Рішення № 79403675, 22.01.2019, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.01.2019
Номер справи
824/1248/18-а
Номер документу
79403675
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 січня 2019 р. м. Чернівці Справа № 824/1248/18-а

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Григораша В.О.,

за участю:

секретаря судового засідання Григоряк У.С.,

представника позивача ОСОБА_1,

представника відповідача Зайцевої Л.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 (АДРЕСА_1) до Головного управління Державної фіскальної служби у Чернівецькій області (вул. Героїв Майдану, 200-А, м. Чернівці, Чернівецька область, 58013) про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

11.12.2018 року до Чернівецького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_3 (позивач) до Головного управління Державної фіскальної служби у Чернівецькій області (відповідач) з такими позовними вимогами:

визнати протиправною відмову Головного управління ДФС у Чернівецькій області, оформлену листом від 30.11.2018 року №893/М/24-13-04-18, у призначенні та виплаті одноразової грошової допомоги.

зобов'язати Головне управління ДФС у Чернівецькій області нарахувати та виплатити ОСОБА_3 одноразову грошову допомогу в зв'язку з встановленням ІІ групи інвалідності, що настала в період проходження служби в податковій міліції, відповідно до Закону України "Про міліцію", Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 року №850 в розмірі 368200,00 грн.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначив, що з 04.09.1997 року по 05.10.2018 року вона проходила службу в органах податкової міліції, що підтверджується записами в трудовій книжці серії ОД №197306.

Наказом ГУ ДОС в Чернівецький області від 05.11.2018 року № 278-0 позивача було звільнено з посади старшого слідчого з особливо важливих справ другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС в Чернівецькій області в званні підполковника податкової міліції на підставі пункту 65 підпункту "б" (через хворобу) у відставку (зі зняттям з військового обліку), Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх оправ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29.07.1991 року №114.

В період проходження служби в податковій міліції позивач набула захворювання, внаслідок якого їй було встановлено інвалідність ІІ групи.

27.11.2018 року позивач звернулась з відповідною письмовою заявою (рапортом) до Головного управління ДФС у Чернівецькій області, в якій просила розглянути питання щодо призначення та виплати одноразової грошової допомоги у зв'язку з тим, що їй встановлено ІІ групу інвалідності по захворюванню пов'язаному з проходженням служби в органах внутрішніх справ (податкової міліції) на посаді старшого слідчого з особливо важливих справ другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС в Чернівецькій області, відповідно до Закону України "Про міліцію" та Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 року №850.

Розглянувши вказану заяву (рапорт), ГУ ДФС у Чернівецькі області листом від 30.11.2018 року №893/М/24-13-04-18 повідомило, що виплата одноразової грошової допомоги працівникам податкової міліції здійснювалась підрозділом, у якому проходив службу працівник податкової міліції. Крім цього зазначено, що 07.11.2015 року Закон України "Про міліцію" втратив чинність. Дію постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 року № 850 "Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності беї установлення інвалідності працівника міліції" не поширено на працівників податкової міліції, тому відсутні підстави для призначення та виплат одноразової грошової допомоги, у зв'язку з встановленням групи інвалідності та втратою працездатності колишнім працівником податкової міліції.

Відповідно до свідоцтва про хворобу НОМЕР_4 від 02.11 2018 року військово-лікарською комісією ДУ "ТМО МВС України по Чернівецькій області" на підставі медичного огляду встановлено, що у позивача наявне захворювання, яке пов'язане з проходженням служби в органах внутрішніх справ (податковій міліції).

Згідно висновку медико-соціальної експертної комісії про умови і характер праці інвалідів позивачу 27.11.2018 року на підставі акту огляду МСЕК НОМЕР_4 видано довідку серії 12ААБ №049622 про встановлення II групи інвалідності захворювання пов'язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ та визначено, що ступінь втрати професійної працездатності у відсотках становить 70 % відповідно до довідки про результати визначення ступеня втрати професійної працездатності серії 10ААА №007786.

Позивач зазначав, що нею надано відповідачу всі необхідні документи, якими підтверджено, що 27.11.2018 року їй встановлено II групу інвалідності, захворювання пов'язаного із проходженням служби в органах внутрішніх справ (податковій міліції), що дає право призначити та виплатити одноразову грошову допомогу в розмірі 200-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності.

