Постанова № 79398680, 24.01.2019, Ладижинський міський суд Вінницької області

Дата ухвалення
24.01.2019
Номер справи
147/1434/18
Номер документу
79398680
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 147/1434/18

Провадження № 3/135/65/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24.01.2019 м. Ладижин Вінницька область

Суддя Ладижинського міського суду Вінницької області Волошина Т.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, матеріали якої надійшли з Тростянецького відділення Бершадського відділу національної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП,

В С Т А Н О В И Л А:

До Ладижинського міського суду Вінницької області 08 січня 2019 року з Тростянецького відділення Бершадського відділу національної поліції надійшли матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.124 КУпАП.

Як вбачається з протоколу серії ОБ №032889 складеного 08.12.2018 начальником СРПП №3 Тростянецького ВП капітаном поліції Когутовським С.А., що 08.12.2018 об 11 год 30 хв в смт. Тростянець, вул. Соборна водій ОСОБА_1 керуючи автомобілем «ЗАЗ», д.н.з. НОМЕР_3, під час руху заднім ходом з місця стоянки, не врахував, що це буде безпечно для інших учасників руху, не звернувся за допомогою, допустив зіткнення з автомобілем «Опель Астра», д.н.з. НОМЕР_2, під керуванням ОСОБА_3, внаслідок чого автомобілі механічно пошкодженні та завдано матеріальних збитків, що кваліфіковано за ст.124 КУпАП.

При підготовці до розгляду матеріалів про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.124 КУпАП, суддя встановив наступне.

Згідно зі ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Згідно зі ст. 252 КУпАП України, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушення заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Із наданих в судовому засіданні пояснень ОСОБА_1 встановлено, що на місці дорожньо-транспортної пригоди в його автомобілі були пасажири дружина ОСОБА_4 та теща ОСОБА_5, які були безпосередніми очевидцями дорожньо-транспортної пригоди та свідками у даній справі.

Проте, як вбачається зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ №032889 від 08 грудня 2018 року, водій ОСОБА_1 керуючи автомобілем «ЗАЗ», д.н.з. НОМЕР_3 допустив зіткнення з автомобілем «Опель Астра», д.н.з. НОМЕР_2, під керуванням ОСОБА_3, однак в даному протоколі не зазначено свідків даної дорожньо-транспортної пригоди та не зазначено потерпілих осіб.

Вищезазначені недоліки не дають можливості об'єктивно розглянути справу, у зв'язку з чим матеріали про адміністративне правопорушення підлягають поверненню до Тростянецького відділення Бершадського відділу національної поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області.

При поверненні справи про адміністративне правопорушення для належного оформлення, суд керується постановою Пленуму Верховного суду України №14 від 23.12.2005, в якій зазначено, що визнається правильною практика тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст.256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.

Також, постановою Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №11 від 17.10.2014 «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» відповідно до якої звертається увага на те, що норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного не уповноваженою на те особою або без додержання вимог ст.256 цього Кодексувмотивованою постановою цього суду для належного оформлення.

На підставі викладеного,керуючись ст.124, 245, 256, 268, 277, 278 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИЛА:

Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Тростянецького відділення Бершадського відділу національної поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області для доопрацювання та належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя