П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 січня 2010 року Справа № 2-а-4103/09/1970
Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:
головуючої судді Данилевич Н.А.
при секретарі Лавренюк О.М
за участю:
представника позивача Жукевич Л.Б.(Довіреність від 11.01.2010р.)
відповідача ОСОБА_2
представника відповідача ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Тернополі справу за позовом Тернопільської обєднаної державної податкової інспекції до субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 про стягнення заборгованості на суму 1624 грн., суд -
ВСТАНОВИВ:
Тернопільська обєднана державна податкова інспекція, надалі позивач, звернувся до суду з адміністративним позовом до субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_2, надалі відповідач, про стягнення заборгованості на суму 1624 грн.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на те, що відповідачем при здійсненні підприємницької діяльності були порушенні норми Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», що послужило підставою для прийняття рішення про застосування штрафних санкцій. В підтвердження викладеного додає акт перевірки від 10.07.2009р.№6370/19/18/23/НОМЕР_1, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 15.07.2009р. №0003062303/42312.
В судовому засіданні представник позивача вимоги підтримав з мотивів, викладених у позовній заяві та просив позов задовольнити, пояснивши, що при проведенні перевірки 10.07.2009року перекуски «Джерело», що на майдані Привокзальний у м.Тернополі, яке належить відповідачу виявлено невідповідність готівкових коштів, зокрема сума готівкових коштів на місці проведення розрахунків становила 350 грн., а сума зазначена у денному звіті РРО становила 25,20 грн., що стало підставою для винесення рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1624грн. з розрахунку п»ятикратного розміру сумі невідповідності готівкових коштів.
Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги не визнала, пояснивши, що штрафні санкції до неї застосовано незаконно. Сама перевірка 10.07.2009р. проводилася з явними порушеннями, зокрема, акт перевірки вручили відповідачу вже з підписом бармена, жодних пояснень у відповідача працівники ОДПІ не відбирали, кошти, які вказані в акті перевірки як « невідповідність готівкових коштів 324,80 грн.» фактично були особистими коштами бармена ОСОБА_4 та коштами підприємця ОСОБА_5, який займається підприємницькою діяльністю у тому ж приміщенні (кухня) і є платником єдиного податку. Крім того, відповідача для дачі пояснень до Тернопільську ОДПІ не викликали, і рішення про застосування штрафних санкцій на суму 1624,00 грн. приймалося без участі відповідача. Відповідач та її представник просили відмовити у задоволенні позову.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача та заперечення відповідача, судом встановлено наступні обставини.
Працівниками Тернопільської ОДПІ 10.07.2009року на підставі плану проведення перевірок СГД сфери готівкового обігу за липень 2009року по Тернопільській області та направлень від 09.07.2009р. №1914/23-03, №1915/23-03 була проведена перевірка діяльності відповідача за адресою Майдан Привокзальний, м.Тернопіль, за результатами якої складений акт перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій від 10.07.2009р.№6370/19/18/23/НОМЕР_1, надалі Акт перевірки (а.с.5-6).
Перевіркою встановлено та зафіксовано в Акті перевірки, що підприємцем порушено пункту 13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 6 липня 1995року № 265/95-ВР, а саме, не забезпечено відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій в розмірі 324,80 грн.
Акт перевірки підписано без зауважень барменом ОСОБА_4.та отримано ним копію акта.
В п.4.3 вищевказаного акта перевірки вказано, що для ознайомлення з матеріалами перевірки, надання вмотивованих пояснень та документів щодо фактів викладених в акті, керівнику пропонується прибути до органу ДПС Тернопільської ОДПІ вул.. Білецька, 1 кб.406 13.07.2009року.
Як встановлено судом відповідач для дачі пояснень до Тернопільської ОДПІ не з»являлася.
15.07.2009р.Тернопільською ОДПІ було прийнято рішення про застування до субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 штрафних (фінансових) санкцій №000306230/342312 в розмірі 1624грн. за порушення норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг (а.с.4).
Вказану суму штрафних санкцій позивач просить стягнути в судовому порядку.
Оцінивши зібрані по справі докази та дослідивши норми чинного законодавства, суд прийшов до переконання, що позовні вимоги підлягають до задоволення, виходячи з наступного.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).
Стаття 11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” (пункт 11) надає право органам державної податкової служби застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Згідно статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», надалі Закон №265/95, субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (надані послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані, зокрема - забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня;
Як свідчать матеріали перевірки відповідачем по справі вказані вимоги Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95 далі Закон №265/95, не виконувалися.
За порушення вимог Закону №265/95, до субєктів підприємницької діяльності за рішеннями відповідних органів державної податкової служби застосовуються фінансові санкції у розмірах, передбачених в п. 1 ст. 17 та ст. 22 Закону №265/95.
За таких обставин, суд прийшов до висновку, що Тернопільською ОДПІ правомірно було прийнято рішення про застосування до відповідача фінансових санкцій від 15.07.2009р. №000306230/342312.
Згідно ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначенні статтями 17-24 цього Закону підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Станом на дату розгляду справи сторонами не подано доказів сплати відповідачем застосованих штрафних санкцій.
Згідно статті 71 Кодексу Адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Виходячи з вищенаведеного, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, а отже підлягають до задоволення в повному обсязі.
Суд не приймає до уваги заперечення відповідача та його представника про те, що фінансові санкції до відповідача застосовано незаконно, як такі що не заслуговують на увагу та спростовані матеріалами справи.
Суд також критично оцінює покази свідків ОСОБА_4 та ОСОБА_5, вважає їх такими, що направлені на ухилення від сплати штрафних санкцій СПД ОСОБА_2, і які повністю спростовані матеріалами справи.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.6, 50, 86, 128, 158, 163, 186 КАС України, п. 1 ч. 1, п.11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», п.13. ст. 3 п. 1, ст. 17, ст. 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_2, код НОМЕР_1 заборгованість перед бюджетом в сумі 1624 (одну тисячу двадцять чотири грн.) згідно рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0003062303/42312 від 15.07.2009р., перерахувавши їх р/р 31110104700002 , код платежу 21080900 державного бюджету ВДК у м.Тернополі, код одержувача 23588119,банк УДК в Тернопільській області, МФО 838012.
Постанова набирає законної сили в порядку встановленому ст.254 КАС України і може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду в порядку і строки, передбачені ст.186 КАС України.
Суддя Данилевич Н.А.
Копія вірна:
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 січня 2010 року Справа № 2-а-4103/09/1970
Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:
головуючої судді Данилевич Н.А.
при секретарі Лавренюк О.М
за участю:
представника позивача Жукевич Л.Б.(Довіреність від 11.01.2010р.)
відповідача ОСОБА_2
представника відповідача ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Тернополі справу за позовом Тернопільської обєднаної державної податкової інспекції до субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 про стягнення заборгованості на суму 1624 грн., суд -
Керуючись ст.ст.6, 50, 86, 128, 158, 163, 186 КАС України, п. 1 ч. 1, п.11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», п.13. ст. 3 п. 1, ст. 17, ст. 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95 суд,
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_2, код НОМЕР_1 заборгованість перед бюджетом в сумі 1624 (одну тисячу двадцять чотири грн.) згідно рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0003062303/42312 від 15.07.2009р., перерахувавши їх р/р 31110104700002 , код платежу 21080900 державного бюджету ВДК у м.Тернополі, код одержувача 23588119,банк УДК в Тернопільській області, МФО 838012.
Постанова набирає законної сили в порядку встановленому ст.254 КАС України і може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду в порядку і строки, передбачені ст.186 КАС України.
Суддя Данилевич Н.А.