
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 січня 2019 року ЛуцькСправа № 140/2674/18
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Каленюк Ж.В.,
розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (позивач) звернувся з позовом до Головного управління ДФС у Волинській області (надалі - ГУ ДФС у Волинській області, відповідач) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 16 листопада 2018 року №0219441-1301-0303/2, яким визначено податкове зобов'язання з транспортного податку у сумі 20833,30 грн.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач вказує, що відповідно до вимог підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 ПК України об'єктом оподаткування транспортним податком у 2018 році є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, тобто 1396125,00 грн.
Як вказує позивач, він є власником легкового автомобіля BMW 730 D загальний легковий седан - В, 2014 року випуску, об'єм двигуна 2993 см куб. За даними офіційного веб-сайту Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (Мінекономрозвитку) станом на 15 травня 2018 року середньоринкова вартість транспортного засобу BMW 730 D загальний легковий седан - В, 2014 року випуску для цілей оподаткування транспортним податком відповідно до пункту 267.2 статті 267 Податкового кодексу України (ПК України) за Методикою визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2016 року №66, становить 1332997,52 грн.
Позивач вважає, що оскільки згідно з даними офіційного сайту Міністерства економічного розвитку і торгівлі України середньоринкова вартість такого транспортного засобу є нижчою встановленої межі, з якої автомобіль стає об'єктом оподаткування згідно з підпунктом 267.6.2 пункту 267.6 статті 267 ПК України, то у відповідача були відсутні правові підстави для винесення оскаржуваного податкового повідомлення-рішення.
На його думку, з наведених вище підстав спірне рішення є незаконним та необґрунтованим, а тому він просив задовольнити позов.
Ухвалою від 22 грудня 2018 року відкрито провадження в даній адміністративній справі та на підставі статті 262 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС України) постановлено судовий розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи за наявними у справі матеріалами (а.с.1).
У відзиві на позов (а.с.42-43) відповідач позовні вимоги не визнав. Свої заперечення обґрунтував тим, що відповідно до відомостей з офіційного веб-сайту Мінекономрозвитку автомобіль марки BMW 730 D, 2014 року випуску, наявний у переліку легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року, тобто вони є об'єктом оподаткування транспортним податком. За даними вказаного сайту вартість нового автомобіля марки BMW 730 D становить 3173803,63 грн.
Відповідно до Методики визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2016 року №66, середньоринкова вартість зазначеного автомобіля становить 1428211,63 грн. Таким чином даний автомобіль є об'єктом оподаткування у 2018 році, оскільки його вартість станом на 01 січня 2018 року становить 1428211,63 грн., при необхідному мінімумі 1396125,00 грн.
Відповідач наголошує, що розрахунок вартості автомобіля, що був наданий позивачем станом на 15 травня 2018 року з сайту Мінекономрозвитку, не є належним доказом у справі, оскільки не враховує актуальних показників, що застосовуються при розрахунку.
Відповідач вважає, що діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а тому відсутні підстави для скасування податкового повідомлення-рішення від 16 листопада 2018 року №0219441-1301-0303/2 , яким позивачу визначено податкове зобов'язання з транспортного податку у сумі 20833,30 грн., а тому просив відмовити у задоволенні позову.
У відповіді на відзив (а.с.56-58) позивач не погоджується із доводами відповідача про розрахунок вартості автомобіля марки BMW 730 D, 2014 року випуску, яка становить 1428211,63 грн., а не 1332997,52 грн., як зазначено в даних розрахунку з офіційного веб-сайту Мінекономрозвитку. Зазначає, що відповідач не надав належного обґрунтування середньоринкової вартості транспортного засобу позивача для розрахунку податкового зобов'язання на момент прийняття оскаржуваного податкового повідомлення-рішення. В іншому, аргументи, викладені у відповіді на відзив ідентичні тим, що зазначені у позовній заяві.
Відповідач у запереченні на відповідь на відзив (а.с.67-68) посилається на ті ж доводи, що були зазначені ним у відзиві. Додатково зазначає, що розрахунок, наданий позивачем, не є актуальним, оскільки датований 15 травня 2018 року, а не 01 січня 2018 року. За даними офіційного веб-сайту Мінекономрозвитку вартість середньоринкової вартості автомобіля постійно (щомісяця) змінюється, що пояснює ту обставину, що автомобіль марки BMW 730 D 2014 року випуску є у переліку легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року, а надалі вартість цього автомобіля зменшується.
Ухвалою суду від 09 січня 2019 року відмовлено у задоволенні заяви представника відповідача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження та за участю сторін; ухвалою від 16 січня 2019 року відмовлено у задоволенні заяви представника відповідача про розгляд справи у судовому засіданні з викликом сторін.
Згідно із частиною другою статті 262 КАС України якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п'ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Дослідивши письмові докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив такі обставини.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є власником транспортного засобу - легкового автомобіля марки BMW, модель 730 D, загальний легковий седан-В, 2014 року випуску, тип пального - дизель, об'єм двигуна 2993 куб. см, номерний знак НОМЕР_1, що стверджується свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_3 (а.с.18).
11 квітня 2018 року ГУ ДФС у Волинській області було винесене податкове повідомлення-рішення №0219441-1301-0303, яким ОСОБА_1 визначено суму грошового зобов'язання з транспортного податку з фізичних осіб за 2018 рік в розмірі 25000,00 грн.(а.с.10).
На вказане рішення позивачем 16 травня 2018 року було подано скаргу до Державної фіскальної служби України (ДФС України) - а.с.12. За результатами її розгляду 16 липня 2018 року ДФС України прийнято рішення №10217/99-99-11-02-01-14, яким скаргу ОСОБА_1 задоволено частково: скасовано податкове повідомлення-рішення від 11 квітня 2018 року №0219441-1301-0303 в частині визначення податкового зобов'язання з транспортного податку у сумі 4166,70 грн., а в іншій частині зазначене податкове повідомлення-рішення залишене без змін (а.с.13).
16 листопада 2018 року ГУ ДФС у Волинській області було винесене нове податкове повідомлення-рішення №0219441-1301-0303/2, яким ОСОБА_1 згідно з підпунктом 54.3.3 пункту 54.3 статті 54, підпункту 267.6.2 пункту 267.6 статті 267 ПК України визначено суму податкового зобов'язання з транспортного податку з фізичних осіб за 2018 рік в розмірі 20833,30 грн. (а.с.17).
Позивач не погоджується із зазначеним податковим повідомленням-рішенням, вважає, що належний йому автомобіль у 2018 році не є об'єктом оподаткування транспортним податком, тому звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, судом враховано таке.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України.
З 01 січня 2015 року набрав чинності Закон України № 71-VIII від 28 грудня 2014 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», яким було введено транспортний податок. Статтею 267 ПК України визначено платників податку, об'єкт оподаткування, базу оподаткування, ставку податку та податковий період, порядок обчислення та справляння транспортного податку.
01 січня 2016 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24 грудня 2015 року №909-VIII, яким викладено в новій редакції статтю 267 ПК України.
При цьому Законом України від 20 грудня 2016 року №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» та Законом України від 21 грудня 2016 року №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» внесено зміни до статті 267 ПК України, які з 01 січня 2017 року набрали чинності.
Як визначено підпунктом 267.1.1 пункту 267.1 статті 267 ПК України (в редакції, чинній на 01 січня 2018 року), платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті є об'єктами оподаткування.
Згідно з пунктом 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 ПК України об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об'єму циліндрів двигуна, типу пального.
Щороку до 1 лютого податкового (звітного) року центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, на своєму офіційному веб-сайті розміщується перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо цих автомобілів: марка, модель, рік випуску, об'єм циліндрів двигуна, тип пального.
Базою оподаткування відповідно до підпункту 267.3.1 пункту 267.1 статті 267 ПК України є легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті.
Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті.
Відповідно до підпункту 267.5.1 пункту 267.1 статті 267 ПК України базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.
Підпунктом 267.6.1 пункту 267.6 статті 267 ПК України визначено, що обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.
Згідно із підпунктом 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 ПК України контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган.
Відповідно до підпункту 267.6.2 пункту 267.6 статті 267 ПК України податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).
Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» встановлено, що у 2018 році мінімальна заробітна плата у місячному розмірі: з 1 січня складає 3723,00 грн.
Отже, власники транспортних засобів, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 1396125,00 грн. (3723,00 грн. х 375), є у 2018 році платниками транспортного податку.
Механізм визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів для цілей їх віднесення до об'єктів оподаткування транспортним податком встановлений Методикою визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, затвердженою 18 лютого 2016 року постановою Кабінету Міністрів України №66 (із змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 року №428, далі - Методика).
Відповідно до пункту 2 Методики середньоринкова вартість автомобіля розраховується за методом аналогії цін ідентичних автомобілів за такою формулою: Сср = Цн х (Г / 100), де Цн - ціна нового транспортного засобу в Україні з урахуванням марки, моделі, об'єму циліндрів двигуна, типу пального; Г - коефіцієнт коригування ринкової ціни транспортних засобів з урахуванням строку експлуатації транспортних засобів у роках згідно з додатком 1 до Порядку визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 квітня 2013 року за № 403.
Як визначено пунктами 3, 4 Методики, джерелом інформації для визначення ціни нового автомобіля є офіційні прайс-листи виробників (дилерів). Інформація про ціни нового автомобіля з урахуванням марки, моделі, об'єму циліндрів двигуна, типу пального подається до 10 січня базового податкового (звітного) періоду (року) державним підприємством «Держзовнішінформ» до Мінекономрозвитку.
Коефіцієнт коригування ринкової ціни автомобілів залежно від строку експлуатації визначається як середнє значення співвідношення ціни автомобілів, що були у використанні, до ціни аналогічних нових автомобілів (пункт 11 Методики).
Пунктом 13 Методики передбачено, що Мінекономрозвитку відповідно до цієї Методики розраховує середньоринкову вартість автомобіля та щороку до 1 лютого податкового (звітного) року розміщує на своєму офіційному веб-сайті перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо зазначених автомобілів: марка, модель, рік випуску, об'єм циліндрів двигуна, тип пального.
У разі відсутності на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку інформації про марку, модель легкового автомобіля, що має ознаки об'єкта оподаткування транспортним податком, Мінекономрозвитку за зверненням ДФС та/або власника зазначеного легкового автомобіля визначає його середньоринкову вартість, доповнює перелік, зазначений в абзаці першому цього пункту, такою інформацією та розміщує її на своєму офіційному веб-сайті.
Аналіз наведених положень ПК України, Методики та Порядку визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів свідчить, що для визнання автомобіля об'єктом оподаткування транспортним податком з фізичних осіб до уваги береться, зокрема, середньоринкова вартість такого автомобіля, яка визначається статистичними методами з урахуванням певних ознак, параметрів і характеристик транспортного засобу та встановлюється виключно Мінекономрозвитку.
Судом встановлено, що на своєму офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку опублікувало перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня 2018 (звітного) року (а.с.51-53). До зазначеного переліку включено автомобіль марки BMW, модель 7-Series (ідентичні, аналогічні автомобілі 730 D, 730 D x Drive, 730 Ld, 730 Ld x Drive, 740 Ld x Drive), рік випуску (включно) до 4 років, об'єм циліндрів двигуна 3,0, тип пального - дизель. Відтак, автомобіль, належний позивачу на праві власності, входить до офіційного переліку легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2018 році.
Зазначена офіційна інформація стала підставою для прийняття спірного рішення про визначення позивачу транспортного податку за 2018 рік.
Також варто зазначити, що легковий автомобіль, належний позивачу, 2014 року випуску, отже станом на 01 січня 2018 року з року його випуску минуло не більше п'яти років (наявна перша ознака об'єкта оподаткування транспортним податком).
Перевіряючи іншу ознаку об'єкта оподаткування - середньоринкова вартість легкового автомобіля має становити понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (іншими словами повинна бути більшою за 1396125,00 грн.), судом проаналізовано доданий позивачем до позовної заяви розрахунок вартості транспортного засобу - легкового автомобіля марки BMW, модель 7-Series, об'єм циліндрів двигуна 3,0, тип пального - дизель, рік випуску 2014, роздрукований з офіційного веб-сайту Мінекономрозвитку станом на 15 травня 2018 року (а.с.19).
Як визначено пунктом 14 Методики, Мінекономрозвитку забезпечує роботу офіційного веб-сайту в режимі, який дає змогу отримати інформацію про середньоринкову вартість автомобіля шляхом введення даних про їх марку, модель, рік випуску, об'єм циліндрів двигуна та тип пального.
Згідно з долученим позивачем розрахунком станом на 15 травня 2018 року середньоринкова вартість транспортного засобу марки BMW, модель 7-Series, об'єм циліндрів двигуна 3,0, тип пального - дизель, що визначений за формулою, наведеною у пункті 2 Методики (з урахуванням ціни нового транспортного засобу в Україні відповідної марки, моделі, об'єму циліндрів двигуна, типу пального, а також коефіцієнту коригування ринкової ціни транспортних засобів у залежності від строку експлуатації транспортного засобу) становить 1332997,52 грн., і це дійсно є менше 1396125,00 грн. - 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) 2018 року.
