
Ічнянський районний суд Чернігівської області
Справа №733/57/19
№ 3/733/47/19
Постанова
Іменем України
"24" січня 2019 р. м. Ічня
Ічнянський районний суд Чернігівської області
в складі: судді – Овчарика В.М.,
за участю прокурора Лаєвського В.М.,
особи, яка притягується до адміністративної відповідальності-
ОСОБА_1 та
секретаря Панахно Л.В.,
розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Чернігівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення корупційного правопорушення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, одруженого, в.о. старости Ольшанського старостинського округу Ічнянської міської ради Чернігівської області, ІПН: НОМЕР_1,
за ст. 172-6 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
установив:
ОСОБА_1, перебуваючи на посаді в.о. старости Ольшанського старостинського округу Ічнянської міської ради Чернігівської області, будучи відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII від 14.10.2014 року, посадовою особою органу місцевого самоврядування - суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», у встановлений законом термін не подав, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік за формою, що визначається Національним агентством, а саме подав таку декларацію 11.04.2018 року.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав повністю та пояснив, що не подав декларацію до 01.04.2018 року, у зв’язку з тим, що забув про такий обов’язок.
Прокурор у судовому засіданні просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, оскільки скоєння ним корупційного діяння знайшло своє підтвердження в ході судового розгляду та просив накласти на нього стягнення у виді 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, та дослідивши матеріали адміністративної справи, суд дійшов до наступного висновку.
Відповідно до витягу з рішення першої сесії Ічнянської міської ради сьомого скликання від 30.11.2017, на виконання вимог п. 3 Прикінцевих положень Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та з урахуванням норм частини 2,3 статті 14-1 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» міська рада, до обрання, на перших виборах, старост Ічнянської міської об’єднаної територіальної громади, поклала виконання обов’язків старости у селах ОСОБА_2, ОСОБА_2, Тарасівка Ічнянської міської ради на ОСОБА_1, котрий здійснював повноваження Ольшанського сільського голови(а.с. 18).
Як убачається із Витягу з протоколу засідання третьої сесії Ічнянської міської ради сьомого скликання від 20 лютого 2018 року, юрист Ічнянської міської ради ОСОБА_3 звернулася до депутатів міської ради та в.о. старост старостинських округів з повідомленням щодо методики подання та оприлюднення декларацій особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування через систему електронного декларування (а.с. 19).
25 листопада 2010 року та 27 липня 2018 року ОСОБА_1 під підпис був ознайомлений та попереджений про спеціальні обмеження, встановлені законами України, зокрема, з вимогами Закону України «Про запобігання корупції», якими зобов»язано щорічно до 01 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов»язання фінансового характеру за минулий рік (21-22).
Опрацюванням відкритих джерел інформації, які містяться в загальному доступі в мережі Інтернет встановлено, що в.о. старости Ольшанського старостинського округу Ічнянської міської ради ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік лише 11.04.2018 року о 09-49 год (а.с. 13).
Відповідно до даних послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчиняв ОСОБА_1 в період з 01.01.2018 по 04.10.2018, останній подав декларацію лише 11.04.2018 року (а.с. 14-15).
Відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб’єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування.
Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону) правопорушення, пов'язане з корупцією – діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України.
Частиною 1 статті 45 Закону, передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством..
Згідно ст. 172-6 КУпАП, відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, ОСОБА_1, будучи особою на яку відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» поширюється дія цього Закону, в порушення ч. 1 ст. 45 Закону не своєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, оскільки граничний термін подачі такої декларації був по 01.04.2018 року включно, а декларація ним фактично подана 11.04.2018 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, який одружений, працює, ступінь його вини, відсутність відомостей про попередні притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, відсутність обтяжуючих відповідальність обставин і вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу, але в мінімальному розмірі, передбаченого санкцією статті, за якою він притягається до адміністративної відповідальності, оскільки особі, що скоїла адміністративне правопорушення, необхідно призначити стягнення, необхідне і достатнє для її виправлення та попередження вчинення нових правопорушень.
Керуючись ст. 33, 34, 35, 40-1, 172-6 ч. 1, 221, 280, 283, 284 КУпАП, ст. 2, 3, 4, 12, 45, Закону України «Про запобігання корупції», суд
постановив:
Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п’ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави в особі Державної судової адміністрації України судовий збір у розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 коп (отримувач УК в Ічнянському районі/22030101, код ЄДРПОУ: 38030010, Банк отримувача: Казначейство України, код банку отримувача: 899998, рахунок отримувача: 31215206025133).
Особа, притягнута до адміністративної відповідальності, зобов'язана сплатити штраф не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення їй постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення і повідомити про це суд шляхом представлення документа про його сплату.
У разі несплати штрафу у зазначений строк в добровільному порядку, його стягнення проводиться примусово і з особи, притягнутої до адміністративної відповідальності, стягується подвійний розмір штрафу відповідно до положень ч. 2 ст. 308 КУпАП, який становитиме 1 700 гривень.
Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду через Ічнянський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя В.М. Овчарик