Рішення № 79227310, 16.01.2019, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.01.2019
Номер справи
1140/3389/18
Номер документу
79227310
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 січня 2019 року м. Кропивницький Справа № 1140/3389/18

Кіровоградський окружний адміністративний суд, у складі судді Хилько Л.І., розглянув у порядку спрощеного (письмового) провадження справу за позовом ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (далі - відповідач), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача - Казенне підприємство «Кіровгеологія» Геологорозвідувальна експедиція №37 (далі - третя особа) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача - Казенне підприємство «Кіровгеологія» Геологорозвідувальна експедиція №37, в якому, просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо не призначення ОСОБА_1 пенсії відповідно до статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» у розмірі 80% середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 за період з 14.11.2015 року у розмірі 80% середньої заробітної плати шахтаря, але не менше як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність та провести відповідні виплати з 14.11.2015 року та в подальшому з урахуванням проведених раніше виплат.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що працював в Казенному підприємстві «Кіровгеологія», вважаючи, що має право на зарахування періоду його роботи з 26.06.1986 року по 01.04.1996 року як такого, що дає право на обчислення пенсії з урахуванням положення Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» позивач, звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України, натомість йому було відмовлено у такому зарахуванні так як дія статті 8 вказаного Закону не поширюється на осіб, які працювали в геологорозвідувальних експедиціях повний робочий день на підземних роботах, передбачених підрозділом І розділу І Списку №1. Тому, просить суд задовольнити адміністративний позов.

Ухвалою суду від 12.12.2018 року по справі відкрито спрощене провадження без виклику сторін (а.с.1).

Вказана ухвала направлена учасникам справи за правилами визначеними Кодексом адміністративного судочинства України, та учасниками справи отримана (а.с.13-16).

Представник відповідача своїм правом на подання відзиву на адміністративний позов скористався подавши його до суду, за змістом якого відповідач не погоджується із поданим адміністративним позовом, наполягає на правомірності дій посадових осіб Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (а.с.17-18).

Від третьої особи повернувся конверт з відміткою відділення поштового зв'язку «за закінченням терміну зберігання» (а.с.44).

Відповідно до частини 11 статті 126 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Згідно до ст. ст. 262, 263 КАС України, дану справу розглянуто за правилами спрощеного позовного провадження.

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1, перебуває на обліку в головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області як пенсіонер.

Позивач з грудня 2009 року отримує пенсію за віком на пільгових умовах із зниженням пенсійного віку відповідно до пункту "а" частини 1 статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (а.с.7 зворот., 21).

На момент призначення пенсії загальний трудовий стаж позивача становив 32 роки 7 місяців 1 день, із них стаж роботи за Списком №1 - 20 років 8 місяців 15 днів (в КП «Кіровгеологія» - 09 років 09 місяців 05 днів; Інгульська шахта - 4 роки 11 місяців 10 днів; ТРЕСТ «Кривбас Шахтопроходка» - 1 рік 10 місяців 17 днів) (а.с.20,33).

ОСОБА_2 у період з 26.06.1986 року по 01.04.1996 року працював в геологорозвідувальній партії №37 Кіровської експедиції Міністерства геології СРСР (правонаступником якої є Казенне підприємство «Кіровгеологія») на різних посадах, у вказаний період був безпосередньо зайнятий на польових умовах геологорозвідувальних та підземних роботах повний робочий день (а.с.33).

У подальшому пенсійним органом неодноразово здійснювався перерахунок загального трудового стажу та пільгового стажу роботи позивача.

Згідно з останнім наявним у матеріалах пенсійної справи розрахунком від 10.01.2006 року загальний трудовий стаж за Списком 1 позивача становить 20 років 8 місяців 15 днів, з них стаж роботи за Списком №1 в КП «Кіровгеологія», Інгульській шахті, ТРЕСТ «Кривбас шахтопроходка №1» (а.с.37).

