Постанова № 79361256, 22.01.2019, Заставнівський районний суд Чернівецької області

Дата ухвалення
22.01.2019
Номер справи
716/27/19
Номер документу
79361256
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №: 716/27/19

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22.01.2019 суддя Заставнівського районного суду Чернівецької області Пухарєва О.В., за участю секретаря Вікторівської Д.Я., прокурора Бужака Д.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Заставна адміністративний матеріал, що надійшов із Управління захисту економіки в Чернівецькій області відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає ІНФОРМАЦІЯ_2 «А» в с. Малий Кучурів Заставнівського району Чернівецької області, директора Будинку культури с. Малий Кучурів Заставнівського району Чернівецької області, депутата Малокучурівської сільської ради VII скликання, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, про притягнення його до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП,-

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1, являючись депутатом Малокучурівської сільської ради VІІ скликання, будучи відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», діючи умисно, несвоєчасно, без поважних причин, 15.05.2018 подав, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, Декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 р., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнав та пояснив, що він являється депутатом Малокучурівської сільської ради VII скликання, виконуючи свої обов'язки, він був обізнаний про необхідність подачі до 01.04.2018 Декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 р., проте подав її лише 15.05.2018, при цьому усвідомлював, що за несвоєчасне подання декларації передбачено адміністративну відповідальність. Вказав, що поважних причин пропуску строку подання декларації у нього не було. Декларації за 2015, 2016 р.р. він заповнював та надсилав вчасно.

Прокурор Бужак Д.Ю. в судовому засіданні просив накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, вважаючи, що в його діях наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, у зв’язку із чим він повинен нести адміністративну відповідальність, передбачену цією статею.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції», що підтверджено сукупністю зібраних до протоколу та досліджених судом доказів.

Зокрема, згідно рішення №01-01/15-01 від 06.11.2015 І сесії VII скликання Малокучурівської сільської ради Заставнівського району Чернівецьккої області « Про підсумки виборів сільського голови та депутатів Малокучурівської сільської ради та визнання їх повноважень» за наслідками проведення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських селищних, міських голів визнано повноваження депутата Малокучурівської сільської ради ОСОБА_1 (а.с.29).

Відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктами, на яких поширюється дія цього Закону є народні депутати України, депутати Верховної Ради АР Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.

Також, відповідно до ч.1 ст. 45 цього Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 ч.1 ст.3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції.

Відповідно до п.п. 1 п.5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затверджених Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016, зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за №959/29089, щорічна декларація суб’єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин -1 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

З наведеного випливає, що ОСОБА_1, являючись депутатом Малокучурівської сільської ради VІІ скликання, будучи відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, зобов’язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, до 00:00 год. 01.04.2018.

Однак, як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією №15 від 04.01.2019, ОСОБА_1 у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», діючи умисно, несвоєчасно, без поважних причин 15.05.2018 подав, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, Декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 р., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно п.2 Інформаційного листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов’язані з корупцією» від 22.05.2017 №223-943/0/4017 конструктивною ознакою цього правопорушення є також несвоєчасне подання декларації без поважних на те причин. Тобто за наявності останніх відповідальність за аналізованою частиною статті виключається. Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв’язку із хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо.

Як встановлено судом, поважних причин несвоєчасного подання електронної декларації у ОСОБА_1 не було. Даний факт був підтверджений останнім особисто в судовому засіданні.

Також, з матеріалів адміністративної справи вбачається, що відповідно до списку депутатів Малокучурівської сільської ради VІІ скликання, які проінформовані про подачу Декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (щорічна, за 2017 рік), (надалі – Декларація) встановлено, що апаратом Малокучурівської сільської ради була праведена відповідна роз’яснювальна робота щодо дотримання вимог Закону України «Про запобігання корупції» в частині своєчасності подачі вказаної Декларації на сайт Національного агентства з питань запобігання корупції, в якому депутат Малокучурівської сільської ради VІІ скликання ОСОБА_1 проставив свій підпис про ознайомлення (а.с.30)

З письмових пояснень голови Малокучурівської сільської ради ОСОБА_2 та секретаря Малокучурівської сільської ради ОСОБА_3 вбачається, що ними особисто проводилась постійна роз’яснювальна робота з питання обов’язкового вивчення вимог Закону України «Про запобігання корупції» та необхідність своєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування на сайт НАЗК спільно з працівниками апарату Заставнівської міської ради. Зазначено також, що в наявності Малокучурівської сільської ради знаходиться 5 комп’ютерів, що підключені до всесвітньої мережі інтернет (а.с.34-35).

Згідно додатка до ОСОБА_3 з НАЗК "Послідовність дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1І." вбачається, що останній вперше увійшов у особистий кабінет на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції 15.05.2018 та розпочав заповнення відповідних розділів електронної декларації за 2017 рік, яку того ж дня о 12:53 год успішно подав. (а.с.23-24).

З огляду на наведене, приходжу до висновку, що ОСОБА_1 без поважних причин не вжив усіх належних дієвих та послідовних заходів щодо своєчасного, а саме до 01.04.2018, заповнення декларації на офіційному веб-сайті НАЗК, тобто для повного виконання ним, як суб'єктом декларування, вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», чим порушив вимоги фінансового контролю, отже вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, за що повинен нести адміністративну відповідальність.

Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення за вчинення адміністративного правопорушення у відповідності до ст. 33 КУпАП, враховуючи характер вчиненого правопорушення, яке відноситься до правопорушень, пов'язаних з корупцією, обставини, за яких було вчинене дане правопорушення, відсутність обстежуючих обставин, щире каяття винного, як обставину, яка пам'якшує відповідальність, приходжу до висновку, що накладення адміністративного стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі буде необхідним і достатнім для його виправлення та попередження вчинення ним нових правопорушень.

Керуючись ст. ст. 23, 27, 33, 40-1, ч.1 ст.172-6, 221, 251, 283-284 КУпАП, суддя, -

П О С Т А Н О В И Л А :

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень, за порушення вимог ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі – 384 гривні 20 копійок (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача: 899998, рахунок отримувача: 31211256026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга на постанову може бути подана до Чернівецького апеляційного суду через Заставнівський районний суд особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя Пухарєва О.В.