
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
15 січня 2019 р. Справа № 120/4559/18-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дончика В.В., розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Хмільницького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії
в с т а н о в и в :
10.12.2018 року ОСОБА_1 звернулась до суду з адміністративним позовом до Хмільницького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити дії.
Обґрунтовуючи позовні вимоги позивачка зазначила, що є вдовою ОСОБА_2 учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії. 16.04.2018 року позивачка звернулась до Хмільницького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області із заявою про призначення пенсії по втраті годувальника.
Оскільки УПФУ відмовився враховувати при обрахунку пенсії довідку про заробітну плату покійного чоловіка одержану за роботу у зоні відчуження ЧАЕС, позивачка звернулася з аналогічною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області.
25.06.2018 року ГУ ПФУ у Вінницькій області підготувало відповідь на звернення ОСОБА_3, у якій вказали, що ОСОБА_2 працював по ліквідації аварії на ЧАЕС, а саме з 05.11.1986р. по 05.12.1986р., йому була нарахована заробітна плата 1660,35крб., в тому числі 1218,09 крб. - заробітна плата за роботу безпосередньо у зоні відчуження та 442,26 збережений заробіток за основним місцем роботи. ВАТ «Літинське АТП 10545» на якому працював ОСОБА_2 ліквідоване без правонаступників, а тому є необхідним надати нову довідку про отриману заробітну плату в зоні відчуження ОСОБА_2
На думку позивачки, вимоги УПФУ про надання додаткової довідки про заробітну плату отриману ОСОБА_2 у зоні відчуження ЧАЕС є протиправними. Оскільки відповідями підтверджено, що нарахована і виплачена заробітна плата по працівниках ВАТ “Літинське АТП 10545” зберігаються в Літинському районному трудовому архіві. З вказаного районного архіву були раніше видані довідки, які передані до УПФУ. Отже будь - яких нових довідок з іншими або додатковими даними не може бути видано. Додатково УПФУ проводило перевірку виданих довідок по закінченню якої був підписаний акт зустрічної перевірки №26 від 16.02.2015 року, з огляду на що ОСОБА_1 звернулася до суду з даним адміністративним позовом, у якому просила:
- визнати протиправною відмову відповідача від 11.05.2018 року №22/К-10, щодо нарахування та виплати пенсії ОСОБА_1 по втраті годувальника згідно ст.36, 37 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням заробітної плати отриманої покійним чоловіком ОСОБА_2 за час роботи у зоні відчуження ЧАЕС з 05.11.1986р. по 05.12.1986р. в розмірі 1660,35 крб.;
- зобов’язати Хмільницьке об’єднане Управління Пенсійного фонду України Вінницької області нарахувати і виплатити з 16.04.2018 року ОСОБА_1 пенсію по втраті годувальника згідно ст.36, 37 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням заробітної плати отриманої покійним чоловіком ОСОБА_2 за час роботи у зоні відчуження ЧАЕС з 05.11.1986р. по 05.12.1986р. в розмірі 1660,35 крб. відповідно до ст.54-57 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та Постанови Кабінету Міністрів України №1210 від 23.11.2011р.
Ухвалою суду від 17.12.2018 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у даній справі та призначено до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження в судове засідання на 15.01.2019 року. Даною ухвалою також встановлено відповідачу строк на подання відзиву на позовну заяву.
28.12.2018 року до суду надійшов відзив відповідача на адміністративний позов (вх. № 60369), у якому заперечили щодо заявлених позовних вимог. Вказали, що Порядок обчислення пенсій особам, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи затверджено постановою Кабінету Міністрів України № 1210 від 23.11.2011 року. Зокрема підпунктом 4 п. 11 вказаної постанови визначено, що розмір пенсії по втраті годувальника непрацездатним членам сім’ї померлого годувальника призначається у розмірі 50% від пенсії по інвалідності померлого годувальника.
Також зазначеним порядком передбачено, що пенсії по інвалідності що настала внаслідок Чорнобильської катастрофи та пенсії по втраті годувальника відповідно до статей 54 і 57 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за бажанням осіб, можуть призначатися виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків.
Пенсії учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, призначаються із заробітку, визначеного з урахуванням: фактично відпрацьованого часу у зоні відчуження, згідно із сумарною кратністю оплати праці, встановленою у відповідні періоди за зонами небезпеки: у III зоні - 5, II - 4,1 - 3).
У разі, якщо робітник відпрацював у зоні відчуження менше календарного місяця у 1986-1990 роках, пенсія може обчислюватися виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу у зоні відчуження, за весь фактично відпрацьований час, в одному із неповних календарних місяців роботи без додавання суми заробітної плати за період роботи за межами зони відчуження. У такому разі заробітна плата за весь фактично відпрацьований час в одному із місяців ділиться на число відпрацьованих днів у цьому місяці, а одержана сума множиться на 25,4.
Якщо робота проводилася вахтовим методом, визначення тривалості роботи у зоні відчуження і заробітної плати для обчислення пенсії здійснюється виходячи з того, що одна повна вахта вважається повним місяцем.
В усіх випадках довідку про заробітну плату за дні роботи в зоні відчуження має видавати установа, яка проводила розрахунок і виплату такої заробітної плати на підставі первинних документів про місце і тривалість роботи.
У матеріалах пенсійної справи чоловіка позивачки - ОСОБА_2, яка надавалася на перевірку до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області у лютому 2018 року, наявна довідка, видана Літинським АТП 10545, згідно якої ОСОБА_2 за роботу по ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи у період з 05 листопада 1986 року по 05 грудня 1986 року, (тобто 2 неповних календарних місяці роботи) була нарахована заробітна плата 1660,35 крб., в тому числі 1218,09 крб. - заробітна плата за роботу безпосередньо у зоні відчуження та 442,26 збережений заробіток за основним місцем роботи.
Разом з тим у матеріалах пенсійної справи відсутні відомості про період та місце пункту, № зони чи об’єкту роботи та її тривалості. Із наданої довідки також не вбачається за який період (скільки днів, чи за весь період відрядження) у грудні 1986 року була нарахована сума доплати за роботу у Чорнобильській зоні, і чи не було вахтового методу проведення робіт.
ОСОБА_2 того, згідно наявного у справі акту перевірки заробітної плати, проведеної у 1996 році, первинні документи про нарахування заробітної плати за 1986 рік на підприємстві відсутні, тому надати довідку про заробіток у зоні відчуження у розрізі календарних місяців підприємство не мало можливості.
В зв’язку з відсутністю достовірних документів про нараховану заробітну плату за роботу у зоні відчуження на даний час провести обчислення пенсії по втраті годувальника в розмірі відшкодування фактичних збитків немає можливості.
Також повідомили, що у разі, якщо підприємство, на якому працював чоловік позивачки у 1986 році, яке мало видати довідку про заробітну плату, на даний час ліквідоване без визначення правонаступника, і документи передані на зберігання у архівну установу, довідка про заробітну плату за період роботи у зоні відчуження, може бути видана «Комісією з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу у зоні відчуження в 1986-1990 роках», положення про яку затверджено постановою Кабінету Міністрів України № 886 від 2012 року.
Тому, повернутись до вирішення питання про переоформлення пенсії по втраті годувальника у розмірі відшкодування фактичних збитків можливо буде за умови надання підприємством, або вищезазначеною комісією довідки про суми нарахованої заробітної плати за роботу безпосередньо у зоні відчуження, оформленої належним чином, з зазначенням первинних документів, які б підтверджували суми нарахованої заробітної плати.
Отже, відповідач діяв в межах повноважень і способом, передбаченим законодавством України, а тому на його думку, позовні вимоги задоволенню не підлягають.
У судове засідання сторони не з'явились з невідомих суду причини, про дату, час та місце судового засідання повідомлялись завчасно та належним чином, що підтверджується матеріалами справи.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивачка перебувала у зареєстрованому шлюбі із ОСОБА_2, про що свідчить копія свідоцтва про одруження серії 11-АМ №296191.
Як свідчить копія свідоцтва про смерть серії І-АМ №089759, ОСОБА_2 помер 07.04.2000 року. За життя він був громадянином, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 1), про що свідчить копія посвідчення серії А №009453 від 30.11.1992 року.
Згідно довідки, виданої Літинським АТП 10545 ОСОБА_2 дійсно брав участь в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з 04.ХІ по 06.12.86 року, відрядне посвідчення №744 в м. Чорнобиль.
Також судом встановлено, що позивачка перебуває на обліку в Хмільницькому об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Вінницької області та отримує пенсію по інвалідності 3 групи внаслідок загального захворювання, обчислену у розмірі пенсії за віком, як непрацюючій особі, відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
16.04.2018 року позивачка звернулась до Хмільницького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області із заявою про призначення пенсії по втраті годувальника.
Листом від 11.05.2018 року №22/К-10, відповідач відмовив позивачці, вказавши що за матеріалами архівної пенсійної справи ОСОБА_2 відсутні відомості про період та місце проведення робіт безпосередньо у зоні відчуження із зазначенням населеного пункту, № зони чи об’єкту роботи та її тривалості, а також неможливо витребувати довідку про заробіток за період роботи з 05.12.1986 року по 05.12.1986 року за кожен місяць окремо. Згідно архівної довідки про заробітну плату від 13.02.2015 року №104/01-12, виданої Літинським районним трудовим архівом Вінницької області та акту зустрічної перевірки Управління Пенсійного фонду України у Літинському районі № 26 від 16.02.2015 року, у документах ВАТ «Літинське АТП 10545» за 1986 рік значиться ОСОБА_2, його заробітна плата за грудень 1986 року 832,21 крб., в т.ч. за роботу на ЧАЕС 442,26 крб. Оскільки підприємство «Літинське АТП 10545» ліквідоване без правонаступника, то довідка про заробітну плату за всіма реквізитами видається комісією з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках (постанова КМУ від 26.09.2012 року №886). Позивачці рекомендовано звернутися комісії для визначення зарплати ОСОБА_2 (померлого чоловіка) за роботу в зоні відчуження та надано копії документів з його архівної пенсійної справи.
