
Справа № 373/118/19
ПОСТАНОВА
23 січня 2019 року Суддя Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області Залеська А.О., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДФС у Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, одруженого, фізичної особи-підприємця, зареєстрованого ІНФОРМАЦІЯ_3,
за ч. 1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
З протоколу № 7 про адміністративне правопорушення від 09.01.2019 вбачається, що при проведенні фактичної перевірки фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 09.01.2019 о 14:09 год. в аптеці по вул. Богдана Хмельницького, 42 в м. Переяслав-Хмельницькому Київської області виявлено порушення порядку проведення розрахунків, а саме: встановлено факт реалізації товару без застосування реєстратора розрахункових операцій та без видачі відповідного розрахункового документа, чим не виконано вимоги п.п.1, 2 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР. Порушення кваліфіковане за ч.1 ст. 155 КУпАП
Відповідно до ст. 278 КпАП України орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи.
Відповідно до ст. 256 КпАП України, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім’я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Частина 1 ст. 155-1 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
В протоколі про адміністративне правопорушення не розкрита суть адміністративного правопорушення, а саме: не викладено обставин, який саме товар було реалізовано без застосування реєстратора розрахункових операцій та/або на яку суму.
Акт перевірки, що долучений до протоколу складений нечитабельним почерком, що не дає можливості суду самостійно визначити суть правопорушення та його обставини.
За таких обставин протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.155-1 КУпАП підлягає поверненню для належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 256, 268, 278 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 155-1 КУпАП повернути до Головного управління ДФС у Київській області – для належного оформлення.
Суддя А.О. Залеська