
Номер справи 623/205/19
Номер провадження 3/623/56/2019
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 січня 2019 року суддя Ізюмського міськрайонного міськрайонного суду Харківської області, розглянувши матеріал, який надійшов від начальника Ізюмського МРВ філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3
за ст.183-2 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В :
До Ізюмського міськрайонного міськрайонного суду Харківської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення без номера від 17.01.2019, відповідно до якого ОСОБА_1: 08.01.2019, 09.01.2019, 10.01.2019, 11.01.2019, 14.01.2019, 15.01.2019, 16.01.2019 не з'явився на відбуття суспільно-корисних робіт тобто ухилився від відбуття суспільно-корисних робіт, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.183-2 КУпАП.
Згідно п.2 ст.278 КУпАП, орган при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Перевіривши матеріали справи, суд приходить до висновку про неможливість розгляду даної справи у суді та необхідність повернення вказаного адміністративного матеріалу для усунення виявлених недоліків, виходячи з наступного.
Згідно положень ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
КУпАП визначає форму і основні елементи змісту протоколу про адміністративне правопорушення і рішення (постанови), що приймається в конкретній справі. У них, зокрема, мають бути викладені всі обставини вчинення правопорушення, отримані на підставі сукупності досліджених доказів на обґрунтування наявності складу правопорушення і правильності його юридичної кваліфікації.
При підготовці даної справи до розгляду судом встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 складений з порушенням вимог ст.256 КУпАП, а саме.
Згідно розділу третього Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення посадовими особами уповноважених органів з питань пробації, затвердженої Наказом Міністерства юстиції України від 17.11.2018 № 2702/5, оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення забезпечує уповноважена посадова особа, яка склала Протокол. Протокол не пізніше наступного дня після його складання реєструється уповноваженою посадовою особою у журналі реєстрації протоколів про адміністративні правопорушення (додаток 3), сторінки якого мають бути прошнуровані, пронумеровані, а також скріплені печаткою уповноваженого органу з питань пробації. Складений Протокол та інші матеріали, що підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення, формуються у справу.
Справа про адміністративне правопорушення (додаток 4) разом із супровідним листом уповноваженого органу з питань пробації направляється до районного (міського, районного у місті, міськрайонного) суду за місцем вчинення адміністративного правопорушення.
Згідно п.5 розділу другого Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.11.2015 № 1376, протокол про адміністративне правопорушення (додаток 1) складається на спеціальному бланку, що виготовлений друкарським способом згідно з технічним описом бланка протоколу про адміністративне правопорушення (додаток 2), на якому проставлено відповідні серію та номер.
Крім того, у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено час вчинення адміністративного правопорушення, а також зазначено адресу вчинення, тобто не конкретизовано місце вчинення адміністративного правопорушення, куди саме мала прибути особа для відбуття адміністративного стягнення у вигляді суспільно-корисних робіт.
Дані обставини свідчать про неналежну організаційну та правову свідомість відповідальних працівників органу пробації підготовці та оформленні матеріалу про адміністративне правопорушення.
Відповідно до статей 251, 254 КУпАП обов'язок надання доказів покладено на осіб, уповноважених складати протоколи про адміністративні правопорушення.
Наявність вказаних недоліків перешкоджає у відповідності до ст. 245 КУпАП розглянути справу своєчасно, всебічно та повно з'ясувати усі обставини справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
При розгляді справи суд повинен, відповідно до вимог ст. 280 КУпАП, з'ясувати всі конкретні обставини справи і з урахуванням досліджених доказів, що має значення для правильного вирішення справи, постановити належне рішення.
Відповідно до п.24 Постанови ПленумуВерховного СудуУкраїни від23.12.2005року №14"Пропрактику застосуваннясудами Українизаконодавства усправах продеякі злочинипроти безпекидорожнього рухута експлуатаціїтранспорту,а такожпро адміністративніправопорушення натранспорті" визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Таким чином, протокол не може розглядатись суддею без усунення порушень, допущених при його складенні, які унеможливлюють повний, всебічний та об'єктивний розгляд справи, а також надання належної правової оцінки викладеним у протоколі обставинам.
За наслідками встановлених недоліків суд позбавлений можливості повно, всебічно та обєктивно розглянути дану справу, а тому матеріали адміністративної справи слід повернути на доопрацювання для усунення зазначених недоліків.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що процедура оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення проведена в порушення вимог КУпАП, допущені вищезазначені порушення при складанні адміністративного матеріалу унеможливлюють повний, всебічний та об'єктивний розгляд справи, а тому суд вважає, що необхідно повернути вищезазначений адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 на доопрацювання для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст.ст. 278, 221, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд,
п о с т а н о в и в:
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 за ст. 183-2 КУпАП повернути начальнику Ізюмського МРВ філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області на доопрацювання, для належного оформлення та усунення вказаних недоліків.
Постанова остаточна, оскарженню не підлягає.
Суддя: Т. Д. Бєссонова