Зважаючи, що інвалідність встановлено після 12.03.2015 року у період чинності ст. 23 Закону №565-ХІІ, розмір допомоги має бути визначений у відповідності з вказаним Законом.

Закон № 565-ХІІ втратив чинність 07.11.2015 року, у зв'язку з набранням чинності Закону України "Про Національну поліцію" №580-VIII від 02.07.2015 року. Відповідно до Закону офіцери міліції прирівняні до відповідних звань офіцерів поліції, а до стажу служби в поліції зараховуються служба в органах внутрішніх справ України на посадах начальницького і рядового складу з дня призначення на відповідну посаду.

Крім цього, відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" від 23.12.2015 року внесено зміни, зокрема, в п. 15 Розділу XI Прикінцеві та перехідні положення Закону № 580-VIII, згідно яких право на отримання одноразової грошової допомоги, інших виплат, передбачених Законом № 65-ХІІ, зберігається і здійснюється в порядку, що діяв до набрання чинності Законом № 580, а саме за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами, зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб,

На думку, позивача відповідачем дано невірне тлумачення зворотної дії нормативно-правового акту в часі.

З вище наведеного позивач вважає, що за колишніми працівниками міліції, а також податкової міліції, яким встановлено інвалідність внаслідок захворювання, що пов'язане з проходженнях служби в органах внутрішніх справ, зберігається право на отримання одноразової грошової допомоги на умовах, передбачених ст. 23 Закону № 565-ХІІ, а тому відповідач протиправно відмовив в призначенні та проведенні виплати одноразової грошової допомоги.

Зважаючи на те, що право позивача порушено, вона звернулась до суду з даним позовом.

Відповідач, не погоджуючись з позовними вимогами, подав до суду відзив проти позову в якому зазначив, що наказом ГУ ДФС у Чернівецькій області від 05.11.2018 року № 278-0, підполковника податкової міліції ОСОБА_3 звільнено з податкової міліції з посади старшого слідчого з особливо важливих справ другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Чернівецькій області у відставку (зі зняттям з військового обліку) за пп. "б" п. 65 (через хворобу) з 05.11.2018 року на підставі рапорта ОСОБА_3, подання та свідоцтва НОМЕР_2 від 02.11.2018 року. Згідно довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією від 27.11.2018 року серії 12 ААБ № 049622 позивачу встановлено другу групу інвалідності. Відповідно до свідоцтва про хворобу № 220 від 02.11.2018 року, захворювання пов'язане із проходженням військової служби.

ОСОБА_3 27.11.2018 року звернулася до ГУ ДФС у Чернівецькій області із заявою (рапортом) про нарахування та виплату їй одноразової грошової допомоги у зв'язку із встановленням групи інвалідності.

ГУ ДФС у Чернівецькій області розглянуло вказану заяву та надало відповідь листом від 30.11.2018 року № 893/М/24-13-04-18, якою позивачу було відмовлено у проведенні нарахування та виплати одноразової грошової допомоги, оскільки відсутні законні підстави щодо підготовки висновків про призначення та виплату допомоги.

Як зазначено в Законі України "Про Національну поліцію", цей Закон визначає правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України.

Отже, на думку відповідача, проводити розрахунок та виплату одноразової грошової допомоги у зв'язку із встановленням інвалідності та втратою працездатності колишнім працівникам податкової міліції після вказаної дати, законні підстави відсутні. Розгляд матеріалів про виплату одноразової грошової допомоги працівникам податкової міліції буде відновлено після внесення відповідних змін до Податкового кодексу України або прийняття нового нормативно-правового акта.

Також, відповідач зазначив, що відповідно до пункту 8 Порядку № 850, керівник органу внутрішніх справ, у якому проходив (проходить) службу працівник міліції, подає МВС в 15-денний строк з дня реєстрації документи, зазначені в Порядку та умов, висновок щодо виплати грошової допомоги.

