Рішення № 79225779, 15.01.2019, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.01.2019
Номер справи
520/11149/18
Номер документу
79225779
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

15 січня 2019 р. № 520/11149/18

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кухар М.Д. розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, код НОМЕР_2) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, 3 під., 2 пов.,м. Харків,61022, код ЄДРПОУ14099344) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач, ОСОБА_1, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з зазначеним позовом, в якому просить суд:

- визнати бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо відмови у нарахуванні позивачу пенсії згідно законодавства протиправною.

- зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Харківській області нарахувати та виплатити пенсію, відповідно до діючого Закону України від 9 квітня 1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Закону України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII "Про внесення до деяких законів України шодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей", Постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу», Постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2012 року № 355 "Про збільшення розмірів пенсії, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до Постанови Кабінету7 Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393», Постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", посадовий оклад - 3 000.00, оклад за військове звання (підполковник поліції) - 2 200.00, процентна надбавка за вислугу років 50% - 2 600.00, надбавку за виконання особливо важливих завдань 53% - 4 134.00, надбавку за роботу з таємними виробами, носіями, документами 15% - 450.00, премію 66,3% - 8 210.59. Всього: 20 594 грн. 59 коп. Основний розмір пенсії, 79% грошового забезпечення (вислуга 28 років) складає 16 269 грн. 73 коп. Додатково до основного розміру пенсії нарахувати підвищену надбавку до пенсії: за Постановою КМУ 2012 р. № 355, 26% - 4 230 грн. 13 коп. Підсумок пенсії (з надбавками) складає 20 499 грн, 86 коп.

- зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Харківській області нарахувати та виплатити борг по пенсії, який складається з 1 квітня 2012 року по 1 грудень 2018 року у сумі 66 482 гри. 49 коп.;

- встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області подати в установлений судом термін, з моменту набрання рішення законної сили та зобов'язати її надати звіт про виконання рішення суду (ст. 382 КАС України).

- судовий збір в сумі 714 грн. 80 коп. перекласти на відповідача по справі Головне Управління Пенсійного фонду України в Харківській області (ч.І ст. 139 КАС України).

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що починаючи з 2012 року Головним Управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області при нарахування позивачу пенсії неодноразово порушувалось законодавство України, в зв'язку з чим вважає свої права порушеними та такими, що підлягають відновленню.

Відповідач правом подання відзиву на адміністративний позов не скористався, відзив до суду не направив.

Крім того, ухвалою суду від 11.12.2018 року було витребувано в ГУ ПФУ в Харківській області належним чином завірену копію пенсійної справи позивача, яку зобовязано надати до суду не пізніше 15 днів з дня отримання ухвали суду.

Вказану ухвалу суду відповідач отримав13.12.2018 року, строк виконання ухвали суду сплив, проте відповідачем вказане судове рішення не виконано, докази, витребувані ухвалою від 11.12.2018 року до суду не надано.

Відповідно до ч. 2-3 ст. 14 КАС України судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.

Відповідно до положень п. 12 ч. 1 ст. 4 КАС України у цьому Кодексі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:

12) судове рішення - рішення, постанова, ухвала суду будь-якої інстанції.

Відтак, відповідачем, всупереч вимог закону щодо обов'язковості до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України рішень суду ( в тому числі ухвал суду), що набрали законної сили, не виконано ухвалу суду від 11.12.2018 року.

Відповідно до ст. 14 КАС України невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Відповідно до ч. 9 ст. 80 КАС України у разі неподання суб'єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з'ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами.

Розглянувши матеріали справи, вивчивши доводи позову та відзиву проти нього, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд встановив наступні обставини.

ОСОБА_1, є пенсіонером органів внутрішніх справ, з 5 листопада 1997 року, був звільнений на пенсію за вислугою років з посади заступника начальника відділу-начальннка відділення по розкриттю вбивств та інших тяжких злочинів, відділу по боротьбі зі злочинами проти особистості управління карного розшуку Головного Управління МВС України в Харківській області та по теперішній час отримує пенсію згідно Закону України від 9 квітня 1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон № 2262-ХІІ).

