
Справа № 640/1090/19
н/п 1-в/640/61/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"17" січня 2019 р. Київський районний суд м. Харкова у складі: головуючого - судді Губської Я.В., при секретарі – Балан Т.А., за участю прокурора – Іванюх О.О., інспектора Київського ВП ГУНП в Харківській області ОСОБА_1, засудженого ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні подання начальника Київського ВП ГУ НП в Харківській області про встановлення адміністративного нагляду у відношенні
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, неодруженого, тимчасово не працюючого, мешкає за адресою м. Харків, пров. Прудний 1-й, б.7/1, судимого 11.01.2018 року Київським районним судом м. Харкова за ч. 2 ст. 185 КК України до 1 року 6 місяців позбавлення волі, звільнений умовно достроково 30.11.2018 року на 7 місяців 19 днів.
ВСТАНОВИВ:
16.01.2019 року до суду надійшло подання Київського ВП ГУНП в Харківській області про встановлення адміністративного нагляду відносно засудженого ОСОБА_2
В обґрунтування подання посилаються на ті обставини, що після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_2 на шлях виправлення не став, веде антигромадський спосіб життя, зловживати спиртними напоями, на профілактичну роботу, яка з ним проводиться не реагує, внаслідок чого за появу у нетверезому вигляді та куріння в громадських місцях неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за ст. 178 КУпАП та ст.175-1 КУпАП. Засуджений належних висновків для себе не зробив і продовжує вести антигромадський спосіб життя, допускає правопорушення. Викладене підтверджується адміністративними протоколами, постановами у справі про адміністративне правопорушення, попередженнями, інформацією по особистості ОСОБА_2
В судовому засіданні інспектор Київського ВП ГУНП в Харківській області та прокурор просили подання задовольнити та встановити відносно засудженого ОСОБА_2 адміністративний нагляд з обмеженнями, вказаними в поданні.
ОСОБА_2 в судовому засіданні пояснив, що дійсно відбувалися факти порушення громадського порядку і він притягався до адміністративної відповідальності, не проти призначення відносно нього адміністративного нагляду.
Відповідно до статей 1,2,3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими із місць позбавлення волі" адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції. Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб:- засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства; - засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання,незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення;- засуджених до позбавлення волі за один із злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
Відповідно до ст. 4 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими із місць позбавлення волі" підставами для встановлення адміністративного нагляду є: а) рішення суду, що набрало законної сили, - щодо осіб, зазначених у пункті "г" статті 3 цього Закону; б) матеріали установ виконання покарань - щодо осіб, зазначених у пункті "б" статті 3 цього Закону; в) матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону.
Вислухавши учасників судового розгляду, дослідивши представлені матеріали в обґрунтування подання та враховуючи, що ОСОБА_2 раніше судимий вироком Київського районного суду м. Харкова від 11.01.2018 року за ч.2 ст.185 КК України, із застосуванням ст.71 КК України до 1 року 6 місяців позбавлення волі, звільнений з місць позбавлення волі за постановою ГІервомайського міськрайонного суду Харківської області від 22.11.2018 р. на підставі ст. 81 КК України умовно- достроково на невідбуту частину строку покарання - 07 місяців 19 днів, на шлях виправлення не став, схильний до здійснення правопорушень і злочинів, неодноразово притягався до адміністративної відповідальності, веде антигромадський спосіб життя, а тому, з метою посилення контролю за його поведінкою та способом життя, суд вважає за необхідне задовольнити подання та встановити відносно ОСОБА_2 адміністративний нагляд з обмеженнями, які викладеними в поданні.
Керуючись ст. 538 КПК України, Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, що звільнилися з місць позбавлення волі», суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Подання начальника Київського ВП ГУНП в Харківській області – задовольнити.
Встановити у відношенні ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4 адміністративний нагляд терміном на 1 (один) рік, обчислюючи з 17 січня 2019 року.
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4 встановити наступні обмеження:
1.Зобов'язати проживати за адресою мешкання в ІНФОРМАЦІЯ_5.
2.Заборонити виходити з вказаного помешкання в м. Харкові по пров. 1-й Прудний, б.7/1. в період часу з 21:00 год. до 05:00 год. ранку без відповідного на те дозволу Київського ВП ГУНП в Харківській області.
3.Заборонити відвідувати місця реалізації спиртних напоїв на розлив (кафе, бари, ресторани, закусочні) з метою їхнього вживання по всій території м. Харкова.
4.Заборонити виїзд за межі м. Харкова на постійне чи тимчасове перебування в будь-який час доби без дозволу Київського ВП ГУНП в Харківській області. В разі необхідності виїздити за територію пункту проживання, письмово повідомити керівництво Київського ВП ГУНП в Харківській області про мету, термін та точну адресу знаходження, отримати дозвіл, маршрутний листок, в якому зробити відповідні реєстраційні відмітки.
5.Зобов'язати прибувати в період нагляду для реєстрації в 1,2,3,4 понеділок кожного місяця у час з 10:00 до 11:00 години або з 17:00 до 18:00 години, у вільний від роботи час, до співробітника в територіальному органі внутрішніх справ, який проводить реєстраційну відмітку.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через Київський районний суд м. Харкова протягом семи діб з дня її проголошення.
Суддя:
Ухвалу отримав: 17.01.2019 року ____ (ОСОБА_2В.)