Як зазначено у пункті 9 цього Порядку, МВС в місячний строк після надходження документів приймає рішення про призначення або про відмову в призначенні грошової допомоги і надсилає його разом із зазначеними документами керівникові органу внутрішніх справ, у якому проходив (проходить) службу працівник міліції.

Проте, ГУ ДФС у Чернівецькій області не може направляти висновок щодо виплати грошової допомоги в МВС, відповідно МВС не буде приймати рішення про призначення допомоги працівникам податкової міліції, оскільки позивач проходив службу не в органах внутрішніх справ, а в органах податкової міліції, з якої і був звільнений.

Одноразова грошова допомога в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського передбачена ст. 97 Закону України "Про Національну поліцію", де в п. 1 прописано, що одноразова грошова допомога в разі загибелі (смерті), визначення втрати працездатності поліцейського є соціальною виплатою, гарантованою допомогою з боку держави, яка призначається і виплачується особам, які за цим Законом мають право на її отримання, а як зазначалося вище, працівники податкової міліції не мають права на отримання такої допомоги за цим Законом.

За таких підстав відповідач вважає, що відмовляючи ОСОБА_3 у проведенні нарахування та виплати одноразової грошової допомоги на підставі постанови КМУ від 21.10.2015 року № 850, ГУ ДФС у Чернівецькій області діяло правомірно, в межах наданих повноважень, у спосіб визначений законодавством та на підставі діючого законодавства

Позивач ознайомившись з відзивом проти позову, подав до суду відповідь на відзив в якому зазначив, що відповідачу були надані всі необхідні документи, якими підтверджується, що 27.11.2018 року ОСОБА_3 було встановлено ІІ групу інвалідності захворювання пов'язаного із проходженням служби в органах внутрішніх справ (податковій міліції), що дає право призначити та виплатити їй одноразову грошову допомогу в розмірі 200-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності. Однак відповідач безпідставно відмовив в призначенні та проведенні виплати одноразової грошової допомоги, про що проінформував листом від 30.11.2018 року №893/М-24-13-04-18.

Ухвалою суду від 22.12.2018 року відкрито провадження у даній справі та призначено її до судового розгляду за правилами спрощеного позовного провадження на 22.01.2019 року.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив суд задовольнити їх у повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечував проти позовних вимог та просив відмовити у їх задоволенні у повному обсязі.

Перевіривши матеріали справи, встановивши фактичні обставини в справі, на яких ґрунтуються позовні вимоги, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню у повному обсязі, виходячи з наступного.

Судом встановлені такі обставини та відповідні їм правовідносини.

ОСОБА_3 (РНОКПП НОМЕР_1), ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт громадянина України серії НОМЕР_3 виданий 20.03.1997 року Сокирянським РВ УМВС України в Чернівецькій області (а.с. 10-11).

Відповідно до довідки про результати визначення ступеня втрати професійної працездатності у відсотках застрахованого серії 1ААА №007786, ступінь втрати працездатності позивача становить - 70 (сімдесят) відсотків - одноразово (а.с. 12).

Відповідно до Довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією Серії 12ААБ №049622, позивачу присвоєно ІІ групу інвалідності до 01.12.2019 року, захворювання пов'язане з проходженням військової служби (а.с. 13).

Відповідно до Свідоцтва про хворобу НОМЕР_4 від 02.11.2018 року захворювання позивача пов'язане з проходженням військової служби. Позивач непридатна до військової служби з виключенням з військового обліку (а.с. 14).

Наказом Головного управління ДФС у Чернівецькій області від 05.11.2018 року №278-о "Про звільнення", наказано звільнити з податкової міліції за пунктом 65 підпунктом "б" (через хворобу), у відставку (із зняттям з військового обліку), Положення про проходження служби рядовим і начальникцьким складом органів внутрішніх справ старшого слідчого з особливо важливих справ другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Чернівецькій області підполковника податкової міліції ОСОБА_3 (М-077734) 05.11.2018 року. Вислуга років в податковій міліції на день звільнення становить 21 рік 02 місяці 01 добу. Загальний трудовий стаж становить 25 років 11 місяців 21 добу. Вислуга років відповідно до п. 10 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року №393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей" становить 21 повний календарний рік служби (а.с. 15).

27.11.2018 року позивач звернувся до в.о. начальника ГУ ДФС у Чернівецькій області із заявою (рапорт) про проведення нарахування та виплату одноразової грошової допомоги у звязку з тим, що їй встановлена друга група інвалідності по захворюваннях, пов'язаних з проходженням військової служби (податкової міліції) на посаді старшого слідчого з особливо важливих справ другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Чернівецькій області, на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 року №850 та подати до ДФС України висновок щодо виплати грошової допомоги. До Заяви було додано: копію довідки МСЕК до акта огляду медико-соціальною експертною комісією від 27.11.2018 року; копію довідки про результати визначення ступеня втрати професійної працездатності у відсотках застрахованого від 27.11.2018 року; копію свідоцтва про хворобу; копію паспорта; копію ідентифікаційного коду (а.с. 17).

Розглянувши заяву (рапорт) позивача від 27.11.2017 року, Головне Управління ДФС у Чернівецькій області Листом від 30.11.2018 року №893/М/24-13-04-18 повідомило позивача про те, що підстав для проведення нарахування виплати одноразової грошової допомоги у зв`язку з встановленням інвалідності відсутні. Розгляд матеріалів про виплату одноразової грошової допомоги працівникам податкової міліції буде відновлено після внесення відповідних змін до чинного законодавства або прийняття нового нормативно-правового акта (а.с. 18).

Також в судовому засіданні судом було досліджено копії Трудової книжки позивача серії НОМЕР_5 від 19.02.2018 року та копію Послужного списку позивача №М-077734 (а.с. 16, 26-30).

Вважаючи протиправною відмову Головного управління ДФС у Чернівецькій області, оформлену листом від 30.11.2018 року №893/М/24-13-04-18 у призначенні та виплаті одноразової грошової допомоги, позивач звернулась до суду з даним позовом.

До вказаних спірних правовідносин суд застосовує наступні положення законодавства та робить висновки по суті спору.

Відповідно до ч. 1 ст. 41 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до пункту 356.1 статті 356 Податкового кодексу України держава гарантує правовий та соціальний захист осіб начальницького і рядового складу податкової міліції та членів їхніх сімей. На них поширюються гарантії соціального і правового захисту, передбачені статтями 20-23 Закону України "Про міліцію" від 20.12.1990 року № 565-XII та Законом України від 24.03.1998 року №203/98-ВР "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист".

Частиною 6 статті 23 Закону України "Про міліцію" (в редакції Закону від 13.02.2015 року №208-VIII) встановлено, що у разі поранення (контузії, травми або каліцтва), заподіяного працівнику міліції під час виконання ним службових обов'язків, яке призвело до встановлення йому інвалідності, а також інвалідності, що настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ або не пізніше ніж через три місяці після звільнення зі служби чи після закінчення цього строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження служби в органах внутрішніх справ, залежно від ступеня втрати працездатності йому виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 150-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності III групи в порядку та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Суд визнає, що 07.11.2015 року втратив чинність Закон України "Про міліцію" від 20.12.1990 року №565-ХІІ та набрав чинності Закон України "Про Національну поліцію" від 02.07.2015 року №580-VIІI.

Разом з тим, суд зазначає, що пунктом 15 Розділу ХІ Прикінцевих та перехідних положень Закону №580-VIІI прямо передбачено, що право на отримання одноразової грошової допомоги, інших виплат, передбачених Законом України "Про міліцію", зберігається і здійснюється в порядку, що діяв до набрання чинності Законом України "Про Національну поліцію".

На виконання статті 23 Закону України "Про міліцію", постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2007 року №707 був затверджений Порядок та умови виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності працівника міліції, податкової міліції, а постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 року №850 затверджено Порядок та умови призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції (далі - порядок № 850), який є чинними на момент виникнення спірних правовідносин.

Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 року №850 передбачено, що особам, які до набрання чинності (12.03.2015р.) Законом України від 13.02.2015 року №208-VIII "Про внесення змін до статті 23 Закону України "Про міліцію" щодо виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або каліцтва працівника міліції" мають право на отримання одноразової грошової допомоги, допомога призначається і виплачується відповідно до Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності працівника міліції, податкової міліції, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2007 року №707.

Тобто, розгляд звернення позивача про призначення одноразової грошової допомоги позивачу повинен здійснюватися у відповідності із вказаним законом та в порядку, передбаченому постановою Кабінету міністрів України № 850.

Той факт, що в Порядку № 850 не згадується Державна фіскальна служба України, не свідчить про те, що позивач не має права звернення до ДФС України про призначення одноразової грошової допомоги у зв'язку з настанням з 27.11.2018 року інвалідності ІІ групи, а відповідач не повинен був розглянути таку заяву.

Обґрунтування представником відповідача оскаржуваного рішення втратою чинності Закону України "Про міліцію" також є безпідставними, тому що Законом України "Про Національну поліцію" право на отримання одноразової грошової допомоги працівникам податкової міліції не передбачено, а за правилами пункту 15 Перехідних положень Закону України "Про Національну поліцію" зберігається право та порядок її виплати, які діяли до набрання чинності цим законом.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 11.10.2018 року у справі № 824/115/17-а (К/9901/4884/17), а відповідно до ч. 5 ст. 242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Відтак, відмову відповідача у призначенні та проведенні виплати позивачу одноразової грошової допомоги, оформлена листом від 20.11.2018 року №893/М/24-13-04-18 суд визнає протиправною та скасовує.

Згідно підпунктів 2, 4 частини другої статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.

Частиною четвертою статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов'язати відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.

Щодо позовної вимоги про зобов'язання Головне управління ДФС у Чернівецькій області нарахувати та виплатити ОСОБА_3 одноразову грошову допомогу в зв'язку з встановленням ІІ групи інвалідності, що настала в період проходження служби в податковій міліції, відповідно до Закону України "Про міліцію", Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 року №850 у розмірі 200-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, що складає 368200,00 грн, слід зазначити, що така позовна вимога є похідною вимогою від розглянутої вище, у розумінні положень п. 23 ч. 1 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому підлягає задоволенню.

При цьому суд враховує те, що позивачем дотримано визначений законом порядок подання усіх необхідних документі необхідних для прийняття рішення про нарахування та виплати одноразової грошової допомогу в зв'язку з встановленням ІІ групи інвалідності. Окрім того суд також враховує відсутність з боку відповідача заперечень щодо вказаної позовної вимоги в частині розміру одноразової грошової допомогу в зв'язку з встановленням ІІ групи інвалідності.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. Згідно з ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Під час судового розгляду справи відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не довів належними засобами доказування правомірність дій щодо прийняття рішення про відмову у призначенні та виплаті ОСОБА_3 одноразової грошової допомоги.

Враховуючи вищевикладене, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог у повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Враховуючи те, що позивача звільнено від сплати судового збору на підставі п. 9 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір", суд не вирішує питання про його стягнення.

Керуючись статтями 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України,

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов ОСОБА_3 (РНОКПП НОМЕР_1, АДРЕСА_1) до Головного управління Державної фіскальної служби у Чернівецькій області (вул. Героїв Майдану, 200-А, м. Чернівці, Чернівецька область, 58013) про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії, - задовольнити повністю.

2. Визнати протиправною відмову Головного управління ДФС у Чернівецькій області, оформлену листом від 30.11.2018 року №893/М/24-13-04-18, у призначенні та виплаті ОСОБА_3 одноразової грошової допомоги.

3. Зобов'язати Головне управління ДФС у Чернівецькій області нарахувати та виплатити ОСОБА_3 одноразову грошову допомогу в зв'язку з встановленням ІІ групи інвалідності, що настала в період проходження служби в податковій міліції, відповідно до Закону України "Про міліцію", Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 року №850 у розмірі 200-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, що складає 368200,00 грн.

Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення (складання).

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне найменування учасників процесу:

Позивач - ОСОБА_3 (РНОКПП НОМЕР_1, АДРЕСА_1).

Відповідач - Головне управління Державної фіскальної служби у Чернівецькій області (вул. Героїв Майдану, 200-А, м. Чернівці, Чернівецька область, 58013).

Суддя В.О. Григораш

Повне судове рішення складено 25 січня 2019 року.