчого провадження від 11 грудня 2018 року № 56360049, винесена старшим державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Валявським Олександром Анатолійовичем при примусовому виконанні виконавчого листа № 826/1337/17 від 21 грудня 2017 року, виданого Окружним адміністративним судом міста Києва.
Відповідно до ч. 1 ст. 287 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Пунктом першим частини другої вказаної статті передбачено, що позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
У той же час, згідно ч. 1 ст. 120 Кодексу адміністративного судочинства України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.
З копії матеріалів виконавчого провадження № 56360049 вбачається, що постанову про закінчення виконавчого провадження від 11 грудня 2018 року № 56360049 позивачу направлено супровідним листом 11.12.2018 року за вих. № 20.1.56360049/17.
Матеріали вказаного виконавчого провадження не містять доказів отримання оскаржуваної постанови позивачем, втім, як зазначає останній у позовній заяві, ним її було отримано 24.12.2018 року. Вказаний факт також не заперечувався представником Управління державної охорони України у поданому до суду клопотанні про залишення позовної заяви ОСОБА_1 без розгляду, з підстав пропущення позивачем строку звернення до суду.
За вказаних вище обставин, суд зазначає, що оскільки 24.12.2018 року є датою отримання позивачем оскаржуваної постанови, то в силу ч. 1 ст. 120 Кодексу адміністративного судочинства України, саме з 25.12.2018 року починається відлік 10-денного строку на звернення до адміністративного суду із позовною заявою про оскарження рішення, дії або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця, та який спливає 03.01.2019 року.
При цьому, суд звертає увагу, що позивачем даний адміністративний позов подано до суду 03.01.2019 року.
Таким чином, за вказаних вище обставин, позивач звернувся до адміністративного суду в строк, передбачений ч. 2 ст. 287 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому правових підстав для залишення його позовної заяви без розгляду, у суду немає.
Керуючись статтями 240, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
1. Відмовити представнику Управління державної охорони України у задоволенні клопотання про залишення позовної заяви без розгляду у справі №640/105/19.
2. Копію ухвали направити учасникам справи.
Ухвала, відповідно до змісту ч. 2 ст. 256 КАС України, набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя І.М. Погрібніченко
Повний текс ухвали виготовлено та підписано 30.01.2019 року