
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 січня 2019 р. Справа№0540/7240/18-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Ушенка С.В., розглянувши в письмовому провадженні в порядку загального позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради про визнання рішення незаконним та скасування повідомлення № 01-15/5758 від 31 липня 2018 року та зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради про визнання рішення незаконним та скасування повідомлення № 01-15/5758 від 31 липня 2018 року та зобов'язання вчинити певні дії.
В обґрунтування позову посилається на те, що в січні 2018 року він звернувся до відповідача для оформлення знижки на оплату комунальних послуг як пільговик - учасник бойових дій, згідно п.4 та 6 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Відповідачем призначено пільги позивачеві. 12 травня 2018 року позивач з ОСОБА_2 зареєстрував шлюб після чого ОСОБА_2 звернулась до відповідача для внесення змін у кількості пільговиків, але документи не було прийнято. 18.07.2018 відповідач прийняв документи та вніс ОСОБА_2 до складу пільговиків.
06 серпня 2018 року позивач отримав лист відповідача від 31.07.2018 № 01-15/5758 відповідно до якого, зняв позивача з обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги у зв'язку із зміною місця проживання, чим незаконно позбавили пільг позивача, його дружини, а також сина дружини - ОСОБА_4, якого відповідач відмовився включати до складу пільговиків.
В матеріалах справи наявний відзив відповідача на позовну заяву, мотивований тим, що станом на 15.01.2018 цивільна дружина позивача - ОСОБА_2 та її син ОСОБА_4, право на пільги по оплаті комунальних послуг не мали. У липні 2018 року управлінню стало відомо, що у травні 2018 року ОСОБА_2 уклала шлюб з позивачем. ОСОБА_2 09.07.2018 проінформовано про необхідність надання до управління додаткових документів для оформлення пільг на комунальні послуги на членів сім'ї пільговика та надання документів для призначення пільг з придбання твердого палива і скрапленого газу, як учаснику бойових дій.
31.07.2018 відповідач отримав від Шабельківської селищної ради лист про надання інформації від 30.07.2018 № 02-18-495 відповідно до якого, ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 з 25.09.2017 по 26.04.2018. ОСОБА_1 був знятий з реєстраційного обліку 18.05.2018 за повідомленням в Хмельницьку область, м. Хмельницький, в/ч 4. У зв'язку з тим, що позивач змінив місце реєстрації, на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 117, відповідач закрив персональну облікову картку позивача у Єдиний державний автоматизований реєстр пільговиків та повідомив про це позивача.
Вважає свої дії правомірними та просить відмовити в задоволенні позовних вимог.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 17.08.2018 вказану позовну заяву залишено без руху та позивачеві надано строк 10 днів з дня отримання копії ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
Позивач у визначений судом строк усунув недоліки позовної заяви
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 07.09.2018 відкрито провадження в адміністративній справі. Призначено підготовче засідання на 27 вересня 2018 року.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 27.09.2018 витребувано у ОСОБА_1 копію всіх сторінок паспорта громадянина України серії НОМЕР_1, засвідчених належним чином.
27 вересня 2018 року оголошено перерву до 23 жовтня 2018 року.
23 жовтня 2018 року оголошено перерву до 11 грудня 2018 року.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 11.12.2018 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 27.12.2018.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 26.12.2018 відкладено судовий розгляд в адміністративній справі на 14 січня 2019 року.
Позивач до суду не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Представник відповідача до суду у визначений час не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Приймаючи до уваги приписи частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку про розгляд справи у письмовому провадженні.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та відзив на нього, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Позивач - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2.
Відповідач в даних правовідносинах є суб'єктом владних повноважень у відповідності до приписів п. 7 ч. 1 ст. 4 КАС України.
Відповідно до посвідчення серії НОМЕР_2, ОСОБА_1 має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - учасників бойових дій.
Відповідно до довідки Міністерства оборони України від 09.2017 № 576, позивач приймав безпосередню участь в антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей.
Відповідно до листа Шабельківської селищної ради про надання інформації від 30.07.2018 № 02-18-495, ОСОБА_1 був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 з 25.09.2017 по 26.04.2018.
В січні 2018 року позивач звернувся до відповідача для оформлення знижки на оплату комунальних послуг як пільговик - учасник бойових дій, згідно п.4 та 6 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Відповідно до довідки від 03.07.2018 № 1528, старший сержант ОСОБА_1 перебуває на військовій службі у військовій частині А0553 з 26 березня 2018 року по теперішній час.
26.04.2018 позивача зареєстровано за адресою: АДРЕСА_2.
12.05.2018 року позивач з ОСОБА_2 зареєстрував шлюб, що підтверджується свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_3.
У липні 2018 року ОСОБА_2 звернулась до відповідача для внесення змін у кількості пільговиків.
23.07.2018 ОСОБА_2 надала до управління свідоцтво про шлюб, паспорт та скановану довідку від 16.07.2018 № 1736 відповідно до якої, у будинку за адресою: АДРЕСА_1, зареєстровано: 3 людини., а саме, ОСОБА_2, ОСОБА_4, ОСОБА_1.
Управлінням було зроблено запит до Шабельківської селищної ради від 23.07.2018 про реєстрацію пільговика ОСОБА_1, та про невідповідність у довідці про склад сім'ї прізвища дружини позивача, у зв'язку зі зміною та отримання нового паспорта.
У відповіді на звернення надійшла інформація від селищної ради № 1459 від 25.07.2018 про те, що за адресою: АДРЕСА_1 зареєстровано 2 особи: ОСОБА_2 та її син ОСОБА_4
На підставі вищезазначеної інформації, відповідач відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 № 117 «Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги» закрив персональну облікову картку позивача у Єдиному державному автоматизованому реєстрі пільговиків та повідомив про це позивача листом від 31.07.2018 № 5758.
Також у відзиві на адміністративний позов, відносно вимоги позивача про включення до складу сім'ї пільговика сина його дружини ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_5 повідомив наступне, що ОСОБА_4 не може бути включений до складу сім'ї пільговика ОСОБА_1, тому що не є його рідним сином.
Спірним питанням у даній адміністративній справі є правомірність дій Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», учасниками бойових дій є особи, які брали участь у виконанні бойових завдань по захисту Батьківщини у складі військових підрозділів, з'єднань, об'єднань всіх видів і родів військ Збройних Сил діючої армії (флоту), у партизанських загонах і підпіллі та інших формуваннях як у воєнний, так і у мирний час.
Згідно п. 4 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», 75-процентна знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю);
Відповідно до п. 4 ст. 5 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», 75-процентна знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання;
Площа житла, на яку надається знижка, при розрахунках плати за опалення становить 21 кв. метр опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю;
Для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб, надається 75-процентна знижка за користування газом для опалювання житла на подвійний розмір нормативної опалювальної площі (42 кв. метри на кожну особу, яка має право на знижку плати, та 21 кв. метр на сім'ю).
Згідно п. 6 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», 75-процентна знижка вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення.
Матеріалами справи підтверджується той факт, що позивач має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - учасників бойових дій, а також
приймав безпосередню участь в антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей.
Відповідно до ч.4 постанови Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року № 77 «Про затвердження Порядку надання пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам», для призначення пільг з придбання твердого палива і скрапленого газу особи звертаються до управлінь праці та соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, структурних підрозділів з питань праці та соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) (крім мм. Києва та Севастополя) рад (далі - уповноважений орган) або до виконавчих органів сільських, селищних, міських рад за зареєстрованим місцем проживання (або за фактичним місцем проживання, якщо особи перебувають на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, за фактичним місцем проживання за рішенням комісій, утворених місцевими держадміністраціями та органами місцевого самоврядування відповідно до пункту 4 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 "Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива" (ЗП України, 1996 р., № 2, ст. 76; Офіційний вісник України, 1997 р., число 39, с. 17; 2000 р., № 5, ст. 178), з відповідною заявою, до якої додають довідку про наявність у житловому приміщенні пічного опалення та/або кухонного вогнища на твердому паливі.
Відповідно до пункту 4 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 "Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива", субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов'язкового відсотка платежу.
У разі призначення субсидії пільги з оплати житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу особам, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні (будинку), у період її отримання не нараховуються. Інформація про зазначених осіб подається підприємствам - виробникам/виконавцям житлово-комунальних послуг та вноситься до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги. Соціальні норми житла та соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами встановлюються Кабінетом Міністрів України.
В окремих випадках за рахунок коштів, передбачених для надання субсидій, виходячи з конкретних обставин субсидії можуть призначатися структурними підрозділами з питань соціального захисту населення непрацездатним особам, які проживають самі, на понаднормову площу житла за рішеннями районних, районних у містах Києві і Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад або комісій, які ними утворюються. Рішення про призначення (непризначення) субсидій у таких випадках приймається на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов сім'ї і переглядається у разі зміни складу осіб, зареєстрованих у такому приміщенні, працевлаштування таких осіб або виникнення в них інших джерел доходів. Положення про комісії затверджують органи, які їх утворили. Норми забезпечення населення скрапленим газом, твердим та рідким пічним побутовим паливом, згідно з якими призначаються субсидії, визначаються Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями.