Аналогічну за змістом відповідь, викладену у листі від 25.06.2018 року №1510/К-10, позивачка отримала від Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області.
Визначаючись щодо заявлених позовних вимог, суд керується наступним.
Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до статті 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно з законодавством.
Частиною 4 статті 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" пенсія в разі втрати годувальника призначається непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні (при цьому дітям пенсія призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника), у розмірі на одного непрацездатного члена сім'ї - 50 процентів пенсії по інвалідності померлого годувальника.
Постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року № 1210 "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" затверджено Порядок обчислення пенсії особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та зобов'язано Пенсійний фонд України забезпечити здійснення перерахунку пенсій, призначених особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, до набрання чинності цією постановою, за матеріалами пенсійних справ.
Порядком обчислення пенсії особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи визначено механізм обчислення пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до статей 54 і 57 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та встановлено, що пенсії за бажанням осіб можуть призначатися виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків.
Статтею 55 Закону України «Про соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачено, що учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження з моменту аварії до 01.07.1986 року незалежно від кількості робочих днів, а з 01.07.1986 року - не менше, ніж 5 календарних днів мають право на призначення пенсії за обумовленим законом.
Згідно з приписами ст. 15 цього Закону підставами для визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС є період роботи (служби) у зоні відчуження, що підтверджується відповідними документами. Видача довідок про період роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, а також на території радіоактивного забруднення здійснюється підприємствами, установами та організаціями (військкоматами).
Відповідно до ч.3 ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» призначення та виплата пенсій особам, які мають право на її отримання, провадиться відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» і цього Закону.
Статтею 44 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» встановлено, що заява про призначення пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.
Згідно з Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року №22-1, при призначенні пенсії із використанням норм Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» до заяви про призначення, перерахунку пенсії переведення з одного виду пенсії на інший додаються документи: посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09 березня 1988 року № 122, або довідка військової частини, у складі якої особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, або довідка архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об'єкт, де особою виконувались роботи з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС; посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи.
Відповідно до пунктів 2.3, 2.10 Порядку обчислення пенсії особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи передбачено, що заробіток у випадку призначення пенсії по втраті годувальника визначається за документами, що є в пенсійній справі померлого годувальника, або за поданими додатково документами. При цьому, довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами.
У випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з розшифровкою виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видавати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми.
Судом встановлено, що факт перебування ОСОБА_2 на ЧАЕС підтверджується довідкою виданою Літинським АТП 10545, про те, що ОСОБА_2 дійсно брав участь в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з 04.ХІ по 06.12.86 року, відрядне посвідчення №744 в м. Чорнобиль.
Також згідно довідки, виданої «Літинське АТП 10545» від 10.1991 року № 188, заробітна плата ОСОБА_2 в листопаді місяці 1986 року складала всього 1249 крб. 21 коп. (з них заробітна плата – 31 крб. 12 коп., за роботу на Чорнобильській АЄС 1218 крб. 09 коп.), в грудні місяці 1986 року всього 672 крб. 03 коп. ( в тому числі за роботу на ЧАЕС 442 крб. 26 коп.)
Крім того судом з’ясовано та не заперечується відповідачем, у матеріалах пенсійної справи чоловіка позивачки - ОСОБА_2, яка надавалася на перевірку до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області у лютому 2018 року, наявна довідка, видана Літинським АТП 10545, згідно якої ОСОБА_2 за роботу по ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи у період з 05 листопада 1986 року по 05 грудня 1986 року, (тобто 2 неповних календарних місяці роботи) була нарахована заробітна плата 1660,35 крб., в тому числі 1218,09 крб. - заробітна плата за роботу безпосередньо у зоні відчуження та 442,26 збережений заробіток за основним місцем роботи.
