Рішення № 79463826, 28.01.2019, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.01.2019
Номер справи
1540/4906/18
Номер документу
79463826
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 1540/4906/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 січня 2019 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Потоцької Н.В.

за участі секретаря Захарчук О.В.

сторін:

представника позивача Носенко І.П.

представника відповідача Олійник Л.О.

розглянувши у загальному позовному провадженні (у відкритому судовому засіданні) адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Спільне підприємство «Аквавінтекс» до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення № 0002414909 від 05.06.2018 р.,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходиться справа за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Спільне підприємство «Аквавінтекс» до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби в якому позивач просить:

визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0002414909 від 05.06.2018 р.

Позовні вимоги обґрунтовані наступним:

За результатами камеральної перевірки даних, задекларованих у декларації акцизного податку встановлено порушення товариством з обмеженою відповідальністю «Спільне підприємство «Аквавінтекс» строків сплати узгодженого податкового зобов'язання з акцизного податку в сумі 146 784,35 грн. за червень, липень 2017р. у зв'язку із чим Офіс великих платників податків ДФС складено акт перевірки від 21.05.2018р. № 106/28-10-49-09/25040503/19.

Офісом великих платників податків ДФС прийнято податкове повідомлення-рішення № 05.06.2018р. № 0002414909, яким у зв'язку із порушенням строку сплати суми грошового зобов'язання з акцизного податку до ТОВ «СП «Аквавінтекс» застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 29 356,87 грн.

Як вбачається із змісту акту перевірки від 21.05.2018р. №106/28-10-49- 09/25040503/19 та розрахунку штрафних санкцій з акцизного податку до акту перевірки від 21.05.2018р., податковий орган зазначає про несвоєчасну сплату акцизного податку по Декларації акцизного податку від 19.07.2017р. на 74 дня та від 21.08.2017р. на 43 дні.

За змістом податкового-повідомлення рішення №0002414909 від 05.06.2018р. відповідно до акту перевірки №106/28-10-49-09/25040503/19 від 21.05.2018р. встановлення порушення строку сплати суми грошового зобов'язання з акцизного податку - ВИНОРОБНА ПРОДУКЦІЯ (при придбанні акцизних марок).

Податковим повідомленням рішенням №0002414909 від 05.06.2018р. ТОВ «СП «Аквавінтекс» зобов'язано сплатити штраф у розмірі 29 356, 87 грн. за платежем ВИНОРОБНА ПРОДУКЦІЯ (при придбанні акцизних марок) - 14022300 (код платежу).

Відповідно до Наказу Міністерства фінансів України № 1290 від 31.12.2014р. «Про затвердження Змін до бюджетної класифікації» класифікації доходів бюджету доповнено в тому числі позицією 14022300 - ВИНОРОБНА ПРОДУКЦІЯ (при придбанні акцизних марок).

Підпунктом 14.1.107 п. 14.1 ст. 14 ПК України визначено, що марка акцизного податку - це спеціальний знак для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, віднесений до документів суворого обліку, який підтверджує сплату акцизного податку, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів.

Відповідно до п. 3 Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1251, підприємства - виробники та імпортери алкогольних напоїв і тютюнових виробів подають в електронній формі щомісяця до 10 числа територіальному органові ДФС для задоволення через два місяці потреби в марках акцизного податку попередню заявку-розрахунок про потребу в марках за їх видами, копію платіжного документа на перерахування плати за марки з відміткою банку про дату виконання платіжного доручення та звіт про використання марок, придбаних у попередньому місяці.

Отже, до ТОВ «СП «Аквавінтекс» не може бути застосовано штрафну санкцію за порушення строку сплати грошового зобов'язання з акцизного податку - ВИНОРОБНА ПРОДУКЦІЯ (при придбанні акцизних марок).

Оскільки, відповідно до п. 3 Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів. підприємство-виробник та імпортер для задоволення через два місяці потреби в марках щомісячно (до 10 числа) подає замовлення на акцизні марки з доказами повної попередньої оплати.

У зв'язку із відсутністю правових підстав застосування штрафних (фінансових) санкцій до ТОВ «СП «Аквавінтекс» податкове повідомлення-рішення Офісу великих платників податків ДФС № 0002414909 від 05.06.2018р. підлягає скасуванню в судовому порядку.

Процесуальні дії

Ухвалою суду від 24.09.2018 року відкрито провадження по справі в порядку спрощеного позовного провадження та призначено судове засідання по справі.