Відповідно до пункту 6 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 "Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива", субсидія призначається одній із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб. В окремих випадках на підставі рішення районної, районної у мм. Києві і Севастополі держадміністрації та виконавчого органу міської і районної ради або утвореної ними комісії та акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства субсидія може призначатися особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі договору найму (оренди) житла (далі - орендар), якщо їй нараховується плата за житлово-комунальні
послуги, або індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію. Субсидія не може призначатися одночасно за місцем реєстрації особи та місцем її фактичного проживання.
Відповідно до п.5 постанови Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року № 77 «Про затвердження Порядку надання пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам», уповноважені органи, виконавчі органи сільських, селищних, міських рад щомісяця складають списки осіб (із зазначенням пільгових категорій) для призначення пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу. Список, підписаний сільським, селищним, міським головою (іншою уповноваженою особою) та завірений печаткою, щомісяця до 2 числа подається уповноваженому органу. Уповноважений орган звіряє список з інформацією, внесеною до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги.
Відповідно до п. 1 положення про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги затверджений постановою від 29 січня 2003 р. № 117 «Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги», Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги (далі - Реєстр), - автоматизований банк даних, створений для забезпечення єдиного державного обліку фізичних осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою згідно із законами України (далі - пільговики), отримують соціальні стипендії, державну допомогу постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей.
Згідно п. 7 положення про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги затверджений постановою від 29 січня 2003 р. № 117 «Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги», у разі зміни місця проживання в межах адміністративно-територіальної одиниці, яку обслуговує уповноважений орган, пільговик або його законний представник повинен повідомити його про це письмово.
У разі зміни місця проживання поза межами адміністративно-територіальної одиниці пільговик знімається з обліку в уповноваженому органі за попереднім місцем проживання та стає на облік за новим місцем проживання.
Уповноважені органи за попереднім місцем проживання пільговика закривають його персональну облікову картку та видають пільговику довідку про зняття з обліку, а за новим місцем проживання відкривають нову облікову картку з дати реєстрації пільговика.
Як вже зазначалось судом, відповідно до довідки від 03.07.2018 № 1528, старший сержант ОСОБА_1 перебуває на військовій службі у військовій частині А0553 з 26 березня 2018 року по теперішній час. 26.04.2018 позивача зареєстровано за адресою: АДРЕСА_2. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 № 117 «Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги» відповідач закрив персональну облікову картку позивача у Єдиному державному автоматизованому реєстрі пільговиків та повідомив про це позивача листом від 31.07.2018 № 5758.
Матеріали справи не містять доказів того, що позивач належним чином повідомив відповідача про зміну місця реєстрації, а замість цього надав копію довідки Шабельківської селищної ради від 16.07.2018 № 1736 відповідно до якої, ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1.
Управлінням було зроблено запит до Шабельківської селищної ради від 23.07.2018 про реєстрацію пільговика ОСОБА_1, та про невідповідність у довідці про склад сім'ї прізвища дружини позивача, у зв'язку зі зміною та отримання нового паспорта.
У відповіді на звернення надійшла інформація від селищної ради № 1459 від 25.07.2018 про те, що за адресою: АДРЕСА_1 зареєстровано 2 особи: ОСОБА_2 та її син ОСОБА_4
Для підтвердження інформації про реєстрацію та фактичне проживання у м. Хмельницькому відповідачем направлено лист від 13.09.2018 № 6978 до військової частини, де несе службу позивач.
Як зазначає відповідач, на час надання відзиву на адміністративний позов, відповідь від військової частини не надходила.
Таким чином відповідач діяв у межах своїх повноважень, коли закрив персональну облікову картку позивача у Єдиному державному автоматизованому реєстрі пільговиків.
Щодо включення до складу пільговиків сина дружини позивача - ОСОБА_4, суд зазначає наступне.
Згідно висновку Конституційного Суду України від 03.06. 1999 року у справі №1-8/99 №5-рп/99 під членом сім'ї військовослужбовця треба розуміти особу, що перебуває з суб'єктом права на пільги щодо оплати користування житлом і комунальними послугами у правовідносинах, природа яких визначається: кровними (родинними) зв'язками або шлюбними відносинами; постійним проживанням з військовослужбовцем.
