Рішення № 79400698, 21.01.2019, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.01.2019
Номер справи
320/6084/18
Номер документу
79400698
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 січня 2019 року № 320/6084/18

Київський окружний адміністративний суд у складі судді Лисенко В.І.,

за участі секретаря судового засідання Приходько Н.І.,

представника позивача - Кравченка А.М.,

представник відповідача - не з`явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Ківшовата Агро" до Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "Ківшовата Агро" з позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області, в якому, з урахуванням зміни підстав та предмету позову, просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 07.12.2018 №0237665001.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначив, що податковим органом безпідставно прийнято оскаржуване податкове повідомлення-рішення та застосовано суму штрафних санкцій за порушення сплати податкового зобов`язання з податку на додану вартість, посилаючись на те, що кошти з основного електронного рахунку ТОВ "Ківшовата Агро", починаючи з 04.08.2015 не перераховувались на спеціальний рахунок такого платника податку. Вказав, що приписами податкового законодавства передбачено, що штрафні санкції та пеня за порушення строків самостійної сплати податкових зобов`язань не застосовуються до сільськогосподарських підприємств, що обрали спеціальний режим, за умови наявності у такі строки коштів на рахунках платників у системі електронного адміністрування у сумах, достатніх для сплати таких зобов`язань. Тому, враховуючи дані бухгалтерського обліку позивача, згідно яких на основному електронному рахунку обліковувався залишок, достатній для сплати узгодженого зобов`язання з податку на додану вартість, рішення відповідача не обґрунтовується правовим чином.

Також, звернув увагу, що з метою з`ясування питання щодо списання грошових коштів з електронного рахунку для погашення податкового зобов`язання з ПДВ, позивач звертався до податкового органу для отримання індивідуальної податкової консультації, у відповідь на яку йому було повідомлено, що, якщо платник податку забезпечив наявність у визначені законодавством строки необхідної суми коштів для сплати податкових зобов`язань на електронному рахунку, тоді, нараховані штрафні санкції та пеня за ці строки, скасовуються.

Відповідач з позовом не погодився, свої заперечення висловив у письмовому відзиві, в якому зазначив, що при проведенні камеральної перевірки встановлено, що ТОВ "Ківшовата Агро" порушено терміни сплати податкових зобов`язань, адже позивачем після відкриття додаткового електронного рахунку не здійснено вчасне перерахування на нього коштів з основного електронного рахунку.

Ухвалою суду від 19.11.2018 відкрито спрощене позовне провадження в даній адміністративній справі.

У судове засідання, призначене на 21.01.2019, прибув представник позивача та підтримав позовні вимоги у повному обсязі, наполягав на задоволенні адміністративного позову. Представник відповідача, належним чином повідомлений про дату час та місце судового засідання, не з`явився.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з огляду на наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Ківшовата Агро", згідно Виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, є юридичною особою з 29.05.2009 (а.с. 7-8).

Як платник податків, у тому числі податку на додану вартість, позивач взятий на облік Таращанським відділенням Білоцерківської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області.

З матеріалів справи убачається, що Головним управлінням ДФС у Київській області 02.08.2018 було проведено камеральну перевірку податкової звітності ТОВ "Ківшовата Агро" з податку на додану вартість з питання сплати узгоджених сум ПДВ, що залишаються у розпорядженні с/г підприємства, згідно статті 209 Податкового кодексу України.

За результатами перевірки, відповідачем було складено акт від 02.08.2018 №1540/20-01/35325532, яким встановлено порушення позивачем вимог пункту 57.1 статті 57 та пункту 203.2 статті 203 Податкового кодексу України, чим не дотримано терміну сплати узгодженого податкового зобов`язання (а.с. 9-10).

До такого висновку податковий орган дійшов на підставі опрацювання наступних податкових накладних, поданих ТОВ "Ківшовата Агро":

1) податкова накладна з податку на додану вартість від 19.08.2015 №9174397727, податкове зобов`язання - 10000,00 грн, граничний термін сплати - 30.08.2015, дата сплати - 02.09.2015, кількість днів затримки - 3;

2) податкова накладна з податку на додану вартість від 19.08.2015 №9174397727, податкове зобов`язання - 392875,00 грн, граничний термін сплати - 30.08.2015, дата сплати - 03.09.2015, кількість днів затримки - 4.

