
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про передачу справи до іншого суду
21 січня 2019 р. Справа № 200/974/19-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Стойка В.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1; АДРЕСА_1) до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (ЄДРПОУ 42098368; м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, буд. 16) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання протиправними дій щодо припинення виплати пенсії з 01.06.2018 року по 31.07.2018 року та з 01.01.2019 року, зобов'язання відновити виплату пенсії з 01.01.2019 року та сплатити заборгованість за весь період, починаючи з 01.06.2018 року по 31.07.2018 року.
Згідно з ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.
Як вбачається з позовної заяви, вона містить вимоги фізичної особи до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, тобто до суб'єкта владних повноважень.
Гарантоване ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод право на справедливий суд включає право кожного на справедливий і публічний розгляд його справи судом, встановленим законом.
Згідно судової практики Європейського Суду з прав людини фраза "встановленого законом", крім іншого, поширюється на дотримання судом певних норм, які регулюють його діяльність; у разі перевищення судом повноважень, які чітко викладені в процесуальному законі, такий суд не може вважатися "судом, встановленим законом" у значенні п. 1 ст. 6 Конвенції (справа "Сокуренко і Стригун проти України").
Відповідно до ч. 1 ст. 25 Кодексом адміністративного судочинства України, адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Як вбачається з довідки № 3003000464 від 30.10.2014 про взяття на облік особи, переміщеної з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, ОСОБА_1 перемістилася з тимчасово окупованої території (району проведення антитерористичної операції) м.Горлівка Донецької області до м. Київ Київської області.
Відповідно до ст. 5 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи засвідчує місце проживання внутрішньо переміщеної особи на період наявності підстав, зазначених у статті 1 цього Закону.
Тобто, зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) позивача є м. Київ Київської області.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України, передача адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого здійснюється, зокрема, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Таким чином, оскільки адміністративний позов містить вимоги фізичної особи, зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) якої є м. Київ Київської області, до відповідача - Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, суд вважає за необхідне відповідно до територіальної юрисдикції передати справу на розгляд до Київського окружного адміністративного суду.
Керуючись ст.ст. 25, 29, 248, 256, 293, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, -
УХВАЛИВ:
Адміністративну справу № 200/974/19-а за позовом ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1; АДРЕСА_1) до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (ЄДРПОУ 42098368; м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, буд. 16) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - передати на розгляд до Київського окружного адміністративного суду (01133, Київ, бульвар Лесі Українки, 26).
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Стойка В.В.