
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 січня 2019 р. Справа№200/12773/18-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Стойки В.В.,
при секретарі Дідевич І.О.
за участю:
представника позивача ОСОБА_1
представника відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради про визнання дій протиправними, зобов’язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_3 звернулася до суду з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради про визнання дій протиправними, зобов’язання вчинити певні дії.
В обґрунтування позову зазначила, що рішенням відповідача від 19.04.2018, ОСОБА_3 відмовлено у призначенні (відновленні) щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Рішенням Донецького окружний адміністративний суд від 24.09.2018 у справі №0540/7030/18-а вказані дії відповідача визнано протиправними та зобов’язано повторно розглянути заяву ОСОБА_3 від 02.04.2018. За результатами повторного розгляду заяви, відповідачем знову відмовлено у призначенні щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Позивач вважає, що такі дії відповідача є протиправними, та вважає їх такими, що порушують права позивача на отримання державної адресної допомоги.
Відповідач, через канцелярію суду надав відзив на позовну заяву, згідно змісту якого зазначив, що Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради діючи, виключно в межах законодавства України виконало рішення Донецького окружний адміністративний суд від 24.09.2018 по справі №0540/7030/18-а та відмовило у призначенні щомісячної адресної допомоги правомірно.
Позивач, через канцелярію суду надав відповідь на відзив, згідно змісту якої зазначив, що відповідач не мав права відмовляти у призначенні адресної допомоги позивачу з посиланням на обставини, які рішенням суду визнані такими, що не можуть бути підставою для відмови у призначенні допомоги.
Ухвалою суду від 04.12.2018 року прийнято до розгляду позовну заяву ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради про визнання дій протиправними, зобов’язання вчинити певні дії і відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження суддею одноособово, в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін, призначено засідання по справі на 20.12.2018 року.
20.12.2018 року розгляд справи було відкладено до 23.01.2019 року.
23.01.2019 року розгляд справи було відкладено до 28.01.2019 року.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив задовольнити позов у повному обсязі.
Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав та просив відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Дослідивши докази та письмові пояснення, викладені в заявах по суті справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та відзив на нього, заслухавши пояснення сторін, суд встановив наступне.
Позивач, ОСОБА_3 (ІПН НОМЕР_1), відповідно до довідки № НОМЕР_2 від 31.01.2018 року про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, перебуває на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради як внутрішньо переміщена особа з фактичним місцем проживання – Донецька обл., м. Краматорськ, вул. Севастопольська, 96. Разом з нею за цією ж адресою проживають її неповнолітні діти ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, які відповідно до довідок №№ НОМЕР_3, НОМЕР_4 від 31.01.2018 року про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, також взяті відповідачем на облік як внутрішньо переміщені особи.
Відповідач в даних правовідносинах є суб’єктом владних повноважень у відповідності до приписів п. 7 ч. 1 ст. 4 КАС України.
До січня 2018 року ОСОБА_3 з родиною, до складу якої входять і ОСОБА_4 та ОСОБА_5, тимчасово мешкали на території м. Запоріжжя та отримували щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово – комунальних послуг, призначену УПСЗН у Шевченківському районі м. Запоріжжя. У подальшому УПСЗН у Шевченківському районі м. Запоріжжя було припинено нарахування та виплату допомоги у зв’язку зі зміною місця тимчасового проживання та зняття з обліку як ВПО у зазначеному управлінні.
Після переїзду до м. Краматорська та постановки на відповідний облік ОСОБА_3, додержуючись вимог Порядку призначення виплат, 02.04.2018 року звернулась до відповідача із заявою про призначення щомісячної адресної допомоги на себе та неповнолітніх дітей ОСОБА_5 та ОСОБА_4, надавши довідки №№ НОМЕР_2, НОМЕР_4 від 31.01.2018 року, в яких зазначене фактичне місце поживання: вул. Севастопольська, 96, м. Краматорськ, Донецька область.
Відповідно до рішення управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради від 19.04.2018 року підставою для відмови позивачу у призначенні адресної допомоги стало рішення комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам (протокол № 66 від 18.04.2018 року), прийняте на підставі акту обстеження матеріально – побутових умов сім’ї від 10.04.2018 року № 6669.
10.04.2018 року ОСОБА_3 за власною ініціативою разом з неповнолітніми дітьми ОСОБА_4, ОСОБА_5, з метою прискорення процедури призначення адресної допомоги, прибула до УПСЗН Краматорської міської ради та у присутності представника відповідача підписала Акт про проходження фізичної ідентифікації від 10.04.2018 № 6669 (3).
Дані обставини були встановлені судом в рішенні Донецького окружного адміністративного суду від 24.09.2018 по справі №0540/7030/18-а та відповідно до ч. 4 ст. 78 КАС України не підлягають доказуванню.
