
Справа №127/1295/19
Провадження №1-кс/127/805/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 січня 2019 року Вінницький міський суд Вінницької області
в складі:
слідчого судді Михайленко А.В.,
при секретарі Бахур В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці клопотання слідчого в ОВС слідчого відділу УСБУ у Вінницькій області ОСОБА_1 про призначення позапланової виїзної ревізії, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий в ОВС слідчого відділу УСБУ у Вінницькій області капітан юстиції ОСОБА_1 звернувся до Вінницького міського суду Вінницької області із клопотанням про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності Подільського регіонального центру онкології.
Клопотання мотивовано тим, що УСБУ у Вінницькій області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 22018020000000033 від 03.08.18, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 305, ч. 2 ст. 321-1 КК України.
У ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_2 організував контрабандне переміщення з РФ, Туреччини та країн Азії через митний кордон України, з приховуванням від митного контролю, в особливо великих розмірах фальсифікованих лікарських засобів, які в подальшому зберігав з метою збуту, та діючи за попередньою змовою із ОСОБА_3, збував на території України.
В свою чергу, ОСОБА_3, діючи за попередньою змовою з лікарями- онкологами відділення хіміотерапії Подільського регіонального центру онкології (код ЄДРПОУ 05484161, м.Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 84) ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, збувала вищевказані незареєстровані та фальсифіковані лікарські засоби пацієнтам вказаного медичного закладу, які не дають необхідного медикаментозного ефекту та можуть наносити шкоду їх життю та здоров'ю.
Таким чином, в діях ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 наявні окремі ознаки вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 321-1 КК України, який відповідно до ст. 12 КК України, є тяжким.
Вищевказані обставини вчинення зазначеного кримінального правопорушення підтверджуються зібраними доказами, які будуть надані слідчому судді під час розгляду даного клопотання.
На підставі вказаних обставин, в ході досудового розслідування є підстави вважати, що лікарі та посадові особи вищевказаного медичного закладу списували онкологічні препарати, в тому числі придбані за кошти державного та місцевих бюджетів, отримані від централізованих поставок та благодійних надходжень, при цьому, сам препарат не використовувався, а лікування проводилось незареєстрованими та фальсифікованими лікарські засобами придбаними самими пацієнтами у ОСОБА_3
У зв'язку з викладеним, на даний час виникла необхідність у проведенні ревізії у Подільському регіональному центрі онкології (код ЄДРПОУ 05484161, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 84), в ході якої з'ясувати повноту оприбуткування та правильність списання на видатки онкологічних препаратів, в тому числі придбаних за кошти державного та місцевих бюджетів, отриманих від централізованих поставок та благодійних надходжень по відділенню хіміотерапії вказаного медичного закладу, просив задовольнити клопотання.
В судове засідання слідчий не з’явився, однак останнім було подано заяву про розгляд клопотання без його участі. Вимоги клопотання підтримав за обставин, викладених у ньому.
Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання прийшов до наступного висновку.
Відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів, серед іншого, шляхом отримання від органів державної влади висновків ревізій та актів перевірок.
Згідно з ч. 2 ст. 84 КПК України одним із процесуальних джерел доказів є документи, до яких пунктом 4 частини другої статті 99 КПК України віднесено і висновки ревізій та акти перевірок.
З'ясування вищенаведеного питання іншим шляхом, окрім як проведення ревізії контролюючим органом, неможливе.
При цьому, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» орган державного фінансового контролю здійснює контроль за цільовим та ефективним використанням коштів державного і місцевих бюджетів, веденням бухгалтерського обліку, а також складанням бюджетної і фінансової звітності, кошторисів та інших документів, що застосовуються в процесі виконання бюджету.
Згідно з ч. 2 ст. 2 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» державний фінансовий контроль забезпечується, серед іншого, через проведення інспектування, яке, відповідно до ч. 1 ст. 4 цього ж Закону, здійснюється у формі ревізії.
Відповідно до п. 5 ч. 5 ст. 11 вищевказаного Закону позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться, зокрема, у разі надходження відповідного доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від органів Служби безпеки України.
Частиною шостою цієї ж статті передбачено, що позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Відповідно до п. 29 Порядку проведення інспектування Державною аудиторською службою, її міжрегіональними територіальними органами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 550 від 20.04.2006, таким рішенням суду є ухвала про дозвіл на проведення ревізії, в якій зазначено підстави проведення ревізії, дати її початку та закінчення, номер кримінального провадження, орган, що здійснює досудове розслідування.
Підставою для проведення ревізії є наявність у матеріалах кримінального провадження відомостей про порушення вимог законодавства лікарями та посадовими особами Подільському регіонального центру онкології.
Відповідно до ч. 11 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів.
Пунктом 2 Постанови Кабінету Міністрів України № 408 від 13.08.2014 «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» передбачено, що надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.
Разом із тим, на даний час з КПК України виключено п. 6 ч. 2 ст. 36 та п. 4 ч. 2 ст. 40, якими прокурору, який здійснює нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням, та слідчому надавались повноваження призначати ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом.
Відтак, єдиним можливим процесуальним шляхом для призначення ревізії фінансово-господарської діяльності Подільського регіонального центру онкології з вказаного питання під час кримінального провадження є отримання судового рішення (ухвали слідчого судді) про дозвіл на проведення такої ревізії.
З огляду на викладене суд вважає, що з метою перевірки вищевказаних відомостей необхідно надати дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності Подільського регіонального центру онкології, з метою повного, всебічного та неупередженого розслідування кримінального правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», ст. ст.132, 369-372 КПК України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого в ОВС слідчого відділу УСБУ у Вінницькій області ОСОБА_1 - задовольнити.
Надати дозвіл на проведення в кримінальному провадженні № 22018020000000033 від 03.08.18, позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності Подільського регіонального центру онкології (код ЄДРПОУ 05484161, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 84) для з'ясування повноти оприбуткування та правильність списання на видатки онкологічних препаратів, в тому числі придбаних за кошти державного та місцевих бюджетів, отриманих від централізованих поставок та благодійних надходжень по відділенню хіміотерапії Подільського регіонального центру онкології (код ЄДРПОУ 05484161, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 84) за період з 01.01.2018 року по дату винесення ухвали суду.
Проведення ревізії доручити Управлінню Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області (м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, буд. 7).
Встановити строк проведення ревізії до 15 робочих днів, починаючи з 21.01.2019 року.
Ухвала слідчого судді не підлягає апеляційному оскарженню, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження.
Слідчий суддя