Починаючи з 1 січня 2008 року Управлінням фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку ГУ МВС України в Харківській області, нараховано позивачу грошове забезпечення для перерахунку пенсії в сумі 3 354 грн. 82 коп. Довідка № 100/20473, (дата виготовлення довідки відсутня) «Про грошове забезпечення для перерахунку пенсії» та направило до Головного Управління Пенсійного фонду у розмірі: посадовий оклад - 1120.00 грн., оклад за спеціальним званням (підполковник міліції) - 130.00 грн., надбавка за вислугу років 40% - 500.00 грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань 45% - 787.50 грн., надбавка за роботу з таємними доку ментами 15% - 168.00 грн., премія 24% - 649.32 грн., всього - 3 354 грн. 82 коп.

7 листопада 2012 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", на виконання якої Управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку ГУ МВС України в Харківській області нарахувало позивачу, починаючи з 1 квітня 2012 року підвищену надбавку до грошового забезпечення для перерахунку пенсії, надбавку за виконання особливо важливих завдань збільшено з 45% до 53% та премію з 24% до 66,3% та направило до Пенсійного фонду Довідку № 100/20473 від 30 травня 2012 року «Про грошове забезпечення для нарахування пенсії».

Відповідач у зв'язку з отриманням довідки про зміну на підставі Постанови КМУ № 1294 деяких видів грошового забезпечення перерахунок позивачу не здійснив, та продовжив нараховувати пенсію позивачу відповідно до довідки № 100/20473 (без дати) замість довідки 100/20473 від 30.05.2012 року, тобто залишив процентну надбавку за виконання особливо важливих завдань без зміни 45% та премію 24%.

Крім того 23 квітня 2012 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 355 «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"», відповідно до якої з 1 липня 2012 р. підвищення до пенсій, призначених до зазначеної дати відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон), крім пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, у розмірі 11 відсотків пенсій, обчислених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону, збільшивши його з 1 вересня 2012 р. до 23 відсотків та з 1 січня 2013 р. до 35 відсотків. Підвищення до пенсії у разі втрати годувальника встановлюється незалежно від дати її призначення, якщо такому годувальнику призначено пенсію відповідно до Закону до 1 липня 2012 року.

При цьому розміри пенсій, обчислені відповідно до Закону з урахуванням доплат до попередніх розмірів пенсій згідно з пунктом 4 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. № 45 (Офіційний вісник України, 2008 р., № 12, ст. 301), та підвищень, передбачених абзацом першим цього пункту, не можуть перевищувати розміри пенсій, обчислені відповідно до Закону виходячи з грошового забезпечення, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 р. № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (Офіційний вісник України, 2007 р., № 86, ст. 3148; 2010 р., № 9, ст. 454), за відповідними посадами військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу станом на 1 квітня 2012 року.

Відповідач не надав до суду доказів перевищення розміру пенсії позивача розмірів пенсій, обчислених відповідно до Закону виходячи з грошового забезпечення, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 р. № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (Офіційний вісник України, 2007 р., № 86, ст. 3148; 2010 р., № 9, ст. 454), за відповідними посадами військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу станом на 1 квітня 2012 року.

Відтак, з урахуванням не подання на виконання ухвали про витребування доказів, документів, що витребовуються та відзиву на позовну заяву, вказана обставина трактується на користь позивача. Отже, орган Пенсійного фонду зобов'язаний був додатково з 01.01.2013 року нарахувати позивачу підвищену пенсію відповідно до вимог Постанови КМУ № 355 «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"».

Стосовно врахування надбавки за виконання особливо важливих завдань 53% та премії 66,3% з 01.01.2016 року, суд зазначає, що як вбачається з довідки № 100/20473 від 17.05.2017 року про грошове забезпечення для перерахунку пенсії чинне на 01.01.2016 року, до розміру грошового забезпечення за посадою Заст. нач. відділу - нач.від-ня по боротьбі зі злочинністю УКР УМВСУ в Харків. обл. - заступник начальника відділу не включено надбавку за виконання особливо важливих завдань, а премію включено в розмірі 3,02%.

