
П О С Т А Н О В А
iменем України
3/330/29/2019
Справа № 330/93/19
"16" січня 2019 р. суддя Якимівського районного суду Запорізької області Ковальчук О.А., за участю секретаря Базаджи Т.О., прокурора Дударенка О.О., правопорушника ОСОБА_1В, розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Управління захисту економіки в Запорізькій області департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, працюючого керівником оздоровчого гуртка Охрімівського будинку культури, є депутатом Кирилівської селищної ради Якимівського району Запорізької області з 14.11.2017 року, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, за ч.1 ст. 172-6 КУпАП,
в с т а н о в и в:
14.01.2019 року до Якимівського районного суду Запорізької області надійшов адміністративний матеріал у відношенні ОСОБА_1 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, згідно якого депутат Кирилівської селищної ради Якимівського району Запорізької області ОСОБА_1, будучи, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», приміткою до ст. 172-6 КУпАП суб'єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, достовірно знаючи про необхідність подати у період часу з 01.01.2018 по 01.04.2018 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, у порушення вимог ч. 1 ст. 45, п. 5-1 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 2 подав її несвоєчасно, лише 04.04.2018 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (в редакції Закону № 1700-VII від 14.10.2014) - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні вказаного правопорушення визнав повністю, пояснив, що він з 14.11.2017 року є депутатом Кирилівської селищної ради. Він своєчасно не заповнив свою декларацію, оскільки забув про необхідність її подачі. 04.04.2018 року йому подзвонили з Кирилівської селищної ради та повідомили про те, що він не подав декларацію. Після цього він заповнив свою декларацію.
У судовому засіданні прокурор вважає, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та просив накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 850 гривень.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши думку прокурора Дударенка О.О., пояснення ОСОБА_1 суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 містяться ознаки адміністративного правопорушення пов’язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Факт скоєння адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП підтверджується протоколом про вчинення адміністративного правопорушення № 7 від 10.01.2019 року (а.с.1-8), повідомленням Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (а.с.12), копією результатів пошуку з Єдиного державного реєстру декларацій (а.с.15-26), протоколом засідання першої сесії сьомого скликання Кирилівської селищної ради від 14.11.2017 року (а.с.27-35), поясненнями правопорушника (а.с.41),. Згідно копії рішення першої сесії сьомого скликання Кирилівської селищної ради Якимівського району Запорізької області №2 від 14.11.2017 року «Про початок повноважень депутатів Кирилівської селищної ради», заслухавши інформацію голови Кирилівської селищної ради ОСОБА_2 про результати виборів депутатів Кирилівської селищної ради вирішено прийняти до відома факт початку повноважень депутатів Кирилівської селищної ради VII скликання, зокрема депутата ОСОБА_1В.(а.с.34).
Таким чином, ОСОБА_1, будучи депутатом Кирилівської селищної ради, відповідно до ст. 1, п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. З, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 172-6 КУпАП, є суб'єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Проте встановлено, що згідно публічної частини Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування депутат Кирилівської селищної ради ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://nazk.gov.ua, лише 04.04.2018 року, що є порушенням вимог ч. 1 ст. 45, п. 5-1 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 відповідальність за яке встановлена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Призначаючи покарання, суд враховує, ступінь суспільної небезпеки скоєного правопорушення, щире каяття та визнання своєї провини, має на утриманні неповнолітню дитину ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5, таким чином, вважаю можливим накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді адміністративного штрафу у мінімальному розмірі, передбаченого санкцією ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Керуючись ст. 283, п. 1 ч. 1 ст. 284 КУпАП, Законом України «Про запобігання корупції»,суд,
постановив:
Визнати ОСОБА_1 винним у скоєнні адміністративного правопорушення пов’язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення в виді адміністративного штрафу в розмірі п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень (РЕКВІЗИТИ РАХУНКУ ДЛЯ ОПЛАТИ АДМІНІСТРАТИВНОГО ШТРАФУ Штраф-21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції", рахунок 31114106008016, МФО 899998, банк отримувача - Казначейство України, отримувач УК у Якимів.р-ні/Якимів.р-н/21081100, код ЄДРПОУ отримувача 37997243).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 384 гривні 20 копійок. (РЕКВІЗИТИ РАХУНКУ ДЛЯ ОПЛАТИ СУДОВОГО ЗБОРУ Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106 Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) Код банку отримувача (МФО): 899998, Рахунок отримувача: 31211256026001 Код класифікації доходів бюджету: 22030106).
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Запорізького апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: