Рішення № 79373418, 23.01.2019, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.01.2019
Номер справи
200/11289/18-а
Номер документу
79373418
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 січня 2019 р. Справа№200/11289/18-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бабаш Г.П., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у порядку письмового провадження) в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1, зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2, фактичне місце проживання/перебування: АДРЕСА_1) до Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області (ЄДРПОУ: 23346787, Донецька область, м. Краматорськ, вул. Поштова, 5) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області про визнання дій протиправними, скасування рішення Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області про відмову в переведенні з пенсії за віком на пільгових умовах згідно Закону України "Про пенсійне забезпечення" на пенсію за Законом України "Про державну службу", зобов`язати Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області перевести позивача на пенсію відповідно до Закону України "Про державну службу" починаючи з 02.04.2018 року.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач є внутрішньо переміщеною особою, перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в місті Краматорськ Донецької області. 02.04.2018 року ОСОБА_1 подав заяву про переведення його з пенсії за віком на пільгових умовах на пенсію відповідно до Закону України "Про державну службу", оскільки його стаж державної служби на 01.05.2016 року складає більше 10 років.

Відповідно до Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" № 889-VIII, який набув чинності 01.05.2016 року, при наявності певного стажу держслужби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посаду державної служби, або 20 років стажу державної служби, незалежно від того, чи працювала особа станом на 01.05.2016 року на держслужбі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" № 3723-XII від 16.12.1993 року, але за певної додаткової умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державних службовців. Водночас, для осіб, які мають не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державних службовців, ст. 37 Закону України "Про державну службу" № 3723-XII від 16.12.1993 року передбачає додаткові умови для наявності права на призначення пенсії державного службовця: певний вік і страховий стаж.

В той же час, зі змісту рішень відповідача про відмову у призначенні пенсії вбачається, що єдиною підставою для відмови є недостатність стажу державної служби, а саме відповідач не враховує періоди роботи позивача на посаді інструктора, завідуючого відділом комсомольських організацій Горлівського міського комітету ЛКСМ України та період служби позивача в лавах Радянської армії.

Враховуючи, що позивач станом на 01.05.2016 року досяг 60-річного віку, має необхідний страховий стаж роботи, та має не менш як 10 років стажу державної служби, він набув права на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону № 3723-ХІ1 на підставі п. 10, 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VIII, а тому відмова відповідача у переведенні позивача на пенсію відповідно до ст. 37 Закону №3723-ХІІ є протиправною.

Представник відповідача до суду надав відзив проти адміністративного позову. У відзиві відповідач зазначив, що 02.04.2018 ОСОБА_1 звернувся до управління із заявою про переведення з пенсії за віком на пільгових умовах згідно пункту "б" статті 13 Закону України від 05.11.1991 № 1788-ХІІ "Про пенсійне забезпечення" зі змінами на пенсію згідно Закону України від 10.12.2015 №889-VIII "Про державну службу" (далі Закон № 889).

Позивачем були надані наступні документи: заяву про перерахунок пенсії від 02.04.2018 № 3700; - копію паспорту НОМЕР_2 від 23.03.2007; копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру; копію та оригінал трудової книжки НОМЕР_3 від 10.10.1977; копію та оригінал вкладишу до трудової книжки НОМЕР_4 від 15.04.2013; копію військового квитка НОМЕР_5 від 22.05.1978; копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи № 66319 від 08.07.2016; довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця № 446/0/110-18 від 30.03.2018, видану Департаментом розвитку базових галузей промисловості Донецької обласної державної адміністрації; довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця №445/0/110-18 від 30.03.2018, видана Департаментом розвитку базових галузей промисловості Донецької обласної державної адміністрації; довідку щодо стажу державної служби № 444/0/110-18 від 30.03.2018, видана Департаментом розвитку базових галузей промисловості Донецької обласної державної адміністрації.

Відповідно до статті 90 Закону № 889 пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України від 09.07.2003 № 1058 "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Згідно пункту 10 розділу XI Закону № 889 державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України від 16.12.1993 № 3723-ХІІ "Про державну службу" (далі Закон № 3723) та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Станом на 01.05.2016 ОСОБА_1 згідно поданих документів має стаж державної служби на посадах, віднесених до відповідних посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону № 3723 6 років 4 місяці 2 дні:

До стажу державної служби зараховані періоди роботи:

-з 14.02.2000 по 31.07.2000 на посаді начальника Торезького міського відділу Пенсійного фонду України;

-з 08.08.2000 по 05.08.2002 на посаді заступника начальника головного управління економіки Донецької облдержадміністрації;

-з 15.06.2012 по 30.04.2016 на посаді першого заступника начальника головного управління розвитку базових галузей промисловості, енергетики та енергоефективності Донецької облдержадміністрації.

До стажу державної служби не зараховані періоди з 17.04.1979 по 18.05.1981 та з 20.05.1981 по 27.06.1983, оскільки посади інструктора, завідувача відділу комсомольських організацій та служба у лавах Радянської Армії не відносяться до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України № 3723.

За таких обставин прийнято рішення відмовити позивачу в переведенні з пенсії за віком на пільгових умовах згідно пункту "б" статті 13 Закону України від 05.11.1991 №1788- XII "Про пенсійне забезпечення " (із змінами) на пенсію згідно Закону України від 10.12.2015 №889-УІІІ "Про державну службу".

Вважає позов ОСОБА_1 необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню, у зв'язку з чим просять відмовити ОСОБА_1 у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

14 грудня 2018 року представником позивача - адвокатом ОСОБА_3 суду надано відповідь на відзив, в якій зазначено, зокрема, що відповідач не враховує Прикінцеві та перехідні положення Закону України № 889-VIII, якими у п. 8 передбачено, що стаж державної служби на період роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, встановлених на той час законодавством.

Крім того, порядком обчислення стажу державної служби, затвердженим Постаново Кабінету Міністрів України № 283 від 03.05.1994 року (чинного до 01.05.2016 року, тобто в період проходження позивачем служби в лавах Радянської армії та на посаді у ЛКСМ України) визначалися посади і органи, час роботи яких зараховується до стажу державної служби.

Так, у зв'язку з прийняттям Закону України "Про загальний військовий обов'язок і військову службу" Постановою Кабінету Міністрів України були внесені зміни до п. 3 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1995 року № 28, згідно з якими до стажу державної служби зараховується стаж військової служби у Збройних Силах та інших військових формуваннях. При цьому, до стажу державної служби державним службовцям зараховуються всі види військової служи, яку вони проходили у Збройних Силах , інших військових формуваннях України та колишнього СРСР.

Крім того, Порядком обчислення стажу державної служби передбачено зарахування до стажу державної служби періоду роботи в організаціях, передбачених абз. 4 п. 3 Положення про порядок і умови виплати щомісячної надбавки за вислугу років працівникам органів державної виконавчої служби, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20.12.1993 року № 1049. У цьому Положенні йдеться про стаж роботи в організаціях (крім роботи у кооперативних та громадських організаціях), передбачених ст. 118 КЗпП, партійних, профспілкових і комсомольських на виборних посадах та посадах відповідальних працівників.