На підставі акта перевірки від 02.08.2018 №1540/20-01/35325532, податковим органом було прийнято податкове повідомлення-рішення від 03.09.2018 №0099285001, яким позивача зобов`язано сплатити штраф у розмірі 40287,50 грн (а.с. 23).

Не погоджуючись із вказаним податковим повідомленням-рішенням, ТОВ "Ківшовата Агро" оскаржило його в адміністративному порядку, звернувшись із скаргою до Державної фіскальної служби України.

Розглянувши скаргу позивача, ДФС України прийняла рішення від 31.10.2018 №35428/6-99-99-11-03-01-25, яким скасувала податкове повідомлення-рішення від 03.09.2018 №0099285001 у частині застосованих штрафних санкцій поза межами строків, визначених пунктом 114.1 статті 144 ПК України (а.с. 26-27).

На підставі зазначеного рішення контролюючого органу вищого рівня, відповідачем прийнято нове податкове повідомлення-рішення від 07.12.2018 №0237665001, яким позивача зобов'язано сплатити штраф у розмірі 39287,50 грн (а.с. 73).

На думку позивача, оскаржуване податкове повідомлення-рішення суперечить норманам законодавства та порушує його права як добросовісного платника податків, у зв`язку із чим він звернувся до суду.

Надаючи правову оцінку відносинам, які склались між сторонами спору, суд зазначає наступне.

Щодо правової природи та особливостей камеральної перевірки.

Пунктом 75.1 статті 75 Податкового Кодексу України (далі - ПК України) визначено, що контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Згідно з підпунктом 75.1.1 пункту 75.1 статті 75 ПК України камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні органу державної податкової служби виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків.

Відповідно до пункту 76.1 статті 76 ПК України камеральна перевірка проводиться посадовими особами органу державної податкової служби без будь-якого спеціального рішення керівника такого органу або направлення на її проведення. Камеральній перевірці підлягає податкова звітність. Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов'язкова.

Відповідно до пункту 86.2 статті 86 ПК України, за результатами камеральної перевірки у разі встановлення порушень складається акт у двох примірниках, який підписується посадовими особами такого органу, які проводили перевірку, і після реєстрації у контролюючому органі вручається або надсилається для підписання протягом трьох робочих днів платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.

Так, камеральна перевірка є одним з видів податкових перевірок, та являє собою форму поточного документального контролю за дотриманням платником вимог податкового законодавства при складанні та поданні декларацій. При цьому, будь-якого окремого рішення для проведення даного виду перевірки не вимагається, оскільки подання фіскально-зобов'язаною особою податкової звітної документації автоматично виступає юридичним фактом для перевірки її достовірності. Наведене свідчить про обов'язковий характер камеральної перевірки, яка проводиться у випадку подання платником звітних документів до контролюючого органу.

Згідно пункту 203.1 статті 203 ПК України, податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Пунктом 203.1 статті 203 ПК України встановлено, що податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Відповідно до пункту 203.2 статті 203 ПК України сума податкового зобов'язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

Пунктом 209.2 статті 209 ПК України (у редакції, яка діяла з 09.07.2015 по 29.07.2015) визначено, що згідно із спеціальним режимом оподаткування сума податку на додану вартість, нарахована сільськогосподарським підприємством на вартість поставлених ним сільськогосподарських товарів/послуг, не підлягає сплаті до бюджету та повністю залишається в розпорядженні такого сільськогосподарського підприємства для відшкодування суми податку, сплаченої (нарахованої) постачальнику на вартість виробничих факторів, за рахунок яких сформовано податковий кредит, а за наявності залишку такої суми податку - для інших виробничих цілей.

