
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
24 січня 2019 р. м. Чернівці Справа № 824/74/19-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Кушнір В.О., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Державної фіскальної служби у Чернівецькій області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -
в с т а н о в и в:
У поданому до суду адміністративному позові ОСОБА_1 просить суд визнати протиправними та скасувати винесені 20.12.2018р. Головним управлінням Державної фіскальної служби у Чернівецькій області:
- податкові повідомлення-рішення №0018321304, №0018351304, №0018481304, №0018391304, №0018521304;
- вимогу про сплату боргу (недоїмки) № Ф-0018501304;
- рішення про застосування штрафних санкцій № 0018511304;
- рішення про анулювання реєстрації платника єдиного податку №356.
Пунктами 3 та 5 частини 1 статті 171 КАС України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Частиною 1 статті 122 КАС України передбачено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (ч.2 ст.122 КАС України).
Частиною 3 статті 122 КАС України передбачено, що для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Зі змісту позову видно, що позивачем, серед іншого оскаржуються вимога про сплату боргу (недоїмки) №Ф-0018501304 зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та рішення про застосування штрафних санкцій №0018511304, яким донараховано позивачу єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Строк оскарження таких вимоги та рішення встановлений в ч.4 та в ч.14 ст.25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 № 2464-VI (далі - Закон №2464) та становить 10 календарних днів з дня її надходження.
Таким чином, Законом №2464-VI встановлено спеціальний строк для звернення до суду з позовом в указаній частині.
Позивачем у позові не зазначено, коли їй надійшли оскаржувані вимога №Ф-0018501304 та рішення №0018511304, крім того до позову не додано жодного доказу, який би підтверджував дату їх отримання позивачем.
Вимога про сплату недоїмки та рішення про застосування штрафних санкції датовані 20.12.2018р., водночас позивач звернулася до суду з відповідним позовом 22.01.2019р., тобто з порушенням десятиденного строку звернення до суду, встановленого законом.
В ч.6 ст.161 КАС України визначено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Відповідно до ч.1 ст.123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Позивач разом з позовом не подала заяву про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду в указаній вище частині з зазначенням поважних підстав пропущення такого строку.
Окрім того, у відповідності до ч.3 ст.161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" від 08.07.2011р. №3674-VI (далі - Закон №3674-VI).
У відповідності до ч.2 ст.4 Закону №3674-VI за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою - підприємцем ставка судового збору становить - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (768,40грн.) та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (9605грн.). В свою чергу, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою - підприємцем ставка судового збору становить - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1921грн.).
При цьому, частиною 3 статті 6 Закону №3674-VI передбачено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Зміст позовних вимог становить сім вимог майнового характеру та одну немайнового. Відтак, враховуючи зміст заявлених вимог, розмір і порядок судового збору, визначений законом, судовий збір за даний позов становить 49811,10грн.:
- за визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0018321304 від 20.12.2018р. на суму 244534,37 грн. - 24445,34 грн.;
- за визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0018351304 від 20.12.2018р. на суму 1419932,25грн. - 9605грн.;
- за визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0018481304 від 20.12.2018р. на суму 510 грн. - 768,40грн.;
- за визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0018391304 від 20.12.2018р. на суму 1501205грн. - 9605грн.;
- визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0018521304 від 20.12.2018р. на суму 118327,69грн. - 1183,27грн.;
- визнання протиправним та скасування вимоги про сплату боргу (недоїмки) № Ф-0018501304 від 20.12.2018р. на суму 207553,94грн. - 2075,54грн.;
- визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафних санкцій № 0018511304 від 20.12.2018р. на суму 20755,39грн. - 207,55грн.;
- рішення про анулювання реєстрації платника єдиного податку №356 - 1921грн.
З матеріалів доданих до позовної заяви видно, що позивачем за подання даного позову сплачено 9605,00грн.
Таким чином, позивачу слід подати до суду документ про сплату судового збору у повному розмірі, встановленому Законом № 3674-VI.
Крім того, відповідно до п.11 ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначається, серед іншого, власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Всупереч наведеній нормі позивачем не надано такого підтвердження разом із позовом.
Відтак суд робить висновок про наявність правових підстав для залишення даного позову без руху.
Відповідно до частини першої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі наведеного та керуючись статтями 169, 241, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з моменту отримання даної ухвали шляхом подання до суду заяви про поновлення строку звернення до суду з даним позовом та докази поважності причин його пропуску.
3. Роз'яснити, що в разі невиконання вимог ухвали і не усунення недоліків у вказаний строк позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута особі, яка її подала на підставі пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя В.О. Кушнір