З цього приводу суд вважає за необхідне зауважити, що сайт Мінекономрозвитку надає різні показники у разі здійснення розрахунку середньоринкової вартості автомобіля в різні періоди часу, бо при цьому застосовуються показники (параметри), які були актуальні на час такого розрахунку.
Використовуючи методи спостереження і співставлення, судом встановлено, що вартість нового транспортного засобу (мається на увазі - легкового автомобіля марки BMW, модель 7-Series, об'єм циліндрів двигуна 3,0, тип пального - дизель) у 2018 році становив 3173803,63 грн., що слідує з розрахунку, отриманого судом з офіційного веб-сайту Мінекономрозвитку (а.с.67-68). Цей показник вартості нового транспортного засобу застосовувався і при здійсненні розрахунку середньоринкової вартості транспортного засобу на сайті Мінекономрозвитку у травні 2018 року.
Належний позивачу автомобіль 2014 року випуску, а відтак на час отримання ним з офіційного веб-сайту Мінекономрозвитку розрахунку про середньоринкову вартість такого легкового автомобіля строк його експлуатації становить 4 роки. Звідси коефіцієнт коригування ринкової ціни такого транспортного засобу з урахуванням строку його експлуатації у роках згідно з додатком 1 до Порядку визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 квітня 2013 року за №403 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2016 року №66), для автомобіля позивача на час отримання ним розрахунку, тобто станом на 15 травня 2018 року, склав 42% (легкові автомобілі із строком експлуатації понад 4 роки до 5 років). Тому очевидно, що середньоринкова вартість цього автомобіля станом на 15 травня 2018 року склала 1332997,52 грн. (3173803,63 грн. х 42/100) - а.с.19.
Водночас, строк експлуатації автомобіля позивача (2014 року випуску) станом на 01 січня 2018 року становив до 4 років, а тому згідно з додатком 1 до Порядку визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів, коефіцієнт коригування ринкової ціни такого автомобіля становив 45% (строк експлуатації транспортного засобу понад 3 до 4 років). Відтак, середньоринкова вартість такого автомобіля становитиме 1428211,36 грн. (3173803,63 грн. х 45/100), що є більше 1396125,00 грн. - 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) 2018 року, на що також звертає увагу відповідач (а.с.42-43). Тому зрозуміло, що легковий автомобіль марки BMW, модель 7-Series, об'єм циліндрів двигуна 3,0, тип пального - дизель, 2014 року виписку потрапив до переліку легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2018 році, що опублікований на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку.
Суд також звертає увагу, що вартість легкових автомобілів, що є згідно з пунктом 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 ПК України є об'єктом оподаткування, визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі. Межі повноважень податкового органу полягають виключно у прийнятті податкового повідомлення-рішення на підставі отриманої від Мінекономрозвитку інформації про автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Відтак, підставою для прийняття відповідачем податкового повідомлення-рішення є отримана від Мінекономрозвитку інформація щодо легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня 2018 (звітного) року.
Таким чином, враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що автомобіль марки легкового автомобіля марки BMW, модель 730 D, загальний легковий седан-В, 2014 року випуску, тип пального - дизель, об'єм двигуна 2993 куб. см (або 3,0 літра), є об'єктом оподаткування транспортним податком у 2018 році.
Відповідно до частини першої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно з частиною другою статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Аналізуючи чинне законодавство та обставини справи, суд дійшов переконання, що відповідач - суб'єкт владних повноважень - довів суду наявність підстав, що передбачені ПК України, для прийняття податкового повідомлення-рішення від 16 листопада 2018 року №0219441-1301-0303/2, яким визначено податкове зобов'язання з транспортного податку у сумі 20833,30 грн.
Приймаючи оскаржуване рішення він діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України, обґрунтовано, розсудливо, а відтак позовні вимоги задоволенню не підлягають.
Відповідно до статті 244 КАС України суд під час ухвалення рішення вирішує, як розподілити між сторонами судові витрати.
Оскільки у задоволенні позову суд відмовляє, то судові витрати позивачу не відшкодовуються.
Керуючись статтями 2, 6, 72-77, 139, 243-246, 255, 262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
У задоволенні позову ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2) до Головного управління ДФС у Волинській області (43010, Волинська область, місто Луцьк, Київський майдан, 4, ідентифікаційний код юридичної особи 39400859) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 16 листопада 2018 року №0219441-1301-0303/2 відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд.
Суддя Ж.В. Каленюк