Зазначені суми податку на додану вартість акумулюються сільськогосподарськими підприємствами на спеціальних рахунках, відкритих в установах банків та/або в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України. Для перерахування суми податку із рахунку платника в системі електронного адміністрування податку на додану вартість на спеціальний рахунок платника в установах банків та/або в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію податкової та митної політики, не пізніше ніж за три робочі дні до закінчення граничного строку, встановленого цим Кодексом для самостійної сплати податкових зобов'язань, надсилає органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, реєстр платників, в якому зазначаються назва платника, податковий номер та індивідуальний податковий номер платника, звітний період та сума податку, що підлягає перерахуванню.

На підставі такого реєстру орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, не пізніше останнього дня строку, встановленого цим Кодексом для самостійної сплати податкових зобов'язань, перераховує суми податку на спеціальний рахунок платника в установах банків та/або в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.

З 29.07.2015 пункт 209.2 статті 209 Податкового кодексу України викладено в іншій редакції відповідно до Закону України від 16.07.2015 № 643-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість".

Згідно із спеціальним режимом оподаткування сума податку на додану вартість, нарахована сільськогосподарським підприємством на вартість поставлених ним сільськогосподарських товарів/послуг, не підлягає сплаті до бюджету та повністю залишається в розпорядженні такого сільськогосподарського підприємства для відшкодування суми податку, сплаченої (нарахованої) постачальнику на вартість виробничих факторів, за рахунок яких сформовано податковий кредит, а за наявності залишку такої суми податку - для інших виробничих цілей.

Зазначені суми податку на додану вартість акумулюються сільськогосподарськими підприємствами на спеціальних рахунках, відкритих в установах банків та/або в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.

Для такого акумулювання сільськогосподарські підприємства зараховують кошти на власні рахунки в системі електронного адміністрування податку, відкриті для перерахування коштів на спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.

Кошти, зараховані на такі рахунки в системі електронного адміністрування податку, автоматично протягом операційного дня, в якому кошти надійшли на такі рахунки, перераховуються органом, який здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств, відкриті в установах банків та/або в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.

Сільськогосподарські підприємства - суб'єкти спеціального режиму оподаткування у строки, встановлені цим Кодексом для самостійної сплати податкових зобов'язань, повинні забезпечити перерахування на їх рахунок у системі електронного адміністрування податку, відкритий для перерахування коштів на спеціальні рахунки, коштів у розмірі, достатньому для перерахування на спеціальний рахунок на підставі поданої податкової декларації, в якій відображаються результати діяльності в межах спеціального режиму оподаткування протягом звітного (податкового) періоду.

Проведення сільськогосподарським підприємством - суб'єктом спеціального режиму оподаткування розрахунків з бюджетом за іншими операціями, здійсненими протягом звітного (податкового) періоду не в межах спеціального режиму оподаткування, здійснюється у порядку, передбаченому статтею 200 цього Кодексу.

У ході судового розгляду справи, судом встановлено, що у поданій позивачем до контролюючого органу податковій декларації з ПДВ /спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського господарства/ за липень 2015 року, визначено суму податку на додану вартість, яка підлягала сплаті та становила 392875,00 грн.

Зазначена сума платіжним дорученням від 03.09.2015 №4030, була перерахована позивачем на спеціальний рахунок, відкритий в органах Казначейства №37523100118456. Тобто, на момент здійснення позивачем господарських операцій з продажу сільськогосподарської продукції в липні 2015 року ним було у повному обсязі сплачено узгоджене зобов'язання з податку на додану вартість на рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, в порядку, визначеному статтею 209 Податкового кодексу України.

У той же час, податковий орган зауважує, що позивач мав сплатити узгоджене зобов'язання з ПДВ за липень 2015 року на додатковий електронний рахунок.

Проте, стосовно таких доводів відповідача, суд зазначає наступне.

Законом України від 16.07.2015 № 643-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість" (діє з 29.07.2015) внесено зміни, в тому числі до статті 200-1 ПК України, в частині щодо додаткового відкриття платникам - сільськогосподарським підприємствам, що обрали спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 цього Кодексу, рахунків в системі електронного адміністрування податку, призначені для перерахування коштів на їх спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.

