
Справа № 204/475/19
Провадження № 3/204/405/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 січня 2019 року суддя Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська Некрасов О.О., розглянувши адміністративний матеріал у відношенні:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, директора ТОВ «СКАЙРІМ КОМПАНІ», проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В :
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 937 від 26.12.2018 року, за результатами невиїзної позапланової документальної перевірки ТОВ «СКАЙРІМ КОМПАНІ» встановлено, що директор ТОВ «СКАЙРІМ КОМПАНІ» - ОСОБА_1 вчинила правопорушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку, а саме порушила вимоги п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України, в результаті чого підприємством завищено від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток у сумі 419474 грн. за 2017 рік, а також п. 185.1 ст. 185, п. 198.3 ст. 198, п. 201.1, 201.4, 201.7 ст. 201 Податкового кодексу України, в результаті чого підприємством занижено податок на додану вартість за липень 2017 року в сумі 83895 грн.
Вивчивши та дослідивши протокол у справі про адміністративне правопорушення, матеріали справи, суд приходить до висновку, що матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 мають бути повернуті відповідному органу для доопрацювання, за наступних підстав.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Проте, при підготовці справи до розгляду в порядку ст. 278 КУпАП встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає зазначеним вимогам.
Згідно ч. 2 ст. 254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
У відповідності до п. п. 12, 13 розділу ІІ Інструкції «З оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення» у разі неможливості складання Протоколу за місцем вчинення адміністративного правопорушення Протокол складається в органі доходів і зборів. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, запрошується до органу доходів і зборів для складання та підписання Протоколу. У запрошенні зазначаються дата, час та місце складання Протоколу. Запрошення вважається належним чином врученим, якщо воно надіслано за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, рекомендованим листом з повідомленням про вручення або вручено особисто такій особі. У разі неявки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, у визначений у запрошенні час складається акт довільної форми, який засвідчує факт такої неявки. Акт підписується не менш як трьома посадовими особами контролюючого органу та реєструється у журналі реєстрації актів, що засвідчують факт неявки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Так, в протоколі про адміністративне правопорушення відсутній підпис ОСОБА_1 про роз’яснення їй прав та обов’язків, передбачених ст. 63 Конституції України, ст. 268 КУпАП, а також про повідомлення її про дату розгляду справи в суді або відмітка, що остання відмовилася від підпису. В матеріалах справи відсутні відомості про спрямування поштою ОСОБА_1 другого екземпляру протоколу про адміністративне правопорушення № 937 від 26.12.2018 року та його вручення. Окрім цього, в матеріалах справи міститься акт неявки ОСОБА_1 до приміщення ГУ ДФС у Дніпропетровській області для складання та отримання протоколу про адміністративне правопорушення, який не має дати його складання. При цьому, вказаний акт складений з порушенням вимог Інструкції «З оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення» оскільки підписаний лише головним державним ревізором-інспектором відділу аудиту платників Нікопольського управління управління аудиту ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_2, а згідно вищевказаної Інструкції, має бути підписаний не менш як трьома посадовими особами контролюючого органу. Також матеріали справи містять запрошення на адресу директора ТОВ «СКАЙРІМ КОМПАНІ» ОСОБА_1 до приміщення ГУ ДФС у Дніпропетровській області для складання та отримання протоколу про адміністративне правопорушення, яке також не має а ні дати його складання, а ні вихідного номеру, а також документів, що підтверджують направлення цього запрошення на адресу ОСОБА_1
Відповідно до п. 15 розділу ІІ Інструкції «З оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення» до Протоколу долучаються матеріали, що підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення, та документи, що можуть свідчити про обставини, які пом'якшують або обтяжують відповідальність особи (за наявності). Кожний документ повинен мати свої реквізити (дату, назву, підписи тощо), містити достовірну інформацію та відповідати вимогам законодавства України про адміністративні правопорушення. Так, у витягу з акту перевірки ГУ ДФС у Дніпропетровській області від 06.12.2018 року № 70634/04-36-14-21/40473820 зазначено, що повідомлення від 24.10.2018 № 2503-п та наказ від 24.10.2018 № 6095-п надіслані на податкову адресу підприємства засобами поштового зв’язку. Проте матеріали справи не містять вказаних вище документів, а також документів, що підтверджують направлення вказаних документів на адресу ОСОБА_1
Крім того, до протоколу про адміністративне правопорушення не долучений підтверджуючий документ, що ОСОБА_1 є посадовою особою ТОВ «СКАЙРІМ КОМПАНІ», тобто є суб'єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Вказані недоліки унеможливлюють розгляд даного адміністративного матеріалу.
При викладених обставинах матеріали справи про адміністративне правопорушення підлягають поверненню до ГУ ДФС у Дніпропетровській області для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 256, 278 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В :
Справу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП повернути до Головного управління Державної фіксальної служби у Дніпропетровській області– для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.О. Некрасов