Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 522/10844/18
Провадження № 1-кс/522/631/19
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(повний текст)
16 січня 2019 року Місто Одеса
Слідчий суддя місцевого Приморського районного суду міста Одеси ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС в Одеській області капітан податкової міліції ОСОБА_3 , погоджене з прокурором відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_4 , про надання дозволу на проведення обшуку,-
В С Т А Н О В И В:
Старший слідчий старшого слідчого з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС в Одеській області капітан податкової міліції ОСОБА_3 звернулася до суду з клопотанням, погодженим з прокурором відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_4 , який здійснює процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, про надання дозволу на проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 .
В обґрунтування клопотання слідчий посилається на наступне.
Слідчим управлінням ФР ГУ ДФС в Одеській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження №32018160000000026 від 15.03.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України.
Досудовим розслідувань встановлено, що невстановлені особи протягом 2017-2018 років, діючи умисно, використовуючи реквізити підприємств, які здійснюють ввезення товарно-матеріальних цінностей через Одеську митницю ДФС на територію України, ухилились від сплати податків та інших обов`язкових платежів на загальну суму понад 5 млн.грн., що призвело до фактичного ненадходження коштів до державного бюджету в особливо великих розмірах.
Разом з тим, в рамках вказаного кримінального провадження, встановлено, що до незаконної діяльності причетний фізичний особа підприємець ОСОБА_5 (рнокпп НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ), який являється платником єдиного податку 3 групи, основний вид діяльності: вантажний автомобільний транспорт.
Так, останній по домовленості з невстановленими на даний час особами, які спеціалізуються на ввезенні на митну територію України вантажних автомобілів та причепів, організували схему ввезення вказаних товарів з Польщі по заниженим цінам та в подальшому їх реалізації за готівкові кошти без фактичного відображення отриманих доходів.
Згідно наявної інформації, ОСОБА_5 , використовуючи реквізити підприємств-імпортерів здійснює ввезення на митну територію України вантажних автомобілів та причепів по суттєво заниженій вартості.
В подальшому, вказані транспортні засоби за готівковий розрахунок поставляється на автомобільну площадку (земельну ділянку), яка використовується ОСОБА_5 та в подальшому останнім реалізується за готівковий розрахунок без фактичного відображення отриманих доходів в податковій звітності та не сплати відповідних податків та зборів.
Так, встановлено, що протягом 2017-2018 років ФОП ОСОБА_5 реалізував 25 вантажних автомобілів загальною вартістю 15000000 грн. та напівпричепів KRONE, SCHMITZ загальною вартістю 6000000 грн.
Сума отриманих доходів за 2017 2018 роки складає 21000000 грн. Витратна частина складає близько 25% - 5250000 грн. Чистий дохід отриманий ФОП ОСОБА_5 від реалізації вантажних автомобілів та напівпричепів за 2017-2018 рік складає близько 15750000 грн.
Відповідно до податкової звітності, ОСОБА_5 в 2017 році задекларував загальну суму доходу 0 грн., за І півріччя 2018 року 0 грн.
Вказане свідчить про те, що фактично різниця між сумою реалізації вантажних автомобілів та напівпричепів по документам і сумою реалізації за готівковий розрахунок яка складає 75 % від загальної вартості потрапляє до ФОП ОСОБА_5 , в подальшому не декларується та складає тіньовий обсяг вказаного громадянина та за період 01.01.2017 по 31.03.2017, що відповідає податковій звітності платника єдиного податку - фізичної особи - підприємця за 1квартал 2017 рік, встановлений обсяг доходу платниками єдиного податку 3 групи, передбачений ст. 291.4 та ст. 293.8 Податкового кодексу України, що складає 5 000 000 грн., так як фактичний дохід за вказаний період повинен скласти 15 750000 грн. На підставі ст. 293.4 Податкового кодексу України до суми перевищення суми доходу за звітний податковий період застосовується ставка єдиного податку 15 %. Перевищення суми доходу ФОП ОСОБА_5 складає близько 10750000грн. З вищевикладеного встановлено, що фактичні втрати бюджету від протиправної діяльності ФОП ОСОБА_5 у вигляді не до отримання в бюджет єдиного податку складають близько 1612500 грн.
Разом з тим, встановлено, що ОСОБА_5 здійснює фінансово-господарську діяльність щодо реалізації меблів з магазину-складу за готівкові кошти, при цьому будь-які документи не укладаються, касовий апарат в магазині відсутній, отриманні доходи останній також не відображає в податковій звітності.
