
21.01.2019 227/5754/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21січня 2019 року м. Добропілля
Суддя Добропільського міськрайонного суду Донецької області Хандурін В.В., розглянувши матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, фізичної особи-підприємця яка зареєстрована та мешкає за адресою: Донецька область, м. Білозерське, вул. Будівельна, 31/31, в скоєнні правопорушення, передбаченого ст. 163-4 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
До Добропільського міськрайонного суду Донецької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, відповідно до якого зазначена особа порушила строки подання (несвоєчасне подання) податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків, і сум утриманого з них податку за ІІІ квартал 2018 року, чим порушила норми п. 49.18 ст. 49 р. ІІ, п. 51.1 ст. 51 Р. 11, п. 176 «б» розділу ІV Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VІ (із змінами та доповненнями), порушення відображено в акті камеральної перевірки № 477/05-99-45-11/НОМЕР_1 від 11.12.2018 року. Граничний строк подання звітності 09.11.2018 року. Фактично звітність подано до Добропільської ДПІ ГУ ДФС у Донецькій області 14.11.2018 року, чим вчинила правопорушення, передбачене ст. 163-4 КУпАП.
З матеріалів справи вбачається, що протокол не відповідає вимогам ст. 256, 278 КУпАП, а саме: в протоколі про адміністративне правопорушення не вказана частина статті, за якою кваліфікуються дії правопорушника.
При цьому суд, приймаючи рішення про повернення справи для доопрацювання, враховує позицію Верховного Суду України, згідно якої визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного дооформлення (п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року № 14), а також позицію ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ, викладену у п.12 Постанови Пленуму від 17.10.2014 р. «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення», згідно якої норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог статті 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
Отже, протокол про адміністративне правопорушення разом з матеріалами до нього слід повернути Начальнику Покровсько- Добропільського управління ГУ ДФС у Донецькій області для належного доопрацювання.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 268, 277 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Повернути протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 163-4 КУпАП з доданими до нього матеріалами Начальнику Покровсько- Добропільського управління ГУ ДФС у Донецькій області для належного доопрацювання.
Постанова суду оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Хандурін