ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 січня 2019 року м. Житомир
справа № 240/5640/18
категорія 8.2.3
Житомирський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Горовенко А.В.,
розглянувши у порядку письмового провадження у приміщенні суду за адресою: 10014, місто Житомир, вул. Мала Бердичівська, 23, адміністративну справу за позовом Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області до Комунального підприємства "Комунальник" Овруцької міської ради Житомирської області про стягнення 170173,06 грн,-
встановив:
Головне управління Державної фіскальної служби у Житомирській області звернулося до Житомирського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить стягнути з Комунального підприємства "Комунальник" Овруцької міської ради Житомирської області податковий борг у сумі 170173,06 грн.
В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що Комунальне підприємство "Комунальник" Овруцької міської ради Житомирської області перебуває на обліку у Овруцькій об"єднаній державній податковій інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області і є платником податків і зборів. За відповідачем рахується податкова заборгованість з податку на додану вартість вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) на загальну суму 156638,42 грн; з податку на доходи фізичних осіб на загальну суму 12975,54 грн та з податку на прибуток підприємств та фін установ комунальної власності на загальну суму 170 грн.
Відповідно до ухвали Житомирського окружного адміністративного суду від 07.12.2018 провадження у справі відкрито. Справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Ухвала про відкриття провадження була направлена відповідачу за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, однак поштове відправлення повернулося до суду 15.01.2019 із відміткою "за закінченням терміну зберігання", а тому відповідно до ч.6 ст.7, ч. 11 ст.126 КАС України, ухвала про відкриття провадження вважається врученою належним чином.
Відповідач у строк, встановлений ч.1 ст.261 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), зазначений в ухвалі про відкриття провадження не надіслав до суду відзив на позовну заяву.
Відповідно до положень ч. 5 ст.262, ч. 1 ст.263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.
Суд зазначає, що судове рішення у справі, постановлене у письмовому провадженні, складено у повному обсязі відповідно до ч.4 ст.243 КАС України, з врахуванням положень ст.263 КАС України - не більше тридцяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Згідно з ч. 5ст. 250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Складання повного судового рішення відкладалося, у зв"язку з перебуванням головуючого судді у відпустці з 02.01.2019 по 15.01.2019.
Суд, розглянувши матеріали справи, оцінивши наявні докази за своїм внутрішнім переконанням, зазначає наступне.
Комунальне підприємство "Комунальник" Овруцької міської ради Житомирської області, як платник податків перебуває на обліку у Овруцькій об"єднаній Державній податковій інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області.
Відповідно дост.16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених Податковим кодексом.
Згідно з п.п.14.1.156 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Відповідно до пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Матеріали справи свідчать, що за відповідачем рахується податковий борг, а саме:
- зі сплати податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у сумі 156638,42 грн, з яких: 94952,44 грн - основний платіж; 33405,75 грн - штрафна санкція; 28282,23 грн - пеня;
- зі сплати податку на доходи фізичних осіб у сумі 12975,54 грн, з яких: 12975,54 грн - штрафна санкція; 17,12 грн - пеня;
- зі сплати податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності у сумі 170 грн, з яких: 170 грн - штрафна санкція (а.с.8-9).
Відповідно до п.203.1 ст.203 Податкового кодексу України податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Згідно з п.203.2 ст.203 Податкового кодексу України сума податкового зобов'язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
Комунальним підприємством "Комунальник" Овруцької міської ради Житомирської області подано:
- податкову декларацію з податку на додану вартість за червень 2017 року від 18.07.2017 в який, самостійно визначено податкове зобов'язання з податку на додану вартість у сумі 3696 грн (а.с.25-26);
- податкову декларацію з податку на додану вартість за липень 2017 року від 17.08.2017 в який, самостійно визначено податкове зобов'язання з податку на додану вартість у сумі 27619 грн (а.с. 31-32);
- податкову декларацію з податку на додану вартість за серпень 2017 року від 18.09.2017 в який, самостійно визначено податкове зобов'язання з податку на додану вартість у сумі 9504 грн (а.с. 37-38);
- податкову декларацію з податку на додану вартість за вересень 2017 року від 19.10.2017 в який, самостійно визначено податкове зобов'язання з податку на додану вартість у сумі 3514 грн (а.с.41-42).
Окрім того, відповідно до податкового повідомлення-рішення №0012021414 від 26.06.2017 відповідачу збільшено суму грошового зобов"язання з податку на додану вартість в загальній сумі 118691 грн, з яких: 94953 грн - податкове зобов"язання; 23738грн - штрафні (фінансові) санкції (а.с.20).
Залишок несплаченої суми податкового зобов'язання із податку на додану вартість на момент прийняття судового рішення у справі становить 94952,44 грн, що підтверджується зведеним розрахунком суми податкового боргу.
За несвоєчасну сплату податкового зобов"язання з податку на додану вартість відповідно до ст. 129 Податкового кодексу України відповідачу нараховано пеню в сумі 28282,23 грн.
Судом встановлено, що відповідно до акту перевірки №47/06-30-55-00-16/03343829 від 20.11.2017 встановлено порушення відповідачем граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, визначених ст.201 та ст.201-1 Податкового кодексу України, та на підставі ст.126 Податкового кодексу України застосовано штрафні санкції у сумі 148,64 грн згідно з податковим повідомленням-рішенням №0002225500 від 12.12.2017, яке отримано уповноваженою особою відповідача (а.с.47, 48, 49).