Враховуючи викладене, в зв`язку з перевищенням доходу ФОП ОСОБА_5 та нездійснення ним переходу на застосування іншої ставки - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому відбулося таке перевищення відповідно з п.п.298.2.3 п.298 ст.298 Податкового кодексу України ФОП ОСОБА_5 зобов`язаний був перейти на сплату інших податків і зборів, визначених цим Кодексом.
Також додатково встановлено, що ФОП ОСОБА_5 , порушив вимоги ст. 181.1 Податкового кодексу України так як загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000 000 гривень. Вказана фізична особа зобов`язана зареєструватися як платник податку на додану вартість у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 цього Кодексу. Відповідно до вказаного сума ПДВ, що повинен був нарахувати ФОП ОСОБА_5 за період січень 2017 серпень 2018 року склала 2458 333 грн.
Також, відповідно ст.ст.162, 164, 167 Податкового кодексу України ФОП ОСОБА_5 за період квітень грудень 2017 року, січень червень 2018 року повинен був нарахувати податок на доходи фізичних осіб у сумі 1935 000 грн.
З вищевикладеного встановлено, що фактичні втрати бюджету від протиправної діяльності ФОП ОСОБА_5 у вигляді не до отримання в бюджет податку на доходи фізичних осіб, єдиного податку та податку на додану вартість складають 6005 833 грн., що є коштами в особливо великих розмірах.
Встановлено, що офісне приміщення, де здійснює фінансово-господарську ОСОБА_5 , а також мебельний магазин, в якому останній здійснює продаж меблів розташоване за адресою: АДРЕСА_1 .
Таким чином, у вказаному приміщенні можуть зберігатись документи щодо придбання та реалізації вантажних автомобілів, причепів, меблів за готівкові кошти, первинні бухгалтерські документи, чорнові записи, комп`ютерна техніка (електронні носії інформації, електронні інформаційні системи та їх частини), яка в тому числі містить вказані документи у електронному вигляді та використовувалися при скоєнні злочину та можуть мати значення для досудового розслідування, а також інформація щодо сум фактичного отриманого доходу ОСОБА_5 без фактичного відображення в податковій звітності.
Тому слідчий просить надати дозвіл на проведення обшуку зазначеного приміщення.
В судовому засіданні слідчий підтримав клопотання, вважаючи його обґрунтованим наведеними підставами.
Заслухавши слідчого, дослідивши надані матеріали, якими обґрунтовано доводи клопотання, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст.2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Статтею 25 КПК України передбачено, що прокурор, слідчий зобов`язані в межах своєї компетенції розпочати досудове розслідування в кожному випадку безпосереднього виявлення ознак кримінального правопорушення (за виключенням випадків, коли кримінальне провадження може бути розпочате лише на підставі заяви потерпілого) або в разі надходження заяви (повідомлення) про вчинення кримінального правопорушення, а також вжити всіх передбачених законом заходів для встановлення події кримінального правопорушення та особи, яка його вчинила.
Згідно ч.1 ст.234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
З наданих суду матеріалів вбачається, що слідчим управлінням ФР ГУ ДФС в Одеській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження №32018160000000026 від 15.03.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України.
Відповідно до пояснень слідчого та доданих до клопотання матеріалів встановлено, що до вказаного кримінального правопорушення може бути причетний ОСОБА_5 , який здійснює незаконну господарську діяльність в офісному приміщенні, розташованому за адресою: АДРЕСА_1 , (згідно з довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, зазначене нерухоме майно на праві приватної власності належить ОСОБА_6 ).
Під час розгляду клопотання на підставі наданих матеріалів досудового розслідування встановлено, що зазначені у клопотанні чорнові записи та господарсько-фінансова документація мають значення для досудового розслідування та можуть знаходитися у вказаному приміщенні, відомості, які в них містяться, можуть бути доказами під час судового розгляду.
За таких обставин є підстави, передбачені ст. 234 КПК України, для надання дозволу на проведення обшуку з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення.
Керуючись ст.ст. 2, 25, 233, 234, 376 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого слідчого з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС в Одеській області капітан податкової міліції ОСОБА_3 про надання дозволу на обшук - задовольнити.
Надати дозвіл на проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , з метою відшукання та вилучення документів щодо придбання та реалізації вантажних автомобілів, причепів, меблів, кадрової та іншої документації, чорнових записів, документів щодо фактичних отриманих доходів, інших документів та речей, які можуть бути використані для фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення.
Встановити строк дії ухвали протягом одного місяця з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя:
16.01.2019