
Справа№ 640/1108/19
н/п 3/640/465/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"28" січня 2019 р. м. Харків
Київський районний суд м. Харкова в складі:
головуючого судді - Муратової С.О.,
за участю прокурора - Мацегори В.О.,
особи, яка притягається до
адміністративної відповідальності – ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в приміщенні Київського районного суду м. Харкова адміністративний матеріал, який надійшов з Департаменту захисту економіки Управління захисту економіки в Харківській області Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який працює старшим державним інспектором відділу податків і зборів з фізичних осіб Слобожанської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Харківській області, мешкає за адресою: Харківська область, Дергачівський район, п. Козача Лопань, пр. О. Кошевого, б. 8,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,-
встановив :
ОСОБА_1, перебуваючи на посаді старшого державного інспектора відділу податків і зборів з фізичних осіб Слобожанської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Харківській області, будучи звільненим з посади за угодою сторін 03.01.2018, несвоєчасно, без поважних причин, а саме, 11.01.2018, тобто пізніше дня припинення діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію перед звільненням особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період 01.01.2018 – 03.01.2018.
Так, відповідно Наказу №1-0 від 03.01.2018 «Про звільнення ОСОБА_1С.» Слобожанської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Харківській області Державної Фіскальної Служби України, ОСОБА_1, старшого державного інспектора відділу податків і зборів з фізичних осіб Слобожанської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Харківській області звільнено з займаної посади 03.01.2018 за угодою сторін, згідно п.1 ст. 36 КЗпП України.
Однак, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1, будучи звільненим за угодою сторін 03.01.2018 з посади старшого державного інспектора відділу податків і зборів з фізичних осіб Слобожанської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Харківській області, оприлюднив на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію перед звільненням, особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період 01.01.2018 – 03.01.2018, лише 11.01.2018.
ОСОБА_1, будучи звільненим 03.01.2018 з посади старшого державного інспектора відділу податків і зборів з фізичних осіб Слобожанської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Харківській області за угодою сторін, і будучи суб’єктом декларування, подав декларацію перед звільненням особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з порушенням встановленого законодавством строку для подачі такої декларації, несвоєчасно, без поважних причин, а саме 11.01.2018, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину в інкримінованому йому адміністративному правопорушенні визнав, зазначив, що не мав можливості подати декларацію в електронному вигляді в день звільнення, тому що програма, сайт, погано працювала.
Прокурор в судовому засіданні підтримав обставини, викладені у протоколі, просив накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді мінімального штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Суд, вислухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Факт вчинення ОСОБА_1 правопорушення підтверджується наступними доказами: протоколом про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією від 15.01.2019 за № 26 (а.с. 1-12); рапортом о/у УЗЕ в Харківській області ДЗЕ НП України ОСОБА_2 від 21.12.2018 (а.с. 13); запитом в ГУ ДФС у Харківській області від 17.12.2018 №10114/39/119/01-2018 (а.с. 16-19); відповіддю ГУ ДФС у Харківській області від 29.12.2018 №32264/9/20-40-04-02-15 (а.с. 20-21); наказом №202 від 27.03.2017 про затвердження у новій редакції положень про податкові територіальні органи ДФС (а.с. 22-34); наказом №40-о від 27.11.2018 про переведення ОСОБА_1 (а.с. 35); наказом №1-о від 03.01.2018 про звільнення ОСОБА_1 (а.с. 36); розпискою ОСОБА_1 про ознайомлення із Правилами етичної поведінки (а.с. 37); роздруківкою з сайту НАЗК (а.с. 40); роздруківкою декларації ОСОБА_1 перед звільненням за період 01.01.2018 – 03.01.2018 (а.с. 41-47); поясненням ОСОБА_3
Приміткою до ст. 172-6 КпАП України визначено, що суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно наказу №40-о від 27.11.2017 про переведення ОСОБА_1, ОСОБА_1, головного державного інспектора відділу податків і зборів з фізичних осіб Слобожанської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Харківській області, переведено на посаду старшого державного інспектора відділу податків і зборів з фізичних осіб Слобожанської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Харківській області, з 27.11.2017, з посадовим окладом, згідно зі штатним розписом (а.с. 35).
Згідно наказу №1-о від 03.01.2018 про звільнення ОСОБА_1, ОСОБА_1, старшого державного інспектора відділу податків і зборів з фізичних осіб Слобожанської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Харківській області, звільнено з займаної посади 03.01.2018 за угодою сторін, згідно п. 1 ст. 36 КЗпП України (а.с. 36).
В ході опрацювання Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено дату подачі декларації ОСОБА_1, а саме 11.01.2018, тобто несвоєчасно (а.с. 40, 41-47).
Згідно з статтею 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі за текстом - Закон) визначено, що правопорушення, пов’язане з корупцією - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до частини 1 статті 65 Закону за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Згідно з пунктом 14 статті 1 Закону суб’єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов’язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
ОСОБА_1, є суб’єктом, зазначеним в підпункті «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», та відповідно суб’єктом відповідальності за правопорушення пов’язанні з корупцією.
Відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Згідно підпункту 2 пункту 5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції 10.06.2016 № 3, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, декларація суб’єкта декларування, визначеного в абзаці першому частини другої статті 45 Закону, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення.
Декларація суб’єкта декларування, визначеного в абзаці першому частини другої статті 45 Закону, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб’єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день, що передує дню подання декларації. Під раніше поданими деклараціями розуміються як декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, так і декларації, що були подані відповідно до Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції".
Положенням ч. 2 ст. 19 Конституції України визначено, що посадові особи органів державної влади та місцевого самоврядування зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Причин, які б свідчили про поважність несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період з 01.01.2018 по 03.01.2018, під час розгляду справи не встановлено.
Обставиною, що пом’якшує відповідальність ОСОБА_1, суд визнає щире каяття.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, під час розгляду даного матеріалу судом не встановлено.
Враховуючи обставини вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, ступінь його вини, суд приходить до висновку про наявність правових підстав до визнання ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП та накладає на нього стягнення в межах санкції зазначеної статті у вигляді штрафу на користь держави.
У відповідності до ч. 2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», ст. 40-1 КУпАП,суд стягує з правопорушника на користь держави судовий збір.
Керуючись ч. 1 ст.172-6, ст.ст. 33, 283, 284, 40-1 КУпАП, суд, –
УХВАЛИВ:
Притягнути ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.172-6 КпАП України та накласти стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 грн. 00 коп. (вісімсот п’ятдесят гривень) в дохід держави (код бюджетної класифікації: 21081100, одержувач: УК Київськ/мХар Київський/21081100, розрахунковий рахунок: № 31115106020004, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код ЄДРПОУ одержувача: 37999675, код банку МФО банку: 899998).
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь держави судовий збір в розмірі 384 грн. 20 коп. на рахунок - (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача: 37993783, банк отримувача: ГУДКСУ у м. Києві, МФО: 899998, рахунок отримувача: 31211256026001, код класифікації: 22030106, у призначенні платежу платником повинно бути вказано: слова "судовий збір по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1С.").
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через Київський районний суд м. Харкова протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає чинність після закінчення 10-ти денного строку на її оскарження, та може бути пред’явлена до виконання протягом трьох місяців.
Суддя - Муратова С.О.