
справа № 415/38/19
провадження № 3/415/129/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 січня 2019 року м. Лисичанськ
Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Шевченко О.В., за участю секретаря Бервено Ю.В., прокурора Зайченка І.А., правопорушника ОСОБА_1, розглянувши матеріали справи, що надійшли від Департаменту захисту економіки Управління захисту економіки в Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця міста Луганська, одруженого, маючого на утриманні неповнолітнього сина - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, працюючого водієм-екскаваторником на АРЧ АРЗСП ГУДСНС України в Луганській області, РНОКПП НОМЕР_1, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 та проживаючого за адресою: АДРЕСА_2,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
Правопорушник ОСОБА_1, будучи відповідно до п.п. «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до статті 172-6 КУпАП, суб'єктом правопорушення, перебуваючи на посаді водія-екскаваторника на АРЧ АРЗСП ГУДСНС України в Луганській області, у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Прокурор Лисичанської місцевої прокуратури Зайченко І.А. просив суд притягнути правопорушника ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки останній будучі суб'єктом, на якого поширюються вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, а саме 12 травня 2017 року, подав шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік.
У судовому засіданні правопорушник ОСОБА_1 винним себе у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнав та пояснив, що дійсно, він, будучі суб'єктом, на якого поширюються вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, а саме 12 травня 2017 року подав шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік. Зробити це раніше він намагався, та був упевнений, що декларацію було подано своєчасно, проте введена у декларацію інформація залишилась у статусі чернетки, та остання не була відправлена своєчасно. Цю обставину обґрунтував відсутністю знань та навиків володіння комп'ютером.
Суд, вислухавши пояснення ОСОБА_1, думку прокурора Зайченка І.А., дослідивши письмові матеріали справи, вважає, що винність останнього у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП знайшла своє повне підтвердження у суді та доведена змістом досліджених у судовому засіданні письмових пояснень ОСОБА_5 (а.с. 9); щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік (а.с. 10 - 19); запиту Департаменту захисту економіки, Управління захисту економіки в Луганській області до Начальника Головного управління ДСНС України у Луганській області - про витребування документів (а.с. 17 - 18); Наказу Державної служби України з надзвичайних ситуацій (а.с. 20); відомістю про ознайомлення ОСОБА_1, з ЗУ «Про запобігання корупції», в частині повідомлення НАЗК про зміну в майновому стані (а.с. 21); відомістю про ознайомлення ОСОБА_1, щодо попередження скоєння корупційних правопорушень співробітниками загону (а.с. 22); відомістю доведення до ОСОБА_1, змін до роз'яснення щодо застосування окремих положень ЗУ «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю ( а.с. 23); листом попередженням ОСОБА_1, за вчинення корупційних правопорушень (а.с. 24-26); попередженням ОСОБА_1, про недопущення корупційних та пов'язаних з корупцією правопорушень (а.с. 27); листом ознайомлення ОСОБА_1, з розділом 7 Фінансовим контролем ЗУ «Про запобігання корупції» та з їх вимогами (а.с. 28); службовою карткою ОСОБА_1 (а.с. 29-30); посадовою інструкцією ОСОБА_1 (а.с. 32); довідка про знаходження ОСОБА_1, на службі за виключенням певних періодів (а.с. 34); довідкою про надання інформації Голові Національного Агенства з питань запобігання корупції (а.с. 39); згодою на збір та обробку персональних даних ОСОБА_1 (а.с. 40); довідкою про послідовність дій ITC Реєстр користувача ОСОБА_1 (а.с. 41-52); відповіддю на звернення Департаменту захисту економіки Національної поліції України (а.с. 53).
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону), правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. З цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Статтею 68 Конституції України закріплено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Наказом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області №1 від 06.01.2015 прапорщика служби цивільного захисту ОСОБА_6 з 06.01.2015 призначено водієм екскаваторником відділення землерийних машин інженерної групи аварійно-рятувальної частини аварійно - рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України в Луганській області (а.с. 20). Відповідно до п. 15 Положень про порядок проходження служби особами рядового та начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту особами рядового і начальницького складу та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2013 № 593 зазначено, що прапорщик служби цивільного захисту відноситься до молодшого начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту. Таким чином, відповідно до п.п. «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону, прапорщик служби цивільного захисту ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюються вимоги Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до посадової інструкції заступника начальника загону-начальник відділення по роботі з особовим складом АРЗ СП Головного управління ДСНС України в Луганській області від 12.01.2015, водія-екскаваторника відділення землерийних машин інженерної групи аварійно - рятувальної частини аварійно - рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Луганській області. 3 посадовою інструкцію ОСОБА_1 ознайомлений під особистий підпис (а.с. 32).
11.05.2016 ОСОБА_1 був ознайомлений з листом попередженням начальника управління персоналу Головного управління ДСНС України у Луганській області від 11.05.2016, про відповідальність за вчинення корупційних правопорушень викладених у Законах України «Про запобігання корупції» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення».
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у п. 1, п.п. «а» і «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов'язанні щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Для осіб, що подають таку декларацію вперше, продовжено до 01 травня 2017 року.
Згідно інформації з сайту Акредитований центр сертифікації ключів https://acsk.privatbank.ua/ вбачається, що правопорушник ОСОБА_1 отримав сертифікат електронного цифрового підпису в АЦСК ПАТ КБ «Приватбанк» 23.01.2018 (а.с. 16).
Відповідно до відомостей, які вказані у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_1 подав щорічну декларацію за 2016 рік до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування лише 12.05.2017 о 19 годині 22 хвилини (а.с. 10).
Частина 1 статті 172-6 КУпАП зазначає, що відповідальність за вказаною статтею настає за умови несвоєчасного подання без поважних причин декларацій особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, правопорушник ОСОБА_1, будучи суб'єктом, на якого поширюються вимоги ч.1 ст.45 «Про запобігання корупції», п.5-1 «Прикінцевих положень» Закону, п.6 Розділу ІІ «Прикінцевих положень» Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» № 1975- VIІI, несвоєчасно, а саме, 12.05.2017 о 19 годині 22 хвилини, подав шляхом заповнення відповідних форм на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, то таке правопорушення не може бути визнане, як малозначне.
Відповідно до ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Місцем вчинення правопорушення є місце роботи ОСОБА_1, а саме: АРЧ АРЗСП ГУ ДСНС України в Луганській області, що знаходиться за адресою: м. Лисичанськ, вул. ім. Сосюри, буд. 324, оскільки обов'язок подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, виникає у зв'язку із проходженням нею служби.
Датою вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією є 12.05.2017. Датою виявлення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є дата отримання Департаментом захисту економіки Управління захисту економіки в Луганській області документів, які свідчать про несвоєчасне подання ОСОБА_1, декларації за 2016 рік, тобто 29.10.2018 (а.с. 19).
При призначенні стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність: ОСОБА_1 працює, одружений, має на утриманні неповнолітнього сина - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, вперше притягується до адміністративної відповідальності.
У якості обставин, що згідно зі ст. 34 КУпАП, пом'якшують відповідальність правопорушника, суд приймає щире розкаяння винного, повне визнання своєї провини та перебування на утриманні неповнолітньої дитини.
Обставин, що згідно зі ст. 35 КУпАП, обтяжують відповідальність правопорушника, суд не вбачає.
На підставі вимог ст. ст. 4, 9 Закону України «Про судовий збір», ст. 40-1 КУпАП, судовий збір підлягає стягненню з правопорушника у розмірі 384 (трьохста вісімдесяти чотирьох) гривень 20 (двадцяти) копійок.
Керуючись ст. ст. 33, 172-6 ч.1, 221, 284, 285, 289, 294 КУпАП, суд
П О С Т А Н О В И В:
Піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у виді штрафу у розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір - розмірі 384 (трьохста вісімдесяти чотирьох) гривень 20 (двадцяти) копійок (отримувач коштів - ГУК у місті Києві/м. Київ/2203106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, рахунок отримувача 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду через Лисичанський міський суд Луганської області.
Суддя О.В. Шевченко