Засади шлюбу, особисті немайнові та майнові права та обов'язки батьків і дітей, усиновлювачів та усиновлених, інших членів сім'ї та родичів визначені Сімейним кодексом України.
Відповідно до ст.2 ч.2 СК України, він регулює сімейні особисті немайнові та майнові відносини між бабою, дідом, прабабою, прадідом та внуками, правнуками, рідними братами та сестрами, мачухою, вітчимом та падчеркою, пасинком.
Згідно ст.3 ч.2 СК України, сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки.
Відповідно до ч.5 Бюджетного кодексу України, при наданні пільг та здійсненні видатків з бюджету щодо їх виплати, до членів сім'ї пільговика належать: дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами дитинства І та ІІ групи або інвалідами І групи; особа, яка проживає разом з інвалідом війни І групи та доглядає за ним, за умови, що інвалід війни не перебуває у шлюбі; непрацездатні батьки; особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, який має право на пільги, та проживає разом з ним.
В свою чергу відповідачем відмовлено у нарахуванні вказаних пільг на житлово-комунальні послуги сину дружини позивача, так як на думку суб'єкта владних повноважень він не належить до членів його сім'ї, які мають право на пільгу.
З вищевикладених норм вбачається, що сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані побутом, мають взаємні права та обов'язки.
Відповідно до довідки від 03.07.2018 № 1528, старший сержант ОСОБА_1 перебуває на військовій службі у військовій частині А0553 з 26 березня 2018 року по теперішній час. 26.04.2018 позивача зареєстровано за адресою: АДРЕСА_2.
Згідно довідки Виконавчого комітету Шабельківської селищної ради № 1459 від 25.07.2018, за адресою: АДРЕСА_1 зареєстровано 2 особи: ОСОБА_2 та її син ОСОБА_4
У даному випадку, зібраними матеріалами у справі не підтверджено факт сумісного проживання позивача та сина дружини позивача, тому суд вважає що відповідачем у даному випадку не порушено прав позивача.
Стосовно вимог позивача щодо поновлення пільг на нього та членів його родини за адресою АДРЕСА_1, та призначення та виплати відшкодування за придбання твердого палива, суд зазначає наступне.
Згідно приписів постанови Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року № 77 «Про затвердження Порядку надання пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам», для призначення
пільг з придбання твердого палива і скрапленого газу особа повинна перебувати на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги.
Відповідно до повідомлення від 31.07.2018 № 5758, відповідач закрив персональну облікову картку позивача у Єдиному державному автоматизованому реєстрі пільговиків.
З вищевикладеного вбачається, що позивач не перебуває на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, а отже суд не має законних підстав для задоволення позовних вимог.
Крім того, позивачем не надано та матеріали справи не містять доказів призначення відповідачем пільг на родину позивача, відповідно й не підтверджено факт призначення відповідних пільг, а отже суд не має законних підстав для поновлення пільг та відшкодування виплат за придбання твердого палива, оскільки відповідні пільги не надавались.
Згідно ч. 1 і ч. 2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна, довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Таким чином, враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що відповідачем доведено правомірність свого рішення, а отже позов не підлягає задоволенню.
Стосовно розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.
Відповідно до п. 13 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються, зокрема, військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, пов'язаних з виконанням військового обов'язку, а також під час виконання службових обов'язків.
Згідно посвідчення серії НОМЕР_2, ОСОБА_1 має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - учасників бойових дій.
Як вбачається з матеріалів адміністративної справи, підставою для звернення до адміністративного суду з даною позовною заявою є протиправність дій Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради щодо зняття з реєстру Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, не призначення пільг на родину позивача та не включення до складу пільговиків сина дружини позивача для призначення пільги, що порушує права позивача як учасника бойових дій, який має право на відповідні пільги.
Відповідно ч.5 ст. 139 КАС України, у разі відмови у задоволенні вимог позивача, звільненого від сплати судових витрат, або залишення позовної заяви без розгляду чи закриття провадження у справі, судові витрати, понесені відповідачем, компенсуються за рахунок коштів, передбачених Державним бюджетом України, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідачем не заявлено вимог щодо компенсації судових витрат, понесених ним у ході розгляду адміністративної справи, а отже питання розподілу судових витрат не вирішується.
Керуючись ст.ст. 9, 77, 139, 205, 242, 244-250, 255, 263, 295, 297, 371 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради про визнання рішення незаконним та скасування повідомлення № 01-15/5758 від 31 липня 2018 року та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити у повному обсязі.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення складено 18 січня 2018 року.
Суддя Ушенко С.В.