
Справа 682/37/19
Провадження № 3/682/84/2019
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 січня 2019 року Суддя Славутського міськрайонного суду Хмельницької області Зеленська В.І., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДФС у Хмельницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, українки, громадянки України, уродженки та жительки Хмельницької області, м. Славута, вул. Лісна, протягом року не притягувалася до адмінвідповідальності , - за ч.1 ст. 164 КУпАП ,
в с т а н о в и в :
25 листопада 2018 року о 12 год. 20 хв. ОСОБА_1 на ринку в м. Славута Хмельницької області здійснювала роздрібну торгівлю кавовими напоями та чаєм з метою отримання прибутку без державної реєстрації як суб"єкт господарювання, чим порушила вимоги ст. 58 Господарського кодексу України та ст. 4 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" .
ОСОБА_1 для розгляду справи про адміністративне правопорушення не зявилася без поважних причин, хоча належним чином повідомлена про дату, час та місце розгляду справи.
Згідно зі ст. 42 Конституції України кожен має право на підприємницьку діяльність, що не заборонена законом. Статтею 42 ГК України передбачено, що підприємницькою є самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Фізичні особи вправі здійснювати підприємницьку діяльність як зі створенням, так і без створення юридичної особи. Фізична особа, яка на законних підставах займається підприємництвом без створення юридичної особи, набуває статусу фізичної особи-підприємця.
Відповідно до ч. 1 ст. 58 ГК України суб'єкт господарювання підлягає державній реєстрації як юридична особа чи фізична особа-підприємець у порядку, визначеному законом.
Як вбачається з п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань", державна реєстрація базується на таких основних принципах: обов’язковості державної реєстрації в Єдиному державному реєстрі.
Як випливає зі ст. 50 ЦК України, дієздатність фізичної особи як підприємця пов'язана з двома умовами: а) набуття (надання) повної цивільної дієздатності фізичною особою, що бажає займатися підприємництвом; б) державна реєстрація фізичної особи як підприємця. Здійснення підприємницької діяльності без реєстрації тягне адміністративну відповідальність за ст. 164 КУпАП.
Винність ОСОБА_1 у скоєнні адмінправопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП, стверджується протоколом про адмінправопорушення № 257/22-01-13-03 від 25.11.2018 року, письмовими поясненнями правопорушника ОСОБА_1, яка визнала свою винуватість у вчиненому, направленням на перевірку від 21.11.2018 р №4467 та від 22.11.2018 №4519, наказом №3310 від 22.11.2018р про здійснення фактичної перевірки суб'єктів господарювання.
На підставі наведеного вважаю доведеною винуватість ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП, яка встановлює адміністративну відповідальність за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди),
Обставин, що обтяжують та пом"якшують відповідальність ОСОБА_1, не встановлено.
Враховуючи те, що адміністративне стягнення є не тільки мірою відповідальності, але й служить вихованню особи, яка скоїла правопорушення, вважаю за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адмінстягнення в межах санкції ч. 1 ст. 164 КУпАП у виді штрафу без конфіскації предметів торгівлі.
Відповідно ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст. 33-35, 40-1, 283, 284, 294, 164 ч.1 КУпАП, п о с т а н о в и в :
Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адмінправопорушення, передбаченого ч.1 ст. 164 КУпАП, і застосувати до неї адмінстягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян , що становить 17000 грн., без конфіскації предметів торгівлі.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави 384,20 грн судового збору (ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві; код банку отримувача:899998; рахунок отримувача: 31211256026001; код класифікації доходів бюджену: 22030106).
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду через Славутський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її захисником.
Суддя Зеленська В. І.
Згідно з оригіналом.
Оригінал постанови знаходиться у справі.
Постанова не оскаржена, набрала законної сили "__""____р."
Строк пред'явлення до виконання 3 місяці
Суддя В.І. Зеленська