Натомість, відмова відповідача в призначенні позивачці пенсії по втраті годувальника з підстав, що в матеріалах архівної пенсійної справи ОСОБА_2 відсутні відомості про період та місце проведення робіт безпосередньо у зоні відчуження із зазначенням населеного пункту, № зони чи об’єкту роботи та її тривалості, а також неможливістю витребувати довідку про заробіток за період роботи з 05.12.1986 року по 05.12.1986 року за кожен місяць окремо, є протиправною оскільки переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється за документами, що є у пенсійній справі, та відповідають вимогам законодавства, що діяло на момент призначення цього виду пенсії, а отримання пенсії у зв'язку з втратою годувальника безпосередньо залежить від виду та розміру пенсійного забезпечення, що було призначено померлому годувальнику.
Суд вважає за необхідне зазначити, що нормами чинного законодавства не передбачено обов'язку особи, яка звертається за призначенням пенсії у разі втрати годувальника, доводити наявність підстав для призначення пенсії померлому годувальнику, в тому числі підтверджувати факт роботи померлого годувальника в зоні відчуження.
ОСОБА_2 того, єдиним документом, що підтверджує статус потерпілого від Чорнобильської катастрофи, учасника ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС та надає право користування пільгами, встановленими Законом № 796-ХІІ, зокрема призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій, є посвідчення "Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС" або "Потерпілий від Чорнобильської катастрофи". Різного роду довідки про період роботи (служби) у зоні відчуження, про евакуацію, відселення, самостійне переселення, про період проживання та роботи на забруднених територіях тощо є лише підставами для визначення в установленому порядку статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС або потерпілих від Чорнобильської катастрофи.
Аналогічна позиція викладена у постанові Верховного Суду від 22.03.2018 року у справі №588/538/16-а.
При цьому особа, яка звертається за призначенням пенсії у разі втрати годувальника повинна довести наявність підстав для призначення їй пенсії у разі втрати годувальника, тобто підтвердити, що вона є непрацездатним членом сім'ї померлого годувальника, який був на утриманні померлого.
Аналізуючи норми чинного законодавства, які регулюють підстави та порядок призначення пенсії у зв'язку з втратою годувальника, суд вважає, що позивач надала відповідачу всі документи, необхідні для переведення на пенсію у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, що призначається за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986 році, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно з законодавством.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що відповідач без законних підстав обмежив право позивачки на отримання пенсії по втраті годувальника згідно довідок та розрахунку отриманої заробітної плати за роботу по ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, які є в пенсійній справі.
Таким чином, відмову відповідача, викладену у листі 11.05.2018 року №22/К-10 у переході ОСОБА_1 з пенсії за віком, на пенсію в разі втрати годувальника згідно із Законом України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи» та постанови Кабінету Міністрів України від 25.11.2011 № 1210 слід визнати протиправною та зобов'язати відповідача здійснити перехід позивачки з пенсії за віком, на пенсію в разі втрати годувальника згідно із Законом України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи» та постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210 з дати звернення з відповідною заявою 16.04.2018 року, з урахуванням заробітної плати отриманої покійним чоловіком ОСОБА_2 за час роботи у зоні відчуження ЧАЕС з 05.11.1986р. по 05.12.1986р. в розмірі 1660,35 крб.
Відповідно до ч.2 ст. 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист, зокрема, шляхом визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії. ( п. 4 ч. 1 ст. 5 КАС України).
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд доходить висновку, що з наведених у позовній заяві мотивів і підстав, позовній вимоги підлягають задоволенню.
Питання розподілу судових витрат підлягає вирішенню у відповідності до положень ч. 1 ст. 139 КАС України.
Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -
в и р і ш и в :
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати протиправною відмову Хмільницького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області, викладену у листі від 11.05.2018 року №22/К-10, щодо нарахування та виплати пенсії ОСОБА_1 по втраті годувальника згідно ст.36, 37 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням заробітної плати отриманої покійним чоловіком ОСОБА_2 за час роботи у зоні відчуження ЧАЕС з 05.11.1986 року по 05.12.1986 року в розмірі 1660,35 крб.
Зобов’язати Хмільницьке об’єднане Управління Пенсійного фонду України Вінницької області нарахувати і виплатити з 16.04.2018 року ОСОБА_1 пенсію по втраті годувальника згідно ст. 36, 37 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням заробітної плати отриманої покійним чоловіком ОСОБА_2 за час роботи у зоні відчуження ЧАЕС з 05.11.1986 року по 05.12.1986 року в розмірі 1660,35 крб. відповідно до ст.54-57 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Стягнути на корить ОСОБА_1 (вул. Б. Хмельницького, 53, м. Вінниця, Вінницька область, ідентифікаційний код НОМЕР_1) судові витрати зі сплати судового збору в сумі 704,80 грн. (сімсот чотири гривні вісімдесят копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Хмільницького об’єднаного Управління Пенсійного фонду України Вінницької області (вул. Столярчука, 15а, м. Хмільник, Вінницька область, код ЄДРПОУ37730452).
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Повний текст судового рішення виготовлено 15.01.2019 року.
Суддя Дончик Віталій Володимирович