На підставі акту перевірки №364/06-30-55-12-01/03343829 від 10.05.2018 за порушення граничних строків подання податкової звітності з податку на додану вартість на підставі ст.126 Податкового кодексу України до відповідача застосовано штрафні санкції у сумі 1020 грн згідно з податковим повідомленням-рішенням №0004115512 від 23.05.2018, яке отримано уповноваженою особою відповідача (а.с.51, 52, 59-60).
Відповідно до податкового повідомлення-рішення №0004125512 від 23.05.2018 за порушення граничних строків сплати (перерахування) податку на додану вартість та на підставі ст.126 Податкового кодексу України застосовано штрафні санкції у сумі 8127,51грн (а.с.51, 53, 54, 57-58).
Окрім того, за відповідачем рахується податковий борг з податку на доходи фізичних осіб на загальну суму 12992,66 грн, з яких 12975,54 грн – штрафна санкція та 17,12 грн – пеня.
Згідно з податковим повідомленням-рішенням №0012151302 від 26.06.2017 до відповідача застосовано штрафні санкції у сумі 12975,54 грн за порушення пп.168.1.2. та пп.168.1.4. п.168.1 ст.168 Податкового кодексу України (а.с. 61).
За несвоєчасну сплату податкового зобов"язання з податку на доходи фізичних осіб відповідно до ст. 129 Податкового кодексу України відповідачу нарахована пеня в сумі 17,12 грн.
Окрім того, відповідачу за несвоєчасну сплату частини чистого прибутку (доходу) комунальних, унітарних підприємств, що вилучається до бюджету відповідно до ст.129 Податкового кодексу України відповідачу нараховано пеню в сумі 6 грн.
Також у відповідача існує податкова заборгованість з податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності на загальну суму 535,98 грн, з яких 170 грн - штрафні санкції та 365,98 грн – пеня.
Згідно з податковим повідомленням-рішенням №0004175512 від 23.05.2018 відповідачу за порушення граничних строків подання податкової звітності з податку на прибуток підприємств що належать до комунальної власності на підставі ст.120 Податкового кодексу України нараховано штрафну санкцію у розмірі 170 грн (а.с.62, 63, 65).
За несвоєчасну сплату податкового зобов"язання з податку на прибуток підприємств що належать до комунальної власності відповідно до ст. 129 Податкового кодексу України відповідачу нараховано пеню в сумі 365,98 грн.
Згідно з п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Відповідно до абзацу першого п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Згідно з п.58.1ст.58 ПК України контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення, якщо сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян).
Доказів оскарження податкових повідомлень-рішень до суду відповідачем не надано.
Позивачем сформована та направлена податкова вимога форми "Ю" №2405-17 від 19.07.2017 на суму 159420,15 грн (а.с.67).
Доказів сплати податкового боргу або оскарження податкової вимоги відповідачем до матеріалів справи не надано.
Пунктом 59.1статт 59 Податкового кодексу України передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. У разі якщо після направлення податкової вимоги сума податкового боргу змінилась, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається.
Контролюючим органом надано до суду відомості з облікової картки платника податків Комунального підприємства "Комунальник" Овруцької міської ради Житомирської області, що свідчать про безперервність податкового боргу відповідача з моменту винесення податкової вимоги форми "Ю" №2405-17 від 19.07.2017 (а.с.14-19).
Доказів повного погашення податкового боргу за періоди та в сумі, що є предметом розгляду у справі відповідачем суду не надано.
Відповідно до п.57.1. ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно із підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України грошове зобов'язання в сумі 170173,06 грн є податковим боргом.
Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України визначено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до абзацу 1 пункту 95.3 статі 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Згідно зіст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно з ст. 90 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Зважаючи на те, що існування податкового боргу підтверджений наявною у матеріалах справи сукупністю доказів, суд вважає позовні вимоги про стягнення податкового боргу з Комунального підприємства "Комунальник" Овруцької міської ради Житомирської області в розмірі 170173,06 грн, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Враховуючи положення до ч. 2 ст. 139 КАС України та відсутність судових витрат суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням експертиз, судові витрати по сплаті судового збору, понесені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 4, 6-9, 32, 77, 90, 139, 205, 229, 242-246, 255, 258, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, Житомирський окружний адміністративний суд, -
вирішив:
Позов Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області (вул.Ю.Тютюнника, буд.7, м.Житомир, Житомирська область, 10003, код ЄДРПОУ 39459195) до Комунального підприємства "Комунальник" Овруцької міської ради Житомирської області (вул.Франка, буд.5-А, м.Овруч, Житомирська область, 11106, код ЄДРПОУ 03343829) про стягнення 170173,06 грн, - задовольнити.
Стягнути з Комунального підприємства "Комунальник" Овруцької міської ради Житомирської області на користь Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області податковий борг в розмірі 170173 (сто сімдесят тисяч сто сімдесят три) грн 06 (шість) коп, з яких: 12992 (дванадцять тисяч дев'ятсот дев'яносто дві) грн 66 (шістдесят шість) коп з податку на доходи фізичних осіб; 535 (п'ятсот тридцять п"ять) грн 98 (дев'яносто вісім) коп з податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності; 156638 (сто п'ятдесят шість тисяч шістсот тридцять вісім) грн 42 (сорок дві) коп з податку на додану вартість; 6 (шість) грн 00 (нуль) коп зі сплати частини чистого прибутку (доходу) комунальних, унітарних підприємств, що вилучається до бюджету.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складення повного судового рішення.
Рішення складено в повному обсязі: 16 січня 2019 року.
Суддя А.В. Горовенко