
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про поновлення строку звернення до суду
21 січня 2019 р. Справа №200/12717/18-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кониченка О.М. при секретарі судового засідання Рудь Т.В., розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради про визнання дії неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії.
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради про визнання дії неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії.
17 січня 2019 року від позивача надійшла заява про визнання причин пропушення строку для звернення до суду поважними та поновлення пропущеного строку. В обґрунтування зазначеної заяви позивач посилається на наступне. ОСОБА_1 стало відомо про порушення його прав з листа відповідача від 20.08.2018 року № И-28. Позивачу було відмовлено в остаточному перерахунку (призначенні) житлової субсидії згідно листа 30.08.2018 року № К-832, тому позивач вважає, що строк звернення з адміністративним позовом дотриманим, а адміністративний позов подано в межах встановленого шестимісячного строку.
ОСОБА_1, 08 грудня 2016 року вперше звернувся до Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради за призначенням житлової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово - комунальних послуг житлового приміщення, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, виходячи, з кількості осіб, які фактично проживають у житловому приміщенні (будинку), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, а саме виходячи з розрахунку 5 (п'ять) осіб, що зареєстровані та фактично проживають за вище вказаною адресою. Однак, розрахунок житлової субсидії за період з грудня 2016 року по квітень 2017 року було проведено виходячи з загальної кількості зареєстрованих осіб (шість) та з урахуванням доходів усіх зареєстрованих, а не за кількістю фактично проживаючих осіб (п'ять), про що було вказано в заяві та в поданих документах. Вважаючи, що неправомірними діями Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради було порушено права на належне соціальне забезпечення, позивач звернувся 02 червня 2017 року з позовом до суду за їх захистом. 23.05.2018 року набрало законної сили рішення Артемівського міськрайонного суду Донецької області по справі № 219/5813/17, ухваленого Артемівським міськрайонним судом Донецької області 29.03.2018 року, згідно якого позовні вимоги були задоволені в повному обсязі та зобов'язано Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради здійснити перерахунок ОСОБА_1 житлової субсидії на оплату житлово - комунальних послуг з грудня 2016 року по квітень 2017 року включно, виходячи з кількості осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні та які фактично в ньому проживають, тобто з розрахунку 5 (п'яти) осіб та з урахуванням їх доходів, без врахування ОСОБА_2, на підставі Акту обстеження матеріально-побутових умов сім'ї від 21.03.2017р №155, складеного уповноваженими особами Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради Донецької області. Під час судового розгляду справи № 219/5813/17 Артемівським міськрайонним судом Донецької області, нарахування житлової субсидії з 01.05.2017 року по 30.04.2018 року відбувалося в автоматичному режимі без звернення заявника на підставі раніше поданих заяв та документів. Але відповідачем про жодне з прийнятих рішень, що стосувалось нарахування чи перерахунку субсидії за період з 01.05.2017 року по 30.04.2018 року, позивача не було повідомлено в будь-який спосіб. Позивачу стало відомо про порушення своїх прав з листа від 20.08.2018 року № И-28 яким було повідомлено про те, що житлова субсидія з 01.05.2017 року по 30.04.2018 року призначалась в автоматичному режимі без звернення заявників, а для визначення середньомісячного сукупного доходу родини за період з 01.10.2017 року по 31.03.2018 року було взято дохід усіх працездатних осіб, які зареєстровані за вище вказаною адресою (ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3). Тобто, за періоди з 01.05.2017 року по 31.04.2018 року Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради всупереч поданим при первісному зверненні заявником підтверджуючих документів про не проживання брата ОСОБА_2, безпідставно при розрахунку житлової субсидії врахував доходи останнього, як і в випадку при попередньому призначенні житлової субсидії за період з 01.12.2016 року по 30.04.2017 року, неправомірність дій якого було доведено у судовому порядку. Оскільки, позивачу стало відомо про порушення його прав після отримання листа від 20.08.2018 року № И-28 і позивачу було відмовлено в остаточному перерахунку (призначенні) житлової субсидії згідно листа 30.08.2018 року № К-832, тому позивач вважає, що лише після цього, на підставі вищезазначених норм матеріального та процесуального права своєчасно використано можливість звернутись до суду для відновлення порушеного права починаючи з часу коли позивач дізнався про порушення своїх прав, враховуючи зазначені вище об'єктивні обставини, що унеможливлювали звернення до суду раніше.
Розглянувши дану заяву, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною 2 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ч.1 ст. 123, ч.6 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач має право звернутися до суду з заявою про його поновлення, в якій вказати про підстави для поновлення строку та зобов'язаний додати докази поважності причин його пропуску.
Відповідно до ст. 121 Кодексу адміністративного судочинства України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Приймаючи до уваги обставини, викладені позивачем в заяві про поновлення пропущеного строку звернення до суду, суд вважає необхідним визнати поважними причини пропуску строку звернення до суду за даним адміністративним позовом, та поновити позивачеві строк звернення до суду.
Керуючись ст. 121, 122, 123, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду - задовольнити.
Поновити ОСОБА_1 пропущений строк звернення до адміністративного суду з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради про визнання дії неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії.
Повний текст ухвали складено та підписано 28 січня 2019 року.
Ухвала може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя Кониченко О.М.