Постанова № 79385049, 18.01.2019, Бориспільський міськрайонний суд Київської області

Дата ухвалення
18.01.2019
Номер справи
359/10540/18
Номер документу
79385049
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 359/10540/18

Номер провадження № 3/359/108/2019

Номер протоколу № 0836/12500/18

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 січня 2019 року м. Бориспіль

Суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Вознюк С.М., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від Київської митниці ДФС, про порушення митних правил, передбачених ст. 471 МК України, відносно громадянина США ОСОБА_1 (Grigoryev Sergey), ІНФОРМАЦІЯ_1, місце народження: Росія, Красноярський край, пос. Чібіжек, місце проживання: США, м. Нью-Йорк, 8750 м. Вай Парквей (Bay Parkway) (Apt.F6), працює технік-електронік в компанії «Unitone» по встановленню домофонів, НОМЕР_1, виданий 06.07.2018 року, -

в с т а н о в и в :

10.11.2018 о 15 год. 00 хв. до зали «Відліт» терміналу «D» ДП МА «Бориспіль» на митний контроль поступив громадянин США ОСОБА_1, який відлітав з України до США через Польщу, м. Варшава, літаком авіакомпанії «LOT» рейсом №752. Для проходження митного контролю громадянин своїми діями обрав канал, позначений символами зеленого кольору - «зелений коридор», тим самим, відповідно до ч. 5 ст. 366 МК України заявив про те, що переміщувані ним через митний коридор України товари (в тому числі і переміщувані в супроводжуваному багажі) не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо вивезення з митної території України та своїми вищевказаними діями засвідчив факти, що мають юридичне значення.

Під час проведення митного контролю багажу у багажному відділенні терміналу «D» ДП МА «Бориспіль» із застосуванням технічних засобів контролю на авіа-безпеку, за допомогою рентген-апарату, який знаходиться в тому ж багажному відділенні вищевказаного терміналу, у багажі громадянина США ОСОБА_1, в одному з відділень дорожньої сумки сірого кольору поверх особистих речей з багажною биркою № 0080 LO 325074 виписаною на прізвище ОСОБА_1, було виявлено предмет, зовні схожий на воєнно-морський кортик з написом на лезі «ЗиК» 1950, в чохлі зі вставками з металу золотисто-чорного кольору – 1 шт. Предмет переміщувався без ознак приховування.

Відповідно до ч. 2 ст. 196 Митного кодексу України переміщення через митний кордон України товарів, на пропуск яких відповідно до закону потрібні дозволи інших державних органів (у разі відсутності таких дозволів) – заборонено.

Відповідно до «Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів», затвердженої наказом МВС України № 622 від 21.08.98 для переміщення через митний кордон України предметів зброї та боєприпасів необхідне оформлення та подання митним органам України (органам ДФС) відповідних дозвільних документів.

Частиною 2 статті 366 МК України передбачено, що канал, позначений символами зеленого кольору («зелений коридор»), призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню.

На момент проходження митного контролю громадянин США ОСОБА_1 дозвільних документів на право переміщення через митний кордон України зброї та боєприпасів не мав, на лінію митного контролю «червоний коридор» не звертався, митної декларації не заповнював та співробітникам митниці для відповідного оформлення не надавав.

Таким чином, громадянин США ОСОБА_1 порушив встановлений ст. 366 МК України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, що вказує на наявність у діях громадянина ознак порушення митних правил, передбаченого ст. 471 МК України.

У зв’язку з цим працівниками митниці 10.11.2018 р. складено протокол про порушення митних правил №0836/12500/18, один примірник якого вручено під підпис громадянину ОСОБА_1, і в якому було зазначено про час та місце розгляду справи про порушення митних правил.

В якості забезпечення штрафу працівниками митниці у правопорушника було вилучено 1 700 грн. 00 коп.

На підставі ст. 511 МК України за протоколом № 0836/12500/18 вилучено:

- предмет, зовні схожий на воєнно-морський кортик з написом на лезі «ЗиК 1950 в чохлі зі вставками з металу золотисто-чорного кольору з зображенням корабля та якоря. Довжина кортику разом з лезом 31 см, довжина леза – 21 см., ширина леза – 1,5 см.;

Підстав для перенесення розгляду справи, направлення матеріалів для додаткової перевірки судом не встановлено.

Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Клопотань про відкладення розгляду справи не надходило.

Представник митниці у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Суддя, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що в діях громадянина США ОСОБА_1 вбачаються ознаки правопорушення, передбаченого ст. 471 Митного кодексу України.

Встановлено, що громадянин США ОСОБА_1, який відлітав з України до США через Польщу, м. Варшава, літаком авіакомпанії «LOT» рейсом №752, самостійно обрав форму спрощеного митного контролю через зону "зелений коридор", а тому відповідно до ч. 5 ст. 366 МК України заявив про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо вивезення з митної території України. Вказана обставина додатково підтверджує відсутність наміру декларування переміщуваного товару.

Відповідно до ч. 1 ст. 197 МК України у випадках, передбачених законом, на окремі товари встановлюються обмеження щодо їх переміщення через митний кордон України. Пропуск таких товарів через митний кордон України та їх митне оформлення здійснюються органами доходів і зборів на підставі отриманих з використанням засобів інформаційних технологій документів, які підтверджують дотримання зазначених обмежень, виданих державними органами, уповноваженими на здійснення відповідних контрольних функцій, іншими юридичними особами, уповноваженими на їх видачу, якщо подання таких документів органам доходів і зборів передбачено законами України.

Відповідно до висновку експерта № 142005902-0437 від 23.11.2018 р. (а.с.24-26), наданий на дослідження кортик військово-морських сил СРСР, з написом на лезі "ЗиК 1950", є клинковою холодною зброєю колючої дії.

Згідно Інструкції «Про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів", затвердженої наказом МВС України № 622 від 21.08.1998 р. переміщення холодної зброї через митний кордон України потребує оформлення дозвільних документів.

Таким чином, товар, вивезення якого намагався здійснити громадянка США ОСОБА_1, є обов'язковим для декларування при переміщенні через митний кордон України.

Диспозицією ст. 471 МК України встановлено, що правопорушенням є порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через "зелений коридор", товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.

Відповідальність за порушення митних правил настає для громадянина, який обрав форму проходження митного контролю "зелений коридор", - з моменту перетину останнім "білої лінії", що позначає закінчення зони спрощеного митного оформлення "зелений коридор".

Як вбачається з протоколу про порушення митних правил громадянин США ОСОБА_1 перетнув "білу лінію", що позначає закінчення зони спрощеного митного оформлення "зелений коридор", таким чином перемістив через митний кордон України клинкову холодну зброю - кортик, який потребує оформлення шляхом подання декларації та відповідних дозвільних документів.

Так, вина правопорушника підтверджується дослідженими у судовому засіданні письмовими доказами: даними протоколу про порушення митних правил № 0836/12500/18 від 10.11.2018 р. (а.с.2-5), письмовими поясненнями, наданими ним під час оформлення протоколу про порушення митних правил (а.с.6-8), даними доповідної записки державного інспектора ВМО №1 м/п «Бориспіль -аеропорт» Київської митниці ДФС (а.с.9-10), описом предметів (а.с.11-12), копією квитка та копією багажної бирки, яка містилась на дорожній валізі, на ім'я " Grigoryev Sergey " (а.с.13-14), копією акту про проведення огляду товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу (а.с.15), копією повідомлення про протиправне діяння, що містить ознаки кримінального правопорушення № 64/2018 від 10.11.2018 року (а.с.16-18), постановою про призначення комплексної експертизи від 19.11.2018 р. (а.с.21-22), висновком експерта № 142005902-0437 від 23.11.2018 р. (а.с.24-26), іншими матеріалами справи та встановлена судом.

На підставі зазначених доказів слід дійти висновку про доведеність вини громадянина США ОСОБА_1 у вчиненні ним порушення митних правил.

Своїми діями правопорушник громадянин США ОСОБА_1 порушив порядок проходження митного контролю в зонах спрощеного митного контролю, яким обмежно переміщення вказаного товару, а саме клинкової холодної зброї, через митний кордон України, чим вчинив правопорушення, яке передбачене ст. 471 МК України.

Правопорушення, яке вчинив громадянин США ОСОБА_1 полягало у переміщенні через митний кордон не задекларованого митному органу кортика військово-морських сил СРСР, який являється клинковою холодною зброєю, що підлягають обов'язковому декларуванню.

Слід зауважити, що діючим законодавством України вивезення холодної зброї за межі території України допускається, за умови її письмового декларування митному органу в повному обсязі та наявності відповідних дозвільних документів.

Об'єктивна сторона правопорушення, яке вчинив громадянин США ОСОБА_1 полягає в недекларуванні холодної зброї при проходженні митного контролю в "зеленому коридорі", тобто в зоні спрощеного митного контролю, відповідальність за що передбачена ст. 471 МК України.

Згідно зі ст. 471 МК України, за таке правопорушення передбачено накладення адміністративного стягнення в виді штрафу і конфіскації не задекларованого товару.

Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

На підставі статті ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність.

Обтяжуючих відповідальність особи обставин судом не встановлено.

Враховуючи характер скоєного, матеріали справи, встановлені судом обставини, зазначені норми закону, суддя дійшов висновку, що на правопорушника має бути накладено стягнення у виді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1 700 грн.) з конфіскацією вилученого товару.

Саме таке стягнення суддя вважає достатнім для виправлення та належної поведінки громадянина США ОСОБА_1 в подальшому.

Відповідно до ст. 4 Закону України "Про судовий збір" слід стягнути із ОСОБА_1, на якого накладено адміністративне стягнення, судовий збір в розмірі 384 грн. 20 коп.

Керуючись ст. 4 Закону України "Про судовий збір", ст. ст. 3, 10, 197, 366, 471 МК України ст. 9, 23, 33, 40-1 КУпАП, суддя -

п о с т а н о в и в :

Визнати винним громадянина США ОСОБА_1 (Grigoryev Sergey), ІНФОРМАЦІЯ_1, НОМЕР_1, виданий 06.07.2018 року, у скоєнні правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) гривень 00 коп. на користь держави України (одержувач: Державний бюджет України, ЄДРПОУ: 38007070, код банку (МФО): 899998, банк одержувача: Казначейство України (ЕАП), р/р: 31119106510004, КБК: 21081100) з конфіскацією в дохід держави України вилученого, згідно протоколу від 10.11.2018 року № 0836/12500/18 товару, а саме: предмету, зовні схожого на воєнно-морський кортик з написом на лезі «ЗиК 1950 в чохлі зі вставками з металу золотисто-чорного кольору з зображенням корабля та якоря (довжина кортику разом з лезом 31 см, довжина леза – 21 см., ширина леза – 1,5 см).

Стягнути з громадянина США ОСОБА_1 (Grigoryev Sergey), ІНФОРМАЦІЯ_1, НОМЕР_1, виданий 06.07.2018 року на користь Державного бюджету України (отримувач коштів: Бориспільське управління Державної казначейської служби України, код отримувача (код ЄДРПОУ): 38007070, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: 31218206010004, код класифікації доходів бюджету: 22030101) судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.

Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови і може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.

Постанова суду набрала законної сили ____.

Суддя С.М. Вознюк