Механізм акумулювання сум податку на додану вартість на спеціальних рахунках, відкритих у банках та/або органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, що не підлягають сплаті до бюджету і нараховуються сільськогосподарськими підприємствами-суб'єктами спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства і рибальства (далі - сільськогосподарські підприємства) на вартість поставлених ними сільськогосподарських товарів (послуг) визначає Порядок акумулювання сільськогосподарськими підприємствами сум податку на додану вартість на спеціальних рахунках, відкритих у банках та/або органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 12 січня 2011 року №11 (далі - Порядок) (в редакції, що діяла з 05.05.2015 по 25.11.2015).

Пунктом 2 вказаного Порядку визначено, що сільськогосподарське підприємство у разі обрання спеціального режиму оподаткування відкриває протягом одного звітного (податкового) періоду спеціальний рахунок (поточний рахунок із спеціальним режимом використання) відповідно до законодавства за умови подання копії витягу з реєстру платників податку на додану вартість про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування.

Відповідно до пункту 3 Порядку, на підставі даних бухгалтерського та податкового обліку сільськогосподарське підприємство складає податкову декларацію і в строки, встановлені статтею 203 Кодексу, подає її в електронному вигляді до територіального органу ДФС.

Пунктом 21 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість визначено, що для перерахування до бюджету та/або на спеціальний рахунок платника податку сум узгоджених податкових зобов'язань відповідно до поданих податкових декларацій з податку ДФС не пізніше ніж за три робочі дні до закінчення граничного строку, встановленого Податковим кодексом України для самостійної сплати податкових зобов'язань, надсилає Казначейству реєстр платників податку, в якому зазначаються найменування або прізвище, ім'я та по батькові платника податку, податковий номер або номер та серія паспорта (для фізичних осіб - підприємців, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта), індивідуальний податковий номер платника податку, звітний період та сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету та/або на спеціальний рахунок.

На підставі таких реєстрів Казначейство не пізніше останнього дня строку, встановленого Податковим кодексом України для самостійної сплати податкових зобов'язань, перераховує суми податку до бюджету та/або на спеціальні рахунки платників податку з їх електронних рахунків.

За визначенням пункту 2 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, рахунок у системі електронного адміністрування податку (далі - електронний рахунок) - рахунок, відкритий платнику податку в Казначействі, на який таким платником перераховуються кошти з власного поточного рахунка у сумі, необхідній для досягнення розміру суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), а також у сумі, необхідній для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань. Кошти з такого рахунка підлягають перерахуванню до бюджету та/або на спеціальний рахунок.

Як убачається з пункту 3 Порядку (в редакції, що діяла з 05.05.2015 по 25.11.2015, тобто на момент виникнення спірних правовідносин) сума податку на додану вартість, що підлягає сплаті (перерахуванню) сільськогосподарським підприємством перераховується із рахунку платника в системі електронного адміністрування податку на додану вартість на спеціальний рахунок у порядку та строки, встановлені постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 р. N 569 "Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість", а саме: пунктом 21 вказаного Порядку, у відповідності до якого ДФС не пізніше ніж за три робочі дні до закінчення граничного строку, встановленого Податковим кодексом України для самостійної сплати податкових зобов'язань, надсилає Казначейству реєстр платників податку, в якому зазначаються найменування або прізвище, ім'я та по батькові платника податку, податковий номер або номер та серія паспорта (для фізичних осіб - підприємців, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта), індивідуальний податковий номер платника податку, звітний період та сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету та/або на спеціальний рахунок.

У цьому контексті, суд зазначає, що жодних доказів того, що контролюючий орган на виконання пункту 3 Порядку акумулювання сільськогосподарськими підприємствами сум податку на додану вартість на спеціальних рахунках, відкритих у банках та/або органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, надіслав, не пізніше ніж за три робочі дні до закінчення граничного строку, встановленого Податковим кодексом України для самостійної сплати податкових зобов'язань, Казначейству реєстр платників податку, для перерахування позивачем до бюджету та/або на спеціальний рахунок сум податку за спірний період - відповідачем не надано.

