Рішення № 79280898, 21.01.2019, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
21.01.2019
Номер справи
826/25699/15
Номер документу
79280898
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

21 січня 2019 року № 826/25699/15

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого Бояринцевої М.А., розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма Октан" до Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у м. Києві, Солом"янської районної в місті Києві державної адміністрації, Державної казначейської служби України про скасування рішень, визнання дій протиправними та зобов"язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "Фірма Октан", яке було перейменовано у Товариство з обмеженою відповідальністю «Нафтопостач - Агро» (далі - позивач та/або ТОВ «Нафтопостач - Агро» з позовом до Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у м. Києві (далі - відповідач - 1 та/або контролюючий орган), Солом"янської районної в місті Києві державної адміністрації, (далі - відповідач - 2 та/або Відділ реєстрації), Державної казначейської служби України (далі - відповідач - 3 та/або ДКС України) та просить суд:

- скасувати запис державного реєстратора Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Солом'янського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві від 16.03.2015 року за №10731440020000974, з внесенням відомостей щодо відсутності юридичної особи - Товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма Октан», код ЄДРПОУ 24718890 за адресою: 03056, м. Київ, вул. Політехнічна, б. 31;

- скасувати рішення Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у м. Києві №23/1/11 від 17.03.2015 року про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма Октан», код ЄДРПОУ 24718890;

- поновити Товариство з обмеженою відповідальністю «Фірма Октан», код ЄДРПОУ 24718890, як платника податку на додану вартість в Державній податковій інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у м. Києві та в Державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців;

- визнати протиправними дії Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у м. Києві при надсилання Державній казначейській службі України реєстру платників на перерахування з рахунку 37511000036985 ТОВ «Фірма Октан» грошових коштів у сумі 28 888, 00 грн.

- стягнути з Державної казначейської служби України грошові кошти в сумі 28 888, 00 грн., зарахувавши їх на новий рахунок №375110001036985 в казначействі України, МФО 899998.

Мотивуючи позовні вимоги позивач, серед іншого зазначає, що дії відповідача - 2 щодо внесення 16.03.2015 року запису за №10731440020000974, з внесенням відомостей щодо відсутності юридичної особи - Товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма Октан», код ЄДРПОУ 24718890 за адресою: 03056, м. Київ, вул. Політехнічна, б. 31 є передчасним та протиправними, оскільки державним реєстратором Відділу реєстрації не було враховано строк на поштовий обіг та й відповідне право юридичної особи підтвердити своє місце знаходження протягом місяця з дня отримання відповідного повідомлення реєстратором.

При цьому, позивач акцентував увагу на тому, що повідомлення надіслане державним реєстратором Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Солом'янського району реєстраційної служби до останнього не повернувся, як і повідомлення про вручення поштового відправлення, що, в свою чергу, додатково підтверджує факт передчасності внесення відповідного запису.

Водночас, позивач стверджує, що підтвердив своє місцезнаходження 17.03.2015 року, у той час коли, вихідний номер рішення Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у м. Києві №23/1/11 від 17.03.2015 року було присвоєно 19.03.2015 року, тобто після підтвердження позивачем свого місця знаходження.

Поряд з цим, позивач вказує, що контролюючим органом не було вжито всіх необхідних заходів для встановлення його місцезнаходження, що призвело до передчасного та безпідставного направлення державному реєстратору повідомлення про відсутність «Нафтопостач - Агро» за місцезнаходженням.

В результаті незаконного внесення запису від 16.03.2015 року за №10731440020000974, з внесенням відомостей щодо відсутності юридичної особи - Товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма Октан», код ЄДРПОУ 24718890 за адресою: 03056, м. Київ, вул. Політехнічна, б. 31 та внаслідок протиправного рішення Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у м. Києві №23/1/11 від 17.03.2015 року про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма Октан», код ЄДРПОУ 24718890 грошові кошти, що належать позивачу у сумі 28 888, 00 грн. були зараховані до Державного бюджету України.

Представник відповідача - 1 проти позову заперечив з підстав, що викладені в письмових запереченнях, які містять в матеріалах справи.

Представник відповідача - 2 проти позову заперечив з підстав, які викладені в письмових запереченнях, що долучені до матеріалів справи.

В судовому засіданні 14.03.2018 року судом ухвалено про подальший розгляд справи в порядку письмового провадження.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення присутніх представників сторін у судовому засіданні, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

16.03.2015 року державним реєстратором Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Солом'янського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві Петрушевською В.І. внесено запис за №10731440020000974, з внесенням відомостей щодо відсутності юридичної особи - Товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма Октан», код ЄДРПОУ 24718890 за адресою: 03056, м. Київ, вул. Політехнічна, б. 31.

Надалі, рішенням Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у м. Києві №23/1/11 від 17.03.2015 року анульовано реєстрацію платника податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма Октан», код ЄДРПОУ 24718890 (далі - оскаржуване та/або спірне рішення).

Підставою для прийняття зазначеного рішення вказано підпункт «ж» пункту 184.1 статті 184 Податкового кодексу України.

11.12.2017 року Товариством з обмеженою відповідальністю «Фірма Октан» змінено найменування на Товариство з обмеженою відповідальністю «Нафтопостач - Агро», а також змінено місцезнаходження за адресою: 25006, Кіровоградська область, місто Кропивницький, вул. Покровська, б. 73А, кімната 4.

Вирішуючи спір по суті суд враховує наступне.

Відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, а також фізичних осіб - підприємців регулює Закон України від 15.05.2003 року №755-ІV«Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб - підприємців» (далі - Закон №755-ІV) (у редакції чинній на момент внесення спірного запису).

Згідно частини 1 статті 2 Закону №755-ІV відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, регулюються Конституцією України, цим Законом та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону.

Дія цього Закону поширюється на державну реєстрацію всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та підпорядкування, а також фізичних осіб - підприємців (ч. 1 ст. 3 Закону №755-ІV).

Відповідно до приспів частини 1 статті 1 Закону №755-ІV Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (далі - Єдиний державний реєстр) - автоматизована система збирання, накопичення, захисту, обліку та надання інформації про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а місцезнаходження юридичної особи - адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені (далі - виконавчий орган).

Частиною 1 статті 6 Закону №755-ІV визначено, зокрема, що державний реєстратор проводить державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, формує та веде реєстраційні справи (крім реєстраційних справ юридичних осіб, зареєстрованих відповідно до частини четвертої статті 3 цього Закону), здійснює інші дії, передбачені цим Законом.

В контексті частини 1 статті 17 Закону №755-ІV відомості про юридичну особу або фізичну особу - підприємця включаються до Єдиного державного реєстру шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток та відомостей, що надаються юридичними особами державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи згідно із законодавством України.

В Єдиному державному реєстрі містяться такі відомості щодо юридичної особи, серед іншого, місцезнаходження юридичної особи (ч. 2 ст. 17 Закону №755-ІV).

Поряд з цим, юридична особа зобов'язана подавати (надсилати) щороку протягом місяця, що настає за датою державної реєстрації, починаючи з наступного року, державному реєстратору для підтвердження відомостей про юридичну особу реєстраційну картку про підтвердження відомостей про юридичну особу (ч. 11 ст. 19 Закону №755-ІV).

Згідно частини 12 статті 19 Закону №755-ІV у разі ненадходження в установлений частиною одинадцятою цієї статті строк реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу державний реєстратор зобов'язаний надіслати поштовим відправленням протягом п'яти робочих днів з дати, встановленої для подання реєстраційної картки, юридичній особі повідомлення щодо необхідності подання державному реєстратору зазначеної реєстраційної картки.

У разі надходження (поштовим відправленням або в електронному вигляді в порядку взаємообміну) державному реєстратору від органу доходів і зборів повідомлення встановленого зразка про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням державний реєстратор зобов'язаний надіслати поштовим відправленням протягом п'яти робочих днів з дати надходження зазначеного повідомлення юридичній особі повідомлення щодо необхідності подання державному реєстратору реєстраційної картки.

В той же час, частиною 14 статті 19 Закону №755-ІV визначено, що у разі, неподання юридичною особою протягом місяця з дати надходження їй відповідного повідомлення реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про відсутність підтвердження зазначених відомостей датою, яка встановлена для чергового подання реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу.

Якщо державному реєстратору повернуто поштового відправлення, державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням.

Згідно до підпункту «ж» пункту 184.1 статті 184 Податкового кодексу України (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) реєстрація діє до дати анулювання реєстрації платника податку, яка проводиться шляхом виключення з реєстру платників податку і відбувається у разі, якщо в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців наявний запис про відсутність юридичної особи або фізичної особи за її місцезнаходженням (місцем проживання) або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу.

Процедура встановлення місцезнаходження (місця проживання) платника податку до направлення державному реєстратору органом ДФС повідомлення встановленого зразка передбачена розділом XII Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09 грудня 2011 року № 1588, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 грудня 2011 року за № 1562/2030 (далі - Порядок).

Відповідно до пункту 12.4 розділу XII Порядку щодо кожного платника податків, щодо якого виявлена відсутність його за місцезнаходженням (місцем проживання) та не з'ясоване його фактичне місцезнаходження (місце проживання), підрозділ органу ДПС, який з'ясував зазначений факт, готує та передає підрозділам податкової міліції запит на встановлення місцезнаходження (місця проживання) платника податків за встановленою формою.

В силу приписів пункту 12.5 розділу XII Порядку, якщо за результатами заходів щодо встановлення фактичного місцезнаходження юридичної особи підрозділами податкової міліції буде підтверджено відсутність такої особи за місцезнаходженням або встановлено, що фактичне місцезнаходження юридичної особи не відповідає зареєстрованому місцезнаходженню, керівник (заступник керівника) контролюючого органу протягом трьох робочих днів приймає рішення про надсилання до відповідного державного реєстратора повідомлення про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням за формою № 18-ОПП (додаток 24) для вжиття заходів, передбачених частиною дванадцятою статті 19 Закону №755-IV.

Аналогічні правила встановлення місцезнаходження платника податків закріплені і в Положенні про організацію взаємодії підрозділів податкової міліції з іншими структурними підрозділами органів державної податкової служби для встановлення місцезнаходження платника податків, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 17 травня 2010 року № 336 (далі - Положення).

Так, згідно із підпунктами 3.1.1, 3.1.2 пункту 3.1 розділу II Положення щодо кожного платника податків, який відсутній за місцезнаходженням (місцем проживання) та місцезнаходження (місце проживання) якого не з'ясовано, структурний підрозділ органу ДПС проводить такі заходи: шляхом спілкування (телефон, пошта, факс, виїзд за місцезнаходженням тощо) із платником податків з'ясовує його фактичне місцезнаходження (місце проживання); за допомогою Єдиного банку даних платників податків встановлює місце проживання засновників і керівників платника податків та отримує інформацію стосовно інших платників податків, де зазначені особи є засновниками чи керівниками.

Відповідно до пункту 3.2 розділу II Положення у разі підтвердження відсутності платника податків за місцезнаходженням (місцем проживання) структурний підрозділ органу ДПС, який є ініціатором запиту, готує за відповідною формою запит на встановлення місцезнаходження (місця проживання) платника податків та направляє до підрозділу податкової міліції.

Так, відповідно до пункту 4.2. Положення № 336, підрозділ податкової міліції при прийнятті рішення про організацію заходів із встановлення місцезнаходження платника податків обов'язково здійснює вихід за його адресою. У разі незнаходження за адресою платника податків необхідно: якщо платник податків зареєстрований за адресою жилого приміщення (квартири), опитати власника такого приміщення (квартири) (за згодою) щодо місцезнаходження за вказаною адресою платника податків, а також місцезнаходження посадових осіб платника податків, та оформити відповідно такі заходи (пояснення або рапорт); якщо платник податків зареєстрований за адресою приміщення, в якому розташовано виробництво, офіси тощо, необхідно опитати власника приміщення-орендодавця (за згодою) щодо оренди та місцезнаходження платника податків, вказаного у запиті (пояснення або рапорт).

Відповідно до пункту 4.8. Положення кожний проведений захід оформлюється документально (довідкою або рапортом).

Пунктом 5.5. Положення визначено, що анулювання реєстрації за ініціативою відповідного контролюючого органу може бути здійснене на підставах, визначених у підпунктах «б» - «з» пункту 184.1 статті 184 Податкового кодексу України.

Аналіз зазначених норм права дає підстави для висновку про те, що підрозділ податкового органу надсилає повідомлення про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням державному реєстратору для вжиття заходів, передбачених абзацом другим частини чотирнадцятої статті 19 Закону №755-IV, лише після здійснення передбачених Порядком обліку платників податків і зборів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 09 грудня 2011 року № 1588, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29 грудня 2011 року за № 1562/2030 (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), та Положенням про організацію взаємодії підрозділів податкової міліції з іншими структурними підрозділами органів державної податкової служби для встановлення місцезнаходження платника податків, затвердженим наказом Державної податкової адміністрації України від 17 травня 2010 року № 336, (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), заходів для встановлення фактичного місцезнаходження юридичної особи.

Зазначений висновок суду також узгоджується з висновками Верховного Суду України, викладеним у постанові Верховного Суду України від 15.04.2014 року справа №21-4а14, постанові Верховного Суду від 06.11.2018 року у справі №813/2391/16, від 13.11.2018 у справі №826/25484/15, від 14.11.2018 року у справі №804/4493/16, 18.12.2018 року у справі №815/2255/15.

Як слідує з матеріалів реєстраційної справи, до Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Солом'янського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві надійшло повідомлення від відповідача - 1 №50 від 21,01.2015 року про відсутність Товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма Октан» за місцезнаходженням.

Підставою для формування контролюючим органом повідомлення №50 від 21.01.2015 року про відсутність Товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма Октан» за місцезнаходженням було наступне: запит №143/26-58-15-01 від 20.01.2015 року, акт про не встановлення місцезнаходження ТОВ «Фірма Октан» від 20.01.2015 року №250/26-58-15-01-17, довідка про встановлення фактичного місцезнаходження (місця проживання) платника податків від 20.01.2015 року №143/06-58-15-03 (т. 1, а.с. 100-102).

В той же час, суд звертає увагу, що доказів на підтвердження виконання відповідачем - 1 пункту 4.2. Положення № 336 суду не надано.

Крім того, суд враховує, що відповідачем - 1 фактично не вчинено жодних заходів, передбачених підпунктами 3.1.1, 3.1.2 пункту 3.1 розділу II Положення, зокрема, не проведено такі заходи: спілкування з юридичною особою шляхом (телефон, пошта, факс), не вчинено дій щодо встановлення місця проживання засновників і керівників платника податків за допомогою Єдиного банку даних платників податків.

При цьому, на думку суду, вжиття певних заходів щодо встановлення місцезнаходження юридичної особи протягом одного дня не є можливим, оскільки потребує певного часового проміжку для їх виконання.

Крім того, слід зауважити, що матеріли адміністративної справи місять в собі листування позивача з контролюючим органом протягом лютого місяця (т. 1, а.с. 33-38), що додатково дає суду підстави стверджувати відсутність вжиття відповідачем певних заходів щодо встановлення місцезнаходження юридичної особи - позивача.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що контролюючим органом не підтверджено наявності законодавчо обґрунтованих передумов для надсилання повідомлення про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням (форма №18-ОПП) державному реєстратору для вжиття заходів, передбачених абзацом 2 частини 14 статті 19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», щодо ТОВ «Фірма Октан».

В той же час, при розгляді даної адміністративної справи суд враховує наступне.

Як свідчать матеріали реєстраційної справи, за наслідком отримання Відділом державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Солом'янського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві повідомлення відповідача - 1, державним реєстратором Петрушевською І.В. сформовано повідомлення вих. №644/10.5-18 щодо необхідності подання позивачем державному реєстратору реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу та скеровано його рекомендованим листом з повідомленням про вручення 09.02.2015 року (штрихкод 0302000673230).

Суд звертає увагу, що повідомлення вих. №644/10.5-18 щодо необхідності подання державному реєстратору реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу містить встановлення такого обов'язку до 05.03.2016, у той час коли, останнє сформовано лише 06.02.2015 року, тобто місячний строк не дотримано.

Матеріалами справи підтверджено, що повідомлення вих. №644/10.5-18 щодо необхідності подання державному реєстратору реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу Товариством з обмеженою відповідальністю «Фірма Октан» отримано 12.02.2015 року уповноваженою особою Гончар О.А.

З вказаного слідує, що реєстраційну картку про підтвердження відомостей про юридичну особу Товариство з обмеженою відповідальністю «Фірма Октан» мало подати державному реєстратору, в розрізі приспів частини 11 статті 19 Закону №755-ІV до 13.03.2015 року.

В зв'язку з відсутністю надходжень реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу, державним реєстратором Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Солом'янського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві Петрушевською І.В. внесено 16.03.2015 року запис за №10731440020000974, з внесенням відомостей щодо відсутності юридичної особи - Товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма Октан», код ЄДРПОУ 24718890 за адресою: 03056, м. Київ, вул. Політехнічна, б. 31.

Надалі, реєстраційну картку про підтвердження відомостей про юридичну особу Товариством з обмеженою відповідальністю «Фірма Октан» подано державному реєстратору 17.03.2015 року.

Як стверджує позивач, відповідне повідомлення державного реєстратора ним отримано лише 16.03.2015 року, з огляду на те, що уповноважена особа Гончар О.А., яка його отримала не з'являлась на роботі, що підтверджується листом електронної пошти (т. 1, а.с. 24).

Суд враховує при розгляді справи зазначенні пояснення, як підставу для задоволення позову та крім цього, звертає увагу на те, що 15.01.2015 року позивачем підтверджувалися відомості про місцезнаходження юридичної особи.

Додатково слід акцентувати увагу на тому, що фактично державним реєстратором Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Солом'янського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві Петрушевською І.В. не було допущено протиправних дій під час внесення спірного запису, однак приймаючи до уваги те, що обґрунтованих передумов для надсилання повідомлення про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням (форма №18-ОПП) державному реєстратору для вжиття заходів, передбачених абзацом 2 частини 14 статті 19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», щодо ТОВ «Фірма Октан» судом в ході розгляду справи не встановлено, суд вважає наявними підстави для задоволення адміністративного позову в частині скасування запису державного реєстратора Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Солом'янського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві від 16.03.2015 року за №10731440020000974, з внесенням відомостей щодо відсутності юридичної особи - Товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма Октан», код ЄДРПОУ 24718890 за адресою: 03056, м. Київ, вул. Політехнічна, б. 31.

Як наслідок наявні підстави для задоволення адміністративного позову в частині скасування рішення Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у м. Києві №23/1/11 від 17.03.2015 року про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма Октан», код ЄДРПОУ 24718890 та поновлення Товариства з обмеженою відповідальністю «Нафтопостач - Агро», як платника податку на додану вартість в Державній податковій інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у м. Києві та в Державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Інші доводи позивача, у тому числі, щодо зміни правового регулювання спірних правовідносин в цій частині суд не бере до уваги, з огляду на їх безпідставність.

Що ж стосується позовних вимог в іншій частині суд виходить з наступного.

Згідно пункту 201.8 статті 201 ПК України (у редакції чинній на час вирішення спору по суті) після анулювання реєстрації платника податку залишок коштів на його рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість перераховується до бюджету, а такий рахунок закривається. Перерахування коштів до бюджету здійснюється на підставі реєстру, який центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію податкової та митної політики, надсилає органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, в якому зазначаються назва платника, податковий номер та індивідуальний податковий номер платника і сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету. На підставі такого реєстру такий орган перераховує суми податку до бюджету.

Приймаючи до уваги те, що рішення Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у м. Києві №23/1/11 від 17.03.2015 року про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма Октан», код ЄДРПОУ 24718890 суд вважає протиправним, дії Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у м. Києві при надсилання Державній казначейській службі України реєстру платників на перерахування з рахунку 37511000036985 ТОВ «Фірма Октан» грошових коштів у сумі 28 888, 00 грн. також є протиправними, оскільки є наслідком прийнятого рішення контролюючим органом.

Разом з цим, згідно частини 2 статті 45 Бюджетного кодексу України повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету здійснює Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів.

Кошти державного бюджету належать на праві власності державі. Отже, боржником у зобов'язанні зі сплати коштів державного бюджету є держава Україна як учасник цивільних відносин (частина 2 статті 2 ЦК України).

Відповідно до частини 1 статті 170 ЦК України держава набуває і здійснює цивільні права та обов'язки через органи державної влади у межах їхньої компетенції, встановленої законом.

Приймаючи до уваги те, що дії Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у м. Києві при надсиланні Державній казначейській службі України реєстру платників на перерахування з рахунку 37511000036985 ТОВ «Фірма Октан» грошових коштів у сумі 28 888, 00 грн. до Державного бюджету України є передчасними та помилковими, суд з метою ефективного захисту позивача вважає наявними підстави для задоволення позовних вимог позивача адресованих Державній казначейській службі України шляхом стягнення з Державного бюджету України через Державне казначейську службу України грошові кошти в сумі 28 888, 00 грн. шляхом зарахування їх на рахунок Товариства з обмеженою відповідальністю «Нафтопостач - Агро», №375110001036985 відкритий в казначействі України, МФО 899998.

Частиною 1 статті 73 КАС України встановлено, що предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Згідно із частиною 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч. 1 ст. 77 КАС України).

Беручи до уваги вищенаведене в сукупності, повно та всебічно проаналізувавши матеріали справи та надані докази, суд дійшов до висновку про наявність підстав для задоволення адміністративного позову.

Частиною 1 статті 143 КАС України встановлено, що суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.

Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Приймаючи до уваги те, що адміністративний позов підлягає задоволенню, то судові витрати слід присудити на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача - 1.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 72, 73, 77, 143, 243-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

1. Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Нафтопостач - Агро» (25006, Кіровоградська область, місто Кропивницький, вул. Покровська, б. 73а, кімната 4, код ЄДРПОУ 24718890) до Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у м. Києві (03151, м. Київ, вул. Смілянська, б. 6, код ЄДРПОУ 39471390), Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації (03020, м. Київ, проспект Повітрофлотський, б. 41, код ЄДРПОУ 37378937) Державної казначейської служби України (01601, м. Київ, вул. Бастіонна, б. 6, код ЄДРПОУ 37567646) задовольнити.

2. Скасувати запис державного реєстратора Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Солом'янського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві від 16.03.2015 року за №10731440020000974, з внесенням відомостей щодо відсутності юридичної особи - Товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма Октан», код ЄДРПОУ 24718890 за адресою: 03056, м. Київ, вул. Політехнічна, б. 31;

3. Скасувати рішення Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у м. Києві №23/1/11 від 17.03.2015 року про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма Октан», код ЄДРПОУ 24718890.

4. Повити Товариство з обмеженою відповідальністю «Нафтопостач - Агро» (25006, Кіровоградська область, місто Кропивницький, вул. Покровська, б. 73а, кімната 4, код ЄДРПОУ 24718890), як платника податку на додану вартість в Державній податковій інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у м. Києві та в Державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

5. Визнати протиправними дії Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у м. Києві щодо надсилання Державній казначейській службі України реєстру платників на перерахування з рахунку 37511000036985 ТОВ «Фірма Октан» грошових коштів у сумі 28 888, 00 грн.

6. Стягнути з Державного бюджету України через Державне казначейську службу України грошові кошти в сумі 28 888, 00 грн. шляхом зарахування їх на рахунок Товариства з обмеженою відповідальністю «Нафтопостач - Агро» (25006, Кіровоградська область, місто Кропивницький, вул. Покровська, б. 73а, кімната 4, код ЄДРПОУ 24718890) №375110001036985, відкритий в казначействі України, МФО 899998.

7. Судові витрати в розмірі 6 090 (шість тисяч дев'яносто) грн. 00 коп. присудити на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Нафтопостач - Агро» (25006, Кіровоградська область, місто Кропивницький, вул. Покровська, б. 73а, кімната 4, код ЄДРПОУ 24718890) за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у м. Києві (03151, м. Київ, вул. Смілянська, б. 6, код ЄДРПОУ 39471390).

Рішення набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 293, 295-297 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Відповідно до п/п. 15.5 п. 15 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції Закону № 2147-VIII) до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Суддя М.А. Бояринцева