
Справа № 234/20268/18
Провадження № 3/234/242/19
П О С Т А Н О В А
І М ЕН Е М У К Р А Ї Н И
10 січня 2019 року м. Краматорськ
Суддя Краматорськогоміського суду Донецької області Марченко Л.М., при секретарі Куцик Н.Є., за участю прокурора Цяпа Ю.О., особи, щодо якої складено протокол, ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли з управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка народилася у м.Краматорську Донецької області, громадянки України, яка має вищу освіту, заміжньої, не працюючої, не судимої, яка проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,РНОКПП-2853001793, якій роз’яснено зміст ст.268 КУпАП,
за ст.172-6 ч.1 Кодексу України про адміністративне правопорушення, -
В С Т А Н О В И В :
Згідно витягу із наказу №18 від 01.02.2018 року військового комісара Краматорського міського військового комісаріату Донецької області (по стройовій частині) ОСОБА_1 було призначено на посаду провідного спеціаліста відділення комплектування Краматорського міського військового комісаріату. Згідно витягу із наказу № 61 від 23.04.2018 року військового комісара Краматорського міського військового комісаріату Донецької області ( по стройовій частині) ОСОБА_1 було переведено посаду провідного спеціаліста відділення офіцерів запасу і кадрів Краматорського міського військового комісаріату.
Відповідно до п. п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб’єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, як державного службовця, та є відповідальною за вчинення правопорушення пов’язаного з корупцією.
Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у п.1 Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Верховною радою України 3 березня 2017 року прийнятого Закон України № 1975-VIII «Про внесення змін до деяких законів України, щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», який набрав чинності 30 березня 2017 року,відповідно до якого продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» подають таку декларацію вперше.
Згідно п.2 Розділу XIII Закону України « Про запобігання корупції» до початки роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб’єкти декларування подають декларації подають декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру в порядку, встановленому Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції». Зазначені декларації підлягають оприлюдненню в порядку, встановленому Законом України « Про засади запобігання і протидії корупції». Про початок роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, приймається рішення Національного агентства з питань запобігання корупції.
Крім, цього зазначена у пункті 1,2 цього рішення декларація (повідомлення) подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб -сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до інформації розміщеної в Єдиному державному реєстрі декларацій – офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції , провідний спеціаліст відділення офіцерів запасу і кадрів Краматорського міського військового комісаріату ОСОБА_1, несвоєчасна подала щорічну декларацію, як державний службовець, за 2017 рік, без поважних причин, а саме:13.04.2018 року о 09 год.33 хв.
Факт, щодо несвоєчасного подання декларації на якого поширюється дія цього Закону, як державного службовця, та є відповідальним за вчинення правопорушення пов’язаного з корупцією ОСОБА_1, підтверджується повідомленням Національного агентства з питань запобігання корупції від 07.08.2018 року за № 44-01/33536/18.
Відповідно до ч.1 ст.65 ЗУ «Про запобігання корупції» за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягуються, у тому числі, до адміністративної відповідальності.
Таким чином, провідний спеціаліст відділення офіцерів запасу кадрів Краматорського міського військового комісаріату ОСОБА_1 була ознайомлена з вимогами Законів України « Про запобігання корупції», знаходилася на території України, не перебувала на лікарняному або у відпустці, тобто мала фізичну можливість своєчасно, як державний службовець до 01.04.2018 року подати щорічну декларацію, яка охоплює попередній рік, але у зв’язку з особистої зухвалості, безвідповідальності та без поважних причин, нею не було подано декларацію у встановлений термін до 01.04.2018 року, що є вчиненням правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до ч.1 ст.65 ЗУ «Про запобігання корупції» за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені ч.1 ст.3 цього Закону, притягаються, у тому числі, до адміністративної відповідальності.
Вказаними діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст.172-6 КУпАП.
У судову засідання ОСОБА_1 вину визнала частково та надала до суду заперечення в яких вказала, що в 2017 році на даній посаді не працювала. До вересня 2017 року була фізичною особою підприємцем, потім свою діяльність припинила та подала податкову декларацію за період 01.01.2017 року по 21.08.2017 року, про що отримала відповідне підтвердження. З 22.08.2017 року по 31.01.2018 року була домогосподаркою. Таким чином в 2017 році вона не працювала на посаді спеціалісту відділення офіцерів запасу кадрів Краматорського міського військового комісаріату, що не зобов’язує її подавати декларацію за 2017 рік. Не дивлячись на це, на початку березня 2018 року ОСОБА_1 подала електронну декларацію за 2017 рік . Вона була впевнена, що її декларація є поданою так, як першу декларацію в грудні 2017 року вона подала таким самим чином та вона була подана успішно, про що вона отримала відповідне підтвердження. Коли їй стало відомо, що декларація не пройшла, вона повторно подала її в електронному вигляді 13.04.2018 року. Також разом з запереченнями надала копію свідоцтва про народження дітей: ОСОБА_2, ОСОБА_3, копію трудової книжки, копію податкової декларації платника єдиного податку- фізичної особи підприємця, копію виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, копію повідомлення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, копію договору №К/Ф-7-2015 від 12.08.2015 року про навчання ОСОБА_1 в ДНМУ ім. М. Горького. Просить зауважити, що умислу у її діях не було, оскільки в 2017 році вже не займала вказану посаду та її дії не спричинили суспільно-небезпечних наслідків.
Прокурор у судовому засіданні пояснив, що зібраними доказами по справі підтверджується вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Просив визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 172 - 6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення в межах санкції статті у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Обставини правопорушення підтверджуються протоколом про адміністративне правопорушення , копією повідомлення з НАЗК від 16.08.2018 року, про несвоєчасне подання декларації ОСОБА_1, копією листа від 10.09.2018 року, скриншотом за результатами пошуку Е-декларацій поданих ОСОБА_1П, Е-декларацію подану ОСОБА_1 за 2017 рік, копією відповіді на запит від 10.09.2018 року, копією витягу з наказу військового комісара КМВК (по стройовій частині) від 01.02.2018 року та від 23.04.2018 року, довідками військового комісара КМВК, копією функціональних обов’язків ОСОБА_1, копією витягу з наказу від 26.12.2017 року, поясненнями ОСОБА_1,
На підставі наведеного, правопорушнику слід призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст. 40-1, 172-6 ч.2 КУпАП, ЗУ «Про судовий збір»
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП, та піддати її штрафу на користь держави в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. (вісімсот пятдесят грн.. 00 коп.).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави в особі Державної судової адміністрації України, (вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 26255795) за наступними реквізитами: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО): 899998; рахунок отримувача: 31211256026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106.) судовий збір в розмірі 384,20 грн. (триста вісімдесят чотири гривні 20 коп.).
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст.7 та ч.1 ст.287 КУпАП. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Суддя ОСОБА_4