
Справа № 627/1478/18
22.01.2019
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22.01.2019 рокусмт. Краснокутськ
Краснокутський районний суд Харківської області в складі:
головуючого судді - Каліберди В.А.,
при секретарі – В’юнник В.В.,
за участю прокурора Чайченко Д.Є. та особи, яка притягається до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в смт. Краснокутськ справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Управління захисту економіки в Харківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
У С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1, будучи депутатом Каплунівської сільської ради, Краснокутського району, Харківської області VIІ скликання, відповідно до п. п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) являючись суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подав до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік. Згідно вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1, повинен був подати вказану декларацію до 01 квітня 2018 року, однак подав її лише 06 квітня 2018 року.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав вину частково, пояснивши суду, що не міг своєчасно подати декларацію через не функціонування Реєстру.
Прокурор в судовому засіданні вважав, що з огляду на матеріали справи про адміністративне правопорушення, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, є доведеною.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Частиною 1 ст.172-6 КУпАП передбачено відповідальність за адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Закон України «Про запобігання корупції» визначає правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні, зміст та порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, правила щодо усунення наслідків корупційних правопорушень.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що правопорушення, пов’язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Крім часткового визнання своєї вини, вина ОСОБА_1 підтверджується наступними доказами: протоколом про адміністративне правопорушення № 582 від 17.12.2018 року; повідомленням Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 23.11.2018 року № 71-05/56381/18 з додатком; листом Управління захисту економіки в Харківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України від 08.11.2018 року № 8742/39/119/01-2018; листом Каплунівської сільської ради, Краснокутського району, харківської області від 03.12.2018 року № 02-21; Рішенням № 3 першої сесії YII скликання про затвердження результатів виборів депутатів Каплунівської сільської ради; скріншотом з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; декларацією за 2017 рік; інформацією Державного підприємства «Українські спеціальні системи» про дати та години тимчасового обмеження в доступі до ресурсів порталу Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період з 01 січня 2018 року по 27 квітня 2018 року.
Відповідно до ст.23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Враховуючи вищевикладене, характер правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, суддя приходить до висновку, що факт правопорушення та вина ОСОБА_1 у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування підтверджена повністю та до нього доцільно застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави.
Керуючись ч.1 ст.172-6, ст.ст. 33, 36, 283, 284 КУпАП, суд, -
п о с т а н о в и в :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п’ятдесят) грн. 00 коп..
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави (отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106) у розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп..
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через Краснокутський районний суд Харківської області протягом десяти днів з дня винесення постанови. Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційна скарга не була подана протягом 10 днів. У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя В.А.Каліберда