
у.н. 415/108/19
н.п. 2-а/415/104/19
У Х В А Л А
17.01.19 р. м. Лисичанськ
Лисичанський міський суд Луганської області в особі судді Фастовця В.М., вивчивши адміністративну позовну заяву Комунального підприємства Лисичанської міської ради «Електроавтотранс» до Головного управління Держпраці у Луганській області Управління з питань праці про скасування постанови про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить скасувати постанову про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами від 29.12.2018 р. №ЛГ663/489/НД/СП-ФС заступника начальника Головного управління Держпраці у Луганській області ОСОБА_1.
Провадження у справі не може бути відкрите, оскільки зазначена справа не підсудна місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 20 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
За змістом ст.9 КУпАП адміністративна відповідальність наступає за адміністративні правопорушення, суб’єктом яких, виходячи зі ст.12 КУпАП, є тільки фізична особа.
Таким чином, накладення штрафу на відповідача не є притягненням до адміністративної відповідальності, оскільки він є юридичною особою, тому зазначена справа не підсудна Лисичанському міському суду як суду адміністративної юрисдикції.
Оскільки, відповідно ч.2 ст. 20 КАС України, окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті, зазначена справа не підсудна Лисичанському міському суду як суду адміністративної юрисдикції.
Враховуючи, що КАС України від 03.10.2017 р. не містить норм, що регулюють питання передання на розгляд до належного суду справ у разі порушення предметної підсудності, згідно ст. 7 ч. 6 КАС України у такому випадку підлягає застосуванню аналогія закону.
Так, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Тому, справа (бо саме це слово використане у КАС України замість більш розумного в цій ситуації «позов») підлягає передачі на розгляд до окружного адміністративного суду Луганської області.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 20, 29 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Адміністративну справу №415/108/19, провадження №2-а/415/104/19 за позовом Комунального підприємства Лисичанської міської ради «Електроавтотранс» до Головного управління Держпраці у Луганській області Управління з питань праці про скасування постанови про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами – передати на розгляд до Луганського окружного адміністративного суду для розгляду справи за підсудністю.
Ухвала може бути оскаржена до Першого апеляційного адміністративного суду через Лисичанський міський суд шляхом подачі апеляційної скарги в 15-ти денний строк з дня її проголошення.
Суддя: