
Спарва№ 308/13789/18
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15.01.2019 м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Бенца К.К. розглянувши матеріали головного державного виконавця Ужгородського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ст. 183-1 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
До Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області надійшли матеріали головного державного виконавця Ужгородського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області ОСОБА_2 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 183-1 КУпАП.
22.10.2018 року ОСОБА_1 не з`явився за викликом до Ужгородського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області для дачі пояснень з приводу заборгованості зі сплати аліментів, яка станом на 01.11.2018 року становить суму 39621,40 грн.
27.11.2018 року відносно ОСОБА_1 складено протокол №26617502-3 про адміністративне правопорушення за ст. 183-1 КУпАП.
За положеннями ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно норми 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об’єктивне з’ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол чи є склад адмінпорушення та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
При підготовці справи до розгляду у відповідності до вимог ст. 278 КУпАП встановлено, що в ході запровадження протоколу про адміністративне правопорушення не дотримано процедуру, визначену ст.ст. 254, 256 КУпАП протокол складено у відсутності особи, яку притягнуто до відповідальності.
Відповідно до вимог глави 19 КУпАП протокол складається у присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності . Присутність особи при складанні протоколу є обов’язковою.
Крім того, відповідно до вимог ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються, зокрема, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
КУпАП не передбачає можливість складання протоколу у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Подальше надіслання копії протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, не може слугувати підставою для складання протоколу у відсутності цієї особи.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності має право надати пояснення та викласти свої зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. Проте ОСОБА_1 навіть не було роз’яснено такого права.
Вказані недоліки унеможливлюють суд прийняти законне та обґрунтоване рішення у даній справі.
Окрім того , в протоколі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, не зазначена частина ст. 183-1 КУпАП, тобто дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ст. 183-1 КУпАП без зазначення частини цієї норми.
Зазначені порушення процедури запровадження справи про адміністративне правопорушення підлягають усуненню посадовою особою, яка склала протокол, а тому матеріали справи слід повернути до Ужгородського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області - для доопрацювання.
Керуючись ст.ст. 256, 278, 283 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, за ст. 183-1 КУпАП (протокол №26617502-3 від 27.11.2018 р.) повернути до Ужгородського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду ОСОБА_3