Згідно з роз'ясненнями Міністерства юстиції України від 03.06.1994 року № 4-5-1156, погодженого з Кабінетом Міністрів України, до стажу державної служби зараховують період роботи в цих органах лише на виборних та відповідальних посадах до припинення дії ст.6 Конституції УРСР і внесення змін до ст.7 Конституції УРСР (до 24.10.1990 року). Цими статтями за партійними, профспілковими, комсомольськими організаціями закріплювалося право на участь у здійсненні управлінських функцій. Відповідальною вважають посаду, на яку приймають колегіальним органом (постановою конференції, зборів, комітету, бюро) партійних, профспілкових та комсомольських організацій. Таким чином, до державної служби зараховуються періоди роботи в профспілкових, комсомольських і партійних організаціях на виборних та відповідальних посадах.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 29 жовтня 2018 року залишено позовну заяву без руху.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 22 листопада 2018 року відкрито провадження в адміністративній справі, за правилами спрощеного судового провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 14 грудня 2018 року у задоволенні клопотання представника позивача про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін в адміністративній справі №200/11289/18-а відмовлено.

Розгляд справи проведено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до ст. 263 КАС України без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Відповідно статті 258 КАС України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд встановив наступне.

Позивач - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, є громадянином України, що підтверджується копією паспорта громадянина України.

У відповідності з довідкою від 08 липня 2016 року № 1426/66319 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, позивач є внутрішньо переміщеною особою з тимчасово окупованої території України м. Донецьк до м. Краматорськ, фактичне місце проживання: АДРЕСА_3

Позивач є пенсіонером, перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області та отримує пенсію за віком, що підтверджується пенсійним посвідченням № НОМЕР_1.

02.04.2018 ОСОБА_1 звернувся до управління із заявою про переведення з пенсії за віком на пільгових умовах згідно пункту "б" статті 13 Закону України від 05.11.1991 № 1788-ХІІ "Про пенсійне забезпечення" зі змінами на пенсію згідно Закону України від 10.12.2015 №889-VIII "Про державну службу" (далі Закон № 889).

Позивачем були надані наступні документи: заяву про перерахунок пенсії від 02.04.2018 № 3700; копію паспорту НОМЕР_2 від 23.03.2007; копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру; копію та оригінал трудової книжки НОМЕР_3 від 10.10.1977; копію та оригінал вкладишу до трудової книжки НОМЕР_4 від 15.04.2013; копію військового квитка НОМЕР_5 від 22.05.1978; копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи № 66319 від 08.07.2016; довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця № 446/0/110-18 від 30.03.2018, видану Департаментом розвитку базових галузей промисловості Донецької обласної державної адміністрації; довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця №445/0/110-18 від 30.03.2018, видана Департаментом розвитку базових галузей промисловості Донецької обласної державної адміністрації; довідку щодо стажу державної служби № 444/0/110-18 від 30.03.2018, видана Департаментом розвитку базових галузей промисловості Донецької обласної державної адміністрації.

Відповідно до статті 90 Закону України "Про державну службу" від 25.03.2016 року № 889 пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України від 09.07.2003 № 1058 "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Згідно пункту 10 розділу XI Закону № 889 державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України від 16.12.1993 № 3723-ХІІ "Про державну службу" (далі Закон № 3723) та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Рішенням № 58 від 864145 про відмову в переведенні з пенсії на пільгових умовах згідно п. "б" статті 13 Закону України від 05.11.1991 № 1788-XII "Про пенсійне забезпечення" (зі змінами) на пенсію згідно Закону України від 10.12.2015 №889-VIII "Про державну службу" від 22.05.2018 року ОСОБА_1 було зараховано стаж державної служби 8 років 4 місці 18 днів, за рахунок наступних періодів:

-з 17.04.1979 по 18.05.1981 на посаді інструктора, завідувача відділу комсомольських організацій Горлівського міського комітету ЛКСМ України;

-з 14.02.2000 по 31.07.2000 на посаді начальника Торезького міського відділу Пенсійного фонду України;

-з 08.08.2000 по 05.08.2002 на посаді заступника начальника головного управління економіки Донецької облдержадміністрації;

-з 15.06.2012 по 30.04.2016 на посаді першого заступника начальника головного управління розвитку базових галузей промисловості, енергетики та енергоефективності Донецької облдержадміністрації.

