Постанова № 79371136, 22.01.2019, Південноукраїнський міський суд Миколаївської області (до 25.04.2025 - Южноукраїнський міський суд Миколаївської області)

Дата ухвалення
22.01.2019
Номер справи
486/39/19
Номер документу
79371136
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №: 486/39/19 Провадження № 3/486/90/2019

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 січня 2019 року Южноукраїнський міський суд Миколаївської області

у складі: головуючого судді - Франчук О.Д.

при секретарі - Деменко К.Л.

за участю: прокурора - Кучерявого В.В.

особи що притягається до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Южноукраїнську Миколаївської області матеріали, що надійшли від Управління захисту економіки в Миколаївській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку ІНФОРМАЦІЯ_2, головного спеціаліста відділу звернень громадян, зв'язків з громадськістю та засобами масової інформації апарату Южноукраїнської міської ради та її виконавчого комітету, зареєстровану та проживаючу за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

В С Т А Н О В И В

ОСОБА_1 обіймаючи посаду головного спеціаліста відділу звернень громадян, зв'язків з громадськістю та засобами масової інформації апарату Южноукраїнської міської ради та її виконавчого комітету, та будучи посадовою особою місцевого самоврядування, на яку відповідно до підп.. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України про запобігання корупції», поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», будучи повідомленою про строки подання електронної декларації, без поважних на те причин, подала щорічну декларацію за 2017 рік з порушенням термінів, а саме 17 квітня 2018 року о 10 годині 31 хвилин, тоді як термін декларування закінчився 01 квітня 2018 року.

Своїми діями вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та призначити покарання у вигляді штрафу.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні зазначеного адміністративного правопорушення визнала у повному обсязі, суду пояснила що дійсно знала про необхідність подання щорічної декларації за 2017 рік до 01 квітня 2018 року, однак, в зв'язку з необхідністю зміни електронного ключа та електронної пошти, несвоєчасно її подала.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні зазначеного адміністративного правопорушення, окрім її пояснень в судовому засіданні підтверджується також письмовими матеріалами справи, зокрема: відповідно до розпорядження з особового складу № 128/04-03-к від 31 травня 2013 року ОСОБА_2 було призначено на посаду головного спеціаліста відділу звернень громадян, зв'язків з громадкісттю та засобами масової інформації апарату Южноукраїнської міської ради та її виконавчого комітету (а.с. 17).

Відповідно до підп. "в" п. 1 ч. 1 ст. 3 ЗУ "Про запобігання корупції" суб’єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зокрема посадові особи місцевого самоврядування.

Згідно вимог ч. 1 ст. 12 ЗУ "Про засади запобігання протидії корупції", суб'єкти декларування зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до цього Закону.

В період з 16 вересня 2015 року по 16 липня 2018 року ОСОБА_1 було надано відпуску для догляду за дитиною до досягнення нею 3-х років. (а.с. 31).

Відповідно до розпорядження № 286/06-04-к від 07.11.2018 року з 08 листопада 2018 року ОСОБА_1 було перервано відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею 3-х років. (а.с. 33).

Відповідно до наявних в матеріалах справи письмових пояснень ОСОБА_3 від 20 грудня 2018 року, 11 січня 2017 року нею було проведено заняття із вивчення ЗУ "Про запобігання корупції", зокрема роз'яснено строки подання декларації та порядок їх заповнення. На початку березня 2017 року вона особисто в телефонному режимі повідомила головного спеціаліста відділу звернень громадян, зв'язків з громадськістю та засобами масової інформації апарату Южноукраїнської міської ради та її виконавчого комітету про необхідність подання електронної декларації за 2017 рік до 01 квітня 2018 року з наданням методичних рекомендацій щодо її заповнення (а.с. 13 - 14).

Національним агенством з питань запобігання корупції було виявлено несвоєчасне подання ОСОБА_1 щорічної декларації за 2017 рік (а.с. 6, 7).

Як вбачається, з витягу з Єдиного держаного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та скріншоту з офіційного сайту Єдиного держаного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічну декларацію за 2017 рік ОСОБА_1 подала 17 квітня 2018 року .

Згідно з отриманою послідовністю дій користувача "Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, які вчинила ОСОБА_1 вбачається, що робота з реєстром при подані нею декларації за 2017 рік розпочата о 10 годині 13 хвилин 17 квітня 2018 року та того ж дня о 10 годині 31 хвилин ОСОБА_1 успішно подала щорічну декларацію за 2017 рік (а.с. 8).

Термін дії сертифіката відкритого ключа, який належить ОСОБА_1 - 16 квітня 2018 року - 16 квітня 2019 року (а.с. 10).

З наведеного слідує, що ОСОБА_1 отримала електронно-цифровий підпис та почала роботу в реєстрі - 17 квітня 2018 року, тобто після спливу строку для подання декларації.

Державне підприємство "Українські спеціалізовані системи" надало інформацію, відповідно до якої 02 січня 2018 року близько 09.00 години було виявлено помилки при спробі авторизації у Реєстрі. Належне безперебійне функціонування забезпечено з 09 години 50 хвилин 02 січня 2018 року. Також близько 12.00 години 15 березня 2018 року Реєстр не функціонував. О 12 годині 40 хвилин того ж дня роботу Реєстру відновлено. Починаючи із зазначеного часу та дотепер портал Реєстру функціонує у штатному режимі. Тобто, в будь-який інший час окрім зазначених ОСОБА_1 мала змогу подати щорічну декларацію за 2017 рік до 01 квітня 2018 року.

Доказів поважності причин неподання ОСОБА_1 щорічної декларації за 2017 року у визначений законом строк матеріали справи не містять та надані ОСОБА_1 не були.

При призначенні виду і міри адміністративного стягнення ОСОБА_1, виходячи з вимог закону, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь її вини, майновий стан, наявність на утриманні малолітньої дитини, обставини, що пом'якшують відповідальність та вважає можливим обмежитись адміністративним стягненням у вигляді мінімального штрафу.

У відповідності до ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", з ОСОБА_1 на користь держави підлягають стягненню витрати пов’язані зі сплатою судового збору.

Керуючись ст.ст. 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд

П О С Т А Н О В И В

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, в сумі 850 (вісімсот пёятдесят) гривень 00 коп..

Стягнути з ОСОБА_1, судовий збір на користь держави (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: 31211256026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106) розміром – 384(триста вісімдесят чотири) гривні 20 коп. Постанова може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду через Южноукраїнський міський суд Миколаївської області, протягом десяти днів з дня винесення постанови

Суддя Южноукраїнського міського суду ОСОБА_4