За таких обставин, відсутні підстави для включення до розмірів грошового забезпечення при перерахунку пенсії позивачу надбавки за виконання особливо важливих завдань 53% та премії 66,3%.

Крім того, судом встановлено, що відповідно до Наказу № 136 о/с Управління внутрішніх справ в Харківській області від 5 листопада 1997 року позивач звільнився у відставку за «ст. 65 п «А» (за віком). Вислуга років на день звільнення складає у календарному обчисленні 28 років 10 місяців 19 днів. Позивачу призначена пенсія за 28 років вислуги років у розмірі 79% грошового забезпечення.

Відповідно до статті 63 Закону № 2262-ХІІ «Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі змінами розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсії і проводиться у порядку (45-2008-п), встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону».

Відповідно до частини другої статті 13 Закону № 2262-ХП (в редакції, шо діяла на час призначення мені пенсії) загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90% відповідних сум грошового забезпечення.

У подальшому 27.03.2014 року було прийнято Закон України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в України» № 1166-У1І (далі - Закон № 1166-УІІ) яким внесені зміни до статті 13 Закону № 2262-ХІІ, максимальний розмір пенсії став 70% від сум грошового забезпечення.

Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області проведено перерахунок пенсії позивача.

Після проведення перерахунку пенсії позивачу, загальний розмір його пенсії становив 70 % грошового забезпечення.

Тобто, наведені обставини свідчать, що відповідачем при проведенні даного перерахунку було зменшено основний розмір пенсії позивача з 79% на 70% грошового забезпечення.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 2 ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (в редакції чинній на момент призначення позивачу пенсії), загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.

Позивачу з 1997 року відповідачем була призначена пенсія за вислугу років у розмірі 79 % грошового забезпечення.

Пунктом 8 розділу II Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" (далі - Закон № 3668-17), який набрав чинності з 1 жовтня 2011 року, та пунктом 23 розділу II Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" (далі - Закон №1166-VII), який набрав чинності з 1 травня 2014 року, до частини 2 статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" були внесені зміни та цифри "90" замінено цифрами "80" та цифри "80" замінено цифрами "70" відповідно.

Тобто, зміна встановленого Законом максимального розміру пенсії відбулася вже після призначення позивачу пенсії.

Частиною 1 статті 58 Конституції України встановлено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

У рішенні від 5 квітня 2001 року Конституційний Суд України зазначив, що Конституція України закріпила принцип незворотності дії в часі законів та інших нормативно-правових актів (частина перша статті 58). Це означає, що дія закону та іншого нормативно-правового акту не може поширюватися на правовідносини, які виникли і закінчилися до набрання чинності цим законом або іншим нормативно-правовим актом.

Таким чином, зміна максимального розміру пенсії, що відбулася у ч. 2 ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" після призначення пенсії позивачу, не є підставою для зменшення відсоткового розміру призначеної позивачу пенсії під час проведення відповідачем її перерахунку з 01.01.2016.

З аналізу викладених норм слідує, що при перерахунку пенсії відповідним категоріям військовослужбовців має застосовуватися норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії. Внесені Законом України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" від 27.03.2014 № 1166-VІІзміни до частини другої статті 13 Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" щодо встановлення граничного розміру пенсії за вислугу років у розмірі 70% від сум грошового забезпечення не стосуються перерахунку вже призначеної пенсії, оскільки процедура призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення.

Порядок перерахунку вже призначених пенсій врегульовано в ст. 63 ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", згідно якої перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій. Отже, суд зазначає, що оскільки перерахунок пенсії позивачу пов'язаний з переглядом розміру вже призначеної йому пенсії, при визначенні відсоткового розміру пенсії не може поширюватися законодавство, яке прийняте після призначення вказаної пенсії, крім випадків покращення становища позивача.