До стажу державної служби не зараховано період служби у Радянській армії в період з 20.05.1981 по 27.06.1983. У зв'язку з чим, за відсутності 10 років державної служби ОСОБА_1 у переведенні з пенсії за віком на пільгових умовах на пенсію згідно Закону України "Про державну службу" відмовлено.

Рішенням № 69 по справі № 864145 про відмову в переведенні з пенсії на пільгових умовах згідно п. "б" статті 13 Закону України від 05.11.1991 № 1788-XII "Про пенсійне забезпечення" (зі змінами) на пенсію згідно Закону України від 10.12.2015 №889-VIII "Про державну службу" (на заміну рішення № 58 від 22.05.2018 року) від 14.06.2018 року ОСОБА_1 було зараховано стаж державної служби 6 років 4 місці 2 дні, за рахунок наступних періодів:

-з 14.02.2000 по 31.07.2000 на посаді начальника Торезького міського відділу Пенсійного фонду України;

-з 08.08.2000 по 05.08.2002 на посаді заступника начальника головного управління економіки Донецької облдержадміністрації;

-з 15.06.2012 по 30.03.2018 на посаді першого заступника начальника головного управління розвитку базових галузей промисловості, енергетики та енергоефективності Донецької облдержадміністрації.

До стажу державної служби не зараховані періоди з 17.04.1979 по 18.05.1981 та з 20.05.1981 по 27.06.1983, оскільки посади інструктора, завідувача відділу комсомольських організацій та служба у лавах Радянської Армії не відносяться до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України № 3723.

Відповідно довідки Департаменту розвитку базових галузей промисловості Донецької обласної державної адміністрації № 446/0/110-18 від 30.03.2018, щодо стажу державної служби ОСОБА_1, загальний стаж державної служби складає 12 років 05 місяців 07 днів, у тому числі:

-з 17.04.1979 по 18.05.1981 на посаді інструктора, завідувача відділу комсомольських організацій Горлівського міського комітету ЛКСМ України;

- з 20.05.1981 по 27.06.1983 служба в лавах Радянської армії;

-з 14.02.2000 по 31.07.2000 на посаді начальника Торезького міського відділу Пенсійного фонду України;

-з 08.08.2000 по 05.08.2002 на посаді заступника начальника головного управління економіки Донецької облдержадміністрації;

-з 15.06.2012 по 30.03.2018 на посаді першого заступника начальника головного управління розвитку базових галузей промисловості, енергетики та енергоефективності Донецької облдержадміністрації.

Спірним питанням даної справи є правомірність дій відповідача в частині не зарахування стажу державної служби ОСОБА_1 за період роботи позивача на посаді інструктора, завідуючого відділом комсомольських організацій Горлівського міського комітету ЛКСМ України (з 17.04.1979 по 18.05.1981), період служби позивача в лавах Радянської Армії (з 20.05.1981 по 27.06.1983), що порушує пенсійні права позивача щодо переведення з пенсії за віком на пільгових умовах згідно пункту "б" статті 13 Закону України від 05.11.1991 №1788- XII "Про пенсійне забезпечення " (із змінами) на пенсію згідно Закону України від 10.12.2015 №889-УІІІ "Про державну службу".

Відповідно копії трудової книжки ОСОБА_1 серії НОМЕР_3, 17.04.1979 ОСОБА_1 затверджено інструктором міськкому комсомолу (протокол бюро № 21 від 25.04.1979). 06.10.1980 ОСОБА_1 затверджено завідуючим відділу комсомольських організацій міськкому комсомолу (протокол пленуму № 5 від 22.10.1980). 18.05.1981 ОСОБА_1 звільнено від займаної посади у зв'язку з призовом до лав Радянської армії (протокол бюро № 19 від 27.05.1981).

Відповідно воєнного квитка серії НОМЕР_5, ОСОБА_1 проходив службу в лавах Радянської армії з 20.05.1981 по 27.06.1983 на посаді заступника командира роти по політчастині військової частини.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд зазначає наступне.

