
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 січня 2019 р. Справа№0540/9061/18-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Логойди Т.В.,
секретар судового засідання Кочетов В.К.,
з участю позивача ОСОБА_1, представника відповідача Бердник Ю.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом, в якому зазначав, що вийшов на пенсію з посади начальника Артемівського міжрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції Державного департаменту з питань виконання покарань в Донецькій області. З грудня 2002 року перебуває на обліку у відповідача як отримувач пенсії за вислугу років на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» і має право на її перерахунок з 01 січня 2017 року. Між тим, перерахунок пенсії проведено не було.
На звернення від 15 серпня 2018 року відповідачем надано відповідь від 31 серпня 2018 року № 3597-к-01 про відмову в перерахунку пенсії.
З такою відповіддю не погоджувався, оскільки вважав, що як колишній працівник Державної пенітенціарної служби України та пенсіонер він має право на перерахунок пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року № 1036 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року № 294» та наказу Міністерства юстиції України від 14 лютого 2017 року №372/5 «Про затвердження схем посадових окладів осіб рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України», оскільки ними фактично збільшено грошове забезпечення. Крім того, ним вчинені необхідні дії, спрямовані на перерахунок раніше призначеної пенсії, зокрема, подано довідку (без номеру) про розмір грошового забезпечення станом на 01 січня 2017 року для перерахунку його пенсії, що видана Південно-Східним міжрегіональним управлінням з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України.
Позивач, вважаючи, що порушено його право на належне пенсійне забезпечення, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог, просив:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо відмови в перерахунку пенсії за його заявою від 15 серпня 2018 року, яка направлена відповідачу рекомендованим листом № 8451109298515 через відділення ПАТ «Укрпошта» згідно з п. 23 розд. «Подання документів для проведення перерахунків раніше призначених пенсій» Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року №3-1, про що відповідачем повідомлено позивача листом від 31 серпня 2018 року № 3597-к-01;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Донецькій області провести йому перерахунок пенсії та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до виплати сумою пенсії, починаючи з 01 січня 2017 року по 24 лютого 2018 року (часу набрання законної сили постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103, якою врегульовано питання виплати перерахунку пенсій за новими посадовими окладами), з урахуванням станом на 01 січня 2017 року розміру посадового окладу начальника Артемівського міжрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції Державного департаменту з питань виконання покарань в Донецькій області, встановленого Схемою посадових окладів осіб начальницького складу уповноважених органів з питань пробації Міністерства юстиції України, яка на теперішній час відповідає посаді начальника Бахмутського міжрайонного відділу уповноваженого органу з питань пробації Південно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України.
Відповідач подав відзив на позовну заяву, в якому зазначав, зокрема, що збільшення грошового забезпечення військовослужбовців не є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, оскільки нормативно-правовими актами передбачена певна процедура здійснення перерахунку пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Проте таку процедуру дотримано не було, оскільки Пенсійний фонду України не повідомив головне управління про підстави проведення перерахунку пенсій. Крім того, набрало законної сили рішення Донецького окружного адміністративного суду від 26 квітня 2018 року, яке залишено без змін постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 07 серпня 2018 року, в адміністративній справі № 805/395/18-а між тими самими сторонами. Просив закрити провадження в даній справі на підставі п. 4 ч. 1 ст. 238 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідач також подав доповнення до відзиву, в якому зазначав, зокрема, що на час звернення позивача до відповідача постанова Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року № 1036, на підставі якої позивач просив перерахувати його пенсію з 01 січня 2017 року, втратила чинність, тому підстави для її застосування були відсутні. Просив в задоволенні позову відмовити.
Позивач подав відповідь на відзив, якою підтримав доводи позовної заяви. Вважав, що має законне право на перерахунок пенсії. Просив задовольнити позов.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 22 січня 2019 року в задоволенні клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про закриття провадження у даній справі відмовлено.
В судовому засіданні представники сторін підтримали свої вимоги та заперечення.
Позивач пояснив, що довідку (без дати та номеру), на підставі якої звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії з 01 січня 2017 року, отримав приблизно у березні 2018 року.
Представник відповідача пояснив, що відповіддю від 31 серпня 2018 року № 3597-к-01 позивачу відмовлено в перерахунку пенсії.
Позивач просив задовольнити позов, представник відповідача - відмовити в задоволенні позову.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 проходив службу на посаді начальника Артемівського міжрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції Державного департаменту з питань виконання покарань в Донецькій області; з грудня 2002 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області як отримувач пенсії за вислугу років на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
На теперішній час займана позивачем на час виходу на пенсію посада начальника відповідає посаді начальника Бахмутського міжрайонного відділу уповноваженого органу з питань пробації Південно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України, що відповідачем не заперечується.
З 01 січня 2017 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України постанови від 28 грудня 2016 року №1036 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року №1294», якою підвищені посадові оклади начальницького складу міжрегіональних управлінь з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції, установ виконання покарань та Державної кримінально виконавчої служби.
14 лютого 2017 року Міністерством юстиції України винесено наказ №372/5 «Про затвердження схем посадових окладів осіб рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України». В цьому наказі зазначено, що його прийнято з метою установлення розмірів посадових окладів особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, посади яких не передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб». Підпунктом 1 п. 1 Наказу затверджено Схему посадових окладів осіб начальницького складу установ виконання покарань та підприємств цих установ, слідчих ізоляторів, в якій зазначена, зокрема, посада начальника установи, слідчого ізолятору.
13 грудня 2017 року, у зв'язку з прийняттям Кабінетом Міністрів України постанови від 28 грудня 2016 року №1036 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року №1294», позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії, на яку надано відповідь від 21 грудня 2017 року про відсутність підстав для проведення перерахунку пенсії пенсіонерам управління Державної пенітенціарної служби України, оскільки не визначено умов, порядку та розмірів перерахунку пенсії в зв'язку з підвищенням грошового забезпечення, крім того такий перерахунок може бути здійснено без участі пенсіонерів після прийняття Урядом окремого рішення щодо його умов, порядку та розмірів.
Не погоджуючись з такою відповіддю, позивач звернувся до суду з позовом.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 26 квітня 2018 року, яка залишена без змін постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 07 серпня 2018 року, в справі №805/395/18-а в задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії відмовлено.
Відмовляючи в задоволенні позову суд виходив з того, що збільшення грошового забезпечення військовослужбовців не є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, оскільки нормативно-правовими актами передбачена певна процедура здійснення перерахунку пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Проте таку процедуру, що визначена Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, дотримано не було, оскільки орган Пенсійного фонду України не повідомив Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про підстави проведення перерахунку пенсій. Крім того, позивачем не було надано до Головного управляння Пенсійного фонду України в Донецькій області відповідну довідку про розмір грошового забезпечення для здійснення перерахунку пенсії, органи Пенсійного фонду України не наділені повноваженнями самостійно визначати розмір пенсії, а здійснюють її нарахування на підставі наданих їм відповідними органами/особою-пенсіонером довідок про розмір грошового забезпечення, і розмір пенсійних виплат залежить від розміру складових грошового забезпечення, зазначених у довідках. Крім того, на час отримання пенсійним органом в березні 2018 року довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії була чинною постанова Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103, відповідно до якої здійснено перерахунок пенсії позивача з 01 січня 2018 року. А постанова Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року №1036 втратила чинність з 01 березня 2018 року, тому відсутні підстави для перерахунок пенсії позивача з 01 січня 2017 року відповідно до цієї Постанови.
15 серпня 2018 року позивач повторно звернувся до відповідача із заявою, в якій просив провести перерахунок пенсії з 01 січня 2017 року відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року №1036 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року № 1294» та наказу Міністерства юстиції України від 14 лютого 2017 року №372/5 «Про затвердження схем посадових окладів осіб рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України».
Також просив провести перерахунок пенсії та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до виплати сумою пенсії, починаючи з 01 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», з урахуванням розміру грошового забезпечення за нормами, чинними станом на 01 березня 2018 року згідно з відповідною довідкою.
До заяви додав довідку (без дати та номеру) про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії із зазначенням грошового забезпечення за нормами, чинними станом на 01 січня 2017 року, що видана Південно-Східним міжрегіональним управлінням з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України на запит відповідача від 21 лютого 2018 року № 2352/07-2.
На вказану заяву надано відповідь від 31 серпня 2018 року № 3597-к-01, в якій повідомлялося, що постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року №1036 «Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року №1294» внесено зміни, якими встановлено посадові оклади особам рядового і начальницького складу міжрегіональних управлінь з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції, установ виконання покарань та Державної кримінально - виконавчої служби. При цьому цією Постановою не визначено умов, порядку та розмірів перерахунку пенсій у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення.
Крім того, станом на 01 серпня 2018 року Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області не отримувало з Пенсійного фонду України та Південно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції повідомлень про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям та необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку у зв'язку з набранням чинності Постанови №1036 (п. 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, п.п. 1, 12 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», що затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року № 3-1).
Відповідачем зроблено висновок, що сама по собі постанова Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року №1036 «Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року №1294», не може бути підставою для перерахунку пенсії особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України без визначення умов, порядку та розмірів перерахунку пенсій у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення. Умови проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб».
Також повідомлено, що перерахунок пенсії позивача проведено з 01 січня 2018 року (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, що визначені станом на 01 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», на підставі довідки (далі - довідка) про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Фактично відповідач відповіддю від 31 серпня 2018 року № 3597-к-01 відмовив позивачу в перерахунку пенсії з 01 січня 2017 року на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року №1036 та наказу Міністерства юстиції України від 14 лютого 2017 року №372/5 «Про затвердження схем посадових окладів осіб рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України».
Судом також встановлено, що з 01 січня 2018 року позивачу проведено перерахунок пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» відповідно до наступної довідки (без дати та номеру) про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії із зазначенням грошового забезпечення за нормами, чинними станом на 01 березня 2018 року, що видана Південно-Східним міжрегіональним управлінням з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України, що підтверджується розпорядженням про перерахунок пенсії від 19 квітня 2018 року, протоколом за пенсійною справою позивача та відповідним розрахунком.
Дослідивши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, які правові норми належить застосувати до цих правовідносин, суд дійшов висновку, що позов не підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ч.ч. 1 та 2 та 4 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Згідно з ч.ч. 2 та 3 ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45.
Вказаним нормативно-правовим актом встановлені порядок та строки взаємодії органів Пенсійного фонду України з відповідними державними органами для проведення перерахунку пенсій.
Аналіз норм Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» свідчить про те, що Порядком встановлена наступна послідовність дій: Державна пенітенціарна служба повідомляє Пенсійний фонд України про наявність рішення Кабінету Міністрів України про зміну розміру грошового забезпечення; Пенсійний фонд України повідомляє відповідні структурні підрозділи Пенсійного фонду про підстави проведення перерахунку пенсій та необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку Головним управлінням Пенсійного фонду України; Головні управління Пенсійного фонду України складають відповідні списки та передають їх органам, які уповноважені видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій, які готують відповідні довідки. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені зі служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Вказаний висновок суду зроблений у постанові Верховного Суду від 27 лютого 2018 року в справі №211/1680/17 (адміністративне провадження №К/9901/1338/17).
Крім того, як встановлено Верховним Судом у вказаній постанові, визначену Порядком процедуру дотримано не було, оскільки Голова комісії з ліквідації Державної пенітенціарної служби України листом від 12 січня 2017 року №4/4-83-Тл/2-17 проінформував Пенсійний фонд України про те, що Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 28 грудня 2016 року №1036 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року №1294», якою з 1 січня 2017 року підвищено посадові оклади рядового та начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, однак Пенсійний фонд України не повідомив Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про підстави проведення перерахунку пенсій.
Відповідач в даній адміністративній справі - Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області також зазначав, що Пенсійний фонд України не повідомив його про підстави проведення перерахунку пенсій. Вказане свідчить про те, що процедура, визначена Порядком, дотримана не була.
Суд погоджується, що позивач мав право подати до відповідача додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії відповідно до п. 23 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року №3-1, згідно з яким перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону; пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.
Разом з вказаними нормами суд враховує наступне.
24 лютого 2018 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», яка прийнята відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та визначає умови, порядок та розміри перерахунку пенсії особам, на яких поширюється вказаний Закон.
Згідно з п. 1 Порядку Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 (в редакції, яка була чинною та підлягала застосуванню до 24 лютого 2018 року - дня набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103), перерахунок раніше призначених пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за вказаним Законом або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Згідно з п.п. 1 та 2 вказаного Порядку в редакції, яка є чинною з 24 лютого 2018 року (дня набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103), пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України, після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій.
Отже, підставою для проведення перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ є прийняття Кабінетом Міністрів України відповідного рішення, яким збільшено розмір певних видів грошового забезпечення.
Постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року № 1036 внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року № 294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», зокрема додатки до неї - схеми посадових окладів працівників Державної пенітенціарної служби, міжрегіональних управлінь з питань виконання кримінальних покарань та пробації Мінюсту, Державної кримінально-виконавчої служби, установ виконання покарань, викладено в новій редакції, якою збільшено посадові оклади відповідних осіб.
Вказана постанова набрала чинності з 01 січня 2017 року.
Разом з тим, з 01 березня 2018 року вказана Постанова втратила чинність у зв'язку з набранням чинності постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», якою підвищено грошове забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Отже, на день звернення позивача із заявою від 15 серпня 2018 року про перерахунок пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року № 1036, вказаний нормативно-правовий акт втратив чинність.
З огляду на наведене орган Пенсійного фонду України дійшов правильного висновку про відсутність правових підстав для застосування такого правового акту і, відповідно, для проведення перерахунку пенсії позивача на його підставі.
Сам по собі наказ Міністерства юстиції України від 14 лютого 2017 року №372/5, який позивач просив застосувати разом з постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року № 1036, що втратила чинність, без відповідної постанови Кабінету Міністрів України не може бути самостійною підставою для проведення перерахунку пенсії.
Суб'єкт владних повноважень діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені законодавством, і не порушив права та законні інтереси позивача в сфері публічно-правових відносин.
Керуючись статтями 32, 139, 243 - 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
в и р і ш и в:
В задоволенні позову ОСОБА_1 (84511, АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1) до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (84122, Донецька обл., м.Слов'янськ, пл. Соборна, 3, код ЄДРПОУ 13486010) про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії відмовити.
Рішення набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 255 КАС України, і може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції шляхом подання апеляційної скарги через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення судом складено 23 січня 2019 року.
Суддя Логойда Т. В.