Постанова № 79284601, 18.01.2019, Дніпровський районний суд м. Дніпродзержинська

Дата ухвалення
18.01.2019
Номер справи
209/3618/18
Номер документу
79284601
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 209/3618/18

Провадження № 3/209/20/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 січня 2019 року м. Кам'янське

Суддя Дніпровського районного суду міста Дніпродзержинська Дніпропетровської області ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли з Дніпровського відділу поліції Кам’янського ВП ГУНП в Дніпропетровській області, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.130 КУпАП

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП, згідно довідки ДФС України не можливо ідентифікувати, паспорт серія АН №312759, не працює, мешкає за адресою: АДРЕСА_1,

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_2 22 жовтня 2018 року об 11.00 годині, по пр.Перемоги у м.Кам'янське керував автомобілем Мітсубісі, державний номер НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: різкий запах алкоголю з порожнини рота. На вимогу працівників поліції пройти медичний огляд на стан алкогольного сп'яніння за допомогою алкотестера "Драгер" та в закладі охорони здоров'я відмовився у присутності двох понятих, що вчинено протягом року повторно.

Своїми діями водій ОСОБА_2 повторно порушив вимоги п.2.5 «Правил дорожнього руху України», чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.130 КУпАП.

В судове засідання правопорушник ОСОБА_2 неодноразово викликався: рекомендованим листом з повідомленням (а.с.11), листом-викликом за вих.№209/3618/18/64/2019 від 03.01.2019 (а.с.12), однак жодного разу на виклик до суду не з'явився, причини неявки не повідомляв. Також судом була перевірена адреса реєстрації порушника (відповідь на запит суду міститься на а.с.10).

З адміністративного матеріалу вбачається, що ОСОБА_2 22 жовтня 2018 року об 11.00 годині по пр.Перемоги у м.Кам'янське керував автомобілем Мітсубісі, державний номер НОМЕР_1. Інспектором Дніпровського ВП лейтенантом поліції ОСОБА_3 виявлені явні ознаки алкогольного сп'яніння у правопорушника, зокрема, запах алкоголю з порожнини рота.

Відповідно до п.3 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої спільним Наказом МВС та МОЗ України від 09 листопада 2015 № 1452/735, ознаками алкогольного сп'яніння є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці.

Порядок проходження огляду на стан сп'яніння встановлений ст.266 КУпАП, постановою Кабінету Міністрів України № 1103 від 17 грудня 2008 року "Про затвердження Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду", Наказом МВС та МОЗ України від 09 листопада 2015 № 1452/735 "Про затвердження Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції".

Згідно п.2.5 ПДР України, водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин. Відповідно до ст.266 КУпАП, огляд водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів працівником міліції у присутності двох свідків.

Згідно ч.3 ст.266 КУпАП, у разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, працівником поліції з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами, огляд проводиться в закладах охорони здоров'я.

Крім того, як вбачається з адміністративного матеріалу, ОСОБА_2 з боку поліцейського запропоновано прослідувати до медичного закладу охорони здоров'я для здачі біологічного середовища для лабораторного дослідження на виявлення стану алкогольного сп'яніння та продуття алкотестера "Драгер", від чого правопорушник відмовився в присутності двох свідків, про що останні зазначили в своїх письмових поясненнях.

Відповідно до п.п.7, 8 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я, поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду. У разі оформлення протоколу про адміністративне правопорушення, передбаченого частиною першою-четвертою ст.130 КУпАП, наявність свідків є обов'язковою.

З адміністративного матеріалу достовірно встановлено, що зазначені положення нормативно-правових актів було дотримано. Відмова правопорушника від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння оформлена в присутності двох свідків, про що здійснено відмітку в протоколі про адміністративне правопорушення та долучено письмові пояснення свідків на окремих аркушах /а.с.4, 5/.

Ч.2 ст.130 КУпАП передбачає відповідальність за адміністративне правопорушення, передбачене даною статтею, в разі, якщо особа керувала транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, а також передала керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження, відповідно до встановленого порядку, огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, повторно протягом року.

Враховуючи вищевказане, суд приходить до висновку, що ОСОБА_2 дійсно допущено порушення п.2.5 ПДР України, і його дії за ч.2 ст.130 КУпАП кваліфіковані вірно. Відповідно до абз.2 п.27 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 № 14 "Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті", якщо водій ухилявся від огляду на стан сп'яніння, то відповідні його дії та ознаки сп'яніння необхідно зафіксувати в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному у присутності двох свідків, що є підставою для притягнення порушника до адміністративної відповідальності.

Вина ОСОБА_2 у скоєнні вказаного правопорушення також підтверджується: актом огляду на стан алкогольного сп’яніння з використанням спеціальних технічних засобів (а.с.2), рапортом інспектора Дніпровського ВП лейтенанта поліції ОСОБА_3 (а.с.3), письмовими поясненнями свідків ОСОБА_4 та ОСОБА_5 (а.с.4, 5).

Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_2, суд приймає до уваги характер вчиненого ним правопорушення, особливу суспільну небезпеку, яку становлять водії, які керують транспортними засобами у стані сп'яніння, особу правопорушника, обставини справи в їх сукупності, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність та вважає за необхідне застосувати до останнього адміністративне стягнення у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами в межах санкції ч.2 ст.130 КпАП України.

Крім того, згідно ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Згідно п.5 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір", ставка судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення дорівнює 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановленого законом на 1 січня календарного року.

Згідно ст.7 Закону України "Про Державний бюджет на 2019 рік" з 1 січня 2019 розмір прожитковий мінімум для працездатних осіб дорівнює 1921,00 гривень. Таким чином, розмір судового збору, належний до сплати при притягненні правопорушника до адміністративної відповідальності, дорівнює 384,20 гривень.

Керуючись ст.ст. 33, 34, 40-1, 130, 283, 284 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИЛА:

ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.130 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 20400 (двадцять тисяч чотириста) гривень з позбавленням порушника права керування транспортними засобами на строк 3 (три) роки.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави в особі Державної судової адміністрації України (Отримувач: ГУК у Днiпропетровськiй обл/Дн-ка об/21081300 Код отримувача (ЄДРПОУ): 37988155 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) Код банку (МФО): 899998 номер рахунку: 31113149004001 Код класифікації доходів бюджету: 21081300 Найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху) судовий збір в сумі 384,20 грн.

Роз'яснити ОСОБА_2, що штраф має бути сплачений ним не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення їй постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, зазначеного у постанові про стягнення штрафу, та витрати на облік зазначених правопорушень.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором до Дніпровського Апеляційного суду через Дніпровський районний суд міста Дніпродзержинська протягом десяти днів з дня її винесення.

Строк пред'явлення постанови для виконання - три місяці - з дня її винесення.

Суддя А.Б. Ковальова