Отже, застосувавши відсоток - 70 при визначенні розміру пенсії після проведення перерахунку, відповідач порушив право позивача, оскільки при призначенні пенсії первісно встановлено для її обрахунку розмір 79 відсотків грошового забезпечення.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 03.03.2018 у справі №564/2288/16-а (№К/9901/23573/18).

Позивач неодноразово звертався письмово (19.04.2016 року, 04.06.2018 року, 11.07.2018 року, 12.10.2018 року) до Пенсійного фонду з проханням перерахувати мені пенсію згідно законодавства.

Але відповідач відмовив позивачу в перерахунку пенсію та продовжує нарахувати пенсію без врахування змін до законодавства.

Відтак, суд дійшов висновку, що відповідачем неправомірно відмовлено позивачу в перерахунку пенсій з урахуванням нормативно-правових актів, на які посилається позивач.

Щодо розміру сум, що недоплачені позивачу внаслідок неправомірних дій відповідача, суд зазначає наступне.

Повноваження щодо здійснення перерахунку пенсії є компетенцією органів Пенсійного фонду України та не можуть перебиратися на себе судом підчас прийняття рішень про перерахунок пенсії.

З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку про задоволення вимог позивача в частині, а саме задоволення вимог позивача без зазначення сум, які, на думку позивача, мають йому виплачуватися.

Стосовно клопотання позивача щодо встановлення судового контролю, суд зазначає, що відповідно до ст. 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

З аналізу вказаної норми вбачається, що встановлення судового контролю за виконанням рішення суб'єктом владних повноважень - відповідачем у справі, є правом, а не обов'язком суду. Застосування наведеної норми є прерогативою суду, та передбачає право діяти на власний розсуд.

З огляду на зазначені обставини та норми Кодексу адміністративного судочинства України, суд не вбачає підстав для задоволення вимоги позивача про встановлення судового контролю.

Розподіл судових витрат здійснити відповідно до ст. 139 КАС України.

Керуючись ст.ст.139, 241-247, 255, 257, 263, 291, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні ді- задовольнити частково.

Визнати бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо відмови у нарахуванні ОСОБА_1 пенсії згідно чинного на момент виникнення права на перерахунок пенсії та підвищення до пенсій законодавства протиправною.

Зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок, нарахувати та виплатити пенсію, відповідно до діючого на момент виникнення права на відповідні перерахунки пенсії Закону України від 9 квітня 1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Закону України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII "Про внесення до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей", Постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу», Постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2012 року № 355 "Про збільшення розмірів пенсії, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до Постанови Кабінету7 Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393», Постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" за період з 1 квітня 2012 року по 1 грудень 2018 року відповідно до даних довідок про грошове забезпечення для перерахунку пенсії № 100/20473 від 30.05.2012 року про розмір грошового забезпечення, чинний на 01.04.2012 року з урахуванням надбавки за виконання особливо важливих завдань 53%, премію 66,3%, довідкою № 100/20473 від 17.05.17 про розмір грошового забезпечення, чинний на 01.01.2016 року, виходячи з основного розміру пенсії, 79% грошового забезпечення (вислуга 28 років), нарахувати підвищену надбавку до пенсії: за Постановою КМУ 2012 р. № 355- 26%.

Зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Харківській області нарахувати та виплатити недоплачені суми пенсії, за період з 1 квітня 2012 року по 1 грудень 2018 року.

В задоволенні інших позовних вимог відмовити.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Харківської області (код ЄДРПОУ 14099344, адреса: майдан Свободи, 5, Держпром, 3 під'їзд, 2 поверх, м. Харків, 61022) на користь ОСОБА_1 ( ідент. код НОМЕР_1, АДРЕСА_1) за рахунок бюджетних асигнувань судові витрати в загальному розмірі 528,60 грн. (п'ятсот двадцять вісім гривень 60 коп. )

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Скарга може бути подана у порядку п.15.5 Розділу VII КАС України до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд.

Суддя Кухар М.Д.