Постанова № 79281824, 18.01.2019, Вінницький районний суд Вінницької області

Дата ухвалення
18.01.2019
Номер справи
128/3471/18
Номер документу
79281824
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 128/3471/18

ПОСТАНОВА

Іменем України

18 січня 2019 року місто Вінниця

Вінницький районний суд Вінницької області у складі:

головуючої - судді Саєнко О.Б., при секретарі – Кузьменко А.О., за участю:

прокурора Лисенка В.О., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Вінниці Вінницької області адміністративний матеріал, що надійшов з Управління захисту економіки у Вінницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, місце реєстрації та місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2, місце роботи: Стрижавська багатопрофільна лікарня № 81, посада – фельдшер,

-за вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КпАП України, -

УСТАНОВИВ:

Відповідно до наказу управління Державної пенітенціарної служби України у Вінницькій області №147 о/с від 17 листопада 2015 року молодшого сержанта внутрішньої служби ОСОБА_1 призначено на посаду фельдшера стоматологічного кабінету міжобласної багатопрофільної лікарні для чоловіків та жінок, засуджених до позбавлення волі на певний строк, які хворіють на стоматологічні, ендокринологічні і офтальмологічні захворювання при Стрижавській виправній колонії управління Державної пенітенціарної служби України у Вінницькій області №81 з 17 листопада 2015 року.

Відповідно до пп.«д» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» лейтенант внутрішньої служби ОСОБА_1 перебуваючи на посаді фельдшера стоматологічного кабінету міжобласної багатопрофільної лікарні при державній установі «Стрижавська виправна колонія №81», є суб'єктом декларування та зобов'язаний подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Згідно п.1 рішення № 3 Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 надає роз'яснення, щодо типів існування декларацій, коли слід їх подавати та який звітний період вони охоплюють. Законом передбачено чотири типи декларацій суб'єкта декларування, в тому числі і щорічна декларація, яка подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

За результатами моніторингу загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщенні на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, встановлено, що ОСОБА_1 лише 03.04.2018 о 18:27 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік.

Згідно інформації наданої ОСОБА_1 у своєму пояснені від 16.11.2018, вимоги про дотримання норм антикорупційного законодавства та вимоги Закону України «Про запобігання корупції» йому доводились в повному обсязі.

Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, з підстав зазначений у протоколі.

Прокурор Лисенко В.О., в судовому засіданні підтримав протокол та просив прийняти рішення згідно чинного законодавства, визнавши винним ОСОБА_1 у вчиненні даного адміністративного правопорушення та накласти адміністративне стягнення в межах санкції статті КУпАП у виді штрафу.

Вислухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, міркування прокурора , дослідивши письмові докази у справі в їх сукупності, суд прийшов до переконання, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КпАП України, виходячи з такого.

Згідно з вимогами ст. 245, 280 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, повне, всебічне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, а орган чи посадова особа при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

З протоколу про адміністративне правопорушення №284 від 05.12.2018 року, убачається, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, наказом управління Державної пенітенціарної служби України у Вінницькій області №147 о/с від 17 листопада 2015 року молодшого сержанта внутрішньої служби ОСОБА_1 призначено на посаду фельдшера стоматологічного кабінету міжобласної багатопрофільної лікарні для чоловіків та жінок, засуджених до позбавлення волі на певний строк, які хворіють на стоматологічні, ендокринологічні і офтальмологічні захворювання при Стрижавській виправній колонії управління Державної пенітенціарної служби України у Вінницькій області №81 з 17 листопада 2015 року.

Відповідно до пп.«д» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» лейтенант внутрішньої служби ОСОБА_1 перебуваючи на посаді фельдшера стоматологічного кабінету міжобласної багатопрофільної лікарні при державній установі «Стрижавська виправна колонія №81», є суб'єктом декларування та зобов'язаний подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Згідно п.1 рішення № 3 Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 надає роз'яснення, щодо типів існування декларацій, коли слід їх подавати та який звітний період вони охоплюють. Законом передбачено чотири типи декларацій суб'єкта декларування, в тому числі і щорічна декларація, яка подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

За результатами моніторингу загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщенні на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, встановлено, що ОСОБА_1 лише 03.04.2018 о 18:27 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік.