Пунктом 8 Розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 889-VIII визначено, що стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.

Стаж державної служби, до набрання чинності Закону № 889-VIII обчислювався відповідно до Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 травня 1994 р. № 283 (далі Порядок №283).

Відповідно до абзацу 10 пункту 3 Порядку №283 до стажу державної служби включається також час роботи в організаціях, передбачених абзацом четвертим пункту 3 Положення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 грудня 1993 р. N 1049.

Відповідно до абзацу 4 пункту 3 Положення про порядок і умови виплати щомісячної надбавки за вислугу років працівникам органів виконавчої влади та інших державних органів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 грудня 1993 р. № 1049, до стажу роботи, який надає право на одержання надбавки за вислугу років, зараховується - стаж роботи в організаціях (крім роботи у кооперативних та інших громадських організаціях), передбачених статтею 118 КЗпП України.

За змістом статті 118 КЗпП України працівникам, звільненим від роботи внаслідок обрання їх на виборні посади в державних органах, а також у партійних, профспілкових, комсомольських, кооперативних та інших громадських організаціях, надається після закінчення їх повноважень за виборною посадою попередня робота (посада), а при її відсутності - інша рівноцінна робота (посада) на тому самому або, за згодою працівника, на іншому підприємстві, в установі, організації.

Згідно з роз'ясненнями Міністерства юстиції України від 3 червня 1994 року № 4-5-1156, погодженими з Кабінетом Міністрів України, до стажу державної служби зараховують період роботи в цих органах лише на виборних та відповідальних посадах до припинення дії статті 6 Конституції УРСР і внесення змін до статті 7 Конституції УРСР (до 24 жовтня 1990 року). Цими статтями за партійними, профспілковими і комсомольськими органами закріплювалося право на участь у здійсненні управлінських функцій. Відповідальною вважають посаду, на яку приймають колегіальним органом (постановою конференції, зборів, комітету, бюро) партійних, комсомольських та профспілкових організацій.

Згідно з пунктом 2 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 травня 1994 року № 283, до стажу державної служби зараховується робота (служба) на посадах, зокрема, керівних працівників і спеціалістів державних органів колишніх УРСР та інших республік, а також колишнього СРСР згідно з додатком.

У зазначеному додатку міститься перелік державних органів колишніх УРСР та інших республік, а також колишнього СРСР, періоди роботи в яких на посадах керівних працівників і спеціалістів зараховується до стажу державної служби, до яких віднесено серед іншого, виконавчі комітети місцевих Рад депутатів трудящих, Рад народних депутатів, їх управління, самостійні відділи, інші структурні підрозділи.

Відповідно до записів трудової книжки позивача прийом та звільнення з посади інструктора міськкому комсомолу та завідуючого відділу комсомольських організацій міськкому комсомолу відбувався відповідно до рішень, протоколів бюро та протоколу пленуму міськкому комсомолу, отже підлягає зарахуванню до стажу державної служби.

При цьому, суд вважає за належне зазначити, що відповідно до первинного рішення відповідача № 58 від 864145 вказані періоди були зараховані до стажу державно служби позивача, не зараховано було лише службу в лавах Радянської армії у період з 20.05.1981 по 27.06.1983.

В подальшому, відповідно рішення відповідача № 69 по справі № 864145 про відмову в переведенні з пенсії на пільгових умовах згідно п. "б" статті 13 Закону України від 05.11.1991 № 1788-XII "Про пенсійне забезпечення" (зі змінами) на пенсію згідно Закону України від 10.12.2015 №889-VIII "Про державну службу" (на заміну рішення № 58 від 22.05.2018 року) від 14.06.2018 року, відповідачем до стажу державної служби вже не зараховані періоди з 17.04.1979 по 18.05.1981 та з 20.05.1981 по 27.06.1983, із зазначенням того, що посади інструктора, завідувача відділу комсомольських організацій та служба у лавах Радянської Армії не відносяться до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України № 3723.

Постановою Кабінету Міністрів України від 18.04.1994 року №239 "Про віднесення посад працівників місцевих Рад народних депутатів та їх виконавчих комітетів до відповідних категорій посад державних службовців і присвоєння їм рангів державних службовців" затверджений Порядок віднесення посад працівників місцевих Рад народних депутатів та їх виконавчих комітетів до відповідних категорій посад державних службовців і присвоєння їм рангів державних службовців (далі Порядок №239).

Пунктом 1 Порядку №239 передбачено, що до посади працівників місцевих Рад народних депутатів та їх виконавчих комітетів відносяться до шостої категорії, зокрема, посади заступників голів, секретарів виконкомів міських Рад народних депутатів і міст районного підпорядкування, селищних і сільських Рад народних депутатів.

Таким чином, період роботи позивача з 17.04.1979 по 18.05.1981 інструктором, завідуючим відділом комсомольської організації Горлівського міського комітету ЛКСМ України, зараховується до стажу державної служби.

Крім того, як вбачається з матеріалів справи та підтверджено письмовими доказами по справі, позивач ОСОБА_1 проходив службу в Радянській армії з 20.05.1981 по 27.06.1983 та після служби в армії перебував на державній службі.

Відповідно до статті 2 Закону України "Про загальний військовий обов'язок і військову службу" час проходження військової служби зараховується громадянам до загального стажу роботи, страхового стажу, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

18.05.1981 року позивач був звільнений з посади завідуючого відділом комсомольських організацій міськкому комсомолу у зв'язку з призивом в лави Радянської Армії, в якій прослужив до 27.06.1983 року.

Тобто враховуючи, що позивач на момент призову на військову службу працював на державній службі та був звільнений саме з підстави призову на військову службу, період його служби в Радянській армії також повинен бути зарахований до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

Враховуючи вищевикладене, а також беручи до уваги наявність у трудовій книжці позивача усіх необхідних записів на підтвердження наявного у нього стажу роботи на посадах, період роботи на яких зараховується до стажу державної служби, суд дійшов до висновку, що ОСОБА_1 має право на призначення пенсії за віком за Законом України "Про державну службу", починаючи з дати звернення до відповідача із відповідною заявою, а саме 02.04.2018.

Згідно ч. 1 ст. 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Згідно з частиною 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд вважає за необхідне стягнути на користь ОСОБА_1 документально підтверджені судові витрати по сплаті судового збору в розмірі 704,80 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Маріупольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області.

Керуючись ст. ст. 139, 244-250, 255, 262, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1, зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2, фактичне місце проживання/перебування: АДРЕСА_1) до Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області (ЄДРПОУ: 23346787, Донецька область, м. Краматорськ, вул. Поштова, 5) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити.

Скасувати рішення Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області від 14.06.2018 року № 69 по справі № 864145 про відмову ОСОБА_1 в переведенні з пенсії на пільгових умовах згідно п. "б" статті 13 Закону України від 05.11.1991 № 1788-XII "Про пенсійне забезпечення" (зі змінами) на пенсію згідно Закону України від 10.12.2015 №889-VIII "Про державну службу" (на заміну рішення № 58 від 22.05.2018 року).

Зобов`язати Управління Пенсійного фонду України в місті Краматорську Донецької області перевести ОСОБА_1, РНОКПП: НОМЕР_1, на пенсію відповідно до Закону України "Про державну службу", яку призначити та розрахувати відповідно до Закону України "Про державну службу", починаючи з 02.04.2018 року.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області (ЄДРПОУ: 23346787, Донецька область, м. Краматорськ, вул. Поштова, 5) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1, зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2, фактичне місце проживання/перебування: АДРЕСА_1) судовий збір у розмірі 704,80 грн.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 243 КАС України зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Бабаш Г.П.