Крім того, рішенням Донецького окружний адміністративний суд від 24.09.2018 по справі №0540/7030/18-а, адміністративний позов ОСОБА_3 до управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради про зобов’язання вчинити дії щодо призначення щомісячної адресної допомоги – задоволено частково. Визнано протиправними дії управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради щодо відмови ОСОБА_3 у призначенні (відновленні) щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово – комунальних послуг. Зобов'язано управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради повторно розглянути заяву ОСОБА_3 від 02 квітня 2018 року про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово – комунальних послуг.
У задоволенні інших позовних вимог – відмовлено.
Відповідно до витягу із протоколу № 139 Комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам при виконкомі Краматорської міської ради від 02.11.2018, ОСОБА_3 відмовлено у призначенні (відновленні) щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, відповідно до постанови КМУ від 01.10.2014 № 505, на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов сім’ї від 26.10.2018, 31.10.2018 №№ 23651, 23652.
Факт постановлення на свій облік ОСОБА_3 та її двох неповнолітніх дітей, відповідачем не заперечується.
Вирішуючи спірні правовідносини суд виходив з наступного.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч. 1 ст. 1 Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”, внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.
Відповідно до ст. 4 Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”, факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, що діє безстроково, крім випадків, передбачених статтею 12 цього Закону.
Порядок надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 505 (далі Порядок № 505), у пункті 2 якого визначено, що грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які стоять на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі утворення) рад, з дня звернення за її призначенням і виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців.
Відповідно до приписів п. 5 Порядку № 505, для отримання грошової допомоги (зокрема в разі призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк, якщо її виплата раніше не здійснювалася через установи уповноваженого банку) уповноважений представник сім’ї звертається за фактичним місцем проживання (перебування) сім’ї до установи уповноваженого банку для відкриття в установленому порядку поточного рахунка, пред’являє паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, а для іноземців та осіб без громадянства - документ, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, та подає на адресу уповноваженого органу відповідну заяву про надання грошової допомоги (для призначення грошової допомоги вперше) або заяву, в якій повідомляє про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги (у разі призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк, якщо її виплата раніше не здійснювалася через установи уповноваженого банку). З метою визначення дати, часу подання заяви та адреси, за якою подається заява, уповноважений представник сім’ї звертається у контакт-центр уповноваженого банку.
Для виплати грошової допомоги на малолітніх дітей, які переміщуються без супроводу батьків або осіб, які їх замінюють, поточний рахунок на ім’я малолітньої дитини відкривається за зверненням зазначених в абзацах другому - четвертому пункту 3-2 цього Порядку осіб, які додатково подають уповноваженому банку документи, що посвідчують особу заявника та підтверджують родинні стосунки між дитиною і заявником, або документ, що підтверджує повноваження представника служби у справах дітей.
У заяві зазначаються такі відомості про всіх членів сім’ї, які претендують на отримання грошової допомоги: прізвище, ім’я та по батькові; число, місяць, рік народження;
серія, номер (у разі наявності) паспорта громадянина України, ким і коли виданий або серія, номер документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, а для іноземців та осіб без громадянства - документа, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус;реєстраційний номер облікової картки платника податків (не зазначається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному територіальному органу ДФС і мають відмітку в паспорті); інформацію про:
- зареєстроване та фактичне місце проживання (перебування);
- наявність у будь-якого із членів сім’ї у власності житлового приміщення/частини житлового приміщення, розташованого в інших регіонах, ніж тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, населені пункти, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення;
- наявність житлового приміщення, яке зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції, або заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації;
- наявність у будь-якого з членів сім’ї на депозитному банківському рахунку (рахунках) коштів у розмірі, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб;
- місце роботи осіб працездатного віку та час, з якого особа там працює;
- наявність у будь-якого з членів сім’ї інвалідності із зазначенням групи інвалідності.
До заяви додаються копія довідки з військової частини про залучення до проведення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації (для військовослужбовців з числа внутрішньо переміщених осіб, які захищають незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та беруть безпосередню участь у заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації), копія довідки з місця роботи або копія іншого документа, що посвідчує зайнятість (для працездатних осіб), копія свідоцтва про шлюб, копії свідоцтв про народження дітей, засвідчені власним підписом уповноваженого представника сім’ї, письмова згода (у довільній формі) про виплату грошової допомоги уповноваженому представнику сім’ї від інших членів сім’ї та згода на обробку персональних даних, а також письмовий дозвіл на розкриття уповноваженим банком інформації, що містить банківську таємницю, щодо поточного рахунка, відкритого уповноваженому представнику сім’ї в установі уповноваженого банку. У разі наявності житлового приміщення, яке зруйноване або стало непридатним для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції або заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, розташоване в інших регіонах, ніж тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, населені пункти, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення, додається копія акта обстеження технічного стану житлового приміщення (будинку, квартири) (далі - акт технічного стану), складеного комісією, утвореною районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, військово-цивільною адміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської, районної у місті (в разі утворення) ради, виконавчим органом ради об’єднаної територіальної громади, за формою згідно з додатком.
До заяви, в якій уповноважений представник сім’ї повідомляє про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги, додаються копії документів, зазначених в абзаці дев’ятому пункту 3 цього Порядку, засвідчені підписом уповноваженого представника сім’ї.
Взаємодія уповноваженого банку та Мінсоцполітики, а також уповноважених органів з метою виконання цього Порядку здійснюється на підставі укладеного між уповноваженим банком та Мінсоцполітики договору про взаємодію. Обмін інформацією між Мінфіном та уповноваженим банком з метою виконання цього Порядку здійснюється на підставі укладеного між уповноваженим банком та Мінфіном договору про взаємодію.
Установа уповноваженого банку відкриває уповноваженому представнику сім’ї поточний рахунок та не пізніше ніж через три робочі дні з дати відкриття зазначеного рахунка надсилає його заяву про призначення грошової допомоги (заяву, в якій уповноважений представник сім’ї повідомляє про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги) разом з документами, що додаються до неї, відповідному уповноваженому органу із супровідним листом, в якому зазначаються реквізити поточного рахунка. У разі коли від установи уповноваженого банку надійшла заява про призначення грошової допомоги, до якої не додано всіх необхідних документів, передбачених пунктом 5 цього Порядку, уповноважений орган надсилає уповноваженому представнику сім’ї повідомлення про перелік документів, які необхідно подати додатково.
Відповідно до п. 6 Порядку № 505, грошова допомога не призначається у разі, коли: будь-хто із членів сім’ї (крім сімей, до складу яких входять військовослужбовці з числа внутрішньо переміщених осіб, які захищають незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та беруть безпосередню участь у заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації) має у власності житлове приміщення/частину житлового приміщення, що розташоване в інших регіонах, ніж тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, населені пункти, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення, крім житлових приміщень, які непридатні для проживання, що підтверджується відповідним актом технічного стану; будь-хто з членів сім’ї має на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти у сумі, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.
Грошова допомога не призначається на члена сім’ї: який перебуває на повному державному утриманні в будинку дитини, дитячому будинку, дитячому будинку-інтернаті, психоневрологічному інтернаті, будинку-інтернаті для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, спеціальному будинку-інтернаті системи соціального захисту населення; який перебуває на повному державному утриманні в школі-інтернаті, закладі спеціалізованої освіти військового (військово-спортивного) профілю; який відбуває покарання в місцях позбавлення волі.
Відповідно до приписів Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінетом Міністрів України від 08.06.2016 № 365, який визначає механізм призначення (відновлення) внутрішньо переміщеним особам виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, субсидій та пільг (далі - соціальні виплати) за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування: Для призначення (відновлення) соціальних виплат структурний підрозділ з питань соціального захисту населення за власною ініціативою або за зверненням органів, що здійснюють соціальні виплати, протягом 15 робочих днів з дня отримання відповідної заяви внутрішньо переміщеної особи або з дня надходження звернення від органів, що здійснюють соціальні виплати, проводить перевірку достовірності зазначеної в заяві інформації про фактичне місце проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи. Така перевірка не проводиться стосовно внутрішньо переміщених осіб, які працюють в державних органах та органах місцевого самоврядування і якими надано довідку з місця роботи, в якій зазначено, що вони перебувають у трудових відносинах з відповідними органами, а також те, що умови їх роботи потребують постійного перебування на території населених пунктів, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі (крім відряджень за кордон). Для призначення (відновлення) соціальних виплат особі, яка перебуває на обслуговуванні в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) або здобуває освіту певного рівня в дошкільних, шкільних, професійно-технічних і вищих навчальних закладах (студенти денної форми навчання), структурний підрозділ з питань соціального захисту населення надсилає до відповідного органу (закладу) запит щодо надання протягом 15 днів підтвердження перебування/навчання внутрішньо переміщеної особи в такому органі (закладі). У разі непідтвердження факту перебування/навчання внутрішньо переміщеної особи, про що відповідний орган (заклад) інформує письмово, структурний підрозділ з питань соціального захисту населення проводить перевірку достовірності зазначеної в заяві інформації про фактичне місце проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи. Заклад, у якому внутрішньо переміщена особа здобуває освіту певного рівня, в разі довготривалого (понад 60 днів) невідвідування нею закладу зобов’язаний повідомляти про це структурному підрозділу з питань соціального захисту населення.
За результатами проведення перевірки структурним підрозділом з питань соціального захисту населення складається акт обстеження матеріально-побутових умов сім’ї за формою, встановленою Мінсоцполітики, який підписується всіма повнолітніми внутрішньо переміщеними особами та у визначених законодавством випадках - їх законними представниками, а також представниками структурного підрозділу з питань соціального захисту населення.
Під час обстеження матеріально-побутових умов сім’ї, представник структурного підрозділу з питань соціального захисту населення інформує внутрішньо переміщених осіб про їх обов’язок у десятиденний строк письмово повідомляти про зміну фактичного місця проживання/перебування структурний підрозділ з питань соціального захисту населення за новим фактичним місцем проживання/перебування, а також про наслідки невиконання такого обов’язку.
Суд зауважує, що 10.04.2018 року позивач зверталась особисто до відповідача для проходження фізичної ідентифікації, про що був складений відповідний акт № 6669 (3).
Крім того, рішенням Донецького окружний адміністративний суд від 24.09.2018 по справі №0540/7030/18-а дані обставини були встановленні та зобов’язано з цього приводу управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради повторно розглянути заяву ОСОБА_3 від 02.04.2018 року про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово – комунальних послуг.
Таким чином, з аналізу вищезазначеного, суд зауважує, що відповідач при перегляді заяви ОСОБА_3 від 02.04.2018 року повинен був враховувати акт обстеження матеріально-побутових умов сім’ї саме від 10.04.2018, а не від 26.10.2018 та 31.10.2018 як це зробив відповідач.
Отже, враховуючи те, що судом встановлено безпідставне не призначення (відновлення) ОСОБА_3 щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово – комунальних, суд вбачає протиправність в діях відповідача.
Відповідно до п.п. 3, 4, 10 ч. 2 ст. 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про: визнання дій суб’єкта владних повноважень протиправним та зобов’язання утриматися від вчинення певних дій; визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.
У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов`язує суб`єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернення позивача, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.
Тобто, приймаючи відповідне рішення про призначення (відновлення) ОСОБА_3 щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, відповідач має враховувати висновки рішення в даній адміністративній справі щодо підтвердження факту обстеження матеріально-побутових умов сім’ї позивача.
Водночас, щодо позовних вимог позивача про зобов’язання відповідача призначити (відновити) щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово – комунальних, суд зазначає наступне.
Порядом призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам визначено, що соціальні виплати внутрішньо переміщеним особам здійснюється на підставі рішення комісії за поданням структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, що внесене разом з актом обстеження матеріально-побутових умов сім’ї. Тобто, Управління праці та соціального захисту населення має виключну компетенцію в питаннях призначення соціальних виплат.
Як вбачається з матеріалів справи, спірне рішення відповідача прийняте без повного з’ясування обставин справи та інших документів наданих позивачем.
З огляду на встановлені обставини справи та наведені норми закону, якими регулюються спірні відносини, суд дійшов висновку про застосування положень ст. 9 КАС України, а саме, обрання іншого способу захисту, який необхідний для повного відновлення порушеного права.
З урахуванням дискреційних повноважень Управління праці та соціального захисту населення на прийняття відповідних рішень, та визначення підстав, за яких призначається даний вид виплат або приймається рішення про відмову в їх призначенні (відновленні), суд вважає необхідним зобов’язати відповідача з урахуванням правової позиції суду повторно розглянути заяву ОСОБА_6 про призначення щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг на підставі проведеної перевірки оформленої у вигляді акту обстеження матеріально-побутових умов сім’ї саме від 10.04.2018 № 6669 (3).
На підставі викладеного, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог – частково.
Згідно з положеннями частини першої статті 139 КАС України та враховуючи вищевикладені висновки, судовий збір стягненню з відповідача на користь позивача не підлягає.
Керуючись ст. ст. 2-15, 31-32, 72-80, 160-161, 168, 171, 241-246, 250-251, 255, 257-263, 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_3 (вул. Севастопольська, 96, м. Краматорськ, ІПН НОМЕР_1) до Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради (в. ОСОБА_7 Сотні, 23, ЄДРПОУ 25953617) про визнання дій протиправними, зобов’язання вчинити певні дії – задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради щодо відмови ОСОБА_3 (ІПН НОМЕР_1) у призначенні (відновленні) щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
Зобов’язати Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради (ЄДРПОУ 25953617) з урахуванням правової позиції суду повторно розглянути заяву ОСОБА_3 (ІПН НОМЕР_1) про призначення щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг на підставі проведеної перевірки оформленої у вигляді акту обстеження матеріально-побутових умов сім’ї від 10.04.2018 № 6669 (3).
В решті позовних вимог - відмовити.
Вступна та резолютивна частини рішення прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 28 січня 2019 року.
Повний текст рішення складено 29 січня 2019 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі, коли справа розглянута в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Суддя Стойка В.В.