Згідно інформації наданої ОСОБА_1 у своєму пояснені від 16.11.2018, вимоги про дотримання норм антикорупційного законодавства та вимоги Закону України «Про запобігання корупції» йому доводились в повному обсязі (а.с.1-7).

Судом встановлено, що відповідно до наказу управління Державної пенітенціарної служби України у Вінницькій області №147 о/с від 17 листопада 2015 року молодшого сержанта внутрішньої служби ОСОБА_1 призначено на посаду фельдшера стоматологічного кабінету міжобласної багатопрофільної лікарні для чоловіків та жінок, засуджених до позбавлення волі на певний строк, які хворіють на стоматологічні, ендокринологічні і офтальмологічні захворювання при Стрижавській виправній колонії управління Державної пенітенціарної служби України у Вінницькій області №81 з 17 листопада 2015 року.

Відповідно до пп.«д» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» лейтенант внутрішньої служби ОСОБА_1 перебуваючи на посаді фельдшера стоматологічного кабінету міжобласної багатопрофільної лікарні при державній установі «Стрижавська виправна колонія №81», є суб'єктом декларування та зобов'язаний подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Згідно п.1 рішення № 3 Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 надає роз'яснення, щодо типів існування декларацій, коли слід їх подавати та який звітний період вони охоплюють. Законом передбачено чотири типи декларацій суб'єкта декларування, в тому числі і щорічна декларація, яка подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

За результатами моніторингу загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщенні на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, встановлено, що ОСОБА_1 лише 03.04.2018 о 18:27 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік.

Згідно інформації наданої ОСОБА_1 у своєму пояснені від 16.11.2018, вимоги про дотримання норм антикорупційного законодавства та вимоги Закону України «Про запобігання корупції» йому доводились в повному обсязі.

Вимогами частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1 частини першої статті 3 цього Закону, зобовязані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному сайті Національне агентство з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до п. 5 ч.1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з метою покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов’язкові для виконання нормативно-правові акти; ч. 5 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно правових актів. Нормативно правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.

З метою забезпечення єдиного підходу до виконання норм чинного антикорупційного законодавства Національне агентство з питань запобігання корупції, своїми рішеннями № 2 від 10 червня 2016 року «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088 та № 3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 95, надало роз’яснення щодо Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до пункту 5-1 розділу «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше продовжено до 1 травня 2017 року.

З огляду на вищезазначені обставини, судом установлено, що ОСОБА_1, будучи відповідно до підпункту «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», 03.04.2018, тобто несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави місцевого самоврядування за 2017 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено частиною 1 статті 172 -6 КУпАП.

З протоколу про адміністративне правопорушення №284 від 05.12.2018 року, вбачається, що датою вчинення правопорушення ОСОБА_1, яке передбачене частиною 1 статті 172 -6 КУпАП є гранична дата до закінчення якої необхідно було подати вище вказану декларацію, тобто до 01.04.2017 року.

При визначені виду і розміру стягнення, суд ,враховуючи характер вчиненого правопорушення, дані про особу ОСОБА_1, який вину у вчиненні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КпАП України, визнав, щиро розкаявся, раніше до кримінальної та адміністративної відповідальності не притягувався, вперше вчинив адміністративне правопорушення, ступінь вини, відсутність по справі обставин, обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, суд вважає за доцільне призначити ОСОБА_1, адміністративне стягнення, у виді штрафу.

Відповідно до ст. 40-1 КпАП України судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Тому з ОСОБА_1, слід стягнути судовій збір у розмірі 384, 20 гривень.

Керуючись ч.1 ст. 172-6, ст.ст.280, 283, 294 КУпАП, суд –

ПОСТАНОВИВ :

Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, винним в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п’ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п’ятдесят ) гривень , в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь держави судовий збір в розмірі 384, 20 гривень на розрахунковий рахунок 31211256026001, Одержувач: ГУК у м. Києві/ м. Київ/ 22030106, Код ЄДРПОУ: 37993783, Банк: Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код класифікації доходів бюджету:22030106.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Вінницький районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя: