
Справа № 428/2284/13-к
Провадження № 1-в/428/2/2019
УХВАЛА
іменем України
03 січня 2019 року м. Сєвєродонецьк
Сєвєродонецький міський суд Луганської області у складі:
головуючого судді Бойко Н.В.,
за участю секретаря судового засідання Кравченко О.А.,
прокурора Бавикіної А.С.,
представника відділу поліції ОСОБА_1,
засудженого ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Сєвєродонецька подання Сєвєродонецького відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Луганській області про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_2,
ВСТАНОВИВ:
До Сєвєродонецького міського суду надійшло подання Сєвєродонецького відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Луганській області про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_2, у якому ставиться питання про встановлення ОСОБА_2 адміністративного нагляду строком на 1 рік з метою запобігання вчиненню ним злочинів і здійснення виховного впливу.
У судовому засіданні ОСОБА_2 заперечував проти задоволення подання.
Представник відділу поліції у судовому засіданні підтримав подання, просив його задовольнити.
Вислухавши представника відділу поліції, засудженого, прокурора, який вважав, що подання підлягає задоволенню, вивчивши подання, суд дійшов наступних висновків.
Згідно з ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до п. "в" ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб: засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно з п. в ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону.
Згідно з ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Згідно п. 6 роз’яснень Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду» перевіряючи обґрунтованість подання про встановлення адміністративного нагляду щодо осіб, зазначених у п."б" ст. 3 Закону ( 264/94-ВР ), судам необхідно враховувати як кількість, так і характер порушень режиму відбування покарання, за які засуджений піддавався заходам стягнення, передбаченим ст.67 Виправно-трудового кодексу ( 3325-07 ).
Необхідно також перевіряти, чи не зняті та чи не погашені ці стягнення у встановленому законом порядку на день прийняття рішення про встановлення адміністративного нагляду.
Щодо осіб, зазначених у п. «в» ст. 3 Закону, належить перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення.
При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, був засудженим два рази до позбавлення волі за умисні злочини.
06.06.2018 року ОСОБА_2 був звільнений з Синельниківської виправної колонії № 4 Дніпропетровської області по відбуттю строку покарання.
Після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_2 на шлях виправлення не став та систематично порушував громадський порядок та протягом 2018 року вчинив адміністративні правопорушення.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 89 КК України такими, що не мають судимості, визнаються особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за злочин середньої тяжкості, якщо вони протягом трьох років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового злочину.
Отже відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 89 КК України суд вважає, що ОСОБА_2 на час розгляду справи, вважається таким, що має судимість.
При цьому, як свідчать матеріали надані до подання, після відбуття покарання ОСОБА_2 на шлях виправлення не встав та систематично порушує громадський порядок, вчиняючи правопорушення, а саме:
- 10.08.2018 ОСОБА_2 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі 51 грн., що підтверджено постановою ГО № 403614 від 10.08.2018 р. за фактом того, що 10.08.2018 року о 08-50 год. ОСОБА_2 у забороненому місці, на дитячому майданчику, розташованому біля будинку № 25 по шосе Будівельників м. Сєвєродонецька курив тютюнові вироби;
- 10.08.2018 ОСОБА_2 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 178 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі 51 грн., що підтверджено постановою ГБ № 355841 від 10.08.2018 р. за фактом того, що 10.08.2018 року о 12-30 год. ОСОБА_2В.у громадському місці, біля будинку № 30 по вул. Курчатова м. Сєвєродонецька перебував в стані аллкогольного сп"янніння, чим ображав людську гідність;
- 10.08.2018 року ОСОБА_2 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 178 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі 51 грн., що підтверджено постановою ГБ № 395146 від 10.08.2018 р. за фактом того, що 10.08.2018 року о 19-00 год. ОСОБА_2В.у громадському місці, біля будинку № 29 по вул. Менделєєва м. Сєвєродонецька перебував в стані аллкогольного сп"янніння, чим ображав людську гідність.
12.08.2018 року ОСОБА_2 за вчинення вказаних правопорушень дільничним офіцером поліції виненсоено попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду у разі подальшого порушення громадського порядку.
26.08.2018 року ОСОБА_2 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 178 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі 51 грн., що підтверджено постановою ГО № 418218 від 26.08.2018 р. за фактом того, що 26.08.2018 року об 11-45 год. ОСОБА_2 перебував у громадському місці, біля будинку № 44 по пр. Хіміків в стані аллкогольного сп"янніння, чим ображав людську гідність та громадську мораль.
26.08.2018 року ОСОБА_2 за вчинення вказаного правопорушення дільничним офіцером поліції винесено попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду у разі подальшого порушення громадського порядку.
Як свідчать матеріали подання, за місцем мешкання ОСОБА_2 характеризується негативно, ніде не працює, зловживає спиртними напоями, схильний до вчинення правопорушень, що свідчить про те, що ОСОБА_2 потребує контролю.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд вважає, що з метою запобігання вчинення ОСОБА_2 нових злочинів і здійснення на останнього виховного впливу, подання Сєвєродонецького ВП ГУНП в Луганській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_2 слід задовольнити.
На підставі викладеного, керуючись ст. 3-6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст. 158 КВК України, -
УХВАЛИВ:
Подання Сєвєродонецького відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Луганській області про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_2, задовольнити.
Встановити ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, адміністративний нагляд строком на 1 рік зі встановленням наступних обмежень:
1) заборонити залишати місце проживання за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, Шосе БудівельниківАДРЕСА_1, щоденно з 20-00 г. до 04-00 години;
2) заборонити перебування у розважальних закладах, закладах відпочинку і кафе, барах, ресторанах, з метою вжиття спиртних напоїв;
3) заборонити виїзд в особистих справах за межі міста Сєвєродонецька без письмового дозволу Сєвєродонецького відділу поліції, який здійснює нагляд;
4) зобов’язати з’являтись на реєстрацію до відділу поліції за адресою Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Партизанська, 16, чотири рази на місяць, кожну 1, 2, 3 та 4 четвер місяця.
Ухвала підлягає виконанню з моменту її проголошення.
Ухвала може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її оголошення до Луганського апеляційного суду через Сєвєродонецький міський суд Луганської області, а особами, які не були присутні у той же строк та в тому ж порядку з моменту отримання копії даної постанови.
Суддя Н.В. Бойко