Вказана ухвала отримана відповідачем по справі 01.10.2018р. (а/с. 40)

На виконання вимог ухвали та ст. 162 КАС України, 12.10.2018 року від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву за вхід. № 30358/18 (а/ с. 42).

12.11.2018 р. розгляд справи продовжено в порядку загального провадження.

Відповідач проти позову заперечував. В обґрунтування заявленої правової позиції надав до суду відзив, який обґрунтований наступним.

З метою здійснення контролю за дотриманням вимог діючого законодавства, заступником начальника відділу податкового супроводження підприємств переробної промисловості та реалізації підакцизної продукції Одеського управління Офісу ВПП ДФС Бондаренко Д. В. проведена камеральна перевірка дотримання податкового законодавства з питання своєчасності сплати акцизного податку (виноробна продукція при придбанні акцизних марок) за червень, липень 2017 року ТОВ «СП «Аквавінтекс» (код 25040503), про що складено акт від 21.05.2018 року №106/28-10-49-09/25040503/19.

За результатами перевірки встановлено наступне:

Підприємству, за результатами проведеної документальної позапланової виїзної перевірки (акт №23/28-10-49-14/25040503/14 від 16.05.2017р.) винесено податкове повідомлення - рішення №0004464914 від 06.06.2017р. на загальну суму 397 755,9 грн.

Згідно облікової картки платника податків 22.06.2017 року здійснено донарахування основного платежу по ППР №0004464914 та штрафної санкції.

Станом на 01.06.2017 р. по ІКП платника 14022300 значилась переплата у розмірі 516 321,85 грн.

Однак, підприємством не сплачено суму по ППР №0004464914 від 06.06.2017р. грошовими коштами, та зазначена сума списана за рахунок переплати.

Станом на 30.07.2017 р. по ІКП платника донараховано зобов'язання у розмірі 180 161 грн. по декларації акцизного податку № 9139850038 від 19.07.2017 р.

Станом на 30.08.2017 р. по ІКП платника донараховано зобов'язання у розмірі 12 126 грн. по декларації акцизного податку № 9168536467 від 21.08.2017 р.

Станом на 12.10.2017 р. по ІКП платника платіжним дорученням № 5513 від 12.10.2017 року сплачено до бюджету суму у розмірі 198 495 грн.

Вказаною сумою погашено зобов'язання по податковим деклараціям №9139850038 та № 9168536467.

Згідно п.п. 222.1.1 п.222.1 ст. 222 Податкового кодексу України, суми податку перераховуються до бюджету протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку передбаченого Кодексом для подання податкової декларації за місячний податковий період.

Пунктом 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків встановлених Кодексом.

В порушення п.п. 222.1.1 п.222.1 ст. 222 та п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України, ТОВ СП «Аквавінтекс» несвоєчасно сплачено суму акцизного податку за червень, липень 2017 року.

Станом на 12.10.2017 р. по ІКП платника згідно вищевказаних норм позивачу вказано донарахування необхідної штрафної санкції у розмірі 26 931, 67 грн. по несвоєчасній сплаті податкового зобов'язання по декларації з акцизного податку №9139850038 від 19.07.2017 року (несвоєчасна сплата с 30.07 по 12.10).

А також донарахування необхідної штрафної санкції у розмірі 2 425, 2 грн. по несвоєчасній сплаті податкового зобов'язання по декларації з акцизного податку №9168536467 від 21.08.2017 року (несвоєчасна сплата с 30.08 по 12.10).

За результатами проведеної перевірки встановлено порушення ТОВ «СП «Аквавінтекс» п.п. 222.1.1 п.222.1 ст. 222 та п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України та на підставі п.п.14.1.39 п.14.1 ст.14, п.126.1 ст.126 Податкового кодексу України ТОВ «СП «Аквавінтекс» (код 25040503) зобов'язане сплатити штраф у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу, згідно податкового повідомлення - рішення №0002414909 від 05.06.2018 року.

Станом на 22.06.2018 р. по ІКП платника донараховано штрафну санкцію у розмірі 29 356, 87 грн.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ, ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ

Заступником начальника відділу податкового супроводження підприємств переробної промисловості та реалізації підакцизної продукції Одеського управління Офісу ВПП ДФС Бондаренко Д. В. проведена камеральна перевірка дотримання податкового законодавства з питання своєчасності сплати акцизного податку (виноробна продукція при придбанні акцизних марок) за червень, липень 2017 року ТОВ «СП «Аквавінтекс» (код 25040503), про що складено акт від 21.05.2018 року №106/28-10-49-09/25040503/19.

За результатами проведеної камеральної перевірки даних, задекларованих у декларації акцизного податку складено Акт № 106/28-10-49-09/25040503/19 від 21.05.2018 року (а/с. 10-14).

За результатами перевірки встановлено наступне:

дані камеральної перевірки свідчать про несвоєчасну сплату узгодженого податкового зобов'язання з акцизного податку в сумі146 784, 35 грн., за червень, липень 2017 року (а/с. 14).

Крім того, за результатами проведеної документальної позапланової виїзної перевірки (акт №23/28-10-49-14/25040503/14 від 16.05.2017р.) винесено податкове повідомлення - рішення №0004464914 від 06.06.2017р. на загальну суму 397 755,9 грн.

Згідно облікової картки платника податків 22.06.2017 року здійснено донарахування основного платежу по ППР №0004464914 та штрафної санкції.

Станом на 01.06.2017 р. по ІКП платника 14022300 значилась переплата у розмірі 516 321,85 грн.

Підприємством не сплачено суму по ППР №0004464914 від 06.06.2017р. грошовими коштами, та зазначена сума списана за рахунок переплати.

Станом на 30.07.2017 р. по ІКП платника донараховано зобов'язання у розмірі 180 161 грн. по декларації акцизного податку № 9139850038 від 19.07.2017.

Станом на 30.08.2017 р. по ІКП платника донараховано зобов'язання у розмірі 12 126 грн. по декларації акцизного податку № 9168536467 від 21.08.2017.

Станом на 12.10.2017 р. по ІКП платника платіжним дорученням № 5513 від 12.10.2017 року сплачено до бюджету суму у розмірі 198 495 грн.

Вказаною сумою погашено зобов'язання по податковим деклараціям №9139850038 та № 9168536467.

Станом на 12.10.2017 р. по ІКП платника здійснено донарахування необхідної штрафної санкції у розмірі 26 931, 67 грн. по несвоєчасній сплаті податкового зобов'язання по декларації з акцизного податку №9139850038 від 19.07.2017 року (несвоєчасна сплата с 30.07 по 12.10).

А також донарахування необхідної штрафної санкції у розмірі 2 425, 2 грн. по несвоєчасній сплаті податкового зобов'язання по декларації з акцизного податку №9168536467 від 21.08.2017 року (несвоєчасна сплата с 30.08 по 12.10).

За результатами проведеної перевірки встановлено порушення ТОВ «СП «Аквавінтекс» п.п. 222.1.1 п.222.1 ст. 222 та п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України та на підставі п.п.14.1.39 п.14.1 ст.14, п.126.1 ст.126 Податкового кодексу України ТОВ СП "Аквавінтекс" (код 25040503) зобов'язане сплатити штраф у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу, згідно податкового повідомлення - рішення №0002414909 від 05.06.2018 року.

Станом на 22.06.2018 р. по ІКП платника донараховано штрафну санкцію у розмірі 29 356, 87 грн.

ДЖЕРЕЛА ПРАВА Й АКТИ ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ

Стаття 19 Конституції України в першому реченні закріплює автономію особистості в її різноманітній життєдіяльності, а у другому реченні містить її королларій, передбачаючи, що держава не може виходити за межі повноважень, що передбачені Конституцією та законами України.

У «Науковому висновку щодо меж дискреційного повноваження суб'єкта владних повноважень та судового контролю за його реалізацією», опублікованому на офіційному сайті Верховного Суду, зазначено, що «критеріями судового контролю за реалізацією дискреційних повноважень є: критерії перевірки діяльності публічної адміністрації, встановлені Кодексом адміністративного судочинства України, зокрема, мета, з якою дискреційне повноваження надано, об'єктивність дослідження доказів у справі, принцип рівності перед законом, безсторонність; публічний інтерес, задля якого дискреційне повноваження реалізується; зміст конституційних прав та свобод особи; якість викладення у дискреційному рішенні доводів, мотивів його прийняття».

Суд перевіряє дії відповідача на відповідність вимогам ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до ст. 6 Конвенції «Кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення».

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України визначені Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Статтею 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» встановлено, що алкогольні та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну позначаються марками акцизного збору в порядку визначеному законодавством.

Відповідно до вимог пунктів 226.1, 226.3 та 226.7 статті 226 Податкового кодексу України, у разі виробництва на митній території України алкогольних напоїв і тютюнових виробів чи ввезення таких товарів на митну територію України платники податку зобов'язані забезпечити їх маркування марками встановленого зразка у такий спосіб, щоб марка акцизного податку розривалася під час відкупорювання (розкривання) товару.

Виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів здійснюються відповідно до положення, затвердженого Кабінетом Міністрів України. Кожна марка акцизного податку на алкогольні напої повинна мати окремий номер та позначення про суму сплаченого акцизного податку за одиницю маркованої продукції, місяць і рік випуску марки. Виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів здійснюються відповідно до положення, затвердженого Кабінетом Міністрів України. Кожна марка акцизного податку на алкогольні напої повинна мати окремий номер, місяць і рік випуску марки та позначення про суму сплаченого акцизного податку за одиницю маркованої продукції, крім суми акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі алкогольних напоїв.

Згідно з приписами абзацу четвертого пункту 226.9 статті 226 Податкового кодексу України, вважаються такими, що немарковані: алкогольні напої з марками акцизного податку, на яких зазначення суми акцизного податку, сплаченого за одиницю маркованої продукції, не відповідає сумі, визначеній з урахуванням чинних на дату розливу продукції ставок акцизного податку, міцності продукції та місткості тари.

Відповідно до пункту 20 Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів (далі - Положення № 1251), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 № 1251.

Для алкогольних напоїв використовуються марки із зазначенням суми акцизного податку, сплаченого за одиницю маркованої продукції, з точністю до тисячного знака, яка відповідає сумі, визначеній з урахуванням діючих на дату розливу продукції ставок акцизного податку, міцності продукції та місткості тари.

Згідно зі статтею 16 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.

Контроль за правильністю обчислення і своєчасністю сплати до бюджету податку з підакцизних товарів (продукції), що виробляються на території України, здійснюється контролюючими органами. Контроль за правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджету податку з підакцизних товарів (продукції), що ввозяться на митну територію України, під час митного оформлення здійснюється контролюючими органами (стаття 224 Податкового кодексу України).

Згідно з пп. 14.1.107 п. 14.1 ст. 14 ПК України марка акцизного податку - спеціальний знак для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, віднесений до документів суворого обліку, який підтверджує сплату акцизного податку, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів.

Як передбачено п.п. 14.1.109 п. 14.1 ст. 14 ПК України, маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів - наклеювання марки акцизного податку на пляшку (упаковку) алкогольного напою чи пачку (упаковку) тютюнового виробу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України щодо виробництва, зберігання та продажу марок акцизного податку.

Пунктом 216.1 ст. 216 Податкового кодексу України визначено, що датою виникнення податкових зобов'язань щодо підакцизних товарів (продукції), вироблених на митній території України, є дата їх реалізації особою, яка їх виробляє, незалежно від цілей і напрямів подальшого використання таких товарів (продукції), крім випадків, зазначених у статтях 225 та 229 цього Кодексу.

Пунктом 217.1 ст. 217 Податкового кодексу України визначено, що суми податку, що підлягають сплаті, з підакцизних товарів (продукції), вироблених на митній території України, а також реалізованих суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі, визначаються платником податку самостійно, виходячи з об'єктів оподаткування, бази оподаткування та ставок цього податку, що діють на дату виникнення податкових зобов'язань.

Згідно з п. п. 222.1.2 п. 221.1 ст. 221 Податкового кодексу України суми податку з алкогольних напоїв, для виробництва яких використовується спирт етиловий неденатурований, сплачуються при придбанні марок акцизного податку.

Суми податку з урахуванням мінімального акцизного податкового зобов'язання із сплати акцизного податку на тютюнові вироби та ставок податку, діючих відповідно до норм цього Кодексу, виробниками тютюнових виробів сплачуються до бюджету протягом п'яти робочих днів після отримання марок акцизного податку з доплатою (у разі потреби) на день подання податкової декларації. Якщо зазначений строк припадає на день наступного бюджетного року, сума акцизного податку сплачується виробникам тютюнових виробів до закінчення бюджетного року, в якому отримані марки.

Стаття 87 ПКУ п. 87.9. визначає, що у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до статті 95цього Кодексу або за рішенням суду у випадках, передбачених законом.

ВИСНОВКИ СУДУ

Конституція України (в редакції станом на 30.09.2016 року) містить статтю 124 «…Юрисдикція судів поширюється на будь-який юридичний спір та будь-яке кримінальне обвинувачення. У передбачених законом випадках суди розглядають також інші справи.», яка визначає можливість судового захисту за наявності юридичного спору.

Юридичний спір - це юридичний конфлікт між учасниками правовідносин, у якому кожен з учасників правовідносин захищає свої суб'єктивні права. Правові спори виникають внаслідок порушення суб'єктивних прав у результаті протиправних дій, а також у разі невизнання або оспорювання суб'єктивних прав.

Юридичний спір в даній справи виник у зв'язку із прийняттям Офісом великих платників податків Державної фіскальної служби податкового повідомлення-рішення №0002414909 від 05.06.2018 р., яким застосовано штрафну санкцію до товариства з обмеженою відповідальністю «Спільне підприємство «Аквавінтекс» у зв'язку із встановленням порушення строку сплати суми грошового зобов'язання з акцизного податку.

Як встановлено судом, за результатами проведеної документальної позапланової виїзної перевірки (акт №23/28-10-49-14/25040503/14 від 16.05.2017р.) винесено податкове повідомлення - рішення №0004464914 від 06.06.2017р. на загальну суму 397 755,9 грн.

Згідно облікової картки платника податків 22.06.2017 року здійснено донарахування основного платежу по ППР №0004464914 та штрафної санкції.

Станом на 01.06.2017 р. по ІКП платника 14022300 значилась переплата у розмірі 516 321,85 грн.

Підприємством не сплачено суму по ППР № 0004464914 від 06.06.2017р. грошовими коштами, та зазначена сума списана за рахунок переплати.

Станом на 30.07.2017 р. по ІКП платника донараховано зобов'язання у розмірі 180 161 грн. по декларації акцизного податку № 9139850038 від 19.07.2017 р.

Станом на 30.08.2017 р. по ІКП платника донараховано зобов'язання у розмірі 12 126 грн. по декларації акцизного податку № 9168536467 від 21.08.2017 р.

Станом на 12.10.2017 р. по ІКП платника платіжним дорученням № 5513 від 12.10.2017 року сплачено до бюджету суму у розмірі 198 495 грн.

Вказаною сумою погашено зобов'язання по податковим деклараціям № 9139850038 та № 9168536467.

Станом на 12.10.2017 р. по ІКП платника здійснено донарахування необхідної штрафної санкції у розмірі 26 931, 67 грн. по несвоєчасній сплаті податкового зобов'язання по декларації з акцизного податку № 9139850038 від 19.07.2017 року (несвоєчасна сплата с 30.07 по 12.10).

А також донарахування необхідної штрафної санкції у розмірі 2 425, 2 грн. по несвоєчасній сплаті податкового зобов'язання по декларації з акцизного податку №9168536467 від 21.08.2017 року (несвоєчасна сплата с 30.08 по 12.10).

Стаття 87 ПКУ п. 87.9. визначає, що у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до статті 95цього Кодексу або за рішенням суду у випадках, передбачених законом.

Отже, у зв'язку із наявністю податкового боргу у позивача, відповідачем зараховувались кошти, що сплачувало ТОВ «Спільне підприємство «Аквавінтекс», в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків.

У «Науковому висновку щодо меж дискреційного повноваження суб'єкта владних повноважень та судового контролю за його реалізацією», опублікованому на офіційному сайті Верховного Суду, зазначено, що «дискреційне повноваження може полягати у виборі діяти, чи без діяти, а якщо діяти, то у виборі варіанту рішення чи дії серед варіантів, що прямо або опосередковано закріплені у законі».

Таким чином, суд дійшов висновку, що відповідач діяв відповідно до закону, а тому підстави для задоволення позову відсутні.

Згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі «Серявін та інші проти України» від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі Руїс Торіха проти Іспанії від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).

Згідно п.41 висновку №11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Європи щодо якості судових рішень обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.

Згідно зі ст. 242 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.

Керуючись ст. ст. 139, 242, 246, 250, 251, 255, 295, 297 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

В задоволенні адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю «Спільне підприємство "Аквавінтекс» до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення № 0002414909 від 05.06.2018 р. - відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в порядку та у строки, встановлені ст. ст. 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Пунктом 15.5 розділу VII "Перехідні положення" КАС України від 03 жовтня 2017 року визначено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи зберігаються порядок подачі апеляційних скарг та направлення їх до суду апеляційної інстанції, встановлені Кодексом адміністративного судочинства України від 06 липня 2005 року.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Спільне підприємство "Аквавінтекс" - адреса: вул. Центральна, буд. 126, смт. Великодолинське, Овідіопольський район, Одеська область, 67832, код ЄДРПОУ 25040503, телефон: (067) 148 66 55 , E-mail: deak@ukr.net

Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби - код адреса: 04119, м. Київ, вул. Дегтярівська, 11-Г, ЄДРПОУ39440996, телефон: vpp.infr@sfs.gov.ua

Головуючий суддя Потоцька Н.В.

.