
Справа № 346/6506/18
Провадження № 3/346/180/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 січня 2019 року м. Коломия
Коломийський міськрайонний суд
Івано-Франківської області
в складі: судді П»ятковського В.І.,
за участю секретаря Іванишин Х.І.,
прокурора Вишиванюк І.І.
правопорушника ОСОБА_1,
розглянувши матеріали справи, які надійшли від Управління захисту економіки в Івано-Франківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, пенсіонера, депутата Нижньовербізької сільської ради ОТГ Коломийського району, гр. України,
- за ст. 172- 6 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
Так, ОСОБА_1 будучи депутатом Нижньовербізької сільської ради ОТГ Коломийського району, та згідно з підпунктом «б» пуктом 1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» субєктом відповідальності за правопорушення, пов"язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин, не подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій органу місцевого самоврядування, за 2017 рік, граничний термін подачі якої був 31 березня 2018 року, подавши таку 29 травня 2018 року.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав повністю, та пояснив, що з 16 червня 2017 року обраний депутатом Нижньовербізької сільської ради ОТГ Коломийського району. Зазначив, що вчасно не зміг подати декларацію через те, що знаходився на лікуванні, хоча доказів цього суду подати не може, так як лікарняний лист не оформляв, оскільки являється пенсіонером. Також ствердив, що вважав, що йому не обов"язково заповнювати декларацію, оскільки не пропрацював повний рік депутатом.
Просить врахувати, вказане та не обирати суворе стягнення.
Вислухавши пояснення правопорушника, думку прокурора, який погодився із складеним протоколом і вказав, що наявні докази вказують на вчинення гр. ОСОБА_1, як депутатом місцевої ради, тобто особою на яку поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», порушення яке підпадає під дію даного Закону і за що передбачена адміністративна відповідальність, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Як видно із копії рішення сесії Нижньовербізької сільської ради о"бєднаної територіальної громади Коломийського району від 13 липня 2017 року № 250-IV/2017 про підсумки виборів депутатів сільської ради об"єднаної територіальної громади Коломийського району та витягом із додатку до даного рішення ОСОБА_1 обрано та визнано депутатом Нижньовербізької сільської ради ( а.с. 18, 19).
Згідно довідки Нижньовербізької сільської ради ОТГ від 17 серпня 2018 року за № 477/02-07 ОСОБА_1 ознайомлений із Законом України «Про запобігання корупції» та обов"язком подачі електронних декларацій (а.с.21).
Отже відповідно до підпункту «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», за посадою ОСОБА_1, є субєктом на якого поширюється дія цього Закону.
Із копії скріншоту з Єдиного державного реєстру декларацій щодо опублікування декларації депутата Нижньовербізької сільської ради ОТГ ОСОБА_1 вбачається, що така декларація декларантом дійсно була опублікована 29 травня 2018 року (а.с.9).
Згідно п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», гр. ОСОБА_1, як депутат місцевої ради, є суб"єктом та зобов"язаний подати декларацію відповідно до цього Закону.
Частиною першою ст. 45 Закону, передбачено, що особи, зазначені у п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», зобовязані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до п. 2 ч. 1 роз"яснення Національного агентства з питань запобігання корупції, щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11 серпня 2016 року за № 3, щорічна декларація подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком.
Таким чином в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, так як він будучи особою уповноваженою на виконання функцій органу місцевого самоврядування, несвоєчасно без поважних причин, подав декларацію за 2017 рік.
При накладенні адміністративного стягнення, у відповідності до вимог ст. 33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 33, 221, 283, 284, 285 КУпАП, суд,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення - штраф у розмірі п»ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь стягувача Державної судової адміністрації України ( отримувач коштів ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача 899998, рахунок отримувача 31211256026001, код класифікації доходівбюджету 22030106), судовий збір в розмірі 384 грн. 20 коп.
Штраф підлягає сплаті не пізніше пятнадцяти днів з дня вручення копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніше пятнадцяти днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання правопорушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.
Строк предявлення постанови до примусового виконання становить три місяці із дня її винесення. При оскарженні постанови про накладення адміністративного стягнення постанова підлягає виконанню після залишення скарги без задоволення.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності до Апеляційного суду Івано-Франківської області через Коломийський міськрайонний суд на протязі десяти днів, з дня винесення постанови.
Суддя П'ятковський В. І.