До того ж, відповідно до положень пункту 40 Підрозділу 2 "Особливості справляння податку на додану вартість" Перехідних положень Податкового кодексу України штрафні санкції та пеня, передбачені цим Кодексом, за порушення строків, установлених цим Кодексом для самостійної сплати податкових зобов'язань з податку на додану вартість, не застосовуються за умови наявності у такі строки коштів на рахунках платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість у сумах, достатніх для сплати узгоджених податкових зобов'язань з податку на додану вартість до бюджету або на спеціальні рахунки платників - сільськогосподарських підприємств, що обрали спеціальний режим відповідно до статті 209 цього Кодексу, а у разі нарахування протягом перехідного періоду системи електронного адміністрування податку на додану вартість зазначених штрафних санкцій такі штрафні санкції підлягають списанню контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку на додану вартість протягом 14 робочих днів.

Згідно Витягу з системи електронного адміністрування ПДВ від №2162045 на запит від 21.058.2015, станом на дату граничного терміну сплати ТОВ "Ківшовата Агро" податкового зобов'язання (30.08.2015), на електронному рахунку позивача перебувала сума грошових коштів у розмірі 803426,00 грн, яка була достатньою для сплати узгодженого податкового зобов'язання з податку на додану за липень 2015 року.

Вказана обставина свідчить про те, що згідно положень податкового законодавства, штрафні санкції до позивача за порушення строку сплати податкових зобов'язань з податку на додану вартість за липень 2015 року, не застосовуються. А тому, факт такого застосування свідчить про неповноцінне дослідження відповідачем документів та обставин, у ході проведення камеральної перевірки, або про хибне тлумачення контролюючим органом норм законодавства, яке є спеціальним у його діяльності.

Важливим для зазначення є також те, що з метою уникнення будь-яких непорозумінь, позивач 23.09.2015 звертався до Державної фіскальної служби України із запитом на отримання індивідуальної податкової консультації.

Опрацювавши наявний у матеріалах справи лист-відповідь ДФС України від 28.10.2015 №2873 на вказаний запит, суд зауважує, що він не містить чітких вказівок та пояснень з приводу порядку та взагалі обов`язку ТОВ "Ківшовата Агро" здійснити перерахунок коштів з основного електронного рахунку на додатковий. Вказано лише те, що у зв`язку із відкриттям додаткового електронного рахунку, автоматичне перерахування коштів не здійснюється.

Натомість, зміст індивідуальної податкової консультації містить твердження, що, якщо платник податку забезпечив наявність у визначені законодавством строки необхідної суми коштів для сплати податкових зобов`язань на електронному рахунку, тоді, нараховані штрафні санкції та пеня за ці строки, скасовуються.

Таким чином, індивідуальна податкова консультація, надана позивачу 28.10.2015 та оскаржуване податкове повідомлення рішення, прийняте 07.12.2018, повністю суперечать між собою.

У підсумку, суд зазначає, що прийняття відповідачем податкового повідомлення -рішення від 07.12.2018 №0237665001 та застосування ним до позивача штрафних санкцій, не ґрунтується на нормах податкового законодавства та вказує на протиправне ігнорування контролюючим органом норма права, які у порядку винятку, враховуючи особливості перехідного періоду справляння податку на додану вартість, звільняють позивача від відповідальності.

Як встановлено частиною другою статті 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Статтею 19 Конституції України закріплено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини другої статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Під час розгляду справи відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не надав до суду достатньо належних і достовірних доказів, а відтак, не довів правомірності своїх рішень.

За таких обставин, з урахування вищезазначеного, суд дійшов висновку про протиправність податкового рішення відповідача, а відтак позовні вимоги вважає такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

в и р і ш и в:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 07.12.2018 №0237665001.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Ківшовата Агро" (код ЄДРПОУ 35325532) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Київській області (код ЄДРПОУ 39393260) судовий збір у сумі 1762 (одна тисяча сімсот шістдесят дві) грн 00 коп.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення .

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Лисенко В.І.

Дата складення і підписання повного тексту рішення - 24 січня 2019 р.