В листопаді 2018 року позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області з проханням нарахувати та виплачувати йому пенсію у відповідності по статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

30.11.2018 року Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області листом від 653/Є-11 повідомило позивачу, що дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» поширюється на працівників, що видобувають вугілля, залізну руду, руди кольорових і рідкісних металів, марганцеві та уранові руди; працівників шахтобудівних підприємств, які зайняті на підземних роботах повний робочий день. Під повним робочим днем розуміють виконання роботи в умовах, передбачених списками, не менше як 80% робочого часу. При цьому, вказують, що дія статті 8 Закону на осіб, які працювали в геологорозвідувальних експедиціях повний робочий день на підземних роботах, передбачених підрозділом І розділу І Списку 1, не поширюється, оскільки працівники геологорозвідувальних експедицій не зайняті безпосередньо видобуванням вугілля, залізної руди, руди кольорових і рідкісних металів, марганцеві та уранові руди. Вказано, що позивач отримує пенсію за віком на пільгових умовах по Списку №1 за нормами Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», тому підстав для зарахування періоду роботи, як такого, що дає право на обчислення пенсії з урахуванням положення Закону, відсутні (а.с.5).

Вважаючи таку відмову протиправною, та такою, що суперечить діючому законодавству, позивач звернувся із даним позовом до суду, за захистом порушеного на його думку, права.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема, з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Стаття 19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Вирішуючи спір, суд виходив з того, що спірні правовідносини виникли у зв'язку з не включенням пенсійним органом періоду роботи позивача на підземних роботах в КП «Кіровгеологія» до стажу роботи шахтаря, який дає право на гарантії та пільги, передбачені Законом України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

Відповідно до пункту "а" частини 1 статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (у редакції, чинній на момент призначення пенсії позивачу) на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи: а) працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць: чоловіки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах.

З 16.09.2008 року набрав чинності Закон України «Про підвищення престижності шахтарської праці», спрямований на підвищення престижності шахтарської праці, надання додаткових гарантій у виплаті та підвищенні заробітної плати і розв'язанні соціально-побутових проблем шахтарів.

Згідно зі статтею 1 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» дія цього Закону поширюється на працівників, які видобувають вугілля, залізну руду, руди кольорових і рідкісних металів, марганцеві, уранові, магнієві (солі калієво-магнієві та солі магнієві) та озокеритні руди, працівників шахтобудівних підприємств, які зайняті на підземних роботах повний робочий день, та працівників державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості - за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Кабінетом Міністрів України (далі - шахтарі), та членів їх сімей.

У статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» передбачені особливості пенсійного забезпечення. Відповідно до цієї норми мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Для обчислення розміру пенсій за віком за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах до страхового стажу додатково зараховується по одному року.

Статтею 10 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» визначено, що дія статті 8 Закону поширюється також на пенсіонерів, пенсія яким була призначена до набрання чинності цим Законом.

Цим Законом доповнено частину 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» абзацом третім такого змісту: «Мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри «прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність».

Отже, Законом України «Про підвищення престижності шахтарської праці» запроваджено пільги пенсіонерам-шахтарям, зокрема підвищено мінімальний розмір пенсії до 80 відсотків заробітної плати (доходу), але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Ці пільги поширюються на працівників, зазначених у Списку №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, тобто, які були зайняті повний робочий день саме на підземних роботах.

Така правова позиція висловлена у постановах Верховного Суду України від 28.01.2014 року (справа № 21-455а13), від 24.06.2014 року (справа № 21-236а14-2).

На час роботи позивача були чинні Списки №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджені постановою Ради Міністрів СРСР №1173 від 22.08.1956 року, постановою Кабінету Міністрів СРСР №10 від 26.01.1991 року, постановою Кабінету Міністрів України №162 від 11.03.1994 року, які передбачали право на пільгову пенсію усіх робітників, зайнятих повний робочий день на підземних роботах (розділ 1 "Гірничі роботи" підрозділ 1 позиція 1010100а).

Згідно з частиною 1 статті 43 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» перерахунок пенсій за віком, по інвалідності, в разі втрати годувальника, за вислугу років, призначених до набрання чинності цим Законом, здійснюється за нормами цього Закону на підставі документів про вік, страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час перерахунку в пенсійній справі та відповідають вимогам законодавства, що діяло раніше, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

Судом установлено, що наказом Міністерства Геології СРСР №166 від 03.11.1947 року було створено Кіровську територіальну експедицію з цільовим призначенням пошуків та розвідки уранових родовищ. Наказом Міністерства Геології СРСР №21 від 23.02.1979 року Кіровську територіальну експедицію перейменовано в Кіровське виробниче геологічне об'єднання. Після декількох реорганізацій та зміни назв територіальної експедиції, наказом Держкомгеології України від 28.07.1998 року №1065 «Про перетворення державних підприємств в Казенні» було створено Казенне підприємства «Кіровгеологія», що є правонаступником Державного геологічного підприємства «Кіровгеологія» та належить до сфери управління Державної служби геології та надр України відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.08.2011 року №810-р "Про передачу цілісних майнових комплексів державних підприємств, установ та організацій до сфери управління Державної служби геології та надр" і є підзвітним йому.

Геологорозвідувальна експедиція (партія) №37 є відокремленим структурним підрозділом підприємства, що проводить геологорозвідувальні роботи на території Кіровоградської області. У складі зазначеної експедиції знаходився гірничий цех, який здійснював підземні гірничі роботи на розвідувально-експлуатаційних шахтах.

Постановою Кабінету Міністрів України №709-3 від 21.12.1992 року "З питань, пов'язаних з геологорозвідувальними роботами на уран, іншу стратегічну сировину та радіоекологічні дослідження" поширено на працівників Державного геологічного підприємства «Кіровгеологія», зайнятих у розвідуванні родовищ радіоактивних руд, установлені чинним законодавством пільги для працівників уранових гірничодобувних підприємств (а.с.8-11).

Статтею 1 Закону України «Про видобування і переробку уранових руд» визначено, що видобуток уранових руд - це вилучення уранових руд з родовищ усіма можливими способами. Гірничодобувні та переробні уранові об'єкти - сукупність основних промислових виробництв та допоміжних об'єктів, які забезпечують технологічний цикл видобування і переробки уранових руд: шахти, рудники, кар'єри, геологорозвідувальні підземні виробки, комплекси підземного вилуження, гідрометалургійні заводи, збагачувальні фабрики, хвостові господарства, транспортні підприємства.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 під час роботи у Казенному підприємстві «Кіровгеологія» на різних посадах, був безпосередньо зайнятий на польових умовах геологорозвідувальних та підземних роботах повний робочий день. Загальний трудовий стаж за Списком 1 позивача становить 20 років 8 місяців 15 днів, з них стаж роботи за Списком №1 в КП «Кіровгеологія», Інгульській шахті, ТРЕСТ «Кривбас шахтопроходка №1» (а.с.33,37).

Враховуючи те, що позивач працював у Геологорозвідувальній партії №37 Міністерства геології СРСР, був безпосередньо зайнятий повний робочий день на підземних геологорозвідувальних роботах по проходці, пошуках та розвідуванню родовищ уранових руд, що підтверджується довідкою КП «Кіровгеологія» від 12.04.2000 року№162 та записами трудової книжки, і ці роботи відносяться до Списку № 1, розділ 1 "Гірничі роботи" підрозділ 1 позиція 1010100а, тому цей період дає підстав для віднесення позивача до кола шахтарів, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

Таким чином, позивач має стаж, що дає право на пенсію на пільгових умовах відповідно до статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» більше 15 років, отже набув право на перерахунок пенсії з урахуванням зазначеної статті.

З матеріалів пенсійної справи встановлено, що після набрання чинності Законом України «Про підвищення престижності шахтарської праці» відповідачем не було видано розпорядження на перерахунок пенсії, згідно з яким до стажу роботи позивача (шахтаря на підземних роботах) включено період роботи позивача в КП «Кіровгеологія».

Дізнавшись про наявне у нього таке право, позивач у листопаді 2018 року звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України у Кіровоградській області з вимогою зарахувати період роботи з 26.06.1986 року по 01.04.1996 рік як такого, що дає право на обчислення пенсії з урахуванням положень Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

З огляду на вказане, судом не беруться до уваги посилання відповідача у своєму відзиві на пропуск строку звернення позивача з даним адміністративним позовом до суду.

