
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
22 січня 2019 р. м. Чернівці Справа № 824/51/19-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Кушнір В.О., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Сторожинецького управління Головного управління ДФС у Чернівецькій області про скасування вимоги щодо сплати недоїмки, -
в с т а н о в и в:
У поданому до суду адміністративному позові ОСОБА_1 (позивач) просить суд скасувати вимогу Сторожинецького управління Головного управління ДФС у Чернівецькій області (відповідач) №Ф-122 від 18.12.2018р. про стягнення з неї недоїмки в розмірі 15481,01грн. єдиного соціального внеску.
Ознайомившись із позовною заявою та доданими до неї документами, суд дійшов висновку, що її слід залишити без руху з наступних підстав.
Пунктами 3 та 5 частини 1 статті 171 КАС України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Частиною 1 статті 122 КАС України передбачено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (ч.2 ст.122 КАС України).
Частиною 3 статті 122 КАС України передбачено, що для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Зі змісту позову видно, що позивачем оскаржується вимога Сторожинецького управління Головного управління ДФС у Чернівецькій області №Ф-122 від 18.12.2018р. про стягнення недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Строк оскарження такої вимоги встановлений в ч.4 ст.25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 № 2464-VI (далі - Закон №2464) та становить 10 календарних днів з дня її надходження.
Таким чином, Законом №2464-VI встановлено спеціальний строк для звернення до суду з даним позовом.
Позивачем у позові не зазначено, коли їй надійшла оскаржувана вимога, крім того до позову не додано жодного доказу, який би підтверджував дату її отримання позивачем.
Вимога про сплату недоїмки датована 18.12.2018р., водночас позивач звернулася до суду з відповідним позовом 17.01.2019р., тобто з порушенням десятиденного строку звернення до суду, встановленого законом.
В ч.6 ст.161 КАС України визначено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Відповідно до ч.1 ст.123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Позивач разом з позовом не подала заяву про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду із зазначенням поважних підстав пропущення такого строку.
Окрім того, відповідно до п.11 ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначається, серед іншого, власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Всупереч наведеній нормі позивачем не надано такого підтвердження разом із позовом.
Відтак суд робить висновок про наявність правових підстав для залишення даного позову без руху.
Відповідно до частини першої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Позивачу слід подати до суду заяву про поновлення строку звернення до суду з даним позовом, в якій вказати підстави для поновлення такого строку, а також надати відповідні докази поважності причин його пропуску, а також власне письмове підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав, що відповідає вимогам, зазначеним у п.11 ч.5 ст.160, ч.6 ст.161 та ч.1 ст.123 КАС України.
На підставі наведеного та керуючись статтями 122, 123, 161, 169, 241-243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з моменту отримання даної ухвали шляхом подання до суду заяви про поновлення строку звернення до суду з даним позовом та докази поважності причин його пропуску.
3. Роз'яснити, що в разі невиконання вимог ухвали і не усунення недоліків у вказаний строк позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута особі, яка її подала на підставі пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя В.О. Кушнір