Щодо твердження відповідача про те, що позивачу призначена пенсія за віком на пільгових умовах, відповідно до ст. 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення», яка є різновидом пенсії за віком, зі зменшенням загального пенсійного віку, що унеможливлює призначення позивачу пенсії за віком повторно відповідно до вимог Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», суд зазначає наступне.

У абзаці третьому частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» зазначено, що мінімальний розмір пенсії особам, на яких поширюється дія Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці", та працівникам, зайнятим повний робочий день під землею обслуговуванням зазначених осіб, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 року для жінок за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи у розмірі 80 відсотків заробітної плати (доходу) застрахованої особи, визначеної відповідно до статті 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

З наведеного слідує, що абзацом третім частини першої статті 28 «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», встановлена державна гарантія щодо розміру пенсії працівникам на яких поширюється дія Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці", яка повинна становити 80 відсотків середньої заробітної плати, але не менше як три розміри «прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Отже відповідач повинен був не призначати нову пенсію за віком, а здійснити перерахунок з урахуванням гарантій визначених абзацом третім частини першої статті 28 «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

З практики Європейського суду з прав людини слідує таке: в національному праві має бути передбачено засіб правового захисту від довільних втручань органів державної влади в права, гарантовані Конвенцією. Будь-яка законна підстава для здійснення дискреційних повноважень може створити юридичну невизначеність, що є несумісною з принципом верховенства права без чіткого визначення обставин, за яких компетентні органи здійснюють такі повноваження, або, навіть, спотворити саму суть права. Отже, законом повинно з достатньою чіткістю бути визначено межі дискреції та порядок її здійснення, з урахуванням легітимної мети певного заходу, аби убезпечити особі адекватний захист від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Конкретна норма закону повинна містити досить чіткі положення про рамки і характер здійснення відповідних дискреційних повноважень, наданих органам державної влади. У разі, якщо ж закон не має достатньої чіткості, повинен спрацьовувати принцип верховенства права.

Таким чином, суд вважає, що є всі підстави для отримання позивачем пенсії на умовах, визначених статтею 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 6 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

В силу вимог ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 73 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Згідно ч. 2 ст. 73 КАС України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Частиною 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Щодо вимоги позивача про зобов'язання відповідача виплачувати перераховану пенсію в подальшому без обмеження строком, суд зазначає, що у порядку адміністративного судочинства підлягають захисту лише порушені права.

Тому, суд позбавлений можливості задовольняти вимоги на майбутнє, а на даний час права позивача в цій частині не порушені, а тому суд дійшов до висновку щодо відмови у задоволенні цієї частини позовних вимог.

Відтак, суд приходить до висновку, про часткове задоволення позовних вимог.

Відповідно до вимог ст. 139 КАС України, судові витрати ОСОБА_1 у розмірі 704,80 грн. судового збору (а.с.2), підлягають відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.

Керуючись ст.ст.9, 14, 73-78, 90, 139, 143, 242-246, 250, 260-263, 255, 295 КАС України, суд,-

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1; адреса: АДРЕСА_1) до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (код ЄДРПОУ 20632802; адреса: вул. Соборна, 7а, м. Кропивницький, 25009) про зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо не призначення ОСОБА_1 пенсії відповідно до статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» у розмірі 80% середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 за період з 14.11.2015 року у розмірі 80% середньої заробітної плати шахтаря, але не менше як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність та провести відповідні виплати з 14.11.2015 року.

В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) судові витрати з Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (код за ЄДРПОУ - 20632802) у розмірі 704 (сімсот чотири) грн. 80 коп.

Копію рішення надіслати учасникам справи.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки, визначені ст.ст.255, 295 КАС України та може бути оскаржене до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції в 30-денний строк з дня отримання його копії. Згідно до пп.15.5 п.1 Розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Кіровоградський окружний адміністративний суд.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду Л.І. Хилько